Şimdi Ara

En iyi romantik film

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
2
Favori
7.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar en iyi romantik film hangisi sizce ve nedeninide söylerseniz çok sevinirim.. :)

• Bana göre The Fountain. Nedeni ise filmin ruha hitap etmesi, sona doğru mükemmele yaklaşan müzik ve görsel efektler... Hugh Jackman'ın kız arkadaşı için çabalaması, hatta şu cümle "death is a disease."... Bu film bana bayağı dokunmuştu, ağladığım sayılı filmlerden. İzlemelisin mutlaka. Tabii romantikten çok aşk filmi, diyebiliriz romantizmden çok aşk var.

Romantik olarak Casablanca'yı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagmur adam

Bana göre The Fountain. Nedeni ise filmin ruha hitap etmesi, sona doğru mükemmele yaklaşan müzik ve görsel efektler... Hugh Jackman'ın kız arkadaşı için çabalaması, hatta şu cümle "death is a disease."... Bu film bana bayağı dokunmuştu, ağladığım sayılı filmlerden. İzlemelisin mutlaka. Tabii romantikten çok aşk filmi, diyebiliriz romantizmden çok aşk var.

Romantik olarak Casablanca'yı öneririm.
    Aslında benimde aklımda casablanca vardır.Çok sevmiştim o filmi.ama daha çok kız arkadaşımla izleyebileceğim bişey düşünüyorum.Casablanca da olabilir aslında ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: poltih

Aslında benimde aklımda casablanca vardır.Çok sevmiştim o filmi.ama daha çok kız arkadaşımla izleyebileceğim bişey düşünüyorum.Casablanca da olabilir aslında ;)

Alıntıları Göster
    breaking the waves...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

breaking the waves...

Alıntıları Göster
    The fountaini izledim..beğendimde ama kız arkadaşla izlenirmi orası muallak..başka ne tavsiye edebilirsiniz..aklıma amelie geliyor.onu izlemiştim.sizce nasıl fikir :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: poltih

The fountaini izledim..beğendimde ama kız arkadaşla izlenirmi orası muallak..başka ne tavsiye edebilirsiniz..aklıma amelie geliyor.onu izlemiştim.sizce nasıl fikir :D

Alıntıları Göster
    Evet sevgiliyle izlenecek bir film değil haklısın. Beğenmene sevindim.

Eternal sunshine of the spotless mind'ı izleyebilirsin. Sevgiliyle izlenebilecek güzel bir film.
  • quote:

Eternal sunshine of the spotless mind'ı izleyebilirsin. Sevgiliyle izlenebilecek güzel bir film.

Alıntıları Göster
    Audrey Hepburn'un Roman Holiday filmi vardı filmin geneli hoştur ama finali bayağı hoşuma gitmiştir.

Tom Cruise'un Vanilla Sky ve Jerry maguire filmleri de çok güzeldir bu konuda. iki film de aynı yönetmenden çıkmış zaten.

Benjamin Button da güzel fikir güzel sahneleri var ama sıkıcı da aynı zamanda.

• quote:

Evet bunuda izlemiştim bu filmide çok beğenmiştim.Ama bi sevgiliyle izlenir mi diye düşündürdü baya..sence amelie nasıl olur.amelie yada eternal sunshine :D
  • my sassy girl diğer romantik filmlerden farklı çok beğenmiştim ben. Bir de ama söylenmiş eternal sunshine şeyi filmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: jdmorrison

my sassy girl diğer romantik filmlerden farklı çok beğenmiştim ben. Bir de ama söylenmiş eternal sunshine şeyi filmi
    En iyiler diyemem ama Wicker Park ve One Day hoşuma gitmişti. Özellikle One Day'deki
    ne oldum değil ne olacağım mesajı
    iyiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikiodayediduvar

En iyiler diyemem ama Wicker Park ve One Day hoşuma gitmişti. Özellikle One Day'deki
    ne oldum değil ne olacağım mesajı
    iyiydi.

Alıntıları Göster

Sevdiği kız sağır olmasına rağmen onu sevmesi,ona aşık olması...

• quote:

Orijinalden alıntı: ThunderVoid

Sevdiği kız sağır olmasına rağmen onu sevmesi,ona aşık olması...

Alıntıları Göster

Oldukça güzel, romantik ve herşeyden öte samimi, içten bir film.Gerard ve Hilary gerçekten çok yakışmışlar birbirlerine.. Yani demek istediğim, Gerard gibi bir oyuncunun yanına yeni yetme Hollywood aktrislerinden birini koymuş olsalardı sanırım bu kadar etkileyici olmazdı..İkisinin birbirine uyumu çok güzeldi..Hele, Hilary'nin (Holly) barda o duygusal şarkıyı söylediği (I love you 'till the end) sahne yok mu, muhteşemdi..Bu sahneden sonra ister istemez gözlerinizden yaş gelmesi olası..Ama nasıl gelmesin ki? Şu sözlere bakar mısınız?

I just want to tell you nothing (Sana hiçbir şey söylemek istemiyorum)
    You dont want to hear (Duymak istemezsin)
    All I want is for you to say (Sana söylemek istediğim tek şey)
    Why dont you just take me ? (Neden beni götürmüyorsun ?)
    Where I've never been before (Daha önce hiç bulunmadığım yerlere)
    I know you want to hear me (Biliyorum beni duymak istiyorsun)
    Catch my breath (Nefesimi hissetmek)
    I love you till the end (Seni sonsuza kadar seveceğim)

Neyse.. Filmin konusu bana çok etkileyici geldi. Adam eşinin yapmasını istediklerini bir bir planlamış önceden..Sanki hep onun yanında..İlk bakışta dayanılması zor bir olay gibi gözüksede, ilerleyen zamanlarda bunu Holly'de seviyor.Ve her aldığı mektupla sanki ölümsüz aşkının gücünü dahada derinlemesine hissetmesine olanak veriyor bu mektuplar.Ve biz de tüm bu gelişen olaylar çerçevesinde aşkın nelere kadir olduğunu görüyoruz.Aslında tam de ders alınacak bir film. Pay çıkarmamız gereken o kadar çok şey verilmişki filmde.. tabi anlayana ;) Filmin hikayesi, oyunculukları, müzikleri, kurgusu herşeyi dört dörtlüktü.İrlandalı genç yazar Cecelia Ahern'in, If you could see me now adlı romanını okumuştum ama PS, I Love You romanını okumamıştım..Filmi izleyip çok sevince romanınıda almaya karar verdim.Ama gezdiğim kitapçılarda bir türlü bulamadım malesef..Bulduğumda bu güzel hikayeyi arşivime katmayı planlıyorum ;) Romantik filmlerden hoşlananlar, aşktanda üstün birşeyin var olduğunu düşünenler mutlaka bu filmi izlesinler..Aslında filmde Gerry'nin, Holly'ye yazdığı şu söz herşeyi özetliyor..

"Ben senin hayatının bir bölümünde yer aldım belki ama sen benim hayatımın tamamıydın Holly"

• City Lights, Casablanca, Moulin Rouge!, Amelie, Jeux D'enfants, Eternal Sunshine filmlerini önereyim ben de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rupert_Pupkin

City Lights, Casablanca, Moulin Rouge!, Amelie, Jeux D'enfants, Eternal Sunshine filmlerini önereyim ben de.
    bence gelmiş geçmiş en iyi romantik film A Moment to Remember 2004 özcan denizin yaptığı şu evim sensin bu bilmin taklitidir orjinali bu filmdir ve gerçekten çok iyidir izeyin anlayacaksınız izlemek isteyen bulamayana torrent linkini özelden atarım
  • One day de güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: NerdeyseNicksiz

One day de güzel
    Eğer sulu ve cıvık değilde ciddi romantik filmler istiyorsan kore sinemasını öneririm.Amerikan romantizmini beğenmiyorum fazla laubali ve boş geliyor.

Bin-jip
    O-jik geu-dae-man
    The Classic
    A Moment to Remember

Bunlar çok iyidir.Ağlatır hatta.
  • Favorilere ekleyeyim. Belki ilerde lazım olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: David Attenborough

Favorilere ekleyeyim. Belki ilerde lazım olur.
    adamlar listesini yapmış.
    http://www.sosyalmecra.org/en-iyi-romantik-filmler-10.html en iyilerinden 10 adet sergilenmiştir.
  • aşk tesadüfleri sever :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğba Cenk

aşk tesadüfleri sever :))
    Bence en iyisi şudur demek doğru değil. Ama en iyilerin olduğu bazı listelere bakabilirsin. Mesela ben bir tane örnek vereyim.http://hayro.la/en-iyi-romantik-filmler/
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.