Şimdi Ara

En İyi Kedi Maması ? (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: HALO
1 Kayıtlı Üye ve 20 Misafir - 21 Masaüstü
5 sn
1.571
Cevap
37
Favori
347.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rindaman

acana almak bir türlü kısmet olmadı anasını satayım.

bosch sanabelle, goody, whiskas mama felan tavsiye etmiyorum. İyiden hallice orta seviye mamalar pro plan, royal canin, hills, brit.

orijen acana felan bunlar da el yakıyor. n11.com dan uygun fiyata promosyonlu bulabiliyorsunuz.

Bu arada amma çok online pet shop reklam geçiyor başlıkta.

Alıntıları Göster
    tam üstüne geldi.

Proplan'ın somonlu ve tunalı kısırlaştırılmış 10kg kedi maması n11'de 179.90 ve 9 taksit ile ücretsiz kargo var.

http://www.n11.com/pro-...-balikli-10kg-P22888398 Bu mağazadan daha önce siparişim olmadı ancak deneyeceğim.İzlenimlerimi paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madonnalima

tam üstüne geldi.

Proplan'ın somonlu ve tunalı kısırlaştırılmış 10kg kedi maması n11'de 179.90 ve 9 taksit ile ücretsiz kargo var.

http://www.n11.com/pro-...-balikli-10kg-P22888398 Bu mağazadan daha önce siparişim olmadı ancak deneyeceğim.İzlenimlerimi paylaşırım.

Alıntıları Göster
    Ben BonaCibo tavsiye ederim. Aynı sitede (temizmama.com) 3 farklı marka var ama BonaCibo dışındaki diğer iki markanın analiz sonuçları kötü gibi görünüyor ki zaten fiyatları da çok ucuz. BonaCibo zaten ucuz ve bunlar ondan daha ucuz düşünün artık. :) o diğer iki marka (micho ve mito) sokak kedileri için olabilir belki.

www.temizmama.com adresine girip numune isteyebiliyorsunuz. ben 13 Nisan pazar günü istemiştim pazartesi kargoya verdiler, gelince hemen denedik, kedinin o mamayı tercih ettiğini görünce devamını istedik.

daha önce goody alıyordum ben. şu anda BonaCibo'nun yanında ayrı bir kapta Goody mama duruyor ama kaç gündür daha hiç eksilmedi...
  • Orijen, taste of wild
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khiron

Orijen, taste of wild
    Merhaba

9 senedir bir kedimiz var; altı aydır da sokakta bakarken kaza geçirdikten sonra eve aldığım ve evde baktığımız bir yaşını doldurmamış bir kedi var. Nişanlımda da biri 10 yaşını aşkın ,diğerleri de 4-5 yaşlarında olan dört kedi var. Nişanlımın arkadaşı da sokaktaki kedilere bakıyor. Temizmama'yı keşfettiğimden beri buradaki muhtelif mamaları alıyoruz. Benim kedi erkek ve kısır olduğu için (ki kısır erkek kedilerin beslenme olayının hassasiyeti malum) daha iyi olması maksadıyla başından beri ona Bonacibo alıyorum. Bonacibo'nun light'ı çıktığından beri de hep light'ını aldım. Evdeki diğer kediye de Bonacibo'nun yavru kedi mamasını alıyordum; son zamanlarda da normal Bonacibo vermeye başladım. Bizim kedi de, misafir kedi de gayet sağlıklılar. Kusma olayları da yok; çok kokan kakaları da yok; ağız kokuları da yok. Bizim kedi dışarı çıkıp gelen bir kedi; ama misafir kedi hiç dışarı çıkmadığı için onu daha net gözlemliyorum (kakasını leğenden temizliyorum; hiç kusmadığını görebiliyorum). Yani bizim kedilerde hiçbir sorun yok.

Nişanlımın kedileri bu süre zarfında hep Micho yediler ve sağlıklarında, tüylerinde, enerjilerinde bir sorun olmadı. Son zamanlarda kusma olayları artınca (ki buradaki bir mesajda da yazılmış. Senelerce aynı mamayı yiyen kediler bile bir zaman sonra mamaya alerji gösterebiliyorlarmış) onlara ad Bonacibo vermeye başladık. Kusma durumu hemen kesildi. Giriş katında oturan arkadaşımız da balkonuna ve camına gelen kedilere mütemadiyen Micho veriyor. Devamlı muhatap olup gözlemlediği kedilerde de bir sorun yok.

Temizmama'nın reklamını yapıyor gibi oldum ama amacım reklam değil, diğer pahalı bazı markaların yıllarca pohpohlandığına inanmamın kendimce gözlemini anlatmak. Bence adı çok sık anılan ve Premium olarak lanse edilen (ki burada birkaç mesajda, o bazı markaların ABD'de bizdekinin dörtte biri fiyata marketlerde satıldığı yazılmış) mamaların muhtelif şekillerde pompalandığına inanıyorum; zira insanların vicdanındaki "baktığım hayvana sorumluyum; ucuz mama alıp sağlığıyla oynayamam" algısına yürüyerek bu ürünleri fahiş fiyatlarla satıyorlar. Oysa bahsettiğimiz şey kedi maması; otomobil markası değil. Yani yüz yıla yayılan birikim ve deneyimlerle daha iyi yapılacak bir şey değil. Nasıl 1. dünya ülkesi olmadığımızı biliyorsak, Afrika'nın geri kalmış bir ülkesi olmadığımızı da biliyoruz. Yani biraz özen, biraz ar-ge ve biraz da çabayla makul fiyatlarda tutulan ve belli bir kaliteye ulaşan mamalar yapıyor olmak, mucizevi bir olay değil; olmamalı da. Bence Temizmama da bunu yapıyor (ülkemizde üretilen diğer markalar için pek bilgim yok ama zamanında kedime Goddy almış ve yedikçe kustuğunu görünce o markaya ısınamamıştım). O yüzden adı çok bilinen ve "Premium" olarak pazarlanan yabancı markalar ile Temizmama markalarından Bonacibo arasında fark olduğunu sanmıyorum. Varsa bile arasındaki fiyat farkı kadar fark olacağını hiç sanmıyorum (Tahıl katkısız gerçek Premium mamalar ile Bonacibo arasındaki fark olduğunu kabul ederim ama aradaki o büyük fiyat farkının, hayvanın sağlığında ne kadar büyük fark yarattığını bilemiyorum ve fakat bunun da çok olmadığına inanıyorum).

Velhasıl, birçok konuda kaçınılmaz şekilde kapitalizme maruz kaldığımızı bilelim ama kapitalizmin vicdan kozuyla bizi vurmasına izin vermeyelim. Can dostumuzu sevelim; kapitalizmi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 14 Mayıs 2014; 0:21:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Merhaba

9 senedir bir kedimiz var; altı aydır da sokakta bakarken kaza geçirdikten sonra eve aldığım ve evde baktığımız bir yaşını doldurmamış bir kedi var. Nişanlımda da biri 10 yaşını aşkın ,diğerleri de 4-5 yaşlarında olan dört kedi var. Nişanlımın arkadaşı da sokaktaki kedilere bakıyor. Temizmama'yı keşfettiğimden beri buradaki muhtelif mamaları alıyoruz. Benim kedi erkek ve kısır olduğu için (ki kısır erkek kedilerin beslenme olayının hassasiyeti malum) daha iyi olması maksadıyla başından beri ona Bonacibo alıyorum. Bonacibo'nun light'ı çıktığından beri de hep light'ını aldım. Evdeki diğer kediye de Bonacibo'nun yavru kedi mamasını alıyordum; son zamanlarda da normal Bonacibo vermeye başladım. Bizim kedi de, misafir kedi de gayet sağlıklılar. Kusma olayları da yok; çok kokan kakaları da yok; ağız kokuları da yok. Bizim kedi dışarı çıkıp gelen bir kedi; ama misafir kedi hiç dışarı çıkmadığı için onu daha net gözlemliyorum (kakasını leğenden temizliyorum; hiç kusmadığını görebiliyorum). Yani bizim kedilerde hiçbir sorun yok.

Nişanlımın kedileri bu süre zarfında hep Micho yediler ve sağlıklarında, tüylerinde, enerjilerinde bir sorun olmadı. Son zamanlarda kusma olayları artınca (ki buradaki bir mesajda da yazılmış. Senelerce aynı mamayı yiyen kediler bile bir zaman sonra mamaya alerji gösterebiliyorlarmış) onlara ad Bonacibo vermeye başladık. Kusma durumu hemen kesildi. Giriş katında oturan arkadaşımız da balkonuna ve camına gelen kedilere mütemadiyen Micho veriyor. Devamlı muhatap olup gözlemlediği kedilerde de bir sorun yok.

Temizmama'nın reklamını yapıyor gibi oldum ama amacım reklam değil, diğer pahalı bazı markaların yıllarca pohpohlandığına inanmamın kendimce gözlemini anlatmak. Bence adı çok sık anılan ve Premium olarak lanse edilen (ki burada birkaç mesajda, o bazı markaların ABD'de bizdekinin dörtte biri fiyata marketlerde satıldığı yazılmış) mamaların muhtelif şekillerde pompalandığına inanıyorum; zira insanların vicdanındaki "baktığım hayvana sorumluyum; ucuz mama alıp sağlığıyla oynayamam" algısına yürüyerek bu ürünleri fahiş fiyatlarla satıyorlar. Oysa bahsettiğimiz şey kedi maması; otomobil markası değil. Yani yüz yıla yayılan birikim ve deneyimlerle daha iyi yapılacak bir şey değil. Nasıl 1. dünya ülkesi olmadığımızı biliyorsak, Afrika'nın geri kalmış bir ülkesi olmadığımızı da biliyoruz. Yani biraz özen, biraz ar-ge ve biraz da çabayla makul fiyatlarda tutulan ve belli bir kaliteye ulaşan mamalar yapıyor olmak, mucizevi bir olay değil; olmamalı da. Bence Temizmama da bunu yapıyor (ülkemizde üretilen diğer markalar için pek bilgim yok ama zamanında kedime Goddy almış ve yedikçe kustuğunu görünce o markaya ısınamamıştım). O yüzden adı çok bilinen ve "Premium" olarak pazarlanan yabancı markalar ile Temizmama markalarından Bonacibo arasında fark olduğunu sanmıyorum. Varsa bile arasındaki fiyat farkı kadar fark olacağını hiç sanmıyorum (Tahıl katkısız gerçek Premium mamalar ile Bonacibo arasındaki fark olduğunu kabul ederim ama aradaki o büyük fiyat farkının, hayvanın sağlığında ne kadar büyük fark yarattığını bilemiyorum ve fakat bunun da çok olmadığına inanıyorum).

Velhasıl, birçok konuda kaçınılmaz şekilde kapitalizme maruz kaldığımızı bilelim ama kapitalizmin vicdan kozuyla bizi vurmasına izin vermeyelim. Can dostumuzu sevelim; kapitalizmi değil.

Vay be çok şanslısınız Allah bozmasın. Hem kendinizin hem de nişanlınızın kedileri var. Üstelik ikiniz de hayvansevermişsiniz. Bu zamanda böyle güzel ortak özelliklere sahip birilerini bulmak çok zor. Sizin gibiler daha fazla olsa keşke.
  • the right hand of evil kullanıcısına yanıt
    Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Özellikle son tümceyle onore ettiniz.
  • Proplan'in junior mamasini kullaniyorum oldukca memnunum:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEYTANTUYLU

Proplan'in junior mamasini kullaniyorum oldukca memnunum:)
    iki kedim için de royal canin kullanıyorum, gayet memnunum

kedilerden birisi iran birisi tekir
  • Tüm mamaları demedim nd düşük tahıllı bence en iyisi mısır pirinç yemiyorlar
  • Whiskasi kediler cok seviyor ole bayila yiyorlar ancak ilerleyen zamanlarda bobrek yetmezligini tetikledigini duymustum. Royal canin irk mamasi kullaniyordum onun da yag oraninin fazla oldugunu ve kediyi de cok doyurmadigini ogrendim taste of the wild onerdiler aldigim pet shoptan onu veriyorum gayet memnunuz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: incioz

Whiskasi kediler cok seviyor ole bayila yiyorlar ancak ilerleyen zamanlarda bobrek yetmezligini tetikledigini duymustum. Royal canin irk mamasi kullaniyordum onun da yag oraninin fazla oldugunu ve kediyi de cok doyurmadigini ogrendim taste of the wild onerdiler aldigim pet shoptan onu veriyorum gayet memnunuz :)
    Kısırlaştırmadan önce Orijen ve Acana ile besliyorduk. Balıklısını seviyordu kedicikler.
    Kısırlaştırdıktan sonra ProPlan Balıklı'yı severek yiyorlar.

Whiskas'dan kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Homer

Kısırlaştırmadan önce Orijen ve Acana ile besliyorduk. Balıklısını seviyordu kedicikler.
    Kısırlaştırdıktan sonra ProPlan Balıklı'yı severek yiyorlar.

Whiskas'dan kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    beyler selam.

bundan 1.5 ay önce 1.5 aylık bir kedi sahiplendim.

ilk olarak wiskas ın kedi sütünü verdim. ve yanında malesef wiskas junior aldım. ve deli gibi yedi. 5 tl satılan 300gr juniorlardan alıyorum sürekli. geçen gün denemek için daha ucuz olan frisskess mi ne sarı olan ondan 2 kg lik yarı kedi maması aldım. anaaa!! bizimki tabağını bitirmiyor resmen beğenmedi. bende onu sokak kedilerine veriyorum ve mecbur kolay bulduğum wiskas a alıyorum. ama kısa sürede tavsiye edilen mamalara döneceğim. veteriner RC tavsiye etti... malesef çok pahalılar ama alıcam oğluma..

bu kadar kötülenen ve en çok reklamı yapılan wiskas bu kadar kötüyse diğer açık ve daha ucuz mamaları düşünmek bile istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: focusrite

beyler selam.

bundan 1.5 ay önce 1.5 aylık bir kedi sahiplendim.

ilk olarak wiskas ın kedi sütünü verdim. ve yanında malesef wiskas junior aldım. ve deli gibi yedi. 5 tl satılan 300gr juniorlardan alıyorum sürekli. geçen gün denemek için daha ucuz olan frisskess mi ne sarı olan ondan 2 kg lik yarı kedi maması aldım. anaaa!! bizimki tabağını bitirmiyor resmen beğenmedi. bende onu sokak kedilerine veriyorum ve mecbur kolay bulduğum wiskas a alıyorum. ama kısa sürede tavsiye edilen mamalara döneceğim. veteriner RC tavsiye etti... malesef çok pahalılar ama alıcam oğluma..

bu kadar kötülenen ve en çok reklamı yapılan wiskas bu kadar kötüyse diğer açık ve daha ucuz mamaları düşünmek bile istemiyorum.

Alıntıları Göster
    daha önce ucuz ve kalitesiz bir mama kullanıyormusum ki gec olmadan farkına vardım
    veterinerime sordugum zaman bana proplan kullanmamı önerdi
    bende 3 kg proplan şiparişi verdim
    bakalım umarım kedime daha iyi gelir çünkü kullanan kişilerinde cogu memnun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugomistral88

daha önce ucuz ve kalitesiz bir mama kullanıyormusum ki gec olmadan farkına vardım
    veterinerime sordugum zaman bana proplan kullanmamı önerdi
    bende 3 kg proplan şiparişi verdim
    bakalım umarım kedime daha iyi gelir çünkü kullanan kişilerinde cogu memnun

Alıntıları Göster
    profine kedi mamalarını deneyin bence memnun kalırsınız. veterinerinize de sorun tavsiye edecektir. Fiyatı mama içeriğine göre iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaca39

profine kedi mamalarını deneyin bence memnun kalırsınız. veterinerinize de sorun tavsiye edecektir. Fiyatı mama içeriğine göre iyi

Alıntıları Göster
    Purina Pro Plan Adult Somonlu Tam kuru Kedi Mamasını almaya başladım. Artık oğluşum juniorluktan çıktı ilk adult mamasını da beğenerek yiyor.

Ödül maması olarakta ben Purina Friskees yaş mama alıyorum severek yiyor onuda.

Ne var içerisinde bilmiyorum ama Whiskası aldığım dönemlerde inanılmaz bir iştahla yiyordu ama kuru mamada herzaman proplan kullandım junior olanını alıyordum. Whiskas kedilerin hoşuna gidecek bir kimyasal kullanıyor buna eminim çünkü bütün kediler Whiskası çok severek yiyorlar. Bu kadar kötü bir mama olmasına rağmen raflarda hala duruyor ve satılıyor olması gerçekten çok ama çok üzücü. Özellikle marketlerde en büyük mama reyonları Whiskasa ayrılmış durumda. bu çok üzücü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayhanpulurbey

Purina Pro Plan Adult Somonlu Tam kuru Kedi Mamasını almaya başladım. Artık oğluşum juniorluktan çıktı ilk adult mamasını da beğenerek yiyor.

Ödül maması olarakta ben Purina Friskees yaş mama alıyorum severek yiyor onuda.

Ne var içerisinde bilmiyorum ama Whiskası aldığım dönemlerde inanılmaz bir iştahla yiyordu ama kuru mamada herzaman proplan kullandım junior olanını alıyordum. Whiskas kedilerin hoşuna gidecek bir kimyasal kullanıyor buna eminim çünkü bütün kediler Whiskası çok severek yiyorlar. Bu kadar kötü bir mama olmasına rağmen raflarda hala duruyor ve satılıyor olması gerçekten çok ama çok üzücü. Özellikle marketlerde en büyük mama reyonları Whiskasa ayrılmış durumda. bu çok üzücü.

Alıntıları Göster
    Royal canin alıyorum hep severek yiyor veterinerde onu öneriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arnold Schwarzenegger

Royal canin alıyorum hep severek yiyor veterinerde onu öneriyor

Alıntıları Göster
    Bu aralar bonacibo alıyorum, bir proplan olmasa da onun tadını fena bulmadı kedilerim. temizmama.com'da yaş mama konserveleri de çok uygun geldi. Valla bir deneyin derim. Pro Plan'a Royal Canin'e kilosuna 22 lira veremem ben.

Nereye kadar arkadaş. Sürekli zam yapıyor hainler. Her 2-3 ayda bir zam gelir mi ulan, 1 lira 1 lira diyerek 2 yıl önce 13 lira olan mama şimdi 22-23 liraya çıktı, işin suyunu çıkardılar artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Bu aralar bonacibo alıyorum, bir proplan olmasa da onun tadını fena bulmadı kedilerim. temizmama.com'da yaş mama konserveleri de çok uygun geldi. Valla bir deneyin derim. Pro Plan'a Royal Canin'e kilosuna 22 lira veremem ben.

Nereye kadar arkadaş. Sürekli zam yapıyor hainler. Her 2-3 ayda bir zam gelir mi ulan, 1 lira 1 lira diyerek 2 yıl önce 13 lira olan mama şimdi 22-23 liraya çıktı, işin suyunu çıkardılar artık.

Alıntıları Göster
    Mama içerisinde kullanılan malzeme ve deneyimlerine olan güvenden veriyoruz o parayı ne yapalım. Ucuz mama çok piyasada hele hele açık mamalar o kadar çok ki.
  • quote:

Mama içerisinde kullanılan malzeme ve deneyimlerine olan güvenden veriyoruz o parayı ne yapalım. Ucuz mama çok piyasada hele hele açık mamalar o kadar çok ki.

Alıntıları Göster
    En iyi kedi maması Acana ve Orijen'dir.

Ben Acana'dan başka mama kullanmıyorum yıllardır.

Neden mi? Çünkü içerisinde TAHIL YOK!.

Piyasada satılan çoğu kuru mamada bol bol tahıl sebze vs var. Acana ve Orijen mamaları ise gerçek et oranı en yükse kuru mamadır. Her yaş ve her ırk için ayırım gözetmez tek tip ve 3 seçenekli maması var: Balıklı - Tavuklu ve Etli..

Fiyatı biraz pahalıdır. 7 Kiloluk paketleri araştırırsanız en ucuza 110 TL ye alırsınız (zooplus'a yeni uyelik gerceklestirin 110 TL'ye geliyor)

Kedinizi seviyorsanız, Migros'ta, Carrefour'da marketlerde ve Petshop'da satilan mamalardan uzak durun!

Kedinizi gerçekten seviyorsanız ona kaliteli kuru mama yedirin.

Bu arada reklam yapmıyorum yanlış anlamayın. Hill's'in de konserveleri güzeldir mesela. Kuru mamada da Acana alamıyorsanız gücünüz yetmiyorsa yine Hill's'in kuru mamalarini öneririm..
  • quote:

En iyi yaş kedi maması markası nedir.

En iyi yaş ama Gimpet'in yaş mamalarıdır. İçeriği gayer zengin ve herhangi bir kimyasal koruyucu içermiyor. Gimpet bulunamıyorsa Britcare'in yaş mamaları da iyidir.

Birisi whiskas'ın yaş mamalarını kullandığını söylüyordu, kesinlikle uzak durulması gereken bir marka.

Kuru mamada ise biz kedimizi Acana ile besliyoruz. Royal Canin'den geçiş aşaması epey zorlamıştı ama şimdi aştık. Acana'ya geçtikten sonra kilo alması durdu, daha atik, daha parlak yumuşak tüylü bir kedi haline geldi.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.