Şimdi Ara

en iyi müzik dinlemek için telefon (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
15.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam testi çözdüm hep 320 leri seçtim

B&O h3 kulaklık kullanıyorum telefonum note4 ama hiç memnun değilim kulaklığın kötü olduğunu sanmıyorum sanırım note4 kötü bir kaynak.
  • Alivhtsntrk kullanıcısına yanıt
    yani bende zaten baktım samsung s8'den aşağısı kötü bir kaynak olur ama şuan v30+ 2400 civarı gayet iyi hem akıllı telefon hemde pro müzikçalar işi görür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • müzik dinlemek için açık ara HTC

eski HTC A9 telefonum bile Sony walkmanden (modeli hatırlamıyorum ama yüksek segment olanlardan) daha kaliteli ses veriyordu.

Ayrı işlemcileri var bunun için. Boom Sound ile ucuz creative kulaklık bile şahlanıyordu.

Ek: üst model LG'lerde çok başarılıymış. Earphone deneyiminde ses kalitesinin Galaxy S9'dan çok daha iyi olduğu yazıyor yabancı incelemelerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADF35784A -- 22 Mayıs 2019; 10:40:24 >
  • Konuyu hortlatmak olacak ama p smart 2019 kullanan var mı? Bana sanki ses kalitesi kötü gibi geliyor. Bir de kulaklık kafa üstü tavsiyesi verir misiniz? Maks bütçe 350 400 TL

• Hazır konu açılmışken yeni konu açmayayım. Ses konusunda tavsiye edebileceğiniz telefon hangisidir. Malum konu ilk açıldığından beri yeni telefonlar çıktı. Lg v30+ şu an için hala satışta. 1500 ile 2500 arası ses kalitesinin öne çıktığı bir telefon arıyorum. Tavsiyeniz nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

V30'da Quad Dac var. En temiz ve stabil çıkışı o verir. Tidal Hifi üyeliği ile MQA destekli müziklere de destek veren tek telefondur. Tidal Hifi aile üyeliği ayda 5-6 liraya geliyor ve Spotify'dan alabileceğiniz maksimum kalite 320 kbps iken MQA ile 9000 kbps'ye kadar kalite alınıyor ve MQA'nın en iyi yanı bu kadar yüksek bitrate değerine rağmen az yer kaplaması.

V30'un amfisinin 3 ayrı güç kademesi var. Bunlar normal, aux ve yüksek empedans. S8+ ile ses çıkışı karşılaştırması yaptım ve durum aşağıda. Yüksek empedans modunda S8+'ın 5 katı kadar ses verebiliyor. HD600 gibi beslenmesi zor kulaklıkları da rahatlıkla besliyor bu sayede. Quad Dac'lı LG modelleri hariç bunu yapabilen başka bir telefon yok.

350$'lık Fiio X5 III müzik çalarla yaptığım karşılaştırmalara göre de bu müzik çalar ve V30 çok yakın performans veriyorlar.

Seste bir numara

Ses kayıt kalitesi olarak da piyasanın en iyisi

Ön kamera vasat olmasına rağmen diğer 2 kamera harika

Video ve fotoğrafta en ayrıntılı çekim modlarına sahip telefon

MIL-STD-810G askeri sağlamlık belgesine sahip

IP68 sayesinde su-toz geçirmezliği var

HDR destekli mükemmel bir Oled ekranı var

Şarjı muazzam

128gb hafıza ve ek olarak SD kart takılabiliyor.

///////////////////////////////////////////////

Kısacası bundan daha komple bir telefon yok. F/P olarak daha iyisi de yok.
    Fiio X5iii ile LG V30 a yakın performans mı veriyor ? İkisini de denedim, X5 dinamizm, detay, transparanlık, sahen genişliği gibi konularda çok rahat önde .Olay ses yüksekliği ise 50-100 liraya alacağın dandik bir kulaklık amfisi bile kulağını sağır edecek kadar güç sağlar sana çoğu kulaklıkta. Değil telefon, kendi fiyat segmentinde X5 kadar iyi bas verebilen hiçbir cihaz yok neredeyse. Cihaz kendi fiyat segmentinde bile bu denli rekabetçiyken bir akıllı telefonla kıyaslanması bana çok yanlış geldi. Bunu okuyan arkadaşlara da söyleyeyim herhangi bir telefonla X5 e yakın bir ses almanız falan mümkün değil .Buna Axon 7 felan da dahil. Hepsini denedim kullandım .

• quote:

Orijinalden alıntı: heat2797

Fiio X5iii ile LG V30 a yakın performans mı veriyor ? İkisini de denedim, X5 dinamizm, detay, transparanlık, sahen genişliği gibi konularda çok rahat önde .Olay ses yüksekliği ise 50-100 liraya alacağın dandik bir kulaklık amfisi bile kulağını sağır edecek kadar güç sağlar sana çoğu kulaklıkta. Değil telefon, kendi fiyat segmentinde X5 kadar iyi bas verebilen hiçbir cihaz yok neredeyse. Cihaz kendi fiyat segmentinde bile bu denli rekabetçiyken bir akıllı telefonla kıyaslanması bana çok yanlış geldi. Bunu okuyan arkadaşlara da söyleyeyim herhangi bir telefonla X5 e yakın bir ses almanız falan mümkün değil .Buna Axon 7 felan da dahil. Hepsini denedim kullandım .

Alıntıları Göster
    hocam siz ne önerirsiniz. Müzik için hangi telefon alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nurullah4335

hocam siz ne önerirsiniz. Müzik için hangi telefon alınabilir.

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam, bu durum sizin beklentinize ve hangi kulaklıkla kullanacağınıza bağlı biraz. Ben herhangi bir akıllı telefon ile müzik dinleyemiyorum. Hepsi yetersiz geliyor. Ama memnun olanlarda var.. Gidip denedim çoğu cihazın jack girişini. Nokia ve Sony telefonlar bu işte daha iyiler onu kesinlikle söyleyebilirim. Eğer amacınız temiz, net bir ses duymaksa yukarıda bahsedilen LG de işinizi görür. Ben öyle değilim, yüksek transparanlık, hacimli, gövdeli bir sesi tercih ediyorum o yüzden sıcak çalan müzik çalarlara yöneliyorum. Burada ihtiyaç ve beklentinizi saptamanız gerekiyor. Eğer seste aradığınız kalite ve imza çok yüksekse işin içinden akıllı telefon ile çıkmanız mümkün değil.

• Anladığım kadarıyla HTC ve LG bu konuda önde gelen iki marka fakat Sony Türkiye'den çekilmesine rağmen iyi olduğunu belirtiyorlar.. acaba gercek anlamda en iyisi hangisi...

• başlığa gel en iyi müzik dinlemek için telefon değil de müzik dinlemek için en iyi telefon yazsaydında Türkçenin içine sıçmasaydın keşke.
  • en iyi müzik dinlemek için telefon
  • hortlatmalı bu başlığı
  • Htc 10'un kulaklık performansı bir başka. Ses deyince Htc

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meizu 7pro serisi ses kalitesi harika GSM arena ses kategorisinde birinci sıradaydı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    V30’u ses kalitesi olarak geçebilen bir telefon var mıdır? Monster Inspiration ANC ile iyi bir sonuç alınabilir mi?

• heat2797 kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Peki DAP player olarak ne tavsiye edersiniz? Kullandığım kulaklık Monster Inspiration.

• Günümüzde müzikte en başarılı telefonlar hangileri?

• selam arkadaşlar, yıl 2021 ve benim emektar iphone 5 artık çoğu uygulamayı açmamaya başladı. Hal böyle olunca yeni telefon arayışlarına girdim. Telefon özellikleri çok umrumda değil, iphone 5 kadar iyi ses versin kabulümdür. Iphone 5 ile hangi telefonu karşılaştırsam telefon alma fikrinden vazgeçiyorum. Oldukça yüksek bir sesi var, kalitesi de benim için yeterli. Android bir telefon düşünüyorum ama kulaklık çıkışı iyi ses veren bir telefon bulmam gerekiyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Bir de kulak içi kulaklık tavsiye ederseniz iyi olur şöyle 300 tl'yi geçmeyen. Hp kulaklığım vardı, şaşırtıcı derecede iyiydi ama tekinden ses gelmiyor artık.

• Tecrübelerinizi paylaşırsanız iyi olur. Cevap bekliyorum.

• Kulaklık aldım. Telefon lazım.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.