DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
EN İYİ OTOMATİK VİTES SEDAN HANGİSİ?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
82
Cevap
0
Favori
44.030
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> EN İYİ OTOMATİK VİTES SEDAN HANGİSİ?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 sonraki >>>
Giriş
      355 Mesaj
      28 Ekim 2007 14:03:21
      Arkadaşlar, otomatik vitesler birbirinden çok farklı, ancak hangisi daha iyi ve tercihe şayan bilmiyorum. Sorunsuz ve en iyi kullanım imkanı veren hangi otomatik şanzıman? Markalara göre karşılaştırma yapabilirsek çok memnun olurum. Selamlar...

ADANALIYIK ALLAHIN ADAMIYIK ...
    • Yüzbaşı
      864 Mesaj
      28 Ekim 2007 14:17:25
      Honda civic sedan otomatik.
      vites geçişleri sorunsuz ve sarsıntısız...

• Yarbay
      3281 Mesaj
      28 Ekim 2007 14:24:47
      dsg
      bu durumda vw jetta 1.4 tsi gerekmektedir.1.6 lar triptronık dir ama dsg şanzuman değildir.
      dsg manuel den hızlı geçişler sunan super bir sistem

• Yarbay
      6791 Mesaj
      28 Ekim 2007 15:57:02
      Mercedes ve BMW'nin de otomatik şanzımanları çok iyidir. Eğer kafanda bir bütçe varsa onu söyle ki işine daha fazla yarayacak yorumlar gelsin. Mesela Porsche'nin otomatik şanzımanlı modellerinin hızlanması manuellere göre daha iyidir. Ama bu yorum işine yaramayabilir.
      Bildiğim kadarıyla şu anda ulaşılabilirlik-performans konusunda en iyi şanzıman VW'deki DSG.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
      Kim ulan bu Erol Egemen?
    • Yarbay
      7326 Mesaj
      28 Ekim 2007 16:15:19
      honda civic

otomatik şanjımanda çok başarılı.

yeni de değil yıllardır böyle

hayırlı günler.

2015 MITSUBISHI ATTRAGE 1.2 CVT INTENSE PLUS NAVI
    • Binbaşı
      1007 Mesaj
      28 Ekim 2007 16:19:03
      honda'nın bu konuda önceden beri gelen başarısı söz konusu.
      vw nin dsg si de son derece başarılı.
      fiat ın sedanlarında var mı bilmiyorum ama fiat ın dualogic şanzumanları da gayet başarılı.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Ekim 2007 16:28:58
      BMW 5.45 ve 5.50 de bulunan SMG (Sıralı manuel şanzıman)

:):):)
    • Yüzbaşı
      909 Mesaj
      28 Ekim 2007 16:41:01
      DSG kullanan herhangi bir vw grup arabası.

• Yüzbaşı
      355 Mesaj
      28 Ekim 2007 20:11:18
      Herkese çok teşekkür ederim. Düşündüğüm fiyat 25-30 bin YTL arası. Ancak, çok farklı otomatik şanzımanlar bulunduğundan doğru aracı bulmak istiyorum. DSG şanzımanlı VW marka araçlar biraz öne çıkmış gibi görünüyor. B segment araçlarla ilgileniyorum. Özellikle sedan araçlarla ilgileniyorum. Ancak, C segment araçlar da benim ilgimi çekiyor. Katkıdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Selamlar...

• Yüzbaşı
      443 Mesaj
      28 Ekim 2007 20:16:10
      2. el Civic kriterlerine uyar gibi duruyor...

2008 gümüş Civic Premium otomatik vites
    • Yarbay
      6791 Mesaj
      28 Ekim 2007 20:20:52

quote:

Orjinalden alıntı: huseyinn06

Herkese çok teşekkür ederim. Düşündüğüm fiyat 25-30 bin YTL arası. Ancak, çok farklı otomatik şanzımanlar bulunduğundan doğru aracı bulmak istiyorum. DSG şanzımanlı VW marka araçlar biraz öne çıkmış gibi görünüyor. B segment araçlarla ilgileniyorum. Özellikle sedan araçlarla ilgileniyorum. Ancak, C segment araçlar da benim ilgimi çekiyor. Katkıdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Selamlar...

O paraya DSG'li bir araba bulabilmek çok zor. Başka alternatiflere yönelmemek istiyorsan bütçeni 40.000 YTL'nin üzerine çıkarman gerek.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
      Kim ulan bu Erol Egemen?
    • Yüzbaşı
      355 Mesaj
      30 Ekim 2007 21:36:38
      Arkadaşlar, DSG şanzımanın iyi olduğu anlaşılıyor. Peki diğer markalardaki şanzımanlar ne durumda? Paylaşırsanız memnun olurum. Selamlar...

• Yüzbaşı
      355 Mesaj
      30 Ekim 2007 21:45:56
      Bazı markalarda, otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlar var ve ben bunu anlamıyorum. Şanzıman ya manuel ya da otomatik olmalıdır. Bu benim düşüncem.
      Ford'da ASM , Opelde EASYTRONİC, Mitsubishi'de AMT, FİAT'TA Dualogic ,RENAULT'DA QUICKSHIFT,Toyota'da MMT, Citroen'de Sensodrive ve MCP, Alfa'da Selessspeed, vs. şanzumanlar var. Bunların hangisi tam otomatik, hangileri otomatikleştirilmiş manuel ya da başka birşey bilmiyorum.
      Hangisi daha iyi fikri olan varsa öğreniriz. Selamlar...

• Binbaşı
      1708 Mesaj
      30 Ekim 2007 23:47:07

quote:

Bazı markalarda, otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlar var ve ben bunu anlamıyorum. Şanzıman ya manuel ya da otomatik olmalıdır. Bu benim düşüncem.
      Ford'da ASM , Opelde EASYTRONİC, Mitsubishi'de AMT, FİAT'TA Dualogic ,RENAULT'DA QUICKSHIFT,Toyota'da MMT, Citroen'de Sensodrive ve MCP, Alfa'da Selessspeed, vs. şanzumanlar var. Bunların hangisi tam otomatik, hangileri otomatikleştirilmiş manuel ya da başka birşey bilmiyorum.
      Hangisi daha iyi fikri olan varsa öğreniriz. Selamlar...

Hangisi iyidir bilemem. Ama bu saydıklarının hiçbirisi otomatik değil; bunların hepsi otomatikleştirilmiş manuel, ya da bir diğer deyişle yarı otomatik.

• Yarbay
      11104 Mesaj
      31 Ekim 2007 00:15:38
      Jetta 1.4 TSI 170hp DSG diyebilirim bende rahatlıkla..

• Yüzbaşı
      355 Mesaj
      31 Ekim 2007 00:52:35
      Arkadaşlar, yarı otomatik ve tam otomatik şanzımanları tam olarak belirleyen görüşü bekliyorum. Bunları biraz< netleştirirsek iyi olacak... Selamlar...

• Yarbay
      7996 Mesaj
      31 Ekim 2007 01:31:01

quote:

VW nin DSG şanzımanı şu an piyasadaki en iyi otomatik şanzıman diyebilirim.avantajları vites geçişlerinin çok hızlı ve sarsıntısız olması ve şu ana kadar bilinen bir kronik sorun yaşatmaması.
      sizin alım kriterlerinize uyan honda jazz daki ve subaru imprezadaki otomatik viteslerde oldukça seri ve sorunsuz otomatik viteslerdir.

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE
    • Yüzbaşı
      355 Mesaj
      31 Ekim 2007 16:09:51

quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

Alıntıları Göster

VW nin DSG şanzımanı şu an piyasadaki en iyi otomatik şanzıman diyebilirim.avantajları vites geçişlerinin çok hızlı ve sarsıntısız olması ve şu ana kadar bilinen bir kronik sorun yaşatmaması.
      sizin alım kriterlerinize uyan honda jazz daki ve subaru imprezadaki otomatik viteslerde oldukça seri ve sorunsuz otomatik viteslerdir.

Teşekkürler arkadaşlar, katkıların devamını bekliyorum...

• Yarbay
      17225 Mesaj
      31 Ekim 2007 16:32:36
      mercedesin 7 ileri sanzimani

Opel Vectra 1.9 CDDesign sütçü Edition
      150 ps 320 nm 6 ileri Active Select
    • Yüzbaşı
      456 Mesaj
      31 Ekim 2007 17:02:44
      Tüm DSG cilere katılıyorum. Kesinlikle DSG şanzıman olarak çok iyi.

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.