Şimdi Ara

En iyi GPU benchmark sıralama sitesi hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi forumlar, ben yıllardır 3dmark sitesine bakıp kafamda yorumlarım kartları. Sizinde bildiğiniz daha iyi site varsa yazabilir misiniz? gpuboss hariç.
    https://www.futuremark.com/hardware/gpu

En iyi GPU benchmark sıralama sitesi hangisi?

• Bu şekilde GPU sıralayamazsın bunlar sadece GPU nun saf işlem gücünü gösterir asıl önemli olan oyun kısmı sonuçta kimse aritmetik hesaplamalar yapıp GPU üzerinden para kazanmıyor herkes oyun amaçlı alıyor hoş zaten GPU ile profesyonel işlerini yapıyorsan quadro alırsın.

Özetle bu tablo da RX470, 570 in önünde bu bir kere fail aynı şekilde GTX690 gibi çok eski ve SLI maantığıyla çalışan bir gpu da kendisinden daha iyi olan GTX1060 6GB dan daha iyi gösterilmiş ki yine RX480, kendisinden %15 daha iyi olan GTX1060 dan daha önde

Özetle bu tablolara bakarak GPU alınmaz
  • Userbenchmark.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sallama değil, benchmark sonuçlarına göre. Güvenilir, eski site:
    http://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html
  • Bende genelde passmark sıkoruna bakarım, ekran kartlarının ham gücünü gösteriyor:

https://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

1.891.535 nolu üyenin mesajınıda dikkate almakta fayda var.
  • Benchmark tutarli degil. Hangi kartlari kiyaslayacaksaniz onlarin kiyaslama testlerini izleyin youtube dan. Tek tutarli yol budur. Ha ayni mimarideki ekran kartlarini benchmarkla kiyaslamak tutarli olabilir. 1080 ve 1080ti gibi. Ama rx vega 56 ile gtx 1070 benchmarkla kiyaslanmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ynahit

Userbenchmark.com

bu site boş bence.
  • Userbenchmark daha iyi cunku alisindan kullanim cokluguna kullanicilarin testlerine satis grafigine kadar testleri de acik acik gosteren site

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

quote:

Userbenchmark.com

bu site boş bence.

Neden bos bir site hocam aciklarsaniz yararli olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Per Aspera

quote:

quote:

Userbenchmark.com

bu site boş bence.

Neden bos bir site hocam aciklarsaniz yararli olur

passmark varken gereksiz bence hocam.
  • quote:

quote:

Userbenchmark.com

bu site boş bence.

peki.
  • Tesekkurler yorumlar için.

• Passmark'ın işlemciler için yaptığı test aritmetik skorlarının bir ortalamasıydı ve saf işlem gücü her zaman yazılımda karşılığını bulmuyordu.
  • fero01 kullanıcısına yanıt
    Benim rx580 e bak sen çoşmuş burada
  • quote:

Orijinalden alıntı: fero01

https://www.anandtech.com/bench/GPU17/1913

Cidden güzel site, oyunlarla kıyaslama yaptığı için diğer bench programlarına kıyasla anandtech'in sonuclarıda dikkate alınmalı.
  • burgfb kullanıcısına yanıt
    Evde nasil...
  • fero01 kullanıcısına yanıt
    Ya bizim oyunlar belli yaş olmuş 36 bundan sonra yeni oyunlar ne olur bilmem ama BF4 ve SW Battlefront ta vertical sync açıyorum 60 kareye sabitliyorum öyle oynuyorum. Gereksiz 120 lerin üstünde geziyor çünkü. 50w tasarruf yapıyor kart bende akım ölçer var burdan biliyorum. Yani kart beni 5 sene daha rahat götürür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burgfb

Ya bizim oyunlar belli yaş olmuş 36 bundan sonra yeni oyunlar ne olur bilmem ama BF4 ve SW Battlefront ta vertical sync açıyorum 60 kareye sabitliyorum öyle oynuyorum. Gereksiz 120 lerin üstünde geziyor çünkü. 50w tasarruf yapıyor kart bende akım ölçer var burdan biliyorum. Yani kart beni 5 sene daha rahat götürür.

Yas 34 sirf gtx1070 aldim fazla fps aliyorum diye gittim 144hz mornitor aldim cok da sey olmadi yani.Benim de tek amac AAA single oyunlari ultra oynamak multi felan icin cok yasliyim artik ugrasamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burgfb

Multi oyunlarda Vsync açma abi input lag yapar, fast sync kullan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.