Şimdi Ara

en iyi müzik dinlemek için telefon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
15.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • piyasada telefonların özellikleri arttıkça çoğu cihazların görevini de yapmaya başladı.
    kameredan sonra müzik çalar olarak da kullanılıyor.
    piyasadaki en kaliteli müzik dinlenebilecek telefon önerilerinizi bütçe sınırı olmadan belirtir misiniz?
    eş değer kalitede telefonlar için diğer özelliklerine göre neden tercih edildiğini yazar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8B2C3C0B5 -- 24 Ekim 2018; 15:53:23 >

• V30'da Quad Dac var. En temiz ve stabil çıkışı o verir. Tidal Hifi üyeliği ile MQA destekli müziklere de destek veren tek telefondur. Tidal Hifi aile üyeliği ayda 5-6 liraya geliyor ve Spotify'dan alabileceğiniz maksimum kalite 320 kbps iken MQA ile 9000 kbps'ye kadar kalite alınıyor ve MQA'nın en iyi yanı bu kadar yüksek bitrate değerine rağmen az yer kaplaması.

V30'un amfisinin 3 ayrı güç kademesi var. Bunlar normal, aux ve yüksek empedans. S8+ ile ses çıkışı karşılaştırması yaptım ve durum aşağıda. Yüksek empedans modunda S8+'ın 5 katı kadar ses verebiliyor. HD600 gibi beslenmesi zor kulaklıkları da rahatlıkla besliyor bu sayede. Quad Dac'lı LG modelleri hariç bunu yapabilen başka bir telefon yok.

350$'lık Fiio X5 III müzik çalarla yaptığım karşılaştırmalara göre de bu müzik çalar ve V30 çok yakın performans veriyorlar.

Seste bir numara

Ses kayıt kalitesi olarak da piyasanın en iyisi

Ön kamera vasat olmasına rağmen diğer 2 kamera harika

Video ve fotoğrafta en ayrıntılı çekim modlarına sahip telefon

MIL-STD-810G askeri sağlamlık belgesine sahip

IP68 sayesinde su-toz geçirmezliği var

HDR destekli mükemmel bir Oled ekranı var

Şarjı muazzam

128gb hafıza ve ek olarak SD kart takılabiliyor.

///////////////////////////////////////////////

Kısacası bundan daha komple bir telefon yok. F/P olarak daha iyisi de yok.
  • Eskiden en iyi müzik performansi veren telefonlar Sony'di. Dolby atmos özelliği olan tüm telefonlar iyi müzik deneyimi sunuyor. Ayrica eco kalite bas vs ayari yapilan onlarca uygulama var onlarda yardimci oluyor. Dolby atmos özelliği mutlaka olsun alacağin telefonda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • note 2 bile kullansan root atıp viper4android kurdugun taktirde mükemmel ses alırsın. denedim. dolby falan hikaye
  • Fiyat bağımsız olarak benim önerim iPhone 8 plus yönünde. Ancak siz kendi tercihinize göre Samsung Note 9 da tercih edebilirsiniz. Gerek ses, gerekse donanım açısından memnun edeceklerdir ve uzun süreli kullanımda sizi üzmezler.

• HTC U12, LG V30, ZTE AXON 7 de dahili ses donanımı var. ses donanımı en iyi olanı seçemedim. ZTE de çift donanım olduğu yazılıyor.
    sonuçta dinlerken en iyi performansı hangisi verebilir? bir de kulaklık kaliteli olması lazım.
  • en iyi müzik içint elefon olmaz kulaklık olur. sanıyorum ki telefondan açıp dinlemeyeceksiniz müziği. öyleyse işinizii görecek yeni güncel bi telefon alıp artan paraya da güzel bi kulaklık alın ki fark etsin. iphone a falan da para vermeyin derim. doğru düzgün 3.5 mm çıkışı olan bi cihaz alın. çıkışı var mı bilmiyorum ama honor play güzeldir. pocofone bakabilirsiniz ya da v30 +. vsvs
  • V30'da Quad Dac var. En temiz ve stabil çıkışı o verir. Tidal Hifi üyeliği ile MQA destekli müziklere de destek veren tek telefondur. Tidal Hifi aile üyeliği ayda 5-6 liraya geliyor ve Spotify'dan alabileceğiniz maksimum kalite 320 kbps iken MQA ile 9000 kbps'ye kadar kalite alınıyor ve MQA'nın en iyi yanı bu kadar yüksek bitrate değerine rağmen az yer kaplaması.

V30'un amfisinin 3 ayrı güç kademesi var. Bunlar normal, aux ve yüksek empedans. S8+ ile ses çıkışı karşılaştırması yaptım ve durum aşağıda. Yüksek empedans modunda S8+'ın 5 katı kadar ses verebiliyor. HD600 gibi beslenmesi zor kulaklıkları da rahatlıkla besliyor bu sayede. Quad Dac'lı LG modelleri hariç bunu yapabilen başka bir telefon yok.

350$'lık Fiio X5 III müzik çalarla yaptığım karşılaştırmalara göre de bu müzik çalar ve V30 çok yakın performans veriyorlar.

en iyi müzik dinlemek için telefon

Seste bir numara

Şarjı muazzam

• quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

V30'da Quad Dac var. En temiz ve stabil çıkışı o verir. Tidal Hifi üyeliği ile MQA destekli müziklere de destek veren tek telefondur. Tidal Hifi aile üyeliği ayda 5-6 liraya geliyor ve Spotify'dan alabileceğiniz maksimum kalite 320 kbps iken MQA ile 9000 kbps'ye kadar kalite alınıyor ve MQA'nın en iyi yanı bu kadar yüksek bitrate değerine rağmen az yer kaplaması.

Seste bir numara

Şarjı muazzam

Hocam yani şimdi...
    Sırf müzik kalitesi yüzünden kaç gündür bu telefonu takip ediyorum zaten ha aldım ha alacağım...
    Bir de böyle yorumlar görüyorum sizlerden, direk sipariş geçesim geliyor.
    zaten bu fiyat aralığında 2700TL diğer özellikleri bir kenara bırakıyorum aynı işlemcili telefon bile bulmak çok zor...
    Aklıma takılan 2 konu var hiç bir yerde telefonu görmedim canlı olarak elime almadım yani, güncelleme ne kadar alır malum çok yeni bir telefon değil.
    Kendimi bu konularda da ikna edebilirsem bu iş tamamdır.

Bir de şu taraftan bakıyorum hadi bunu almadık diyelim ve telefonun satışları bitti. Bundan sonra 2-3 ay sonra mesela telefon almak istesem gidip kesin 4-4.5 binTL falan vermem gerekecek ki yine de bu donanımda bir telefon alabileceğim muallak.
    Huawei'nin Samsung'un falan fiyatlar malum.

Sonuç olarak yaptığınız yoruma karşılık size rahmetli Harun Kolçak'tan "Gir Kanıma" isimli güzide eseri hediye ediyorum.

• Güren kullanıcısına yanıt
    Güncelleme konusunu bilemiyorum. En son android 9 alır herhalde.

İnsanlar güncellemeye niye bu kadar takıyor anlamıyorum açıkçası. Hiçbir işe yarar değişiklik olmuyor uzun zamandır. Hangi telefonun konusuna baksam "telefonu son sürüme güncelledim, önceden 7 saat ekran süresi alırken şimdi 5 alıyorum" gibi yorumlar görüyorum. Güncelleme her zaman olumlu sonuçlanmıyor yani. Hatta çoğu zaman olumsuz oluyor. V30 şu anda hızlı ev stabil, en az 7-8 saat civarı ekran süresi alıyorum, hatta evdeysem ekran parlaklığı %20-30 yetiyor ve wifi ile bağlanıyorsam 10 saatlere kadar çıkıyor.

Telefonun fiyatı Zenfone 5 ile aynı. Ne kadar avantajlı olduğunu düşün artık.

Ekran ondan çok yüksek çözünürlükte, HDR destekli ve oled

IP68 ve MIL-STD-810G sertifikaları var. Su-toz geçirmezlik ve askeri seviyede sağlamlık anlamına geliyor bunlar.

İşlemci desen kıyas kabul etmez

Kameralar aynı şekilde. 5Z'nin bile kamerası oldukça zayıf. V30'da color spectrum, kristal lens ve lazer odaklama gibi özellikler de mevcut.

Fotoğraf ve video çekimlerinde profesyonel kameralarda bulunan çok ayrıntılı özellikler var. Ses kaydı konusunda da öyle. Çok düşük sesli veya çok yüksek sesli ortamlarda kayıt kalitesi harika.

Zenfone 5'in kutusundan hızlı şarj destekli adaptör çıkmıyor bildiğim kadarıyla. Hızlı şarj isteyen biri için bu da ekstra bir maliyet.

Ve tabii ki Quad Dac.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 26 Ekim 2018; 16:23:58 >

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Hocam v30 kulaklık çıkışının bass ve ses yüksekliği nasıl çok yüksek sesli ve basslı müzik dinliyorum sanırım en yüksek kalitenin yanında en yüksek sesi de bu telefonmu verir? Birde beats tarzı yoğun basslı koyu tipli kulaklıklar seviyorum, bu telefona uygun tavsiyeniz varmı yüksek sesli yüksek basslı kulaklık tavsiyeniz 500tl geçmicek sağlam bi tane.

• berkan 197 kullanıcısına yanıt
    Müzikte ne varsa onu veriyor. Bass yoğunluğu eq ile daha da artırılabilir tabii ki. Yukarıdaki ekran görüntüsünde ne kadar ses verebildiğini gösterdim. Kulaklığın ohm değeri 50'den aşağıdaysa normal modda çalıyor. AUX moduna geçmek için kablosu çıkabilir bir kulaklık veya aşağıdaki gibi bir 3.5mm uzatma kablosu lazım.

https://urun.n11.com/diger/dark-20cm-stereo-kisa-35mm-ses-uzatma-kablosu-35mm-disi-35m-P259617574

Kulaklığın ohm değeri 50 ve üstündeyse yüksek empedans moduna geçiyor ve sağır edici yüksekliğe çıkıyor. 50ohm altındaki kulaklıklarla bu modu kullanmak için şu tarz bir adaptör lazım.

https://www.aliexpress.com/item/DUNU-Conductor-Earphone-Impedance-Plug-75-150-200-ohm-Noise-Cancelling-Adapter-3-5mm-Jack-Professional/32839680827.html

Bass dendiği zaman aklıma XB950AP geliyor. Fiyatı da istediğiniz seviyede.

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler. Yalniz belirtmeyi unutmusum kulaklik kulakici olucak kullandigim, kulakustu de var gerci ama onlar zaten ayri kategori her turlu tatmin ediyolar ama kulakici kulakliklarda bass olsun ses yuksekligi olsun ciddi farklar oluyo.

• berkan 197 kullanıcısına yanıt
    Kulakiçi sevmediğim için pek hakim değilim onlara. Techno-fi'da sorarsanız tavsiyeler gelecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgileriniz için teşekkürler.
    LG ekran larının kronik sorunu v30 da olmazsa bu telefon favorim.
    Kulaklık olarak Ostry Kc06a var bende. kulak içi ve en önemlisi servisi harika. geçen sene 300tl civarı aldım. bu sene 500 tl lerde. bir taraf çalışmıyordu yenisi gönderildi. hes audio dan alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8B2C3C0B5 -- 5 Kasım 2018; 9:34:20 >
  • Telefonda ekranla ilgili sorun var mı? Xiaomi de sorun çıkmış ekran üreticisi lg olan telefonlarda.
  • V30'larda sorun yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

V30'da Quad Dac var. En temiz ve stabil çıkışı o verir. Tidal Hifi üyeliği ile MQA destekli müziklere de destek veren tek telefondur. Tidal Hifi aile üyeliği ayda 5-6 liraya geliyor ve Spotify'dan alabileceğiniz maksimum kalite 320 kbps iken MQA ile 9000 kbps'ye kadar kalite alınıyor ve MQA'nın en iyi yanı bu kadar yüksek bitrate değerine rağmen az yer kaplaması.

Seste bir numara

Şarjı muazzam

konuyu araştırırken hortlatmak gibi olacak ama ben de müzik dinlemeyi seven birisiyim.
    2 telefon arasında kaldım
    1. huawei nova 3i kamerası tasarım yeni olması vs.
    2. ise v30 sizce müziksever biri olarak hangisini tercih etmeliyim v30 beklentileri karşılar mı ön kamerası vs olarak
    teşekkürler şimdiden

• Selam,
    Ben bu telefonu aldım 3-4 aydır da kullanıyorum.
    Diğer Huawei hakkında hiç bir fikrim yok.
    Çok komplike bir kullanıcı değilim.
    Ön kamera beni bile memnun etmedi çamur gibi çekiyor belki bir ayarı falan vardır bilmiyorum.
    Onun haricinde mükemmel. Hele kulaklıkla müzik dinleme, always on display ve geniş açılı kamerası...
    Diyeceklerim bu kadar.
  • Ben sırf müzik için Axon 7 aldım. Ses konusunda çok iyi ama sadece telefonu almak yetmiyor. Zaten dinlenilen müzik formatı kayıpsız olacak "FLAC" gibi. İkincisi ise ve en önemlisi kulaklık. Valla kulaklığın verebildiği neyse o kadar kaliteli müzik dinlersin, yani iş en son olarak kulaklığa kalıyor ve bunuda başarmak için maalesef olabildiğince en iyi kulaklığı almamız gerekiyor. Zaten ülkemizde en iyi kulaklığı almaya kalksan telefon kadar bütçeyi gözden çıkarmak gerek.

• panorama_ömer16 P kullanıcısına yanıt
    Flac şart değil. Ben Spotify'ın 320kbps Ogg Vorbis'inden çok memnunum. Ogg Mp3'e göre çok daha iyi. Üst seviye kulaklıklarım var ve Flac aramıyorum kesinlikle. Flac-320kbos testlerinde farkları duyabiliyorum ama çok kez dinlemem ve iyice kasmam gerekiyor.

320'lik mp3 ve flac arasındaki farkı bile çoğu kişi duyamıyor zaten. Tüm arşivi flac olan birinin arşivini 320kbps ile değiştirseniz hiç farketmeyecektir mutlaka.

Bu testi herkes yapabilir ve fark edip edemediğini görebilir. Birbirinden farklı tarzda şarkılar mevcut:

https://www.npr.org/sections/therecord/2015/06/02/411473508/how-well-can-you-hear-audio-quality

Hatta 128 ve flac farkını bile çoğu kişi anlayamıyor. Buna çok pahalı kulaklıklar kullananlar da dahil. Tabii ki bitrate farkı o kadar büyüyünce kimi şarkılarda farklar bariz olur ama genelinde durum bu. 320kbps müthiş bir kalite sunuyor. Flac gereksiz, fark yaratmıyor demiyorum fakat bunu algılamak son derece zor. Kayıplı formatlar %99.9 seviyesinde kalite sunuyor.

----------

Burada iş dediğiniz gibi kulaklıkta bitiyor. Kaliteli müzik dinlemek için iyi bir kulaklığınızın ve iyi bir ses kaynağının olması gerekiyor. Telefonlar bile insanların büyük çoğunluğuna yetiyor. O yüzden kulaklığa odaklanmak lazım.

En iyi kulaklık diye bir şey yok ayrıca. Hepsinin özellikleri farklıdır. Kişisel zevke göre kulaklık seçmek lazım. Mesela amatör dinleyicilerin çoğu HD800'ü beğenmez. CX300'ü üstün bulan çok kişi olacaktır :) Biraz uçuk bir örnek ama durum böyle.

Biraz araştırınca kulaklık bulmak çok zor değil aslında. Çin'li kulaklık üreticileri bütçesi düşük olan kişilerin imdadına yetişti son senelerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 11 Mart 2019; 0:23:11 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.