Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1050. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.281
Cevap
907
Favori
3.046.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10481049105010511052
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada arkadaşlar taksit erteleme ile ilgilli yarın halkbank hesaplama aracı koyacakmış sayfaya bilginize
  • Arkadaşlar akşam akşam sinirlerim hopladı

Halkbank müşteri hizmetlerini aramıştım sesli yanıt sisteminde erteleme talebiniz alınmıştır. Size bilgi verilecektir dedi kapandı.

Şimdi msj geldi talebiniz yerine getirilmiştir diye.

2 ay ödedim konut kredisi 4997*2
    Kalan 118 ay.

Şu an Temmuz taksitimi 5084 olarak değiştirmişler.

87*118= 10 bin küsür fark oluyor.

Ben rakam duymadan bunlar işlemi tamamlamış.

Yemin ediyorum saçmalık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    Başvuru sonrası yeni ödeme tablosu onayınıza sunulacak, onayınız sonrası işleminiz tamamlanacaktır yazıyordu.
    Eğer öyle onay sunmadan her başvurana kendi kendilerine onay vereceklerse vay halimize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kutay2455 kullanıcısına yanıt
    Onay felan yok. Direk ödeme planı yansıtmışlar

• Ziraat kredisi olanlar taksit tablosunu kontrol etsinler. Zira bankadan bildirim gelmedi başvuruya dair. Erteleme yapmışlar ve faiz bindirmişler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorrento kullanıcısına yanıt
    Baktım şimdilik yok bakalım

• _RuLazz_ kullanıcısına yanıt
    hocam bugün yarın hesaplama aracı koycaklar keşke acele etmeseydiniz

ama direk onay almadan yapmaları saçma bence arayın iptal etmeye deneyin
  • halkbankta çekenler internet subesınden kredı bolumune gidio ertele tusuna basıp hesaplama yapabilir hesaplama aracı açılmış
  • Benimde otomatik onaylamış halkbak. 1998 tl den 2034 cıkmış taksit ödeme. 113 ay vardı. 3910 tl faiz geçirmiş. Bana ödeme tablosunu gösterip onay istemesi lazımdı.

• kutay2455 kullanıcısına yanıt
    kac aydı hocam sizin vade
  • keske bekleseydiniz benim ödemem 2740 tl çıkıyor mesela
  • https://twitter.com/ziraatkatilim/status/1245039981552381953/photo/1

Bu paralar nerden çıkıyor zannediyorsunuz... Senden, benden, ondan.
  • 3 ay otelemeye 3910 tl faiz koymus, bende Isten yana bi problemimiz olmazsa eger ilk odenecek taksitin uzerine 10 bin tl koyup 11 taksit sildirecegim.

• ben gerçekten anlayamıyorum adamlar faiz bindiriyor bizim millette hemen atlıyor arkadaşlar sizler napıyorsunuz hem vade ödemen artacak neden böyle yapıyorsunuz bu erteleme işi KARLI İŞ DEÜİL BANKA SİZE FAİZ GEÇİRİYOR yahu yaptığınız mantık işi değil.resmen vatandaş dolandırıyolar heey kendinize gelin yapmayın bu ertelemeyi saçmalık
  • 100 ay 110 ay ödeme yapacaskınız 3 ay öteleme yapacaskınız yahu hiçmi aklınız almıyor ozaman ne diye giriyrosunuz konuta adamlar neredeyse 1-2 taksit faiz geçiriyor yani bunları konuşmak bile saçma yapmayın arkadaşlar.

olay faizsiz olsa neyse tamam yapın eyvallah ama işin içinde senin ödemen artacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 1 Nisan 2020; 15:49:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marto1

100 ay 110 ay ödeme yapacaskınız 3 ay öteleme yapacaskınız yahu hiçmi aklınız almıyor ozaman ne diye giriyrosunuz konuta adamlar neredeyse 1-2 taksit faiz geçiriyor yani bunları konuşmak bile saçma yapmayın arkadaşlar.

olay faizsiz olsa neyse tamam yapın eyvallah ama işin içinde senin ödemen artacak
    Yapmayın diyorsunuz da ben kara geçiyorum (0.88 den alınan 80 taksidi kalmıs bır kredı ıcın). 3 ay ödemediğiniz parayı şu anki düşük faiz oranlarıyla faize bile koysanız dönem sonunda daha karlı oluyorsunuz. Ayrıca 3 aylık parada cebinizde durmuş oluyor. Yapmayan akılsızdır...

• quote:

Orijinalden alıntı: kutay2455

Benimde otomatik onaylamış halkbak. 1998 tl den 2034 cıkmış taksit ödeme. 113 ay vardı. 3910 tl faiz geçirmiş. Bana ödeme tablosunu gösterip onay istemesi lazımdı.
    3 ay ödemeyeceğiniz 5.994 TL (3x1.998 TL) yi dokunmamak üzere ve her ay faiz mevduata eklenecek şekilde faize koyun. Sonuçta 3910 TL den daha fazla faiz aldığınızı göreceksiniz. 6000 TL de bankada sizde durmuş olur. Burada yapmayın diyen arkadaşları anlamak mümkün değil.

Dediğim şekilde faize koyduğunuzda paranız 113 ay sonunda 11.884 TL e çıkıyor. 5.890 TL net faiz elde ediyorsunuz. Dolayısıyla 2000 TL kardasınız. 6000 TL de güvence olarak banka hesabınızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 1 Nisan 2020; 18:47:50 >
  • gbriel G kullanıcısına yanıt
    Yani yorumunuzu malesef bilgisizliginize vuruyorum...insanlari zora sokacak yorumlardan kacinmak lazim...

• quote:

Orijinalden alıntı: marto1

Yani yorumunuzu malesef bilgisizliginize vuruyorum...insanlari zora sokacak yorumlardan kacinmak lazim...
    Size net hesap yaptım. Hesap kitap bilseydiniz mesajınızı geri çekerdiniz.

Yukarıda mesaj atan arkadaşın durumu için: Dediğim şekilde faize koyduğunuzda paranız 113 ay sonunda 11.884 TL e çıkıyor. 5.890 TL net faiz elde ediyorsunuz. Dolayısıyla 2000 TL kardasınız. 6000 TL de güvence olarak banka hesabınızda.

Ayrıca faizler bu düşük seviyede çok fazla kalmayacaktır. Elde edilecek kar daha fazla olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 1 Nisan 2020; 18:50:23 >
  • gbriel G kullanıcısına yanıt
    1 mesajimi neden geri cekeyim sizin anlayis ve algilasyiz sekliniz tersse ben napayim
    2 yukaridaki arkadasin durumumdan banane boyle bir cevap olmaz....
    3 ayrica dunya bankalari faizleri indirirken biz de neden yukselir az cok ekonomi okumanizi tavsiye ederim
    4 siz kahin misiniz de faizler yukselecek
    5 faizin suan yukselmesi demek ekonominin kafasina tetigi cekmek demektir

6 ben sahsen kendi bankamla gorustum bahsedilen 3 ay ertelemenin 0,98 oran ile 94 ayim ile HICBIR KAR GETIRMIYOR.
    7 Herkesin farkli oranlari vardir yoktur bu kisiyi baglar burda biz genel konusuyoruz
    8 bu baslikta cogu insan yapilandirma icin bekliyor pusuda olan arkadaslarimiz var
    9 Bu forumda herkes sizin gibi 0.88 den kullanmiyor.
    10 kendi adiniza konusun ve ona gore cevap veriniz...

Size verebilecegim daha cevap yok isinize bakin ve baskasinin adindan bana bilgisizce yurumeyin.....

FORUM ARKADASLARIM LUTFEN BIR HESAP YAPACAKSANIZ LUTFEN BANKA ILE GORUSUN.BEN SAHSEN GORUSTUM BORC OTELEMENIN YANI 0.98 BANA BIR ESPISI YOK DAHA COK ZARARI VAR FAIZ VE VADE ODEMEM ARTIYOR.
    EN DOGRUSU BANKANIZLA GORUSUN MANTIKLI OLUNUZ.KIMSENIN LAFIYLA IS YAPMAYIN HER SEYIN EN DOGRUSUNA SIZ BILEBILIRSINIZ

AKLIN YOLU BIRDIR.
    Imla hatalari icin ozur dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 1 Nisan 2020; 19:27:1 >

• 
Sayfa: önceki 10481049105010511052
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.