Şimdi Ara

En iyi güç kaynağı TAGAN (mış) ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
13.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • enermax silver stone ve tagan bence ençok tercih edilen model bunlardır gerçi ocz de son zamanlarda bayağı tercih edlidi fatly serisi ama tabiki tagan çok ismi duyulmuş ve kullanıcıları tafarından memnun kalmış bi powerdir
  • Corsair CMPSU-450HX 450W 120MM. 80 Plus
    mrb bende bunu almıştım iptal edicem cünkü hataların kaynağı ramler olduğunu düşünüyorum artık
    ddr3 ramle anakart sorunu gibi bu sorun nasıl halletcez bilmiyom fikri olan varmı
    iyi günler
  • corsair e haksızlık etmiş ama diğerlerine biraz katılıyorum. highpower ve ocz aynı zaten farklı adla satılıyorlar. highpower ın popüler olma sebebi nispeten ucuza orta kalite power lar satması. ama tagan enermax seasonic gerçekten kaliteli extreme seviyede ürünlere sahip ve belli seviyenin altına inmiyorlar.
    şöyle bi benzetme yapayım; tagan enermax seasonic mercedes bmw ve volvo gibidir. fsp ve highpower ise fiat ve wolswagen gibidir. malum fiat motors ferrari ve alfaromeo gibi markalarıda barındırır ve highpower a benzer, wolswagen grup ise audi, lamborghini bentley bugattı ye sahiptir ve fsp ye benzer. lc power hintli tata ya benzer içinde jagurarı barındırır atladığım önemli psu lar vardır.
    highpower ı felan abartmamak lazım yani bende taganla aynı kefeye koymam.
  • Corsair psularını başka bir firmaya yaptırıyor... kötü değil ama aynı kaliteyi ileriki modellerde de koruyabilecek mi onu zaman gösterecek...
    Ben enermax kullanıyorum. Daha önce FSP kullanmıştım. Gerçi wattları aynı değildi ama 2'sinden de memnun kalmıştım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Taganı 2008 den beri sahalarda pek göremioruz :) Görsellik olarak çok güzel ancak sağlam tagan psu cok az kalmıştır. Epey gümlüyordu psuları,bir ara çok şikayet vardı. Enermax,Seasonic,Corsair ve Ocz PC power cooling en sağlam markalar.

2007 den beri sorunsuz kullanıyorum.
    Nazar değmesin daha tık demedi 7\24 çalışır kendisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dellino

quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Taganı 2008 den beri sahalarda pek göremioruz :) Görsellik olarak çok güzel ancak sağlam tagan psu cok az kalmıştır. Epey gümlüyordu psuları,bir ara çok şikayet vardı. Enermax,Seasonic,Corsair ve Ocz PC power cooling en sağlam markalar.

2007 den beri sorunsuz kullanıyorum.
    Nazar değmesin daha tık demedi 7\24 çalışır kendisi.

Tagan 2007 'den beri aynen sorunsuz kullaniyorum. aynen 2002'den beri kullanan arkadasim var... iyi PSU'yu agirligindan anlarsin.. ne kadar agirsa o kadar iyidir.. :) cok kotu igrenc bir mantik ama bunu boyle bildim ben.. kola kutusu agirliginda olan 450watt(sozde) psu'larida gordum.. eski anakartlarimdan birinin uzerinde "220 volt ark" izi var.. sonra da gum dedi zaten..

Tagan'in fan sesinden sikayetci bir arkadasin mesajina dikkat ettim.. Orjinal kutunun icinden, Kasa ile PSU'u arasina konulan bir silikon cikiyor.. bu silikonu takmazsaniz ses yapar.. fani iyidir cunku bu PSU'larin.. Nitekim TAGAN PSU'larin kendi kasa toprak kablosunun olmasinin sebebi budur.. Bide orjinal kutudan cikan 220volt kablosunun uc pinleri altin rengi ve kablosu transparan ve toprak kablosu ile sarilmis kablodur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 11 Kasım 2010; 10:44:49 >

• seasonic ve enermax çok kaliteli ürünlerdir. Adda fanda sessizliğinde kendini kanıtlamış bir marka
  • quote:

Orijinalden alıntı: glorphin

seasonic ve enermax çok kaliteli ürünlerdir. Adda fanda sessizliğinde kendini kanıtlamış bir marka

Hocam seni yılın hortlatanı seçiyorum
  • Hazır hortlamışken yazayım, Google'dan arama yapan arkadaşlara fikir olur. 2006'dan beri imzamdaki Enermax Infiniti'yi kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Ben yine alsam Enermax alacağım buna eminim
  • suan cogu power iyi
  • O kötü denilen High Power'ı kullanıyorum gayette memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxkillbillxxx

suan cogu power iyi

• cooler master, zalman, ocz, corsair ve huntkey kullandım şimdiye kadar kendimce bir sıralama yapsam şöyle olur
    ocz<zalman< cooler master=corsair=huntkey
    her bakımdan en kalitesiz olanı ocz idi 1 ayda ruhunu teslim etti.
  • Arkadaşlar merhaba yeni sistem toplamaya çalışıyorum ekran kartı hariç diğerlerini aldım şimdi power almaya niyetliyim ve bulduğum 3 tane power var hangisini almamı tavsiye edersiniz

Sistemin Ana Parçaları
    İNTEL i5 3570K
    ASUS P8Z77V-LE
    GSKİLL RİPJAWS X DDR3 1600 8GB DUAL
    SAPPHİRE 7850 2GB 256 BİT

Seasonic M12 700W.....fiyat 150 1rail
    COUGAR 700CM..........fiyat 120 1 rail
    LC Power 750..............fiyat 140 2 rail

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soldier_842 -- 6 Ekim 2012; 12:22:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cumulinumbus

Bana göre en iyi psu az paraya çok iş yapandır Tagan hayvan ölüsü gibi birşey ya sağlam ama demode oldu artık Türkiyede eksen stoklarında gördüm geçenlerde onu alana kadar Seasonic,Silverstone,Enermaxın güncel modelleri alınır diyorum

Eeee aldın mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soldier_842

Arkadaşlar merhaba yeni sistem toplamaya çalışıyorum ekran kartı hariç diğerlerini aldım şimdi power almaya niyetliyim ve bulduğum 3 tane power var hangisini almamı tavsiye edersiniz

Sistemin Ana Parçaları
    İNTEL i5 3570K
    ASUS P8Z77V-LE
    GSKİLL RİPJAWS X DDR3 1600 8GB DUAL
    SAPPHİRE 7850 2GB 256 BİT

Seasonic M12 700W fiyat 150
    COUGAR 700CM fiyat 120
    LC Power 750 fiyat 140

Siz ikinci el mi alacaksınız ya da yurt dışında yaşıyorsunuz sıfırını mı buldunuz.

Seasonic 2006, Couger 2008 üretimi, daha güncel PSU alın derim.

• Güncel fiyatlari bilmiyorum ama verdikleriniz arasindan ben olsam cougar olani alirdim, hem 80+ bronz sertifikasi var hem de en ucuzuAyrica 12v dan 648 watt veriyor ki 700 watt psu icin gayet iyi bir deger bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

Orijinalden alıntı: Cumulinumbus

Bana göre en iyi psu az paraya çok iş yapandır Tagan hayvan ölüsü gibi birşey ya sağlam ama demode oldu artık Türkiyede eksen stoklarında gördüm geçenlerde onu alana kadar Seasonic,Silverstone,Enermaxın güncel modelleri alınır diyorum

Eeee aldın mı

Sen alacaktın ya bana onu bekliyorum

• Merhabalar,

Ofisimizi yeniledik ve güç kaynakları için hat çektik. 2 adet, 1i 2 yıllık diğeri 1 yıllık, artronic ART BC 1000 VA 639602825 var. bunlar arızalandı ve birinin güç kartı yanmış 150 tl para istediler.

ofiste 3 masaüstü ve 1 laptop kullanıyoruz. 2 masaüstü 1 hatta(yani 1 ups e) 1 masaüstü+1laptop 1 hatta bağlı.

ben tamir düşünmüyorum. yenisini almak taraftarıyım. bu durumda marka model ne önerirsiniz? 1000 lik, kısa bir süre sonra güç kaynaklarının verimsizleşmemesi açısından yeterli midir? yani atıyorum 1000lik alıp 6 ay sonra tembelleşeceğine 1500lük alıp 1-2 sene sonra tembelleşsin.

yani kısacası ne önerirsiniz?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.