Şimdi Ara

En iyi güç kaynağı TAGAN (mış) ?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
68
Cevap
0
Favori
12.527
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> En iyi güç kaynağı TAGAN (mış) ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1326 Mesaj

Arkadaşım konuyu fena hortlatmışsın keşke yeni konu açsaydın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 7 Ağustos 2014; 10:55:17 >
    |
    |
    Bahsedilenler: vmutaf

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
    193∞
  • Yüzbaşı
    392 Mesaj
    Benim güç kaynağım tagan 800W. Daha öncedende cooler masterınn 500W lık güç kaynağı vardı.Sorduğunuz kişi biraz abartmış sanırım.Ocz, tagan, highpower,coolermaster, corsair gibi markalar kendini zaten ispatlamış markalardır.Arada çok fazla fark olmadığını düşünüyorum
    |
    |

Orijinalden alıntı: Robert Knepper

Arkadaşa sordum kendisi bu işlerden çok iyi anlıyor.
    Dedim aslında o kadar kasmaya gerek yok, T.Take,Corsair,OCZ,Seasonic v.s var f/p ürünleri olarak.

Yok dedi H.Power kötü,OCZ kötü,T.Take idare eder,OCZ kötü,Corsair hayatta almam gibisinden.

O zaman bana Modüler 850 w Tagan versin 300TL ye anlaşalım.
    UPS olarak da APC,Inform dan başka alma diyor..TUNÇMATIK iş görürmüş..

Sizce en iyi PSU lar hangsidir ?

Tagan-Enermax-Seasonic-Silverstone-FSP-OCZ-T.Take.

PSU biriminin şahı Enermax olur.
    Eskiden bu koltukta Tagan vardı ama artık bırak kral olmayı vezir bile değil.

Bana göre sıralama.

Enermax
    Silverstone
    Thermalkate - Seasonic
    Coolermaster - Corsair
    Tagan-Highpower-Aerocool
    Xigmatek-FSP
    Diğerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melikulupinar -- 7 Ağustos 2014; 11:00:08 >
    |
    |
    Kırık kafa, Gigabyte 970A-UD3P, FX-8320, TridentX 4x8 GB 2133-9.11.11.31, 7950 DCU2T, 2x4 TB SV-35, 2x6 TB SV-35, 2x8 TB WD Harici, 240 GB SSD, BlueRay-RW, 29 inç 4K-3840x2160-IPS-75 Hz-4 ms, TT Toughpower Qfan 750W 80 B, Coolermaster RC-690-III, Logitech M705 ve K350 Wave

• Yüzbaşı
    580 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Pinkie Pie

Tagan, Enermax, Seasonic, PC Power&Cooling, Corsair.. bunlar güç kaynağı konusunda kendini kanıtlamış markalar.. çok özel modelleri olmadıkça aralarında aman aman bir fark yoktur..

Aynen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bir psudan ne bekleniyor anlamış değilim. En iyisi nasıl oluyorki bu işin? Psu sisteme yeterli gücü veriyorsa, verimliyse, günümüzün koruma teknolojilerini sağlıyorsa ve sessizce benim için iyidir. Bunları da everest frisby gibi markaları almadıkça hepsi sağlıyor.
    |
    |
    CM, FSP, Seasonic çok iyidir, Inca alırsan o yanar. Inca'nın her ürünü berbat zaten.
    |
    |
    |
    |

4 yıllık konumu hortlatmışlar. Teşekkürler.
    |
    |
    En son 2016 yılında PSU değiştirdim, bir önceki Thermaltake'di ve 5 yıl kadar kullandım bana mısın demedi... Thermaltake şimdi eski Thermaltak mi tam bilemiyorum... Ama değiştirirken kararımı Seasonic'ten yana kullandım... Zira araştırmalarıma göre Seasonic aynı zamanda üretici firma ki piyasa da genel olarak hem çok iyi hem de üretici olan çok az firma var... Silverstone bile üretici değil,Thermaltake değil,Highpower ve Corsair zaten hiç değil... Bunların ağa babaları Seasonic ve FSP imiş... yani çoğu popüler marka bu markalara yaptırıyor ve logo basıyor... Bu ikisinin hemen arkasından Enermax geliyor üretici kategorisinde zira şirket büyüklüğü olarak diğer ikisi Enermax'tan biraz daha önde ama Enermax'ı kesinlikle yabana atmıyorum ve hakkını veriyorum. Daha bir çok marka var aslında ama bunlar Türkiye'de yok ve kendileri satmaktansa diğer markalar için üretim yapıyorlar dediğim gibi hem üretip hem de pazarda yaygın olan 2 büyük marka var diyebiliriz özellikle Türkiye pazarı için bunlarda şu anda Seasonic ve FSP... Enermax ülkemiz pazarında zayıf şu anda... Ben de Seasonic Platinum 860 modelini almıştım bu arada ve gerçekten çok memnunum... benim diyeceklerim bu kadar hortlatıyorum konuyu maksat internette bir kaynak niteliği taşısın çünkü önemli bir konu bence :)
    | Gigabyte Z97M-D3H | Intel i5 4670K | Cogage Arrow Noctua NF-F12 PWM | Galax GTX 970 EXOC Black Edition | G. Skill 2x4 GB 2133 MHz | CM Storm QuickFire XT | Logitech G502 | Sennheiser G4ME ZERO | Logitech Z-623 | SilverStone SG-09 | AOC i2369V |

• Yarbay
    3013 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: esTFyz

En son 2016 yılında PSU değiştirdim, bir önceki Thermaltake'di ve 5 yıl kadar kullandım bana mısın demedi... Thermaltake şimdi eski Thermaltak mi tam bilemiyorum... Ama değiştirirken kararımı Seasonic'ten yana kullandım... Zira araştırmalarıma göre Seasonic aynı zamanda üretici firma ki piyasa da genel olarak hem çok iyi hem de üretici olan çok az firma var... Silverstone bile üretici değil,Thermaltake değil,Highpower ve Corsair zaten hiç değil... Bunların ağa babaları Seasonic ve FSP imiş... yani çoğu popüler marka bu markalara yaptırıyor ve logo basıyor... Bu ikisinin hemen arkasından Enermax geliyor üretici kategorisinde zira şirket büyüklüğü olarak diğer ikisi Enermax'tan biraz daha önde ama Enermax'ı kesinlikle yabana atmıyorum ve hakkını veriyorum. Daha bir çok marka var aslında ama bunlar Türkiye'de yok ve kendileri satmaktansa diğer markalar için üretim yapıyorlar dediğim gibi hem üretip hem de pazarda yaygın olan 2 büyük marka var diyebiliriz özellikle Türkiye pazarı için bunlarda şu anda Seasonic ve FSP... Enermax ülkemiz pazarında zayıf şu anda... Ben de Seasonic Platinum 860 modelini almıştım bu arada ve gerçekten çok memnunum... benim diyeceklerim bu kadar hortlatıyorum konuyu maksat internette bir kaynak niteliği taşısın çünkü önemli bir konu bence :)

Evga'yı da ekleyin hocam. Evga'nın güç kaynakları da yanlış bilmiyorsam kendi üretimi değil.
    |
    |

• Yarbay
    2298 Mesaj

Enermax baska firmalara da üretim yaptiriyor hocam aynı zamanda.

http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page567.htm

CWT, FSP...

|
    |
    esTFyz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen 5 2600 4.1 GHz@1.3V///Asrock X470 Taichi///Adata XPG Gammix D10, 2*8 Gb, 3000 MHz///MSI RTX 2060S Ventus GP OC///Corsair Force MP510, 480 Gb, Nvme, Toshiba P300, 1 Tb///Noctua NH-U12S///Seasonic Snow Silent 1050W, 80 Platinum///Akasa Venom Toxic Full Tower///Aorus FI27Q, 1440P@165 Hz, IPS///Razer Deathadder V2///HyperX Alloy Core RGB
  • Emekli Yönetici
    6443 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: esTFyz

Üretim bandı yok diye doğrudan fason olarak damgalamak bence yanlış olur. Bir çoğu etiketi vur geç kafasında ama istisna olan durumlarda var. İşi bu olmayan bu firma için güç kaynağı fabrikası kurmak çok büyük yatırım olur. Corsair, Be quiet, Cooler Master, Antec gibi fabrikası olmayıp başkasına ürettirip ama kendi üreten firmalardan kaliteli ürünler sunan bir çok firma var. En bariz örneği Corsair. Adamlar güç kaynağı tasarımını kendi yapıyor, kullanacakları devre elemanları kendileri seçiyor ama üretim bandını başka firmadan kiralıyor. Hatta bu konuyla ilgili direkt Jonny Guru'nun kurucusuyla konuşmuştum. Ki kendisi şu an Corsair güç kaynağı bölümünün başında. Alanında en bilgili adamlardan, Intel bile işlemci tasarlarken kendisine danışmışlığı var. Şimdi Jonny Guru'nun başında değil başka birine devretti ama forum kısmında hala aktif isterseniz ona da sorabilirsiniz detaylar, bildigi her şeyi anlatır genelde. Ayrıca High Power kendi üretiyor güç kaynaklarını. Firma ismi Sirtec ama ürünleri vasattır. Seasonic ve FSP'den daha kaliteli ürünler yapan Super Flower var ama Türkiye'de pek bilen yok. Enarmax eski günlerinden uzak artık. Hatta güç kaynağı üretmeyi bıraktılar diye düşünüyorum çünkü yeni Platinum, Titanium güç kaynaklarının hepsini CWT üretiyor. Hatta CWT çekiyor piyasanın oem yükünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 10 Aralık 2017; 16:24:13 >

• Yarbay
    10354 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    selahattın ısık

Gomdugunuz Highpower bir cok markaya psu ureten sirtec firmasinin kendi markasidir

Samsung > adata

Micron > crucial

Gibi

Dolayisi ile ozellikle son yillarda diger markalara gore uygun fiyatli olmasindan dolayi highpower a karsi ilginc bir antipati uyanmis.

Enteresan bi durum.

Kasasini Vs serisine emnaet etmis kullanici forumlarda Highpower thermaltake gibi markalari kotuler olmus.

Sirtec dediginiz firma (ortak veya jsim degisecekti en son)

Silver.s t.take enermax vs gibi markalarin en guncel platformalrini ureten firmadir.

Daha bir kac sene evvel psu dedinizmi uygun fiyatli absolute

Saglamlik odakli

Rocsk solid alinirdi.

Rock solidin en tepe modelini 4 5 yil kullanip forumdan verdigim arkadasta bi kac yil kullanmisti.

Bunlari dile getirmemin nedeni bu tarz markalara deger vermezseniz evga corsair marka damgali ama 10 dolar maliyetle uretilip 50 dolara satildigi icin saglam diye dusunuken gercek fason urunlere yer acilmasidir.

Cok gomdugunun farkindayim lakin fsp de seasonoc gibi firmalarin 10 yil onceki galvanize edilmis sacli kadaya sahip psulari bu urunlerden saglam ve guvenilirdir.

|
    |

• Yarbay
    10354 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    selahattın ısık

Ustadim merhaba.

sirtec firmasi bi kac yil evvel isim degisikligi veya satilma muhabetti vardi

Son durum hakkinda bilginiz varmidir.

|
    |
    OneTreeHill kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben de aslında çarpıcı olması için böyle yazdım yoksa güvenilir markalardan almakta bir beis yok hatta Corsair'in kendi tasarımı ürünler yaptığını ben de biliyorum onu özellikle söylemeyi unuttum bu konuda Corsair'de ayrı bir parantez açmak lazım kesinlikle dediğiniz gibi adamlar komple tasarlayıp sadece üretimi Seasonic ve diğer üreticilere yaptırıyor... Hatta zaten PSU piyasası da Üretici-Tasarımcı ve Marka başlıkları altında üç çeşide ayrılıyorlarmış... High Power hakkında ben araştırma yaparken üretici olduğuna dair bir veriye ulaşamamıştım ama Sirtec adında ki üreticiyi duymuştum... belki arkadaşın dediği gibi karşılıklı bir satın alma olmuştur o kadar ayrıntılı bilemeyeceğim...
    |
    |
    | Gigabyte Z97M-D3H | Intel i5 4670K | Cogage Arrow Noctua NF-F12 PWM | Galax GTX 970 EXOC Black Edition | G. Skill 2x4 GB 2133 MHz | CM Storm QuickFire XT | Logitech G502 | Sennheiser G4ME ZERO | Logitech Z-623 | SilverStone SG-09 | AOC i2369V |
  • Emekli Yönetici
    6443 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

Ustadim merhaba.

sirtec firmasi bi kac yil evvel isim degisikligi veya satilma muhabetti vardi

Son durum hakkinda bilginiz varmidir.

O durum enteresan biraz. Sirtec 1996'da Sirfa'yı kuruyor. Daha sonra firmayı 2008'de Sirfa'ya satıyor. 2008'de sonra High Power çıkıyor diyorlar sözde.

2007 ürün incelemesi Sirtec High Power diye geçiyor.

https://www.techpowerup.com/reviews/Sirtec/RockSolid_1000W/

2008 ürün incelemesi sadece High Power.

https://www.techpowerup.com/reviews/HighPower/AGD-750/

High Power, Corsair-Antec-Seasonic-Super Flower gibi firmalardan sonra gelen bir üretici. En azından üst seviyedeki ürünleri öyle ama benim ön yargılı olma sebebim basınla ilgili çalışmaları sıfır adamların. Toplasan 3-5 incelemesi anca çıkıyor. Üretirim alan alır kafasında adamlar. Şahsen ben soğuk bakarım diğer firmaların incelenmiş ürünleri varken High Power almaya.

• Yüzbaşı
    458 Mesaj

Benim mesajımı alıntılamışsınız ondan soruyorum benim yazımda herhangi bir markayı gömdüğümü nereden çıkardınız ? :D
    |
    |
    selahattın ısık kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    458 Mesaj

Ben de muhtemelen Sirtec ve Highpower'in aynı olduğuna dair bir şey görememişim tamamen ayrı sanıyordum çünkü demek ki öyle değilmiş... Ama bence de F/P için belki değerlendirilebilir ama ilk tercihim benim de olmaz ben hatta geçmişte bir tecrübe etmiştim 12V kanalı yetersiz gelmişti sanırım tam ayrıntılı hatırlamıyorum öyle bir mesele olmuştu... gerçi bu bir yerde kullanıcının bilgisizliğinden de doğabilecek bir sorun ama işte insan bir kere sıkıntı yaşayınca aklında hep o şekilde kalıyor :)
    |
    |
  • Yarbay
    10354 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    selahattın ısık

Sırf bu eksikliğimi gidermek için pc başına hızlıca geçip bende biraz bakındım.

Sirtec pazar ihtiyaçları ve gelişen rakipler karşısında iyi konum almak adına ortaklığa gidip isim değişikliğine gidecek haberinden sonra sirtec ve high power merakım epey törpülenip takibi bırakmıştım.

Firma başta alternatif enerji üretim elemanları sektörü olmak üzre iştirakler ile çeşitli sektörlere adım atmış.

Ayrıca bahsettiğiniz basın etkileşimi!!! aşırı kurumsal tüm firmalarda var.

general-siemens

high power son kullanıcıya ürün satmaya devam etse de asıl gelişim çeşitli firmalara ürettiği ürün gamında söz konusu.

benim sempati duyduğum firmadır.umarım tüm üretim hattını markalara ayırmaz.

zira high power sayesinde sektör bir çok ilk ile tanıştı.

golf topu tasarımı hala gözümde highpower ile özdeşleşmiştir ki günümüzde en büyük ekran kartı ve cpu soğutucu firmaları yeni icat etmişcesine reklamını yapıp kaymağını yemekteler.

alttaki linkleride meraklı arkadaşlar için bırakıyorum.

saygılarımla

http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page31233.htm
    |
    |

• Yarbay
    10354 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    selahattın ısık

Genel bi eleştiri benim kisi..
    |
    |
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Media Sözlük
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.