Şimdi Ara

En kötü şoförler hangi ilde (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
499
Cevap
2
Favori
18.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sicakyuz

Ankara - İzmir kıyaslaması yapacak olursak:

Ankara'ya ilk gidişinizde afallarsınız, ikinci gidişinizde alışırsınız, üçüncü gidişinizde benimsemiş olursunuz.
    Yani kimin ne yapacağını artık öğrenmiş olursunuz.

Ama İzmir...
    Ah İzmir... Entel geçinen köylüler diyarı İzmir'de neyle karşılaşacağınızı bilemezsiniz.

"Rahatlık" diye lanse edilen husus aslında sadece "bencillik"

200 metre ötede ücretsiz otopark vardır, kaldırıma park ederler.
    Hafta sonu ücretsiz otopark doludur, karşılıklı park edilen otoparkta ortaya bırakırlar.
    Yola dönüş ceplerini otopark olarak kullanırlar.
    Ve de en garibi YOLUN SOLUNA DAHİ PARK EDERLER...

Sorsan da modernlikten ölürler...

En kötü şoförler hangi ilde

Böyle bir taşradır İzmir...

hocam bornova-küçükpark, özellikle de çankaya-alsancak civarında nerdeymiş bu ücretsiz otoparklar bilelim de öyle park edelim

ücretsiz otopark mı kaldı hocam bu devirde, çankaya da yol kenarlarında belediyenin değnekçileri para kesiyor, aynı şekilde kordonda da. ya otoparklara para vericen ya da uygun bulduğun yol kenarına koyucan arabanı.

bir de ücretsiz otoparkta yolun ortasına koyuyorlar demişsin. o tarz otopark görmemiş olsam da alışveriş merkezlerinin otoparklarını bu sınıfa dahil edecek olursak ben hiçbir şekilde yolun ortasına koyup giden görmedim. koyulmuşsa da muhakkak ki sürücüsü arabanın yakınındadır.

bir de çift sıralı park var demişsin. onun sebebide kule gibi apartmanları dikiyorlar ama o apartmana otopark yapmıyorlar. böyle olunca da millet çift sıra koymak zorunda kalıyor. izmir'e has bir olay değil yani. nerede bu tarz bir yerleşim varsa orda görülmesi doğaldır. ki sen öyle bir yazmışsın ki sanki izmir'in her yerinde çift sıra park var sanır millet. bu tarz parklar genelde k.yaka-bostanlı civarında var. diğer semtlerde çok nadir. oraları da kendi deyimleriyle 35.5 zaten, tam olarak izmir'den sayma

• Sakarya diyorum başka birşey demiyorum..
  • Türkiye'nin ibrçok ilini görmüş biri olarak.

Trabzon'u görmeden karar vermeyin.
    O kadar ilde araç kullandım. (istanbul,ankara vb dahil)
    Hiç bu kadar ürkerek araç kullandığımı hatırlamıyorum.
  • Anket koysaydın bence daha iyi olurdu. Ankara bence
  • EDİRNE-Serhad Birlik
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryingwolf

hocam bornova-küçükpark, özellikle de çankaya-alsancak civarında nerdeymiş bu ücretsiz otoparklar bilelim de öyle park edelim

ücretsiz otopark mı kaldı hocam bu devirde, çankaya da yol kenarlarında belediyenin değnekçileri para kesiyor, aynı şekilde kordonda da. ya otoparklara para vericen ya da uygun bulduğun yol kenarına koyucan arabanı.

bir de ücretsiz otoparkta yolun ortasına koyuyorlar demişsin. o tarz otopark görmemiş olsam da alışveriş merkezlerinin otoparklarını bu sınıfa dahil edecek olursak ben hiçbir şekilde yolun ortasına koyup giden görmedim. koyulmuşsa da muhakkak ki sürücüsü arabanın yakınındadır.

bir de çift sıralı park var demişsin. onun sebebide kule gibi apartmanları dikiyorlar ama o apartmana otopark yapmıyorlar. böyle olunca da millet çift sıra koymak zorunda kalıyor. izmir'e has bir olay değil yani. nerede bu tarz bir yerleşim varsa orda görülmesi doğaldır. ki sen öyle bir yazmışsın ki sanki izmir'in her yerinde çift sıra park var sanır millet. bu tarz parklar genelde k.yaka-bostanlı civarında var. diğer semtlerde çok nadir. oraları da kendi deyimleriyle 35.5 zaten, tam olarak izmir'den sayma

İşte bende tıpkı siz ve sizin gibilerden bahsediyorum.

YA PARA VERİCEN YA DA BULDUĞUN YOLA KOYUCAN zihniyetine sahip olan bir toplum İzmir.
    (Dilbilgisi ve imla katliamına değinmiyorum bile)

Bahsettiğiniz yerler iş merkezleriyle dolu değil mi üstadım?
    Orada ya arabanla "gitmiyyycen", ya da parasını "ödüyyycen"

Kule gibi apartmanları diken kim?
    İzmirli vatandaş.

"Ay eşek gibi apartman var, kaldırıma çıkayım" diyen kim?
    Yine İzmirli vatandaş.

Bahsettiğim otoparklar Bostanlı civarında var; evet.
    Ama bu söylediklerimin doğru olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Yok orası 35,5'muş da, bilmem ne.
    Orası 35,5 diye oradaki magandalıkları hangi il diye anlatacağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Antalya ya geldiğinizde anlarsınız

+ 1000.000.000.000.000.000

Yakın zamanda Antalya'ya haftasonu gezmeye gittim. 2 günde 100 km yol yaptım öyle berbat bi trafiği yok, sürücülerde aman aman trafik canavarı değil bence.

Ama o trafik ışıklarınız yok mu 85 saniye ışık olur mu yahu, Allah sabır versin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: redstreak

Ankara. Adamlar sağa dönmek için kırmızıda duran adamı taciz ediyorlar.

Ankara'da çoğu zaman yaşadığım sorun. Sağa dönüş yeşil yanarken gelip oraya durursan taciz edilebilirsin. Ama sağa dönüş için ayrı bir ışık yoksa haklısın
  • Ankara'da katil olmamak için, evimi iş yerimin hemen yanına taşıdım, arabayla da sadece hafta sonları dışarı çıkıyorum. Diğer hafta sonuna kadar sinirim stresin ancak yatışıyor. Bu durumda cevabım gayet açık değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

quote:

Orijinalden alıntı: Roman İbrahimoviç

ankara trafiğinden adam çıkmaz alayı aynen şu şekil:

haa demek ki konya yolundaki boş alan bu işe yarıyormuş

ankara'nın şöförüleri kötü değil sadace piskopat

Bu fotoğrafta normalde trafik hangi yönde akıyor, fotoğraftan anlayamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

En kötü ankara ve konya.
    Konyada sürekli tetikte kullanıyorum.
    Çünkü her an öndekinin ne yapacağını kestirmek zorundasınız. trafikte çok fazla yaşlı amca var.
    Ankara'da ise insanlar trafiğe değilde ringe çıkıyorlar sanki her an kendinizi silahlı bıçaklı bir kavganın içinde bulabilirsiniz. Sincan taraflarında ise normal trafik kuralları işlemiyor kim önce davranırsa o geçer kuralları var ve herkes bu kurala uyuyor
    Kocaeli ve İstanbul şöförleri bence diğer illere göre daha iyi şöförler.
    Kocaelin'de minibüs ve otobüs şöförleri trafiği katlediyor.

Sincan'da oturduğum aynı rezaleti hergün çekiyorum artık bizde alıştık kim burnunu önce yola soktuysa onundur yok :)

• ehliyetimi yeni aldim tecrubesizim araba almayi dusunuyorum ankaradayim korkuttunuz nasil davranacam ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

ehliyetimi yeni aldim tecrubesizim araba almayi dusunuyorum ankaradayim korkuttunuz nasil davranacam ya

Korkmanıza gerek yok,kimse annesinin karnında kazanmıyor tecrübeyi...
    Araç süre süre kazanacaksınız tecrübe.
    Senelerce araç sürseniz bile,bir an öyle bir durum yaşarsınız ki,daha önce tecrübe etmemişsinizdir.Seneler sonra bile öğreneceğiniz bir şey olur.
  • 1971 yılından beri Ankara'da araba kullanıyorum, en uyuz ve de yeteneksizler Ankara'da toplanmış diyebilirim. Kırmızı ışıkta ışığı geçip durur, yeşil yanar göremediği için durmaya devam eder, sen mecburen ufak bir korna çalarsın, aynadan bakar, en ağır biçimde vitesini 1'e takar ve 0,1 km hızla kalkar, ışık tekrar kırmızı olur ve de sen beklersin! İstanbul o yoğun araç trafiğine rağmen en rahat araç kullandığım ildir. Diğer illeri saymadim, ben sadece iki büyük ilimizden örnek vermek istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

quote:

ehliyetimi yeni aldim tecrubesizim araba almayi dusunuyorum ankaradayim korkuttunuz nasil davranacam ya

Korkmanıza gerek yok,kimse annesinin karnında kazanmıyor tecrübeyi...
    Araç süre süre kazanacaksınız tecrübe.
    Senelerce araç sürseniz bile,bir an öyle bir durum yaşarsınız ki,daha önce tecrübe etmemişsinizdir.Seneler sonra bile öğreneceğiniz bir şey olur.

teşekkür ederim hocam icimi rahatlattiniz

• quote:

teşekkür ederim hocam icimi rahatlattiniz

Rica ederim...
  • Heralde Yeşilde Geçerken Tek Sağını Solunu Kontrol Eden Yer Kırıkkale
    Ters Yolu Düze Çeviren Selektör Sadece Kırıkkalede Kullanılır
    Ters Yoldan Geliyorsunuz Deyincede Görmüyon Mu Selektör Yaptıkya
    Sol İhlaline Cevap Sen Beni Beklemek Zorundasın
    Duraka Park Eden Araçcın Savunması
    Ne Varla 2 Dakka Bekle Anayın Garnında 9 Ay Nasıl Durdun
    Ve En Kötüsü Yaqya Yaya Geçitinde Yol Verince Arkadan Gelen Ses
    Yürüsene La ...
    Ne Bekliyon Sen Durursan Oda Geçer

EDİT büyük büyük şehirlerde trafik kalabalık olduğu için sinir bozucu ankara trafiğine kurban olayım yoğun olması değil mesele
    trafiği iğrençleştiren bilinçsiz cahil insanlar

UZAK DURUN TOROS kullana şapkalı amcalardan
    yolda adam duruyo dükkandan ateş istiyor daha ötesi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

Yanlış abi.Trabzonluyum ve orada okudum.Trabzonda lazca konuşulmaz.Hiç görmedim desem yeridir.Fakat karadeniz şivesi vardır tabiiki.Fakat bu lazca değildir.Ev arkadaşım Rize Ardeşenliydi.Ardeşen ve sonrası lazca konuşur yani farklı bir dili vardır onu konuşurlar.Tabiiki Türkçe de konuşur.Artvinde gürcü dilide konuşulur.Fakat Arhavide falan lazca bilinir konuşulur.

Genel anlamda Trabzonlular Laz değildir ve Lazca konuşmazlar.Rizeninde büyük çoğuluğu Laz değildir.Sadece Ardeşen lazdır ve lazca konuşur genel anlamda.

"Eğer Trabzonlular laz değilse ise, Edirneliler de Trakya'lı değil".Burada da hata var.LAzca diye bir dil vardır fakat trakyanın kendi dili yoktur.Sadece şivesi vardır.Tıpkı karadeniz şivesi gibi.

Haydee.

O zaman Electrodan ve senden özür diliyorum.

Ben Trabzon'da da bolca Laz vatandaşımız var ve Lazca konuşuyorlar diye biliyordum. O zaman Rize ve Artvin'in sahil şeridi Lazca biliyor ve konuşuyor demek ki. Zaten Arhavi, Artvin'den daha çok Rize'nin ilçesi gibi geliyor bana. Hem yaşam tarzları, hem tavırları hem de konuşmaları onlar gibi. Hopalılar daha çok Artvinli gibi. Yalnız Hopalıların konuştuğu dil Lazca değil, bunu o yöreli yakın arkadaşlarımdan öğrenmiştim. Onlar Lazcadan daha farklı bir dille konuşuyorlar. Yine de anlamıyorum ama Lazca olmadığını biliyorum. Hopa'dan sonrasının ise yani Artvin'inin geri kalanının ise Lazlıkla alakası bile yok, bundan eminim. Artvin'in Gürcistan sınırına yakın köylerinde Gürcüce konuşuluyor, etkileşimleri çok fazla, uzun yıllar iç içe yaşamış toplumlar ne de olsa.

Trakya halkının, her ne kadar adı konmamış olsa da kendilerine özgü bir dilleri var. Trakya köylerine gittiğimde konuşulanlardan hiçbir şey anlamıyorum. Kullandıkları kelimelerin çoğunluğu bizim kullandıklarımızdan farklı. Öyle öz ve öz Türkçe konuşmuyorlar yani. Mesela bir Güney Egeliyi ya da İç Anadoluluyu anlamak zor değil, şive farklı olsa da anlıyorsun ama Trakya başka. Şehirlerde iş tamam ama Kırklareli ve Edirne'nin köylerinde başka bir dil var resmen. Oralardan bir arkadaşımız konuşmaya katılırsa, yanlışımız varsa düzeltir belki. :))

• Kesinlikle K.Maraş. Araçlar kaldırımda, yayalar yolda
  • Ankara+Konya
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.