Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1049. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.306
Cevap
907
Favori
3.048.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10471048104910501051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Halkbankı aradım konuştum her ayın 15 inden 15 ine konut kredim var erteleme olacakmı vetatta nasıl olacak faiz işnecekmi vs dedim temsilci bana
    kesin karar pazartesi gelecek dedi bilginiz olsun beyler,
    Pazartesi günü arayın müşteri hizmetlerini halkbanktan çeken arkadaşlar.
  • Ziraate ERTELE mesajı gönderip cevap verilen var mı aranızda ?

• ClockerTr28 C kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Pazartesi bakalım duruma. İlk bilgi sahibi olan buraya yazarsa iyi olur.

• Hala vakıf uygulamadan yaptığım başvurudan ses seda yok, var mı sizlerde yeni bilgi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bugün arama şansınız oldu mu?

sitede şöyle bir bilgi var
    https://www.halkbank.com.tr/21491-bireysel_kredi_taksit_erteleme_

Erteleme işleminden doğan faiz farkınız, kalan kredi vadenize eşit olarak dağıtılacaktır. Taksit erteleme talebiniz başvurunuz sonrası 7 iş günü içerisinde tamamlanacaktır. Taksit erteleme gerçekleştikten sonra tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılacak olup, yeni ödeme planınızı Halkbank İnternet Şube ve Mobil Şube’den görüntüleyebilirsiniz.

Ekleme:

Başvurduğumda şu metin çıkıyor:

Değerli Müşterimiz,

Bankamızdan kullandığınız XXXXX nolu XXXXX TL tutarlı konut kredisi taksitlerinizi mevcut kredi faiz oranı ile 3 ay faizli olarak ertelemek ister misiniz?

XXXXXX nolu konut krediniz için mevcut kredi faiz oranınız ile 3 ay faizli olarak “Evet” butonuna basarak ertelenme talebinizi oluşturabilirsiniz. Taksit erteleme talebiniz 7 iş günü içerisinde tamamlanacaktır.

İşleminizin tamamlanmasının ardından ertelemeden doğan fark faiziniz kalan kredi vadenize eşit olarak dağıtılacaktır. Halen ödenmemiş taksit tutarlarınız varsa taksit ertelemeleriniz ödenmemiş taksit tarihi dikkate alınarak gerçekleştirilecektir.

Taksit erteleme gerçekleştikten sonra tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılacak olup, yeni ödeme planınızı Halkbank İnternet Şube ve Mobil Şube'den görüntüleyebilirsiniz.

Ne kadar bir fark koyar acaba 3 ay için? keşke hesaplasa da öyle baş vuruyapsak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agritux -- 30 Mart 2020; 16:33:8 >

• agritux kullanıcısına yanıt
    Hocam yarin ogrenirim ama sizin paylastiginizdan bir farki olmayacak resmi olarak yayinlamislar yarindan itibarende uygulama baslar.
    bu faiz olayinda ertelemek mantikli degil cok gecirebilirler.
    Paraniz varsa odeyin isin cakalligi vadeye yayarak cok cuzi bir miktar faiz gibi gorunuyor.
    Benik derdim yapilandirma borc ertelesen ne olur ertelemesen ne olur yine faiz ile gecircekler.
    Haa faiz olmasa ozaman okey.ama bunlar utanmazlar vatandasa zerre faydasi yok...

• arkadaşlar ben görüştüm halbank ile
    ben örnek olarak,

2218.39 tl x 54 ay ayım kaldı

3 aylık ertelemenin maliyeti 2745 tl

yani 2745 tl / 54 ay yaptığınızda 50.83 tl yapıyor

bu durumda 54 ay boyunca 2218.39 değilde 2269.22 tl ödemiş oluyorum

örnek olarak yanı 3 ay erteliyor ama 1 ay taksitin ekstra artıyor gibi benim durumumda

valla şeytan ertele 3 ayı cebe at kenara koy eşine haber verme diyor ama bakalım hayırlısı.

siz ne dersiniz beyler değermi sizce??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClockerTr28

arkadaşlar ben görüştüm halbank ile
    ben örnek olarak,

2218.39 tl x 54 ay ayım kaldı

3 aylık ertelemenin maliyeti 2745 tl

yani 2745 tl / 54 ay yaptığınızda 50.83 tl yapıyor

bu durumda 54 ay boyunca 2218.39 değilde 2269.22 tl ödemiş oluyorum

örnek olarak yanı 3 ay erteliyor ama 1 ay taksitin ekstra artıyor gibi benim durumumda

valla şeytan ertele 3 ayı cebe at kenara koy eşine haber verme diyor ama bakalım hayırlısı.

siz ne dersiniz beyler değermi sizce??
    Şeytan herkese aynı şeyi söylüyor demek ki

• sizdemi ayni düsündünüz hocam :)
  • Ziraate ERTELE mesajı gönderip cevap verilen var mı aranızda ?
    Krediyi kaçtan çekmiştiniz atıyorum 0,99dan çektik ama şu an 0,94 konut kredisi yapılandırma gibi olacaksa ordan hesap yapması lazm değil mi

2745 maliyeti size banka mı söyledi?
    Benim aylık ödemem 4997

• agritux kullanıcısına yanıt
    Bende bunu merak ediyorum ya. Belki bana fazla gelecek ben ertelemek istemiycem.Nasıl bir işleyiş anlamadım.

• yok artık..

arkadaşlar şimdi haber sitelerine bakıyorum 31 mart itibaren ertelemeler faizsiz yapılacak diyor,
    bu nedir arkadaş net bilgi hiç birşey yok

kimi faizli kimi faizsiz diyor anlamadım gitti.
  • Banada vakıfbanktan teklif geldi sanal ortamda 230 bin 114 ayım kalmıştı 3340 ödüyordum 3400 oluyor totalde 6600 faiz alıyor

sen gazetelere bakma dostum

evet halkbank uzun vadelere yayarak erteleme için FAİZ DEN geciiriyor adamlar bunla bile kar peşinde yazıklar olsun

yapılandırmada olmayacak

3 ay cazibesine kapılıp vade ödemelerini yapmak mantıklı değil sakın gaza gelmeyin derim
  • aynen hocam bende vazgeçtim 3 ay ertelicek ama yeni hayat sıgortası ve 2750 tl kakalical affedersiniz
    suç bu resmen
  • Bende Halkbank için başvurdum, dönüş bekliyorum. 140.000 çekmiştim, 113 ay var. Ortalama ne kadar faiz alırlar acaba.
    3 ay ara verip sonra toplu para ödersek bu iş karlı olur mu?
    Aslında ben işin o tarafındayım .
    Karlı olmayacaksa bir anlamı yok zaten.

• bu olay nedir arkadaşlar:

Son dakika: Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan bireysel kredi desteği!
    Son dakika haberleri... Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan bireysel kredi desteği! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hane halkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterileri için yeni bir kredi uygulaması başlatacak. Buna göre, 10 bin lira kullananlar, ilk altı ay kredi geri ödemesi yapmayacak ve sonraki 30 aylık dönemde ayda 376 lira ödeyecek. Krediyi 7,500 lira olarak kullananlar da, ilk altı ay ödemesiz geçtikten sonra 30 ay boyunca ayda 282 lira ve 5,000 lira kredi kullananlar da ilk altı ayı ödemesiz geçirdikten sonra, 30 aylık dönemde ayda 188 lira ödeyecekler.
  • 
Sayfa: önceki 10471048104910501051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.