Şimdi Ara

EN İYİ OTOMATİK VİTES SEDAN HANGİSİ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
46.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yarı otomatiklerin sorunlu olacağı taaa o zamanlardan biliniyormuş. ileri görüşlü arkadaşları canı gönülden tebrik ediyorum.
  • Avensis 1,8 Multidrive s kullanıyorum
    Cvt sanzimani var
    4000 km yi geçtik
    Daha önce 4 ileri tam otomatik kullanıyordum
    Cvt sanziman cok başarılı bana göre
    Dsg sanzimanli 1,4 tsı passat Comfortline da arada kullanıyorum oda başarılı bence cvt den daha zevkli sürüş keyfi var ama
    Devir bazen 4000 i geçiyor vites değiştirmelerde
    Cvt her zaman 3000 altı gidiyor
    Sehir ici ortalama su anda 8,4
    Sehirler arası klima kapalı cc açık düz yol 88 km hız ile 4,8
    Klima kapalı 100 ile karma yol : 5,2
    Klima açık otomatik de 21 derece 110 km /saat hız cc de : 5,6
    130 km hız yokuş vs karma dur kalk IŞIK : 7,0 litre
    Harcıyor
  • cvt çok hissis bir şanzuman.tabiki dsg derim.ancak renault un edc şanzumanıda çok güzel
  • Sonata h-matic kullanıyorum H-matıc şanzuman hemen her şartta sorunsuz çalışıyor araç içi konforu da olumlu yönde etkiliyor buna ek olarak vites geçişleride hızlı ve pratik kullanıma da elverişli;bunlar benim izlenimlerim,edindiğim bilgiler ise sağlam ve uzun ömürlü olduğu yönünde.
  • Bir dergide "En iyi otomatik şanzıman" diye bir test vardı. Porche, Mercedes(7G-tronik), çift kavramalı şanzımanlar, ve BMW 5 serisinin 8 ileri şanzımanı 8-9 araç/şanzımanlı bir test okudum.

Oldukça kapsamlı, şanzımanların performans, gaza tepki, geçiş sarsıntısı, yakıt tüketimi gibi bir çok kriterlere göre değerlendirildiği bir testti. Testin galibi BMW'nin 5 serisinde de kullandığı 8 ileri şanzımandı.
  • Geçen sene BMW'nin 8 ileri ZF şanzıman'ı en iyi şanzıman ödülünü almıştı diye hatırlıyorum sanki bi yerlerden.
  • Lexus LS600H Dünyanın ilk 8 ileri otomatik vitesi
     EN İYİ OTOMATİK VİTES SEDAN HANGİSİ?
  • Çift kavramalı olsun ne olursa olsun.
  • Bilen arkadaşlar DSG şansıman ile ( Jetta, Golf) honda civic karşılaştırması yapar msıınz? performans, tüketim, sorunsuzluk ,fiyat olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: firefoxx

Bilen arkadaşlar DSG şansıman ile ( Jetta, Golf) honda civic karşılaştırması yapar msıınz? performans, tüketim, sorunsuzluk ,fiyat olarak?

honda tercih et, dsg ler bozuk yolda kalırsın
  • quote:

Bilen arkadaşlar DSG şansıman ile ( Jetta, Golf) honda civic karşılaştırması yapar msıınz? performans, tüketim, sorunsuzluk ,fiyat olarak?

Dsg kullandım,Honda sahibiyim.İkisi de konforlu sanzimanlar fakat forumda görüyoruz dsglerde sorun varmis.
    Sorunsuzluk icin Honda tercih sebebidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kagan12312 -- 24 Haziran 2012; 11:53:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomatik şanzımanda birçok arkadaşın da yukarıda belirttiği gibi Honda'nın açık ara önde olduğu görülüyor.Honda otomatik şanzıman teknolojisini yıllardır geliştirerek kullanıyor ve bulunduğu yere araçlarındaki sorunsuzluk sayesinde gelmiştir.Sedan olduğu için Honda Civiclere yönelebilirsiniz.
  • hiç kimse corolla dememiş sorunsuz şanzıman ve sorunsuz araba için tam otomatik corolla

'04 corolladan önce '93 corolla (otomatik) vardı babamda 94ten 2004 e kadar 250bin km yi geçti ve kazada pert olunca yine ilk tercih 0 km otomatik corolla oldu,
    şu anki '04 corollayı hala kullanıyoruz 132 binde ve hiç sorun çıkartmadı maşallah :)
  • Tabiki o bütçeyle tam ototmatik corolla ya da civic.... Dsg den şikayet çok...
  • Arkadaşlar bende 20000tl ye kadar bütçem var honda düşünüyorum bu bütçeye HONDA kullanan arkadaşarın yorumlarına ihtiyacım var otomatik araçlarda km önemli max. kaç km ye kadar bakmam lazım teşekkürler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: diojen_serkan

Arkadaşlar bende 20000tl ye kadar bütçem var honda düşünüyorum bu bütçeye HONDA kullanan arkadaşarın yorumlarına ihtiyacım var otomatik araçlarda km önemli max. kaç km ye kadar bakmam lazım teşekkürler....

Tipini sorun etmezseniz o paraya City alabilirsiniz CVT şanzıman mevcut.Bakımı yapılmışsa ve CVT yağı zamanında değişmişse km pek önemli değil bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

hiç kimse corolla dememiş sorunsuz şanzıman ve sorunsuz araba için tam otomatik corolla

'04 corolladan önce '93 corolla (otomatik) vardı babamda 94ten 2004 e kadar 250bin km yi geçti ve kazada pert olunca yine ilk tercih 0 km otomatik corolla oldu,
    şu anki '04 corollayı hala kullanıyoruz 132 binde ve hiç sorun çıkartmadı maşallah :)

Toyota'nın otomatiği o kadar mükemmel ki,yapımda emeği geçen her insanevladının kulakları çınlamaktan kilise çanlarına döndü.

• quote:

vites geçişlerinde ki hızllık ve tüketim açısından dsg daha başarılı fakat uzun kullanımda hondanın sağlamlığı tartışılmaz
  • DSG ler sorunlu oluyor. Başınız ağrımasın. Hondanın şanzımanı her zaman sorunsuzdur.

(Lütfen kavga başlatmayın. Doğrusu budur. Sanayi ustasından tutun, plaza görevlilerine kadar herkes böyle söyler. Marka fanatikliğine gerek yok.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

hiç kimse corolla dememiş sorunsuz şanzıman ve sorunsuz araba için tam otomatik corolla

Toyota'nın otomatiği o kadar mükemmel ki,yapımda emeği geçen her insanevladının kulakları çınlamaktan kilise çanlarına döndü.

toyotanın otomatiği iyidir, mmt si kötüdür, karıştırmamak lazım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.