Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (4770. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
100.697
Cevap
615
Favori
4.051.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 47684769477047714772
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

Time Lapse (2014)
    IMDB: http://www.imdb.com/title/tt2669336/

Konu ilgi çekici fakat film oldukça düşük bir bütçeyle çekilmiş ve tek mekande geçiyor buna rağmen izlerken sonuna kadar sürükledi türünü sevmeyenlerin hoşuna gitmeyecektir sevenler için tavsiye ederim 6.5/10

• 8/10

sonunda yok artık dedirten tarzda bir film, sıkılmadan izledim
    http://www.imdb.com/title/tt0079944/

7/10

Bu filmi izledikten sonra insan NBC'nin Tarkovsky'den ne denli etkilendiğini anlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirmi dört -- 2 Nisan 2017; 20:43:50 >

• Eternal Sunshine of the Spotless Mind

http://www.imdb.com/title/tt0338013

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

8.5/10

Kate Winslet ve saçları harikaydı etkilenmemek mümkün değil

7/10

İlk üçlemenin kalitesinde değildi ama yine de izlenir
  • ghost in the shell

8/10

http://www.imdb.com/title/tt3825638/

6,5/10

Almanların II. Dünya Savaşı sonrasını anlatan günah çıkarma filmlerinden. Konu güzel ama bir olmamışlık, bir eksiklik hissediyor insan filmi izlerken. Filmi izlemek için harcadığım zamana üzülmedim ama izlemek için daha iyi bir alternatif bulabilirmişim.

8/10

Özellikle bunalım halinde olan, sistemin çarkı haline geldiğini, yaşama isteğini ve en önemlisi espri duygusunu yitirdiğini düşünenlerin mutlaka izlemesi gereken bir film.

http://www.imdb.com/title/tt3553976/

7/10

Film çok ütopik olmasına karşın eğlenceli. Kent insanın hep dillendirdiği ama çoğunluğunun gerçekleştiremediği kır hayalleri geliyor insanın aklına.

Ghost İn The Shell

Teknolojinin ilerlediği , bilimin en üst seviyeye ulaştığı distopik bir dünyada insan beyninin sensetik robotlara aktarılmış birer yarı insan yarı robot olarak yaşamlarını ilerlettiği bir takım insanların asker, silah vs gibi kullanıldığı bir distopyada yaşanan ve kurgulanan bir takım entrikaları anlatan , aynı isimde vizyona giren bir animenin beyazperdeye aktarılmış hali

Öncelikle animesini izlemedim o yüzden direk sinematik evrenini yorumlayacağım , filmin fragmanlarda<nda anlaşılacağı üzere ortaya çıkan en büyük özellği kendi evrenini oluşturması , bunu yahnsıtan en büyük etmende görselliğidir bu film için

öncelikle filmde çok iyi bir görsellik mevcut , dekorlar , efektler , atmosfer ve ileri teknolojinin görüntü ile vücut bulmuş halini beyazperde ile süslenerek hazırlanmış , görselliği gerçekten iyiydi , yapı olarak ise farklı bir havası olduğu yadsınamaz bir gerçek , ancak görsellik olarak böyle ciddi bir filme bu kadar sığ bir konu keisnlikle yakışmamış !, filmdeki entrikayı anlatan konunun daha çok detay ve içeriklerle hazırlanması gerektiğini düşünüyorum , filmdeki kovalamacanın aksiyonun hakkını verebilip altını doldurabilecek bir entrika ve senaryonun olmadığını düşünüyorum , senaryo ve kurgu filme son derece sığ kalmış , buda filmin kalitesini olumsuz yönde etkilemiş

Kurgusu ise fazlasıyla dağınık işlenmiş , film boyu bazı noktaları birleştirmekte fazlasıyla zorlanıyorsunuz , muadili olan matrix e benzetilmeye çalışılmış ama içindeki kurgu , sahneler ile fazlasıyla dağıtılmış , konuyu takip etmekte zorlanıyorsunuz ,

Filmin diğer dezavantajı ise akıcılık , filmi fazla süren konuşma sahneleri ve anlamsız koşuşturmalarla fazlasıyla uzatılmış , film bir yerden sonra akmıyor , her ne kadar baştan sona bir hareket hali ve planlama olsada film sizi içine çekemiyor çünkü senaryo olarak çok elle tutulur bir konu yok ! O yüzden filmdeki aksiyon sahneleri ile doymayı bekliyorsunuz ama müthiş dozajda bir aksiyonu olmamakla beraber diyaloglar ve kovalamacalar ile birlikte filmi temele oturtan heyecanlandıran ve sürükleyen bir temposuda yok , temposunun zayıf senaryonun ise geliştirilmesi gerektiğini , gelişen olayların ve entrikanın daha ilgi çekici ve seyirciyi doyurması gerekitğini ve tüm bunları tam anlamıyla karşılamadığını sadece görselliğin , yapı ve türü doğrultusunda kendisini farklılaştıran bir film olduğunu düşünüyorum

Filmin en büyük artısı her ne kadar avangers, iron man , captain america daki gibi bol kayerografili aksiyon sahneleri olmasada scarlett johansson , filme fazlasıyla yakışmış ve filmi taşıyor , filmin evreni ve atmosferi filmi özgünleştirmiş , her ne kadar çok akıcı ve süürkleyici olmasada bunaltmıyor izliyor ve bitiriyorsunuz , sinemada izlenilmesi ise son derece uygun olan bir film

ama daha iyi olmasını , sadece gişe filmi amacıyla yapılmasını değilde daha sağlam ve daha dinamik temposu , daha zekice senaryosu , ve kendine has bir felsefesi olmasını isterdim filmin , bu açıdan film biraz hayal kırıklığı oldu benim için , genel olarak basit bir film olmuş onun yerine daha zengin daha özgün ve bambaşka bir film olmasını beklerdim

6.9/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkdexterness -- 3 Nisan 2017; 23:8:3 >

Hayran kitlesi üst düzey olan bir serinin devam filmini beğendirmek zor olabiliyorken; bir spin-off ile bu denli başarılı iş yapabilmek takdir edilesi. Özellikle belli izleyici kitlesi tarafından serinin başı çeken filmlerinin arasında gösteriliyor. Burada boşa göz boyamaların, boyutunu aşmış reklamlarla beklentileri hiçe saymanın anlamsızlığı da gözler önünde aslında. The Force Awakens ile Rogue One'ı karşı karşıya alsak, filmlerin kendilerini tanıtmasından çıkalım da hikayenin işleniş biçimlerine kadar derin farklar ortaya çıkıyor. Rogue One yan film olmaktan çok ötede, tıpkı bir ana senaryoyu gösterir gibi olgunlukla yapılmış.

İlk yarısının temposu hayli düşük. Olayları temellendiren müstesna bir geçmişi de işlediği için bunu göze almak daha kolay oluyor. Karakterlerin birbirlerine olan güvenleri, belli bir devlet anlayışı ve isyancılar gibi politizm unsurları birbirleriyle iyi oranda bağdaştırıp; aksiyonu hayli yüksek bir ikinci yarıya kendisini salıveriyor. Görsel efektlerin de ayrıca bu pozitif etkilere destek sağladığını belirtmek gerekiyor. Savaş yıldızının planlarının çalınması gibi teknik konuyu da beraberinde getirdiği için farklı yerlere doğru sürükleniyoruz. Getirdiği heyecanın yanında aynı oranda merak uyandırdı. Sinematik karakterlerin arasında belki de en etkileyici 'kötü' gösterimlerinden biri olan Darth Vader'ın da, ekranda olduğu süre boyunca duruş olarak korku saçan bir tip olarak sunması filmin beğenilmesindeki büyük etkenlerden biriydi. Star Wars hayranı olmasam da en azından benim gibi Darth Vader görmeyi sevenler için mutlu edici şeylerin başında bu geliyor.

Felicity Jones'un nesildaşlarından ayrı olarak olgun duruşu oyunculuğuna da yansıyor. Film içinde de fazlasıyla iyi bir oyunculuk sergilemiş. Force Awakens'ta, John Boyega gibi yanlış seçimleri gördükten sonra ilaç gibi gelen bir başka kısım da buydu sanırım. Sonuç olarak hayli oturmuş, iyi şekilde işlenen bir spin-off olmuş diyebiliriz.

8/10

• The Discovery

10/6

http://www.imdb.com/title/tt5155780/

I Don't Feel at Home in This World Anymore

10/6.5

www.imdb.com/title/tt5710514/

http://www.imdb.com/title/tt1167638/

7/10

Filmin imdb puanı düşük olmasına rağmen Jean Reno için izlenir diyip izledim ve filmi beğendim, özellikle müzikler başarılıydı. Bu bir intikam hikayesi.

• en son dün 3 gün arayla izlemeye başladığım tanesi 3 saat olan the godfather (baba) serisinin 3. filmini izledim. tamam biraz da filmi anlamadım ama overrated bir film bence. imdb'de onun yerine avatar, yüzüklerin efendisi, forrest gump falan konabilirdi, biraz altındakilerle yer değiştirse falan ollur ama ilk 10u bence haketmiyor ne yazık ki.

10/10

Her karesi tablo gibi, oldukça dingin ve huzur veren bir film. Tadını çıkara çıkara izlemelik.

8/10

Bağlandığı sonuç kısır olsada fena olmayan bir suç gerilim filmi.

8/10

Cronenberg'den farklı bir film daha, Ralph Fiennes iyi oynamış.

8.5/10

Kara film örneğinin sağlam filmlerinden biri.

http://www.imdb.com/title/tt3741834/

7/10

Film gerçek bir hikayeden uyarlanmış, ikinci yarısı ilk yarısına nazaran sönük kalmış, ikinci yarısında bazı karakterler hikayeye dahil olmakta biraz zorlanmış.Bu etkileyici hikayenin anlatımı daha iyi olabilirdi, yine de izlemeye değer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirmi dört -- 7 Nisan 2017; 1:34:15 >

http://www.imdb.com/title/tt0087843/

9/10

Sergio Leone bu filmi çekmek için Baba filmini çekmeyi reddetmiş. Filmin süresi neredeyse 4 saat, 1984 yılında çekildiğine inanmakta güçlük çekiyor insan. Bu filmi izlerken içiniz acıyabilir. Müzikler Ennio Morricone'nin elinden çıkmış ve muhteşemler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yirmi dört -- 5 Nisan 2017; 15:43:20 >

• Assassin's Creed (2016)

6,0/10

Oyununu oynamamıştım ama buna rağmen bence çok sığ bir film olmuş. Birkaç olayın nasıl olduğunun açıklanmaması ve filmin sonunun güzel bağlanamaması puanımı düşürdü. Başlardaki eski zamanda geçen sahneler hoşuma gitmişti aslında. Ama sonuç olarak vasat bir film.

When Harry Met Sally (1989)

8,2/10

Meg Ryan çok güzel ve Billy Crystal çok cool'du. Romantizm ve komedi karışımı izlediğim en sağlam filmlerden birisiydi. Muhteşem ve birbiriyle bağlantılı diyalogları en çok dikkatimi çeken özelliğiydi. Bu filmi izlemeyen kişilere kesinlikle öneririm. 80-90 filmlerinin o havasını tabiki de çok güzel yansıtmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andy Selva -- 5 Nisan 2017; 16:51:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

7.5/10

Güzel bir filmdi.

5/10

Rezalet ... Tamamen zaman kaybı. Çekildiği yıla bile yakışmayacak derece de saçma sapan bir kurgu. Hayatımdan iki saat çaldılar.

10/10

Çok fazla bir umutla izlememiştim abartılıyordur kesin diye bir önyargım vardı. Ancak başlangıcı ile beraber beklentilerimin çok ötesinde bir film izleyeceğimi anladım. Arada bir durdurup başka işlerle uğraşmadığım çok nadir filmlerden olması ise daha da şaşırtıcıydı. Benim bir şeyi 10 dakika aralıksız izleyebildiğimi göremezsiniz ama bunu duraklatmadım bile. Hitler sahneleri ve Gobbels'la yaptığı bir iki konuşma çok güldürdü.

Kesinlikle öneriyorum. Abartıldığını düşünmeyin gerçekten hak ediyor gördüğü değeri.

Bir şey sormak istiyorum;

Bunu facebook da gördüm izlediğimin ertesi günü ama böyle bir söz hatırlamıyordum filmden. Fİlmde geçiyor muydu bu söz ya ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8EF5824CF -- 5 Nisan 2017; 20:29:19 >

• 
Sayfa: önceki 47684769477047714772
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.