Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız (4282. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
100.697
Cevap
615
Favori
4.051.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 42804281428242834284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden Tarkovski Olamıyorum (2014) - Murat Düzgünoğlu
     En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

Televizyon için film çeken Bahadır, bunun ardından çekeceği ilk uzun metrajlı filmi için senaryosunu hazırlamıştır ama bir sorun vardır ki, filmiyle ilgilenen yapımcı bulamamaktadır. Hayallerinde hatta rüyalarında sürekli istediği filmi çekebilen Bahadır, gerçek hayatta bu hayalini gerçekleştirmek için umutsuz bir çaba içine girer. Filmdeki yönetmen karakteri, sanata daha dönük, tamamen kendi istediği tarzda film çekmek istiyor. Ama ülkemizde onun çektiği filme ne yer var ne o filmleri talep edebilecek hatırı sayılır bir kitle. İşte burada sinemacıların karşılaştığı esas soruna yer veriliyor. Maalesef ülkemizde sanat halk içindir anlayışı egemen olduğundan, filmler taleplere göre arz ediliyor. Halk, hangi filme parasını kıyarsa, o tarz bir film çekiliyor. Bu yüzden de yönetmenler ancak rüyalarını süsleyebilen o güzelim karelerini film hâline dönüştüremiyorlar. Çok harika bir film olmuş. Yönetmenin kaldığı zor durum, insanların bakış açıları vs. çok iyi yansıtılmış. Yeni yönetmenimiz hayırlı uğurlu olsun. Son dönemde çıkan en iyi yapımlarımızdan.
    Filmin sonuyla ilgili: İnsanın kendisini hakikat kabul edersek, yönetmenimiz de rüyasında aynada kendiyle buluşmakta; hakikatle yani kendiyle yüzleşmektedir, bana göre.

9/10

@Antoine Roquentin, söylediğin için sağ ol, içimi rahatlattın. Ben de tüm filmleri yine böyle midir diye çekinmiştim, önerdiğin filmleri izleyeceğim :)

@Sipaly, sağ ol, iki tane Gadjo Dilo önerisi oldu, sanırım ilk onla başlamalıyım :)

• Filmi nereden izledin, sinemada mi ? Boyle filmler her yere dagitilmaz kendi ulkemizin filmi bile olsa bahsettigin nedenden dolayi. O yuzden mecbur internete dusmesini bekleyecez ama sen boyle övünce acayip merak ettim filmi, ilk kez bir Türk filmine bu puani verdigini goruyorum cunku

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 28 Aralık 2014; 19:27:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

9/10

Süper bir filmdi, ağlattı beni
    küçük kızı asansöre götürdüğü sahne
    .

edit: reenkarnasyon u konu alıyor film.. Bir bakıma bunu bilimsel olarak kanıtlıyorlar filmde. Göz üzerinden. Benim inandığım birşey bu. Dünyadaki önceki yaşamımızda tecrübe edindikelirimizi bu yaşamdada biliyoruz içimize işleniyor. Tabi fiziksel olarak herşeyimiz farklı fakat sadece gözler aynı. "Ruhun aynası" da oradan geliyordu demek ki...

Birde şöyle birşey var filmde birçoğunuz kaçırmışsınızdır..

quote:

(A)lpha-Correct
    (B)eta-Correct
    (C)harlie- Correct
    (D)elta-Incorrect
    (E)cho- Incorrect
    .
    .
    and so on

See now from questions D to H she got incorrect, but then I...

(I)ndia-correct

She then went on an incorrect streak up until L...

(L)ove-Correct

More of an incorrect streak, then finally...

(U)niverse-Correct

'(I) (L)ove (U)' -(L)ove came from Ian and Karen's modified version of Phonetic letters.

http://www.imdb.com/title/tt2884206/board/nest/237921227?ref_=tt_bd_3

Cidden muazzam bir filmdi. Sizin puanınız dolayısıyla merak edip izledim, iyi ki de izlemişim dedim. Oldukça duygulandırıcı bir filmdi. Teşekkürler.

• 8/10

Film çok çok iyiydi. Karış karış aramama rağmen amerikan propagandası göremedim. Aslında filme 10 üzerinden 9 verecektim. Ancak filmde bir anda Bush'tun yalakası faşist oğlu faşist George Clooney'i görünce 7 ye düşürdüm. Sonra insafa geldim ve kendi kendimle 8 de anlaştım. Savaş karşıtı fikirler veren bir filmde George Clooney'i faşistinin ne işi var ? Tipsiz suratını görünce rahatsız hissediyorum. Ölse bi gram üzülmem.

İzlemenizi öneririm.

Edit : Bu arada filmin kadrosu şuana kadar gördüğüm en iyi kadroydu. Hemen hemen gördüğüm her simayı şöyle ya da böyle tanıyordum. Ya bu filmle ünlü oldular ya da bu filmden sonra. Orasını bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8EF5824CF -- 28 Aralık 2014; 19:09:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Death Cube K

quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

Çok iyiydi . Bu filmden biraz geç haberim oldu

bunu beğendiyseniz edge of tomorrow a da bakın hocam

İzledim hocam onu .Sevdiğim türlerden birisi böyle hafif bilinmeyen merak uyandıran filmler azda gerilim oh miss varsa tavsiyte isterim

• Oujia ölümün alfabesi

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antoine Roquentin -- 29 Aralık 2014; 20:54:13 >
  • If I Stay (2014) 6.5 / 10 Kızın oyunculuğu güzeldi fakat senaryo basit ve klişe

• Robert DeNİro ve Sean Connery döktürmüş.

Malone'un evinde geçen sahne ve sonrasını çok beğendim, ikinci yarı gerilim kayda değer bir artış gösteriyor, ayrıca Costner ikinci yarıda daha iyi oynamış.

8/10
  • Fatih akının filmini merak ediyorum indirdiğin linki pm den atabilirmisin

• 7.5/10
  • Kemal* kullanıcısına yanıt
    Ne demek mutlu oldum

Film gerçekten süperdi, bir ara göğsüm sıkıştı izlerken baya şoka girdim şu
    asansörün bozulduğu sahnede
  • Paris'te Gece Yarısı

Vakit kaybı bir film.Tavsiye etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. King Schultz -- 28 Aralık 2014; 22:24:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

Ne demek mutlu oldum

Film gerçekten süperdi, bir ara göğsüm sıkıştı izlerken baya şoka girdim şu
    asansörün bozulduğu sahnede

O sahnede tam ne güzel kurtuldular deyip derin bir nefes almıştım ama daha sonra ters köşe yaptılar beni

• Palto film günlerinde izlemiştir herhalde?

• 6.5/10

Aldığı bayağı yüksek notlardan dolayı bayağı bir beklentiyle izledim. Kesinlikle ama kesinlikle beklentimi karşılamadı. Kesinlikle abartıldığı kadar bir film değil. Bir adamın sevdiği kadının fotoğrafına bakması doğal olsa da fotoğrafına bakarken makineleri avuçlaması bayağı bir garip açıkçası.

Örneğin hoşlanmadığım bir nokta var. O kadar bilim adamı yıllarca çalışıp bazı şeyleri bulamazken 1. sınıf bir öğrenci çıka geliyor ve 460 bin tür arasında tek tek arayarak doğru olan canlıyı buluyor. E tabi ki bu kişi dünyayı kurtarmak için doğmuş, aşırı zeki, aşırı çalışkan seçilmiş bir insan. Ben bu tip şeylerden gıcık alıyorum arkadaşım. Zibilyon tane 50 yıllık bilim adamlarının bulamadığını bulabilecek 1. sınıf öğrencisi 999999999 milyar da bir denk gelir. Geçin bunları.

1) ben afişteki fotoyu ayçiçeği zannetmiştim.
    2) Bende adamı çekememezlik oluştu. Kız güzeldi yahu. Ben burada efes fıçı içip yer fıstığı yeyip bu filmi izlerken adam kıza neler yapıyordu Dünya çok adaletsiz Hani bize ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8EF5824CF -- 28 Aralık 2014; 23:18:01 >

• Predestination

Film mükemmeldi.
  • The life of David Gale. Türkçeye Ölümle Yaşam Arasında olarak çevrilmiş. film bittiğinde keşke biraz daha sürseydi diye düşündüm. dünya düzenine karşı çekilmiş bir film.

• 10/7.5
  •  En Son İzlediğiniz Film ve Yorumlarınız

komedi olarak standart altıydı bana göre. hiç tebessüm etmeden bile izleyebilirsiniz beni sadece Lotr benzetmeleri gülümsetti.

vize zamanı film izlemeye zor vakit buluyorken bu filmi izlediysem gündeme düşen olaylardandır. bu filmle nasıl reklam yapılacağını ya da aleyhte bir durumu nasıl lehine çevireceğini öğrendi dünya. suç SONY'nin değil olayı abartan Kuzey Kore'nin.

sonuç olarak 5/10

• 
Sayfa: önceki 42804281428242834284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.