Şimdi Ara

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.506
Cevap
22
Favori
78.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok teşekkürler bakıcam hepsine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okeanix kullanıcısına yanıt
    Bi evren var sonuçta ve o evreni bile tam anlatmadan 12 bölümde bir şeyler vermeye çalışıyor, o konuda çok haklısınız pacing i çok sıkıntılı uzun sürece yayılarak belki 1-2 sezon daha yapılması gerekirdi ama oyun dlcsi gibi düşünmekte fayda var biraz daha.Oyunu oynamış olsaydınız daha çok seveceğinizi düşünüyorum çünkü gerçekten olaylar çok uyumlu genel olarak.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • evolancer1 kullanıcısına yanıt

Benim sıralamama bakma. Senin zevkine göre tam tersi bir sıralama bile olabilir. Hepsi kaliteli ve popüler olan animeler. İyi seyirler En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 14 Kasım 2022; 19:2:5 >
  • defaulticus kullanıcısına yanıt

Evet hocam o bölümdü. Beni de mahvetmişti gerçekten.

• En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız

Ping Pong the Animation

11 bölümlük kısa bir anime. Seinen yapısıyla ve tabii ki masa tenisiyle öne çıkıyor. Ayrıca 11 bölümde bize birçok karakteri psikolojik durumlarıyla birlikte anlatıyor. Spor animeleri deyince flashback olmadan olmaz zaten. En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız  Ama bu anime zaten kısa olduğu için kısa ve öz güzel anlatmış. Özellikle Smile ve Peco'nun arkadaşlıkları çok güzeldi ve güzel de bir final yaptı.

8/10

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız

Haikyuu

Bu anime bitmediği için başlamıyordum ama aradan aylar geçince aklımdan çıkmış olmalı. Bi başladım hemen bitti. Nasıl da akıcı bir animeymiş öyle! Aksiyon animeleri halt etmiş. Heyecandan yerimde duramadım. @Periah senpainin kılçıksız animeler sözünü artık anlıyorum. En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız 

9/10

Yowamushi Pedal

Aslında bu animeyi değil de over drive adlı bisiklet animesini izleyecektim. Ama o anime aşırı yavaş ilerliyordu. Başrolü hayatında ilk defa bisiklet süren biriydi. Her gün bisiklet süren biri olarak biraz şans veriyim dedim bu animeye. Ama 9. bölümde bıraktım maalesef.

Neyse, o yüzden tekrardan Yowamushi Pedal izledim. İlk iki sezonunu sahiden çok seviyorum. Özellikle de ikinci sezon finalinde

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Onoda'nın birinci olması, tüm o ihtimaller çok hoşuma gitmişti. Naruko'nun sprinter olmasına rağmen yokuş çıkması, ımaizumi ile Midosouji arasındaki rekabet, Kinjou'nun sonuna kadar uğraşması fakat yarış dışı kalması... Bayağı güzel bir senaryoydu.

Komi Can't Communicate / Komi-san wa, Comyushou desu.

İzlemesi oldukça keyifliydi çizim tarzı çok hoşuma gitti. Komik değil ancak oldukça eğlenceli, bölümler akıyor. Okul temalı romantik altmetni olan keyifli bir anime kısacası 7.5/10

Re:ZERO -Starting Life in Another World- / Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Uzun zamandır izlemeyi ertelediğim bir animeydi @Okeanix tavsiye etmişti ama nedense biraz ön yargılıydım. Summertime Render izledikten sonra myanimelist yorumlarında "bunu sevdiyseniz re:zero'da izleyin" gibi çok fazla yorum gördüm ve sonunda 2 sezonuda izleyip bitirdim. Keşke ertelemeseymişim tahminimin çok üzerinde bir iş çıktı. Bir Evangelion izlediğimde bu kadar etkilenmiştim ikincisi de Re:Zero oldu özellikle 1x14 herhalde izlediğim tüm animeler arasındaki en iyi bölümdü açık ara 1x18 ise 25 dakika boyunca sadece 2 karakterin diyaloğu üzerine bir bölüm olmasına rağmen diyalogların altı o kadar doluydu ki bölümün nasıl bittiğini anlamadım, evangelion'un diyalog ağırlıklı olan son bölümleri gibi bir bölümdü. 2. sezon ilk sezonun backgroundu gibiydi ilk sezonu tamamlayan bir sezondu genel olarak ve daha açıklayıcı olmasından dolayı sanırım 2. sezon daha çok beğenilmiş ama bana yaşattığı hisler sebebiyle ilk sezon benim gözümde daha iyidi. Eleştirebileceğim tek tarafı animasyon kalitesi keşke daha iyi olsaymış bu anime kesinlikle daha iyisini hakediyor. 9/10

• Re:Zero çok özel bir yapım ya benzeri çok nadir görülen bir anime özellikle ana karakter nezlinde. Evreni,konsepti ve karakterlerin işlenişi açısından da oldukça iyi iş çıkarmış yazarı. İnsanların klişe ya da fanservice olarak bahsettiği kısımlar bile benim çok hoşuma gitmişti. Sadece bazen ana karakter bu kadar simp olmasa mıydı diye düşünüyorum ama daha sonra animenin ilk bölümünü de izleyince ana karakterle empati yapabiliyoruz en azından.

Spoiler,

Bambaşka bir dünyaya geliyorsun bizim düşündüğümüz isekai konseptiyle düşünüyor ana karakter,hani benim özel güçlerim vs. diye sonra tırt çıkıyor tabi o yalnızlık,gasp girişimi, ölüm,kendine güvensizlik. Subaru'nun başına gelen tek iyi şey o anda Emilia oluyor. O acımasız evrendeki tek güzel şey olarak görüyor onu. Ki yeterince adil bence.

Bu arada LN'yi de şiddetle öneriyorum. Hatta bunun yanında IF stories denen yan hikayeler var. Subaru'nun daha farklı yol izlediği mesela birinde Elsa konusunda Reinhardt'tan yardım istemese ne olurdu vs. onu anlatıyor. Onlar da çok sağlam. Öneririm yani kısacası . Biraz rol çaldım kusura bakma hocam @Okeanix En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız 

• maybe4you kullanıcısına yanıt

Arkadaslar video Spoiler içeriyor. Haikyuu'yu izlemediyseniz açmayın sakın.

En Son İzlediğiniz Anime ve YorumlarınızCrunchyroll Collectionyoutube
    Ep 4: Tsukishima is up against Ushijima in their match against Shiratorizawa. He doesn't think he can match up to the enemy ace, but has decided he'll at least make a few blocks! Watch HAIKYU!! on Crunchyroll for FREE: https://got.cr/Watch-Haikyu Crunchyroll Collection brings you the latest clips, OPs, and more from your favorite anime! Don't have time for a full episode but want to catch up on the best scenes? We've got them! FREE 14-DAY CRUNCHYROLL TRIAL 🌟 https://got.cr/14DaysFree
    https://www.youtube.com/watch?v=Iby7PLeVUBs&feature=youtu.be

Açık ara animedeki en gaz bölüm burasıydı. En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız 

• Zhongli kullanıcısına yanıt

2. Sezonu daha çok beğeniyoruz çünkü romanını okuduk ve romanda bildiğimiz şeylerin detaylı anlatılışı kafamızda daha oturuyor animeyi izlerken ama Anime'nin bunu tamamen aktarması çok zor çünkü Arc 4 gerçekten çok uzun bir arc ve gerçekten tam roman formatlık bir arc. Adaptasyonda 29 dakika 30 saniye opening ending olmayan bölümlerle doldurmayı denemişler ama emin olun roman hissiyatını vermiyor ki veremez zaten çünkü bir source material belli bir yerde zaten zirvedeyse hiçbir adaptasyon dünya üzerinde onun yerini tutamaz bence. Ha ben yine de 1. sezonun çok önünde koyarım çünkü evet 1. sezonun arkaplanını, kusursuz kurgusunu anlatıyor ama aynı zamanda bütün casti karakter gelişimine tutuyor, daha kompleks oluyor, daha derin oluyor. Üstüne koymaya devam ediyor.

1. Sezon'un üzerine 10 saat konuşulcak içerik varsa 2. Sezonun 60-70 saat derinlik farkından dolayı ama ilk sezonun ikinci sezon kadar kompleks olmaması normal çünkü 1. Sezon 14. Bölüme kadar benim için prologue yani giriş kısmı hatta bazıları için 2. Sezonun sonu bile prologue sayılabilir çünkü ana karakterin ekibinin karakterleri 2. sezonun sonunda oturmaya başlıyor.

Ve ayrıca Re:Zero'da benim en sevdiğim şeylerden biri asla kendini tekrar etmemesi yani hiçbir Arc gerçekten birbirinin aynısı değil, her Arc birbirinden farklı. Bu dediğim şey gelecek 3 sezon için bile geçerli mesela gelecek sezon çok aksiyonlu olacak.

IF Hikayelerine bakmanızı tavsiye ederim ayrıca. Playlisti bırakıyorum, IF hikayeleri yazar tarafından yazılmış alternatif rotalar ama ana rotaya çok büyük anlamlar katıyor ve değerini anlamamızı da sağlıyor. Ekstra worldbuilding içerikleri de mevcut.

En Son İzlediğiniz Anime ve YorumlarınızEchidnutyoutube
    Natsuki Subaru chooses Re:Zero's Greed Route by forming a contract with Echidna, the Witch of Greed. After abusing his Return for Death ability and losing count of his deaths, Subaru forgets how to value his own life, forcing suffering upon everyone else. Watch the Re:Zero Season 2 English Dub on Crunchyroll: https://www.crunchyroll.com/rezero-starting-life-in-another-world-/episode-26-each-ones-promise-797313 Read Kasaneru: https://witchculttranslation.com/ Thumbnail Artwork Credit: https://www.pixiv.net/en/users/19591509 Background Music Credit: https://www.youtube.com/channel/UCKEL3ez0D51jVvVSMpZJKlg OTHER IF STORIES: Ayamatsu (Pride IF): https://youtu.be/mGVgH2kjnAw Oboreru (Wrath IF): https://youtu.be/5d26gIfMN68 Rem:IF (Sloth IF): https://youtu.be/8VTXinveGlY Butterfly Dream (Lust IF): https://youtu.be/9aTUr_3SgzM Become a Channel Member: https://www.youtube.com/channel/UCL6eyRegOUQdBoUuMZSb_mQ/join More rezero content: https://www.youtube.com/echidnut Echidnut Twitter: https://twitter.com/echidnut Japanese Novel Web: http://ncode.syosetu.com/n2267be/ WN English translations: https://witchculttranslation.com/
    https://www.youtube.com/watch?v=epfnTB8xl3M&list=PLUCW3xk_fhRnQi3-qfArnd4BBm25PuqU_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 15 Kasım 2022; 15:57:31 >

• Periah kullanıcısına yanıt

Evet bayağı güzel bir sahneydi. Tahminim 2 sezon daha gelir bu animeye. Gelse de izlesek.

• maybe4you kullanıcısına yanıt

Final bir film gelecek sadece ama hiçbir fan memnun değil 25 bölümlük bi sezonu filme sıkıştırıp biterecekler.

Ben 4. sezon civarı bırakmıştım zaten aynı şeyler hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 16 Kasım 2022; 12:26:43 >
  • @Eragone @Okeanix IF hikayelere bakacağım öyleyse, farklı rotalar deyince merak ettim açıkçası. 3. sezon kim bilir ne zaman gelicek o zamana kadar diğer içerikleri de tüketirim zaten.

• Okeanix kullanıcısına yanıt

Aldığın zevke göre o aynı şeyler değişir. Nostalji bile yapsa hoşuna gider insanın. Valla animeler nasıl etki yapıyorsa sarıyor beni. Normalde voleybol ile hiç alakam yoktur, kurallarını bile doğru düzgün bilmem. Ama Haikyuu izlerken anime içine çekiyor. Aynı etkiyi One Outs izlerken de yaşamıştım. Yowamushi Pedal izleyince de yarış bisikleti alıp sürmek istemiştim :))

• No Game No Life

Öncelikle konu klasik isekai gerçek hayatta evinden çıkmayan kardeş (Sora ve Shiro)iki parlak Neet'in paralel bir dünyaya ışınlanıp oradaki insanlığı "oyunlar" aracılığıyla kurtarma çabasını anlatıyor. Öncelikle konu bakımından dediğim gibi klasik isekai ama işleniş açısından farklı ve güzel olduğu yanları var bu animenin.

Başrol iki karakterimiz OP denilen baş karakterler ikisi de çok zeki ve birbirini harika tamamlıyorlar. Kardeşlik ilişkileri hoşuma gitti birbirlerinden başka hiçbir şeyleri olmayan iki kardeş birbirine tutunarak yaşıyor. Birbirlerinden ayrılınca sosyal anksiyete falan yaşıyorlar o kısımlar hoşuma gitti. Güçlü ana karakter seven kişiler bu animeyi de sevecektir.

Animenin hikâyeyi sunuş biçimi de hoşuma gitti fazla dallandırıp budaklamadan direkt konunun içine atıyor sizi direkt aksiyona giriyor gerçek hayattan nefret ettikleri için niye dönmeye çalışmadıkları ve geçmişleri hakkında fazla bilgi verilememesi kısmını es geçiyorum. Müzikleri fena sayılmaz animenin ortamına uyan müzikler vardı çok iyi ya da çok kötü diyemem aynı şekilde çizimler de öyle iyi diyemem ama çok rahatsız da etmedi izlerken başta bir garip gelmişti ama sonradan umursamadım. Ayrıca aralara ecchi de serpiştirilmiş + Sora'nın ergenlikleri falan da beni eğlendirdi açıkçası beğendim o kısımları.

Kötü yönlerinden biri renk paleti kullanımıydı gözümü yordu kesinlikle. Bunun dışında özellikle Sora nezlinde sosyal yönden bu kadar zayıf olup paralel dünyaya hemen adapte olarak topluluk önünde bu kadar rahat konuşma ya da pazarlık konusunda bu kadar iyi olma vs. mantıksız geldi. Bir iki sahne görüyoruz anksiyete geçirdikleri genelde mizahla birleştirilen ama pek tatmin etmedi ve bize o alışma sürecini iyi geçiremediler animenin bölüm sayısıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Direkt aksiyona atıyor beğendim desem de en azından birkaç bölümle başta bu temel atılmazsa anime havada kalıyor bana kalırsa.Burada biraz fazla erken aksiyona atıyor onu da söylemeliyim.Finalini de 2.sezon çıkacak gibi yapmışlar o yüzden pek tatmin etmiyor.

Özetle çerezlik izlenebilecek eğlenceli bir anime. Uzun zamandır baştan sona bir anime bitiremiyordum hem kısa olması hem de sürükleyici olması sebebiyle bunu bitirebildim. Bana güzel vakit geçirtti yeterince ,ben beğendim diyebilirim.
    7.5/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eragone -- 4 Aralık 2022; 23:22:48 >

One Punch Man

Uzun zamandır bekletiyordum 3. sezon haberi ile birlikte başlayıp bitirdim. İzlemesi olukça keyifli bir animeydi, zaten izlemeyen kalmamıştır herhalde bir çok kişinin animeye izlemeye başladığı anime oluyor genelde opm. 2. sezonu çok eleştiriliyor, eleştirilere katılmakla birlikte çok kötü olmadığını düşünüyorum stüdyonun değişmesinden ötürü animasyon kalitesi hissedilir şekilde düşüyor ama abartıldığı kadar değil kesinlikle. Saitama'nın arka planda kalmasından ötürü genelde beğenilmemiş fakat ilk sezonda da ona odak Saitama değil zaten. 2. sezonun asıl sorunu doğru düzgün bir hikaye anlatımı olmaması Saitamanın geri planda kalmasına ben takılmadım bile. Umarım 3. sezonda daha iyi bir şeyler izleriz.

1. sezon 8/10
    2. sezon 7/10

Kyoukai no Kanata / Beyond the Boundary

Türkçe dublajı ile meme haline gelmiş animeyi de izledim sonunda En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız  İlk bölümü izlerken herhalde yanlış yerden başladım bunun bir prequeli var sanırım diye düşündüm. Hiç world bulding yok karakter tanıtımı yok direkt konuya giriyor ne izlediğimi anlamakta güçlük çektim ilk bölümlerde. 10. bölümde bir flashback ile anlatılıyor asıl hikaye o zaman bir mantığa oturuyor fakat 2 bölüm sonra anime bitiyor zaten. Neden böyle bir hikaye anlatımı tercih edilmiş anlayamadım. İlgi çekici güzel bir konusu var fakat potansiyelini öldürmüşler hikaye anlatımı ve kurgusal sıkıntılardan ötürü ortalamanın altında kalmış. Yinede çıktığı yıla göre çizimleri animasyonları çok hoşuma gitti günümüz animelerinde yok böyle görsel kalite Violet Evergarden'a yapan stüdyo yapmış. İzleyecek bir şey bulamıyorsanız izlenir fakat çok beklentiniz olmasın 6/10

Death Parade

Öldükten sonra yaşanan yargı sürecini kendince işleyen güzel bir anime.

Anime episodik biçimde ilerliyor yani her bölümün kendine ait yeni bir hikayesi, yeni bir yargı süreci görüyoruz. Episodik animeler genelde her bölüm güzel hikayeler bulmakta zorlanır ancak ben Death Parade'in öykülerini sevdim. Çocukça hikayeler değil, ayrıca düz bir yargılama sürecinden bahsetmediğimiz tersine sonucun gerçek hayatta yaptıklarımızdan çok arafta yaşanan bu sınav esnasında belirlenmesi animeye dinamizm katmış.

Öbür dünya ve bu yargılama düzeni kusursuz olmaktan uzak. Yargıçlarda herşeyi bilen ve hep doğru kararı veren kişilerden olmaktan uzak. Öbür dünya biraz terkedilmiş hissi veriyor ve aslında bir insanın nasıl yargılanabileceği, iyi mi yoksa kötü mü olduğunun yaşadığı hayattan soyutlanarak nasıl belirlenebileceği konusunda anime bizimde kafa yormamızı istiyor bu aşamada. Biraz felsefeye kayıyoruz burada, birazda entrika ve iç çatışmalar var ancak çok fazla derinlik beklemeyin bu konularda.

Kendi içerisinde oluşturduğu bir ana hikayeyi ve birkaç yan hikayeyi sonuca bağlamakla birlikte seri arkasında soru işaretleri bırakarak yarım biçimde son buluyor. 2015 yılında yayınlandığını gözönüne alırsak devamı gelmeyecektir.

Müzikler ve görsellik konusunda ise gayet yeterli olduğunu söyleyebilirim. Parlamıyor ancak sırıtan birşey de yok.

10/8

Not: Ayrıca güzel bir ending kısmı var. Animeyi izlerken hiç atlamadım.

En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınızai miyoutube
    Death parade ending sub
    https://www.youtube.com/watch?v=MLx_Yc02QB8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 31 Aralık 2022; 21:23:26 >

• Eragone kullanıcısına yanıt

Yıllardır bu animenin devamını bekliyorum. En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız 

Bocchi the Rock!

@defaulticus 'un açtığı konu sayesinde haberdar olduğum ve ana konusunda @maybe4you ile olan K-ON - Bocchi tartışması sonrasında merak ederek izlemeye karar verdiğim bir seri oldu Bocchi the Rock!

Bocchi the Rock!'da ana karakterimiz ciddi anksiyete problemi olan ve küçüklüğünden beri hiç arkadaş edinememiş bu nedenle babasının gitarını çalmayı öğrenerek sosyalleşmeye çalışan Hitori adında bir kız. Birgün tesadüf eseri bir gruba kapağı atmayı başarır ve bütün problemlerine karşın hayallerini gerçekleştirme yolunda ilerlemeye başlar. Bu açıdan bakınca seriye Watamote ve K-ON aşk evliliği gibi bakabiliriz diye düşünüyorum. Gerçektende bu iki seriden de güçlü etkiler hissettiriyor.

Bocchi beklediğimden biraz daha ciddi bir anime. Şarkılar olsun, ortamlar olsun, müzik tarafı olsun beklediğimden daha gerçekçi ve ayağı yere basar şekilde yapılmış. Animede çok fazla olmasa bile bir challenge - mücadele hissiyatı var bunun yanında Hitori'nin sosyal anksiyetesi etrafında bir iç çatışma ve karakter gelişimi de görüyoruz.

Fakat animenin müzik tarafını ne kadar çok beğendiysem slice of life kısımlarını tersine pek beğenmedim. Bunun en temel nedeni ana karakterin seyirciyi biraz irrite ediyor oluşu. Hitori'nin bazı davranışlarını izlerken ekrandan gözümü kaçırdığım oldu.Bazı espriler komik olmaktan uzaktı, ana karakterler arasındaki ilişki yeterince kuvvetli değildi. Ana karakterler arasında sıcak bir arkadaşlık ilişkisi hissiyatını tam olarak veremedi.

Toparlayacak olursam müzikle ilgili olan tarafları güzel fakat müzikten uzaklaştıkça tökezlemeye başlayan güzel bir seyirlik Bocchi the Rock! Türü sevenlerin izlemesini öneririm.

10/7.5

Not: Bocchi the Rock! ana konu :

https://forum.donanimhaber.com/bocchi-the-rock-2022--154396403

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 1 Ocak 2023; 4:4:43 >

• Doğum günün kutlu olsun Periah arkadaşım. Ana konuda detaylı yazmıştım aslında diğer puanı yüksek bilinir CGDCT lerden bu animenin farkını. Ben ne yazık ki @maybe4you arkadaşıma katılmamakla birlikte bu animenin en agresif şekilde CGDCT e yenilikler getirdiğini düşünüyorum. Spoiler içinde daha basit yazabilirim.

Spoiler,

Bir CGDCT animesinde genelde ana konuda hiç ilerleme kaydedilmez. Hatta çoğunda karakter gelişimi olmaz ek olarak da karakterlerin birbirleri arasındaki bağa da neredeyse hiç değinilmez. Kendinizi önceden oluşmuş olan bir arkadaş grubunda bulursunuz ya da işlense de çok çok yüzeysel işlenip hemen geçilir ve bu anime içinde hiç değişmez ya da animenin ileriki bölümlerinde bunların etkisini göremezsiniz. Senin de dediğin gibi bu animedeki ciddileşme gibi durumlar da bir CGDCT animesinde hiç olmaz. Başladığı uwu luk seviyesi neyse o şekilde ilerler ve neredeyse hiç değişmeden biter. Ama bocchi the rock bunların hepsini bize sunan bir CGDCT animesi. Bu yüzden farklı ve bende yeri ayrı olarak kalacak. Ama bunu tabii normal anime olarak yapmıyor CGDCT çizgisi içerisinde kalarak yapıyor. Kalmadan yaparlarsa ve bu sahneler animede büyük dk lar alırsa o zaman o anime bir CGDCT olmaz.
    Dediğiniz gibi komedisi zaten bu türün çoğunda olan türden genelde bayan bir komedi ama bu komedi sahnelerini 2022 animeleri de dahil olmak üzere sadece benim bulduğum 10 tane anime referansı ile katlanabilir hale getirmişler. Anime dışında j-pop olsun farklı farklı şekilde referanslar ile dolu anime. Normalde bu türden bir animeyi günde maksimum 2-3 bölüm izleyebilirken bocchi de çok rahat bir şekilde bu bölüm sayılarını aşabildim.
    Bocchi nin bir başka bu kadar sevilmesinin nedeni de bence bocchi karakteri. Empati yapılabilir bir karakter bocchi. Genelde CGDCT türündeki animelerde karakterler ile bağınız karakterler yüzeysel işlendiğinden az olur ama bocchi karakteri öyle değil. Baya detaylı işleniyor aslında. Her ne kadar sosyal anksiyete üzerinden gidilmiş olsa da karakterin sahnelere verdiği tepkiler ve düşüncelerine dalmamız ona daha kolay empati yapılmasını sağlıyor.
    Konser kısımları zaten rotoscoping ile çalan grubun bütün hareketleri birebir kaydedilip yapılmış. Bu sebeple de konserlerin hepsi cgi olarak animeye eklenmiş. Bütün basılın notaların animede bire bir eşlenik şekilde olması için. Cloverwork cidden bu animeye büyük emek sarfetmiş. Kamera açıları olsun ışıklandırma olsun müthişti cidden.
    Bence tek eksisi müzik odaklı şaka az görmememizdi. Onu da yapsaydı şu an CGDCT olarak en sevdiğim anime olurdu.

En sevdiğim CGDCT türündeki animeler de bu üçlü. Diğerleri kalite olarak bence bunların çok altında.

girls' last tour

a place further than universe

bocchi the rock!

Edit: Kısa dedim ama gene biraz uzun olmuş En Son İzlediğiniz Anime ve Yorumlarınız 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 1 Ocak 2023; 5:23:8 >

• CGDCT hakim olduğum bir tür değil hatta siz yazınca Google'dan ne olduğuna bakayım dedim Cute Girls Doing Cute Things'miş anlamı : ) @maybe4you 'nun yazdığı Yuru Camp , K-On, Aria vb bu türe giriyormuş.

Ben tamamen dışardan bakan biri olarak Bocchi'yi normal bir anime olarak değerlendirdim kendi türü içindeki animeler arasındaki başarısından bağımsız olarak o açıdan yazınız gerçekten güzel olmuş. Benim değinemeyeceğim noktaları yazmışsınız.

Bocchi'nin gerçekten çok yüksek puanlar alabilecek bir potansiyeli var güzel yapılmış kaliteli bir iş. Ancak bana biraz duygusallık kısmı eksikmiş gibi hissettirdi.

Spoiler,

Mesela K-On'da Yui ile Ui arasındaki ilişki ile Bocchi'de Hitori ile Futari arasındaki ilişki birbirinden 180 derece ters olmuş. Biri tamamen birbirini seven, birbirine destek çıkan abla kız ilişkisi iken Bocchi'deki ise tamamen çıkar odaklı bir ilişki (ancak daha gerçekçi) : )
    Yine K-On ile Bocchi arasında müzik grubu kuran dörtlülerimize bakarsak K-On'da karakterler çok daha birbirine bağlı iken Bocchi'deki karakterler biraz mesafeli hissettiriyor. Ancak çok daha ayağı yere basan karakterler. Mesela Ryou'nun orjinal istediği gibi müzik yapamadığından grubunu terk etmesi veya Nijika'nın ablasının mekanı konusunda söyledikleri karakterlere bakışımızı değiştiriyor.
    Bocchi biraz daha yetişkin bir anime gibi duruyor. Biraz daha mesafeli ve soğuk hissettiriyor. Buda K-On'dan hem üstün hemde zayıf olan yanı bana kalırsa. Daha gerçekçi ve daha olgun ancak K-On'da bazı sahnelerde olan duygusal açıdan çarpıcı bölümler Bocchi'de ortaya çıkmıyor bu nedenle.

Kısacası yazını okuduktan sonra şunu diyebilirm ki Bocchi biraz CGDCT'nin sınırlarını zorlamış.

Not: Bu arada doğum günüm bugün değil : ) ama kutlama inceliğini gösterdiğin için teşekkür ederim : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 1 Ocak 2023; 14:42:16 >

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.