Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1016. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bekirilkerkocak , bigfish , mekatronikçi Daha Az
3 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir (3 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
31.300
Cevap
907
Favori
3.048.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10141015101610171018
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 0,79 dan aşagısı bu koşullarda mumkun degil. yapılandırma falanda olmaz.kimse bile bile zararını katlamaz.
    0,79 dan krediyle %80 kredi çek kirala kendi kendini ödesin.
  • naber37 N kullanıcısına yanıt
    Ben de ipotekli konut almayı düşünüyorum, banka kredisi ile alacağım, insallah problem olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ziraat bankasıyla görüştüm
    Konut kredisinin yanında bes de yapılıyor diyorlar mecburi mi tutuyorlar bunu iptal eden var mı sonradan problem çıkar mı

• kraly61 K kullanıcısına yanıt
    Ben sonradan bunu iptal etmiştim yatırılan tutar sonra hesabıma geçti.

ilk başta prosedür gereği kabul edersin bir sıkıntı olmaz müşteri hizmetlerinden iptal ediliyor ya da cep şubeden iptal edebilirisin.
  • marto1 kullanıcısına yanıt
    Bes bana yaptırmadılar ama bes de yaptırsalar ona da yazardım , konut sigortası, ferdi kaza sigortası, ekspertiz raporu, aile sigortası, otomatik ödeme talimatları, dosya masrafı diye kesilen tutarın nerelere harcandığı vesaire vesaire ne var ne yoksa dask dışında hepsinin iptalini iptal etmeyeceklerse sebeplerini ya da bu kesintiler keseceklerse adıma düzenlenen faturaları bankaya tek tek dilekçe ile yazdım (14 günlük cayma süresi dolmadan ) cevap bekliyorum gelen cevaba göre tüketici hakem heyetine başvuru yapcam zaten dünya bi faiz alıyolar bi de benim adıma sigorta yapılıyo, bakalım sonuç ne olacak gün geçmeden herkes yazsın... mevduatlı hesap açtılar ekstra onu da kapatın diye yazdım ... banka çalışanları keşke kabul etmem deseydiniz size kredi vermezdik dediler ama iş işten geçti verdiler aldım... 0,79 la ilgili de genel müdürlüklerine yazı yazcam cavp beklicem eksper raporu sıfır olan daireye banka kiracı var diye 0,99a çevirdi peşini bırakmıcam

• ilhanburakozhan İ kullanıcısına yanıt
    Ziraat Bankasında 0,79 için onay aldım.

Arsa sahibinden 2017 Temmuz yılında iskan alınmış ev o günden bugüne kadar boş kalmış (kiracı yok). Ekspertiz raporu 3 gün sürdü, 3 günün sonunda olumlu olarak dönüş aldık bankadan.

Fakat piyasa değerinden yaklaşık bi %10 düşük değer biçmişler eve.

Arsa sahibinden sıfır konut alacakların Ziraat Bankası'na başvurması daha mantıklı görünüyor.
  • ruzgarlibahce06 R kullanıcısına yanıt
    hocam çok geçmiş olsun öncelikle benim bildiğim kadarıyla her kredi veren müşteri temsilcisinin belli bir kotası var(özellikle ziraatte) size resmen iş güzarlık yapılmış eksperin gördüğü ve sıfır dediği eve banka görmeden bu ev ikinci el demesinin temel sebebi iş güzarlık tabi ki hakkınız arayın ama öncelikle şube müdürü ile görüşün derim ordan olumsuz bir geri dönüş olursa bimer ve cimere şikayette bulununuz evin resimleri mümkünse eksper raporunu paylaşın.

ya da hiç uğraşmayın herşeyi iptal edin cayma hakkınızı kullanın başka şubeden deneyin
  • marto1 kullanıcısına yanıt
    Cayma hakkı kullansam dahi halkbank da kıllık yapıyo.

tapuda tutar yazmıyor diye onlarda kredi vermiyo, tabi tutar yazmaz adam arsa vermiş karşılığında daire almış

müteahhitle arasında satış bile yok, sözleşme var ilk el olarak kendini kaydettirmiş hala vay efendim olmaz buna 0,79 veremeyiz zaten vakıf hiç vermiyo anlaşmalılara veriyoruz diyo

• Selam arkadaslar bugune kadar 3 tane kredili ev aldim sattim.banka masraflari icin tuketici hakem heyetlerine basvurdum.ama kazandim ama kaybettim sorun yok ama lutfen dikkat tek bir seyi iptal ettirmedim ODA HAYAT SIGORTASI.Sizlere nacizane tavsiyem sakın onu iptal ettirmeyin Allah herkese uzun ömür versin ama dunyanin bin bir turlu hali var geride kalanlara ailenizi cocuklarinizi zor durumda birakmayin.Allah hepinize mutlu bir yuva nasip etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: masmawi83

Selam arkadaslar bugune kadar 3 tane kredili ev aldim sattim.banka masraflari icin tuketici hakem heyetlerine basvurdum.ama kazandim ama kaybettim sorun yok ama lutfen dikkat tek bir seyi iptal ettirmedim ODA HAYAT SIGORTASI.Sizlere nacizane tavsiyem sakın onu iptal ettirmeyin Allah herkese uzun ömür versin ama dunyanin bin bir turlu hali var geride kalanlara ailenizi cocuklarinizi zor durumda birakmayin.Allah hepinize mutlu bir yuva nasip etsin.
    Ben de aynısını yazmayı düşünmüştüm...

Arkadaşa aynen katılıyorum. Kimsenin yarına çıkacağının garantisi yok. En azından BORÇ BIRAKMAK İSTEMEZSİNİZ herhalde...
  • Vakıfa sakın başvurmayın arsa sahibinden alıyosanız pazartesinden beri bekletiyolar bugün olmaz demişler bankacı yazı yazdık tekrar bekliyoz dedi sanmıyom verceklerini aynı siteden daireye ziraat verdi pazrtesinden sonra ziraate gidicem vermezlerse

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kemal

Ben de aynısını yazmayı düşünmüştüm...

Arkadaşa aynen katılıyorum. Kimsenin yarına çıkacağının garantisi yok. En azından BORÇ BIRAKMAK İSTEMEZSİNİZ herhalde...

Alıntıları Göster
    zaten bankanın tal etmeyeceği şey de o.Kendini garantiye alıyorlar.
  • 0.94 ile ilgili bilgi var mı?

• Arkadaşlar merhaba,

Beğendiğim bir evi dün itibariyle konut kredisi kullanarak satın aldım. Maaş aldığım banka Vakıfbank olmasına rağmen kesintileri diğer devlet bankalarından fazlaydı bu sebeple Halkbank'tan kullandım.
    170 bin TL, %0.99 faiz oranı, 15 yıl vade, aylık 2027 TL ödeme. Kesintiler;
    Kredi kullanım bedeli 850 TL
    Sigorta primi 237,78 TL
    Sigorta primi 335,94 TL
    Eksper 760,51 TL
    İpotek tesis ücreti 155,76 TL
    Hesaplı tarifeler paket satışı 441 TL
    Sigorta primi 164,57 TL
    Toplam: 2945,56 TL

Toplamda 3 kalemde sigorta prim kesintisi denmiş bu sigortaların ne olduklarını pazartesi bankadan öğrenip iadeleri için gerekli hamleleri yapacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oguzhantasci

Arkadaşlar merhaba,

Beğendiğim bir evi dün itibariyle konut kredisi kullanarak satın aldım. Maaş aldığım banka Vakıfbank olmasına rağmen kesintileri diğer devlet bankalarından fazlaydı bu sebeple Halkbank'tan kullandım.
    170 bin TL, %0.99 faiz oranı, 15 yıl vade, aylık 2027 TL ödeme. Kesintiler;
    Kredi kullanım bedeli 850 TL
    Sigorta primi 237,78 TL
    Sigorta primi 335,94 TL
    Eksper 760,51 TL
    İpotek tesis ücreti 155,76 TL
    Hesaplı tarifeler paket satışı 441 TL
    Sigorta primi 164,57 TL
    Toplam: 2945,56 TL

Toplamda 3 kalemde sigorta prim kesintisi denmiş bu sigortaların ne olduklarını pazartesi bankadan öğrenip iadeleri için gerekli hamleleri yapacağım.
    Dask sigortası
    Hayat sigortası
    Konut sigortası
    Bunları yapmışlar.
    Dask ve hayat sigortası iptal olmaz.
    Konut sigortasını da iptal etmiyorlar.
    Hakem heyeti ile belki alırsınız.
    Kredi tahsis ücretini de belki hakem heyeti ile alabilirsin

• kutay2455 kullanıcısına yanıt
    Şansımı deneyeceğim bakalım. Bunlara rağmen kesinti tutarı diğer bankalara göre gayet iyi

• Oguzhantasci kullanıcısına yanıt
    https://forum.memurlar.net/konu/2401663/1.sayfa

2 haftalık süreyi geçirmeyin hepsi için ayrı ayrı dilekçe düzenleyin ayrıca teslim edeceğiniz evrakların bir fotokopisi de sizde kalsın siz de kalan her nüsha için bankada teslim alan görevliye mutlaka kaşe aldığı tarih ve imzaları attırın edecletten de başvuru yapın

• ruzgarlibahce06 R kullanıcısına yanıt
    Tamamdır üstat teşekkür ederim sağolun

• Halen konut kredisi devam eden bir ev almayı düşünüyorum, pazartesi tapudan kontrolü yaptıktan sonra, pazarlık aşamasına geçeceğiz. Evi ben de kredi kullanarak alacağım, muhtemelen aynı şube olmasa da aynı bankadan olacak. Daha önce kredisi devam eden ev alan var mı, prosedür nasıl işliyor, satıcının erken kapama cezası, ipotek kaldırma işlemleri nasıl oluyor, kredi borçlusu olduğu bankadan net borcu nasıl öğrenirim? Çok soru yazdım, ancak ortalık çakal dolu, abartmıyorum, evlerin çoğu problemli, ya numara hatası, ya kooperatif halen fes edilmemiş, ya alacaklılar var, ya arsanın bir kısmı yola gidiyor, ya kamulaştırılacak....Kısaca var da, var....Peşin paranız olsa bile, konut için cüzzi miktarda kredi çekin, en azından banka sizin adınıza araştırır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oguzhantasci kullanıcısına yanıt
    ben 100bin çektim

900 exper
    500 kredi tahsis
    1050 işsizlik sigortası
    600 ferdi kaza sigortası
    305 ev yangın sel su sigortası
    1719 tl işlem masrafı
    2200 hayat sigortası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10141015101610171018
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.