Şimdi Ara

En kötü şoförler hangi ilde (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
498
Cevap
2
Favori
18.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erukay

quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Antalya ya geldiğinizde anlarsınız

+ 1000.000.000.000.000.000

Yakın zamanda Antalya'ya haftasonu gezmeye gittim. 2 günde 100 km yol yaptım öyle berbat bi trafiği yok, sürücülerde aman aman trafik canavarı değil bence.

Ama o trafik ışıklarınız yok mu 85 saniye ışık olur mu yahu, Allah sabır versin.

antalya nispeten rahat.
    ışıklara genelde uyuluyor, belli saatlerde sıkıntı var o kadar, yoksa insanlar genelde iyi. en büyük sorun motorsikletliler ile sağa sola bakmaktan araba kullandığını unutanlar.

• 1.ankara 2.konya antalya arasın da değişir ama özellıkle alanya tövbe daha 10 yıldızlı otel de yapılsa gitmem
  • Bulduğum ilk fırsatta veya tatillerde Artvin'den, Muğla'ya dek araç kullanıyorum.
    Ayrıca birçok şehirde gezmiş, tatil yapmış birisiyim.

Gözlemlediğim kadarıyla en kötü kullanan sürücüler şunlar (En kötüden daha düzgün sürenlere):

1)Ankara
    2)İstanbul
    3)Erzurum
    4)Samsun
    5)Manisa
    6)Uşak
    7)İzmir

Onur ödülünü ise yolun ortasında durup sanki 40 yıldır görmediği ve 10 saat sohbet çevirdiği Yusufeli halkına vermek istiyorum...

Bu arada, Artvin konusunda burada araç kullanan birisi olarak katılıyorum.
    Her an heyelan riski altında olduğundan (Yazın 45 derece sıcakta bile dağdan taş düşer mi), virajı alamayıp uçurumdan yuvarlanma, Çoruh'a araçla düşme (En fenası...1 dakikada mortu çekersin) vb riskler nedeniyle 1 kere kaza yapma hakkın var...İkincisi kolay kolay olmaz...

• Acik ve net Kayseri, ne park etmeyi biliyorlar nede kurallara uymayi, olurda yolunuz Kayseriye duserse Avm otoparklarina inin ve ne demek istedigimi anlayin

• En cok kaza istanbulda olduguna göre tabiki istanbul.

• Ankara'da durum içler acısı maalesef.

• Konya Kocaman ve geniş yollar ve kötü şöförler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

Yanlış abi.Trabzonluyum ve orada okudum.Trabzonda lazca konuşulmaz.Hiç görmedim desem yeridir.Fakat karadeniz şivesi vardır tabiiki.Fakat bu lazca değildir.Ev arkadaşım Rize Ardeşenliydi.Ardeşen ve sonrası lazca konuşur yani farklı bir dili vardır onu konuşurlar.Tabiiki Türkçe de konuşur.Artvinde gürcü dilide konuşulur.Fakat Arhavide falan lazca bilinir konuşulur.

Genel anlamda Trabzonlular Laz değildir ve Lazca konuşmazlar.Rizeninde büyük çoğuluğu Laz değildir.Sadece Ardeşen lazdır ve lazca konuşur genel anlamda.

"Eğer Trabzonlular laz değilse ise, Edirneliler de Trakya'lı değil".Burada da hata var.LAzca diye bir dil vardır fakat trakyanın kendi dili yoktur.Sadece şivesi vardır.Tıpkı karadeniz şivesi gibi.

Haydee.

O zaman Electrodan ve senden özür diliyorum.

Ben Trabzon'da da bolca Laz vatandaşımız var ve Lazca konuşuyorlar diye biliyordum. O zaman Rize ve Artvin'in sahil şeridi Lazca biliyor ve konuşuyor demek ki. Zaten Arhavi, Artvin'den daha çok Rize'nin ilçesi gibi geliyor bana. Hem yaşam tarzları, hem tavırları hem de konuşmaları onlar gibi. Hopalılar daha çok Artvinli gibi. Yalnız Hopalıların konuştuğu dil Lazca değil, bunu o yöreli yakın arkadaşlarımdan öğrenmiştim. Onlar Lazcadan daha farklı bir dille konuşuyorlar. Yine de anlamıyorum ama Lazca olmadığını biliyorum. Hopa'dan sonrasının ise yani Artvin'inin geri kalanının ise Lazlıkla alakası bile yok, bundan eminim. Artvin'in Gürcistan sınırına yakın köylerinde Gürcüce konuşuluyor, etkileşimleri çok fazla, uzun yıllar iç içe yaşamış toplumlar ne de olsa.

Trakya halkının, her ne kadar adı konmamış olsa da kendilerine özgü bir dilleri var. Trakya köylerine gittiğimde konuşulanlardan hiçbir şey anlamıyorum. Kullandıkları kelimelerin çoğunluğu bizim kullandıklarımızdan farklı. Öyle öz ve öz Türkçe konuşmuyorlar yani. Mesela bir Güney Egeliyi ya da İç Anadoluluyu anlamak zor değil, şive farklı olsa da anlıyorsun ama Trakya başka. Şehirlerde iş tamam ama Kırklareli ve Edirne'nin köylerinde başka bir dil var resmen. Oralardan bir arkadaşımız konuşmaya katılırsa, yanlışımız varsa düzeltir belki. :))

Estağfurullah abi.İşler karışık yani anlayacağın.

Bu arada konuya dönecek olursak.Ankara,Antalya,Rize de trafik hiç iç açıcı şekilde ilerlemiyor.Sinir olmamak elde değil.Tabi genellememek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

quote:

Orijinalden alıntı: Roman İbrahimoviç

ankara trafiğinden adam çıkmaz alayı aynen şu şekil:

haa demek ki konya yolundaki boş alan bu işe yarıyormuş

ankara'nın şöförüleri kötü değil sadace piskopat

En kötü şoförler hangi ilde

Bu fotoğrafta normalde trafik hangi yönde akıyor, fotoğraftan anlayamadım

durumu özetleyecek laf

ankara'da

"herkes kendi kafasını yaşar yarim"

• Antalya'nın sürücüleri kötü değildir, ama trafik lambaları çok sık ve kırmızı ışık süresinin fazla olamasından yerli halk artık kırmızı ışık falan tınlamıyor. Kavşaklarda da görgüsüz sürücüler çıkabiliyor ki her şehirde görmek mümkün bence.
  • Yozgat

• antalya'da da çok kötü şöförler var
    tatil bölgesi rentacar arabası ile millet cirit atıyo
    ne ışık ne tabela dinleyen var

izmirde de 34 plakalardan fenalık geldi artık
    şirket araçlarına farklı bir düzenleme şart oldu

benim işim şöförlük bu arada
    ege üniversitesinde ambulans,otobüs,kamyon ve makam aracı dahil
    gün içerisinde izmirde sürekli trafikteyim
  • Rakipsiz olarak Sakarya derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkes yaşadığı yeri yazmış ama hiç biri Antalya da araba kullanmamış
  • Sinop ta sağ sinyal verip sola dönen mi ararsın, daracak yollarda gaza basan mı ararsın bilemem ama hepsinden bol bol vardı. Hiç unutmam bizim Türkçe hocası dolmuş durağına girmişti gülmekten ölmüştüm

Not: 30 küsür il gezdim en kötüsünü Sinop ta gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 28 Mart 2013; 20:23:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord66

quote:

Orijinalden alıntı: AirDream

Yozgat.

Yozgatlı mısınız?

Hayır değilim ama gittiğimde baya zorlandım.
  • İnegöl'de şöförler kötü mü bilmem, ama trafik kurallarına uyanları pek hoş karşılamıyorlar.
  • Ankaralıyım 4 yıldır Sakarya'da yaşıyorum. Ankara trafiği iyi sanırdım. Ankara'da kırmızı ışıkta sağa dönmek serbest gibi bir anlayış var.
    Sakarya'ya ilk geldiğimde her önüme fırlayana, saçma sapan hareket yapana korna çala çala kornam bozuldu.Sakarya'da insanlar sanki köydeymiş ibi rahatlar. Ankara böyle değil. Aynı zamanda korna çaldığım için insanlar bana öyle bir bakıyordu ki , sanki kendileri haklı. Sakarya trafiğine alıştım. Alışmak zorundaydım çünkü Sakarya'nın yolları zaten çarpık bilen bilir. İstediğin kadar düzgün şoför koy trafik yine karışır o karmaşık yerde. Önce yola çıkan geçer kuralı var. Yoksa hayatta yola çıkamazsınız. Artık korna çalmıyor, olaylara kavgacı yaklaşmıyor, tek şeritli yolda durup, bir yaya ile muhabbet edip arkasındakileri bekleten şoförlere kızmıyorum. Bekliyorum sakince. Sinyal vermeden dönenlere bir şey demiyor ben de yavaşlıyorum. Yola fırlayanlara yol veriyorum. Artık Ankara'ya gittğimde ben de yola fırlamaya alıştığım için Ankaralılardan tepki alıyorum. Ankara'da bana aşırı tepki verenlere ise anlam verememeye başladım gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim.a -- 28 Mart 2013; 21:12:00 >

• Orijinalden alıntı: Roman İbrahimoviç

ankara'nın şöförüleri kötü değil sadace piskopat

En kötü şoförler hangi ilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HUNTER. -- 28 Mart 2013; 21:26:28 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.