Şimdi Ara

EN KALİTE KURŞUNSUZ BENZİN??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
42.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi akaryakıt firmasının benzinini tavsiye edersiniz? Bu konuda yaşadığınız sorunlar varsa paylaşalım.
    sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabri -- 28 Temmuz 2005, 20:09:56 >

• Benzinlerin hepsi aynı rafineriden çıkıyor.Fİrmalar katkı maddesi kullanmıyorsa hepsinin kalitesi aynı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: LORD_DIABLO

Benzinlerin hepsi aynı rafineriden çıkıyor.Fİrmalar katkı maddesi kullanmıyorsa hepsinin kalitesi aynı.

kullanıyorlar dostum her firmanın kendine özgü benzin katkı maddeleri var...

arkadaşım ben sana opeti tavsiye ederim firma olarak istasyonlarını çok sık denetliyorlar ve öle herkesi opet bayisi yapmıyorlar ayrıca benzinleri çok kaliteli...

ayrıca petrol ofisinin yeni benzini var hani şu reklamlardaki bide onu tavsiye ederim doğal olduğu için oktanı yüksek sayılır iyi performans alırsın tek elden işlendiği içinde daha temiz yakıttır diye düşünüyorum...
  • bana göre opet ve Turk petrol
  • fikir beyan eden arkadaşlar sağolun...
    sevgili eradnan zaten benim merak ettiğimde bu katkı meselesi idi. bu özel benzin katkılarını hemen hemen bütün bayiler kullanıyor. ama dediğin gibi denetim mekanizması hangi firmanın daha iyi işliyorsa katkı kullanımı o kadar az olur. bizde o firmayı tercih ederiz doğal olarak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cabri

fikir beyan eden arkadaşlar sağolun...
    sevgili eradnan zaten benim merak ettiğimde bu katkı meselesi idi. bu özel benzin katkılarını hemen hemen bütün bayiler kullanıyor. ama dediğin gibi denetim mekanizması hangi firmanın daha iyi işliyorsa katkı kullanımı o kadar az olur. bizde o firmayı tercih ederiz doğal olarak.

bütün bayilerin ayrı ayrı katkı maddeleri yok canım

her firmanın kendine özgü katkı maddeleri var mesela türkiyeden işlenmiş benzini alıyorlar kendi depolarında kendi katkı maddeleri ile oktanını yükseltiyorlar bi şeyler yapıyorlar öle satıyorlar...

ayrıca denetim meselesiyle katkı kullanımı orantın yanlış olmuş bu iş standarttır mesela tüm opet'lerde aynı benzin satılır,benzinin kalitesi bayiden bayiye değişmez...

• ERADNAN UZUN ZAMANDIR YOKTUN....TERCİH YAPTIN MI???
  • quote:

Orjinalden alıntı: eradnan

quote:

her firmanın kendine özgü katkı maddeleri var mesela türkiyeden işlenmiş benzini alıyorlar kendi depolarında kendi katkı maddeleri ile oktanını yükseltiyorlar bi şeyler yapıyorlar öle satıyorlar...

ayrıca denetim meselesiyle katkı kullanımı orantın yanlış olmuş bu iş standarttır mesela tüm opet'lerde aynı benzin satılır,benzinin kalitesi bayiden bayiye değişmez...

Bütün bayilerin sattığı benzin ve mazot aynı değildir!!!! Ayakta uyumayın :)

bu ülkeye binlerce milyonlarca ton kaçak mazot ve benzin giriyor hatta öle yerler varki aklınız durur!! Bir örnek vereyim akıllı bir benzin istasyonu şunu aypmıştı vakti zamanında kendi istasyonundan denize kadar yer altı borusu döşemiş ve kaçak gelen petrol gemilerinden benzin vs. alıyordu :)

benzin istanyonlarının kontrolünü KİM YAPIYOR??? Her markanın kendi kontrol uzmanları var (Her markanın yoktur attım ) Bunlar kontrol ediyorlar işte...Sorun şu bu kontrolleri devlet yaptırmalı bağımsız kurumlara, devletin işi her zaman bu olmalı DENETLEME ve YÖNETME...yine dönüp dolaşıp aynı şeylere gelioz işte burası TÜRKİYE :)

• Bakın genel bir kanı vardır "benzine su katmak" aslında bu pratikte mümkün değil yada pratikte bu şekilde yapılmıyor diyelim. su ve benzin homojen olarak karışmaz. su değil ama benzinden daha değersiz olan ama benzinle homojen bir şekilde karışabilen maddeler kullanıyor bazı istasyonlar. yani sahtekarlık yapıyorlar, benzinin kalitesini düşüyor. bu kalitesiz benzin de araca zarar veriyor...

Mesela opet bütün bayilerine aynı benzini veriyor ama bazı uyanık istasyon sahipleri daha fazla kazanmak için benzine kaliteyi düşürücü!! katkı maddeleri katabilir. ha işte burda da devreye denetim mekanizması giriyor. ne kadar çok denetim o kadar iyi benzin. ancak CINGIL ın dediği gibi burası Türkiye denetim olayını da rüşvet mekanizmasının işlemediği kurumlar yapmalı.
  • ben OPET ten alıyom hep bi problem yok ama hangissi iidir bilmiom
  • BEN GENELDE SHELL VE OPET'TEN ALIYORUM...
  • Ben hep TürkPetrol'den aldım şimdiye dek. Sorunsuz kullanıyorum. Ama şu yeni çıkan biobenzini deniyeceğim PO'dan, benzinim bitince. Bakalım performansa ve yakıt tüketimine bir etkisi var mı. Fark yoksa neden yerli malı kullanmayalım di mi?
  • sana katılıorum ama bu bio benzin ne kadar yerli malıdır bilmiorum ????

ayrıca opet hakkında bildiğim bişi askere daha çok yardım yapılıyor bildiğim kadarıyla...Hatta mehmetcik vakfi adına bitane istasyon var istanbul-izmit otobanında...
  • quote:

Orjinalden alıntı: CINGIL

quote:

Orjinalden alıntı: eradnan

quote:

Bütün bayilerin sattığı benzin ve mazot aynı değildir!!!! Ayakta uyumayın :)

bu ülkeye binlerce milyonlarca ton kaçak mazot ve benzin giriyor hatta öle yerler varki aklınız durur!! Bir örnek vereyim akıllı bir benzin istasyonu şunu aypmıştı vakti zamanında kendi istasyonundan denize kadar yer altı borusu döşemiş ve kaçak gelen petrol gemilerinden benzin vs. alıyordu :)

benzin istanyonlarının kontrolünü KİM YAPIYOR??? Her markanın kendi kontrol uzmanları var (Her markanın yoktur attım ) Bunlar kontrol ediyorlar işte...Sorun şu bu kontrolleri devlet yaptırmalı bağımsız kurumlara, devletin işi her zaman bu olmalı DENETLEME ve YÖNETME...yine dönüp dolaşıp aynı şeylere gelioz işte burası TÜRKİYE :)

dostum ben opetten bahsediyorum yaw nettin sen

milletin ne dümenler çevirdiğini merak etme senden iyi biliyoruz ama opet çok sıkı tutuyor bu denetimlerini hiçbir bayisine taviz vermiyor ben gidip opetten gönül rahatlığıyla alıyorum benzinimi sizinde içiniz rahat olsun...

• quote:

Bakın genel bir kanı vardır "benzine su katmak" aslında bu pratikte mümkün değil yada pratikte bu şekilde yapılmıyor diyelim. su ve benzin homojen olarak karışmaz. su değil ama benzinden daha değersiz olan ama benzinle homojen bir şekilde karışabilen maddeler kullanıyor bazı istasyonlar. yani sahtekarlık yapıyorlar, benzinin kalitesini düşüyor. bu kalitesiz benzin de araca zarar veriyor...

Mesela opet bütün bayilerine aynı benzini veriyor ama bazı uyanık istasyon sahipleri daha fazla kazanmak için benzine kaliteyi düşürücü!! katkı maddeleri katabilir. ha işte burda da devreye denetim mekanizması giriyor. ne kadar çok denetim o kadar iyi benzin. ancak CINGIL ın dediği gibi burası Türkiye denetim olayını da rüşvet mekanizmasının işlemediği kurumlar yapmalı.

dostum özel firmaların kendi kendini denetlemesi daha makbul için rahat olsun çünkü adam marka imajını bozmak istemez haa bu işi devletten görevli bi herife versen dediğin gibi parasını alır basar onayı...

• dostum, "denetim olayını da rüşvet mekanizmasının işlemediği kurumlar yapmalı. " diyorum bende... aynı fikirdeyiz.
  • Valla biz genelde Bilkent'teki Shell'den alıyoruz, şimdiye kadar bir sorun olmadı? Performans hakkında da bir şey diyemem babama ait, çook uyuz kullanıyo o da
  • opet gayet iyi en azından benim araba için ama opet bulamazsam yada almak zorunda kalırsam da türk petrolden alıyorum..
  • Genelde opet daha fazla tercih ediliyor anlaşılan... bi de ben deniycem opeti bakalım nasılmış.
  • opet.....
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.