Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.265
Cevap
906
Favori
3.043.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: exe_genesis

Ayda 3000Tl ödemeli 7 yıl lık bi kredi alsam yaklaşık geri ödemesi ne kadar olur tahminen.

180.300.-TL 0,84 Oranla 7 yıllık kredi kullanırsanız aylık taksidiniz 3.000.-tl ödeyeceğiniz faiz ise 71.755 olur yani toplamda 180.300+71.755= 252.055.-tl olur.

Hesaplama için:http://www.kredipazari.com/konut-kredisi-mortgage-hesaplama.html
  • tüm kredilere 0.2 oranında zam gelmiş.
  • seçim sonrası kredilerde düşme oldu mu son durum nedir araştıran arkadaşlar bilgi verebilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

seçim sonrası kredilerde düşme oldu mu son durum nedir araştıran arkadaşlar bilgi verebilir mi

quote:

Orijinalden alıntı: flyer

tüm kredilere 0.2 oranında zam gelmiş.
  • Merkez bankası kredi kullanımını azaltmak için ikinci defa kredi oranlarındaki munzam karşılık diye bir şeyi yükseltti. Ancak konut ve taşıt kredisi her iki yükselmede de bunun dışında tutuldu. Özellikle tüketici kredisi faiz oranları yine yükselecek.
  • http://www.finzoom.com.tr/Info/art/Advices/FinZoom-Yillik-Maliy~b359cefe51414e22adcd3d0092ffc14d/

"Gözlemlerimiz ve tahminimiz kadarıyla bu stratejinin çok uzun sürmeyeceği, faiz oranlarının en geç 1 ay sonra düşerek eski seviyelere yaklaştığı yöndedir."
  • quote:

Orijinalden alıntı: borntobewild

http://www.finzoom.com.tr/Info/art/Advices/FinZoom-Yillik-Maliy~b359cefe51414e22adcd3d0092ffc14d/

"Gözlemlerimiz ve tahminimiz kadarıyla bu stratejinin çok uzun sürmeyeceği, faiz oranlarının en geç 1 ay sonra düşerek eski seviyelere yaklaştığı yöndedir."

umarım bu yönde gelişmeler olur.
  • amaç ne millete neden kredi kullandırmak istemiyrlar neden zam yapıyorlar o zaman kredi kullanmayı yasaklasınlar bankalara insanları yolduruyorlar başka bişey değil bu
  • Ark.lar 220 000 bin tl.kredi kulanmak istiyorum ama 120 ay için aylıkgelir 4500 gibi.ne yapsam korkuyorum öde öde bitmez diye.çok istediğimiz bir ev için .aylık ödeme 2900 küsürü buluyor sanırım napzayım geçinebilir miyim kfm çok karışık.
  • 0,79 dan 96.000 TL çekmiştik, 13 ayı bitti, toplam 60 ay idi, 47 tane kaldı şu an faizler ne durumda? aylık ödememiz 2,077 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatum

Ark.lar 220 000 bin tl.kredi kulanmak istiyorum ama 120 ay için aylıkgelir 4500 gibi.ne yapsam korkuyorum öde öde bitmez diye.çok istediğimiz bir ev için .aylık ödeme 2900 küsürü buluyor sanırım napzayım geçinebilir miyim kfm çok karışık.

220.000 10 yıl faiz oranı:0,90 olduğunda aylık ödemeniz 3.006.-TL yapar.Toplamdada 140.678.-TL faiz ödersiniz.
    Gelirinizin %40'ı (Bu normal kabul görmüş bir orandır) 1.800.-TL yaptığı için bu taksit kabul edilebilir bir düzeyde değil.

3.006--> Mortgage Taksidi 1.500.-tl ise yaşamak için kalan tutar

Bu işe kalkışabilirsiniz fakat 140.678.-tl faizi içinize sindirebilecekmisiniz bu çok önemli çünkü kiranız ne kadar bilmiyorum ama faiziniz gerçekten çok fazla.Kiranız 1.000.-tl ve altı ise bu işe kalkışmamanız daha mantıklı çünkü aylık ödediğiniz faiz 1.172.-tl ki bu çok fazla.Bunun yerine her ay 2.000.-tl biriktirebilirseniz 10 yılda maaşınızında artacağını dşünerek yaklaşık 250.000-300.000 arası para biriktirebilirsiniz.Evi şu anda almak yada 10 sene sonra almak.Seçim sizin.Eğerki lüks bir arabanız yada nakde dönüştürebileceğiniz bir şeyler varsa %40'a indirebileceiniz ölçüde bu işe girin aksi takdirde çok karlı bir yatırım gözükmüyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurumnazimim

0,79 dan 96.000 TL çekmiştik, 13 ayı bitti, toplam 60 ay idi, 47 tane kaldı şu an faizler ne durumda? aylık ödememiz 2,077 TL

Şu anda 60 ay için 0,87 civarında diye biliyorum.Mümkün olduğunca işin başında olduğunuz için yapabiliyorsanız erken kapama yapabilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamply

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurumnazimim

0,79 dan 96.000 TL çekmiştik, 13 ayı bitti, toplam 60 ay idi, 47 tane kaldı şu an faizler ne durumda? aylık ödememiz 2,077 TL

Şu anda 60 ay için 0,87 civarında diye biliyorum.Mümkün olduğunca işin başında olduğunuz için yapabiliyorsanız erken kapama yapabilirsiniz...

teşekkür ederim.
  • 30-40 ay vadeli 40.000 tl civarında kredi çekicem bütün masrafları içine kattığımızda en uygun kredi hangi bankada şu anda.
  • kredipazari.com 'a girip tüm istediğiniz miktarları girin, neticesinde bankalar sizi arayıp teker teker tekliflerini söylüyorlar.Dolayısıyla siz teker teker banka aramakla uğraşmamız olursunuz.
  • herkese selamlar arkadaslar,
    Oncelikle konuyu takip eden herkesin hayal ettigi eve hayirlisiyla sahip olabilmesi dilegiyle...
    herkes gibi bende yillardir ev sahiplerine kazandirdigimiz paralari artik kendi evimde kullanma planlari yapmaktayim.bunun tek cozum yoluda malesef mortgage...
    durumumu aciklayacak olursam ; almak istedigim ev 230bin gibi rakamdan 200bin gibi firsat sayilabilecek bir fiyata dustu.bu durumda 50bin tl pesin ayarlamam gerekiyor ki 150bin tl kredi cekebileyim. maddi imkanima deginecek olusam ozel sektor calisani 4250tl benim 800tl de esimin maasi.cogu zaman da mesai ucretlerile biraz da fazla aliyorum...

simdi bu isin icinde olan arkadaslara sesleniyorum;
    1..benim durumumda ki bir insan icin gunumuz faiz oranlariyla bu ise kalkismamin mantiksiz bir tarafi varmi?
    2..faiz oranlarinin dusmesi gibi bir durum soz konusumu..gerci cok fazla beklemeye sabrim kalmadi
    3..120 ay gibi bir surede en uygun krediyi hangi bankadan geri odemesi ne sekilde yapabilirim?
    4..maddi durmuma gore bankala bana gelirimin %40 indan fazlasini kullanamama noktasinda sorun cikarirlarmi?

tesekkurler

allah herkesin gonlune gore versin

• quote:

Orijinalden alıntı: dellyozzy

herkese selamlar arkadaslar,
    Oncelikle konuyu takip eden herkesin hayal ettigi eve hayirlisiyla sahip olabilmesi dilegiyle...
    herkes gibi bende yillardir ev sahiplerine kazandirdigimiz paralari artik kendi evimde kullanma planlari yapmaktayim.bunun tek cozum yoluda malesef mortgage...
    durumumu aciklayacak olursam ; almak istedigim ev 230bin gibi rakamdan 200bin gibi firsat sayilabilecek bir fiyata dustu.bu durumda 50bin tl pesin ayarlamam gerekiyor ki 150bin tl kredi cekebileyim. maddi imkanima deginecek olusam ozel sektor calisani 4250tl benim 800tl de esimin maasi.cogu zaman da mesai ucretlerile biraz da fazla aliyorum...

1..benim durumumda ki bir insan icin gunumuz faiz oranlariyla bu ise kalkismamin mantiksiz bir tarafi varmi?
    2..faiz oranlarinin dusmesi gibi bir durum soz konusumu..gerci cok fazla beklemeye sabrim kalmadi
    3..120 ay gibi bir surede en uygun krediyi hangi bankadan geri odemesi ne sekilde yapabilirim?
    4..maddi durmuma gore bankala bana gelirimin %40 indan fazlasini kullanamama noktasinda sorun cikarirlarmi?

tesekkurler

0.95 den hesapladım 2100 tl aylık ödeme ile 120 ay vadeli olarak 150 bin tl kredi kullanabilirsiniz. bu miktar da aylık kazancınızın yüzde 40 ına eşit neredeyse. almayı düşündüğünüz ev site tarzı ileriye dönük teslimatlı bir projemidir? eğer öyle ise kendi anlaşmalı oldukları bankalardan uygun oranlarda kredi verme imkanları bulunmakta.

• quote:

tesekkurler

öncelikle seninde bahsettiğin gibi hayırlısı olur inş.
    -bence mantıksız değil kazancınız gayet iyi(150 bin çektiğinizde(0.90 diyelim) 120 ay süresince aylık 2.049,31 TL taksit ödeyeceksiniz) bu kazancı belgelendirebiliyorsanız ve her hangi bir kara liste veya başka bir krediniz yoksa krediyi olmuş bilin,tabiyki faiz oranları bir miktar arttı fakat evi gerçekten beyendi iseniz kaçırmayın derim.
    genel olarak faizler yükseldiğinde talep düşdüğünden ev fiyatları genel olarak düşüyor
    faizler düşük olduğunda bu evi almaya kalksaydın aynı evi 230 bıne sana okuturlardı:)
    -faiz oranları bddk nın aldığı önlemlere bakılırsa uzun bir süre düşmeyecek gibi malesef düşersede bildiğiniz gibi revize şansınız var
    -bütün bankalar faiz oranlarını revize etti tavsiyem tek tek gidip tüm bankalara faiz oranları ve masraflarla birlikte oranları değerlendirmen gerek(vakıfbank ve işbankası daha düşük biliyorum)

-

• quote:

Orijinalden alıntı: darkseed
    30-40 ay vadeli 40.000 tl civarında kredi çekicem bütün masrafları içine kattığımızda en uygun kredi hangi bankada şu anda.

Ev kredisi yerine ihtiyac kredisi bakabilirsiniz. Masraflari ekleyince bu miktar icin benzer rakam cikacaktir. İpotek ekspertiz falan ugrasmamis olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: USR.

quote:

tesekkurler

öncelikle seninde bahsettiğin gibi hayırlısı olur inş.
    -bence mantıksız değil kazancınız gayet iyi(150 bin çektiğinizde(0.90 diyelim) 120 ay süresince aylık 2.049,31 TL taksit ödeyeceksiniz) bu kazancı belgelendirebiliyorsanız ve her hangi bir kara liste veya başka bir krediniz yoksa krediyi olmuş bilin,tabiyki faiz oranları bir miktar arttı fakat evi gerçekten beyendi iseniz kaçırmayın derim.
    genel olarak faizler yükseldiğinde talep düşdüğünden ev fiyatları genel olarak düşüyor
    faizler düşük olduğunda bu evi almaya kalksaydın aynı evi 230 bıne sana okuturlardı:)
    -faiz oranları bddk nın aldığı önlemlere bakılırsa uzun bir süre düşmeyecek gibi malesef düşersede bildiğiniz gibi revize şansınız var
    -bütün bankalar faiz oranlarını revize etti tavsiyem tek tek gidip tüm bankalara faiz oranları ve masraflarla birlikte oranları değerlendirmen gerek(vakıfbank ve işbankası daha düşük biliyorum)

-

+1

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.