Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1041. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kaytu* , dayinaber , dayinaber Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir (3 Mobil) - 9 Masaüstü4 Mobil
5 sn
31.382
Cevap
912
Favori
3.056.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
27. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ersin07

Hayat sigortasi en az 10 k çıkar
    Yok daha neler. Senin hesabına göre adamlar sadece 15 bin tl evrakla hayat sigortasına verecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 4 Mart 2020; 11:55:7 >
  • -PoseidoN- kullanıcısına yanıt
    Emekli ve yaş durumu var. Yaş sağlık durumu gibi özellikleri bilmedigim için genel söyledim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

Merhaba,

Garanti ve Akbank konut kredisini 095'ten 0.99'a yükseltmişler. Ülkemizin şu an içerisinde bulunduğu suriye durumu faiz'lerin dahada yükseleceğini söylüyor. Ev alacaklar şuydu buydu masraftı beklemeden evinizi alın oturun.
    Suriye harici iki önemli faktör daha var .Bunlardan birisi Halkbank ın ABD devam eden davaya dahil olması ve asıl sıkıntılı olan Koronavirüs.

Zaten bu virüs nedeniyle ABD başta olmak üzere diğer büyük ülke ekonomileri resesyona girerse bizim için bu tablo sonun başlangıcı olur.

Ülkemizde görülmesi halinde Turizm doğrudan etkilenir.Böyle bir senaryoda dolar karşısında faizleri tutmak hayal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RuLazz_ -- 5 Mart 2020; 1:44:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin07

Emekli ve yaş durumu var. Yaş sağlık durumu gibi özellikleri bilmedigim için genel söyledim.
    Hayat sigortası iptal edilebiliniyor mu ? Diyelim ki 10k kesti ben istemiyorum denildi.
  • Katılıyorum, desene coronavirüs gelmeden evi aldık aldık yoksa 1-2 sene sallantıya girer iş.
  • Merhaba arkadaşlar ben vakıfbanktan çekmek zorunda kaldım. (Halk ve Ziraat yapı kullanım belgesi alındıktan 1 yıl süreyi aşınca kabul etmiyor 0.79 u)
    Müteahhitten aldığım için 0.79 kullandım.

Malüm vakıfbank çok fazla üzdü.

45 m2 ev. Yaşım 31

Toplamda 136.000 ₺ Kredi Çektim

Kredi Tahsis Ücreti: 680₺
    Hayat Sigortası Tahsilatı: 633,94 ₺
    Halden Anlayan Paket Ücret Tahsilatı: 1260 ₺
    Dask Sigorta Poliçesi: 100₺
    Güneşsigorta İstihsal Prim Ödemesi: 200 ₺
    Sarı Panjur Konut Paket Sigortasının İstihsal Prim Ödemesi: 274,25 ₺
    Havale Ücreti: 13,13 ₺
    Ekspertiz Ücreti: 1250₺

Toplamda: 4,411,32 ₺ Bir para çıktı benden. 136.000₺ 45 metre kare ve 31 yaşında birisine göre çok fazla değil mi?
    Bu kalemlerden daha önce herhangi birisine itiraz edipte başarılı olan var mı?
    Özellikle Halden Anlayan Pakette direndim istemiyorum diye ancak sitelerindende yazdığı üzere 0.79 kampanyalı kredide şart koşuluyormuş. Beni yönlendirebilen birisi olabilirse çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ririii

70 bin tl kredi
    5 yıl vade
    geri ödemesi 90 bin.
    iyi mi bu
    Gayet iyi hocam. Simdiden hayirli olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smasher3670 -- 6 Ağustos 2020; 11:56:0 >
  • mstyy35 M kullanıcısına yanıt
    Hayat sigortası yıllık mı hocam yoksa toptan mı?
    Sonradan iptal edebiliyorsunuz. Gerekirse hakem heyetine başvurursunuz. Emsaller var. Herhangi bir sigortacı (banka dışı) sizi yönlendirir.
  • agritux kullanıcısına yanıt
    Toptan hocam
  • mstyy35 M kullanıcısına yanıt
    aynı yaş civarındayız. benim yıllık 400 TL
  • Arkadaşlar herkese öncelikle hayırlı günler dilerim. Bende ev alma niyetiyle yola cıktım. yakında zamanda akbanktan konut kredisi çeken veya görüşen var mı. Extra kesintiler devlet bankalarına göre nasıl ? Maaşım akbanka yatıyor 10 yıldır bütün işlemleri mi bu bankadan yapıyorum hali hazırda bes hesabım da mevcut.Maaşım 3000 tl kadar gözüktüğü için ziraat kredi için istediğim rakamı vermeyecek gibi gözüküyor(100 bin için konuştum fakat gorevli 80 bin size ancak çıkar dedi) ziraata göre akbank çok üzer mi beni onu merak ediyorum.Tecrubeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Bir sorum da eğer mümkün olursa krediyi uzun vadeli mi kısa vadeli mi çekmek daha karlıdır. ben 7 ile 10 yıl arasında kaldım.100 bin liraya akbank 10 yıl 68 bin lira faiz alırken 7 yıl için bu faiz 45 bin lira gözüküyor.Turizm de çalıştığımız için ek gelirlerimiz oluyor.uzun vadeli çekip ara ödeme yapsak daha mı iyi olur. biraz başınız ağrıttım yardımcı olan arkadaşlara şimididen çok teşekürler.
    valla 37 yaşına geldik biraz para biriktirdik onuda doğru kullanmak istiyorum

• mendebur52 M kullanıcısına yanıt
    Ne kadar kısa vade çekerseniz o kadar iyi olur kanımca, malumunuz ülkemizde sürekli olarak artan bir enflasyon var belki şimdilik zor olur ama 2 sene sonra daha rahat ödersiniz hemde daha erken bitmiş olur yapılandırma ile uğraşıp masraf ödemezsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tapu harcı evin satış değerine göremi kesiliyor rayiç bedeline göremi kesiliyor ?

245.000 tl ye evimizi satıyoruz kısmet ise google'den 245.000 tl hesapladığımdan 9.800 tl tapu harcı çıkıyor %50 4.900 alıcı 4.900 satıcı
    Satış bedeline göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mendebur52

Arkadaşlar herkese öncelikle hayırlı günler dilerim. Bende ev alma niyetiyle yola cıktım. yakında zamanda akbanktan konut kredisi çeken veya görüşen var mı. Extra kesintiler devlet bankalarına göre nasıl ? Maaşım akbanka yatıyor 10 yıldır bütün işlemleri mi bu bankadan yapıyorum hali hazırda bes hesabım da mevcut.Maaşım 3000 tl kadar gözüktüğü için ziraat kredi için istediğim rakamı vermeyecek gibi gözüküyor(100 bin için konuştum fakat gorevli 80 bin size ancak çıkar dedi) ziraata göre akbank çok üzer mi beni onu merak ediyorum.Tecrubeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Bir sorum da eğer mümkün olursa krediyi uzun vadeli mi kısa vadeli mi çekmek daha karlıdır. ben 7 ile 10 yıl arasında kaldım.100 bin liraya akbank 10 yıl 68 bin lira faiz alırken 7 yıl için bu faiz 45 bin lira gözüküyor.Turizm de çalıştığımız için ek gelirlerimiz oluyor.uzun vadeli çekip ara ödeme yapsak daha mı iyi olur. biraz başınız ağrıttım yardımcı olan arkadaşlara şimididen çok teşekürler.
    valla 37 yaşına geldik biraz para biriktirdik onuda doğru kullanmak istiyorum
    Merhaba 27 Aralık’ta .99 oranla Akbank’tan konut kredisi kullandım. Bende maaş müşterisiyim. Sicil temizse şartlar uygunsa çok hızlı ilerliyor süreç.. Masraflar bana 2600 civarında oldu toplam. Vadeyi kısa tutmak avantajlı total de faizi düşük yansıyor ama aylık ödeyebilme rakamı da çok önemli.. bütçe denge..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: agritux

Satış bedeline göre.
    10 bin tl tapu ücreti vay be... satıp 1 evi peşin alıp kalan parayı peşinat kullanıp kredi çekeceğiz işimiz biraz uzun allah utandırmasın.
    Hayırlısı olur inşallah hocam.
  • Merhaba arkadaşlar, öncelikle bu kredi işlerinde bilgimin çok az olduğunu belirtmek istiyorum. birincisi 200 bin liralık bir ev için kredi çekmek istediğimde tamamı için çekemiyorum değil mi? yani evin bedelinin yüzde 80'i mi çekilir en fazla? şu yüzden soruyorum ev için peşinat şuan çıkaramıyorum. ikinci sorum ise okuduğum kadarıyla kredinin yanındaki çoğu gideri alabiliyoruz, peki emekli babam krediyi çekince hayat sigortası 20binleri geçiyor, bunu da geri alabilme imkanımız var mı?
    Türkiye de masrafları alıcı öder. Gelenek böyle

• 
Sayfa: önceki 10391040104110421043
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.