Şimdi Ara

En iyi çay markası hangisi? (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.477
Cevap
67
Favori
558.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sonyz10c

champion pokeo 500 gr carrefour dan aldım 36 tl idi sizin gönderdiğiniz linkte 38 tl olan

Ben de bu ara o çayı sek içiyorum, beğendim. Ama çay harmanımda pek beğenmedim, harmanlarda Champion Long Leaf tercih ediyorum.
  • arandur kullanıcısına yanıt
    hocam ben hiç harman yapmam, yalnız bazı çayların kendi içinde tomurcuk oluyor onu harmandan sayarmıyız bilemem

champion pekoe ile long leaf arasındaki tat farkını tarif edebilir misiniz? biri diğerine göre daha mı acı yani buruk mu?

sanırım long leaf uzun yapraklı
    sitede yazıyormuş çayların sertliği , size mesaj attıktan sonra farkettim hocam

pekeo güzel çay
  • Long Leaf daha yumuşak içimli, Pekoe daha buruk diyebilirim kabaca. Ama tekli içince Pekoe daha iyi olacaktır diye tahmin ediyorum (Long Leaf tek başına içmedim ama deneyeceğim) Mesela harman içinde Çaykur Tomurcuk'u çok severim ama tek başına içmek için berbat bir çay.
    tomurcuk derken earl grey i diyorsunuz değil mi? o zaten tek başına içilmez ki hocam ben hiç denemedim

selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonyz10c

tomurcuk derken earl grey i diyorsunuz değil mi? o zaten tek başına içilmez ki hocam ben hiç denemedim

selamlar

Aslında teoride tek başına içilmemesi için bir neden yok. Çünkü normal çayın içine bergamot aroması katılarak yapılıyor, saf bergamot değil, çok büyük çoğunluğu çay olan bir içecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

Berk çayı çok beğeniyoruz ailecek.
    Çayı 5 lt'lik hazır su ile demlediğimizden olsa gerek çaykur veya liptonda aynı tadı alamıyoruz.

BİM berk çay:
    çaydan nefret ettirenler:
    Berk Demlik Poşet 48 li 163gr
    Berk 25 li Poşet Çay 25x2 gr
    Berk Harman Çay: 1000 gr
    .

idare eder çaylar:
    Berk Gold Ceylan Çay: 500 gr
    Berk Filiz Çay: 500 gr

En iyi çay markası hangisi?

.

denemediklerim:
    Berk Rize Çay: 1000 gr (DENEMİŞ DE OLABİLİRİM-HATIRLAYAMADIM)
    Berk Bergomat Aramolı Çay: 500 GR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 15 Haziran 2017; 9:59:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

Berk çayı çok beğeniyoruz ailecek.
    Çayı 5 lt'lik hazır su ile demlediğimizden olsa gerek çaykur veya liptonda aynı tadı alamıyoruz.

BİM- A101 - ŞOK
    marketlerin çayları içerisinde bence en iyisi KARADEM ÂLÂ çay
    mutlaka deneyin derim.http://www.gurcay.com.tr/kurumsal/urun-13.html

En iyi çay markası hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 15 Haziran 2017; 10:9:47 >

• Çay dedin mi 1 numara "Çaykur altınbaş"

Ama marifet sadece çayda değil çayı demlemekte de tabi.
    Hemen tarif de edeyim :D

Önce suyumuzu kaynatıyoruz :D
    5 ölçüye 1 ölçü tomurcuk harmanlıyoruz.
    Büyük ayrıntı çayı suyun üstüne koyuyoruz. Yani üst demliğe önce su, sonra çay girecek :D
    Sonra 25 dakka mutfaktan uzaklaşıyoruz.Kapağını açıp bakıyoruz çay çökmüşse şayet ,bardağımıza döküp lezzetle yudumluyoruz.

Dene beğenmezsen çek vur beni
  • b23885 kullanıcısına yanıt
    DAN DAN DAN DAN DAN
  • Darjeeling çayı...
  • çaykur kamelya güzel hafif bir tadı oluyor tavsiye ederim.
  • hiç dikkat etmedim ama çaykur galiba
  • Egzotik kökenli çayları değil de Türk çayı içecekseniz Çaykur'un;

-Altınbaş
    -Çay Çiçeği
    -Turist
    -Filiz
    ve TABİİ Kİ
    -Tomurcuk

çaylarından deneme yanılma yöntemiyle farklı oranlarda karıştırarak damak zevkinize uygun bir çay elde edebilirsiniz. Bazen oranlar düzgün konulduğunda muazzam tatlar yakalanabiliyor.
  • kanka sana sahtesini satmış olabilirler ben çaykur tiryaki içiyordum bir yerde altın baş içtim artık tiryakinin yüzüne bakmıyorum altınbaştan başka çay içmem
  • Doğuş exportla çaykur altınbaş arasında çok fark goremedim ikisine de 1 bergamotlu demlik cay ekliyorum su an çok keyif alıyorum 42 tirebolu aldim henuz anlayamadım özelliğini satan adam 2.5 yaprak bu dedi hepsi 10 yaprak olur dedi neyi kastetti anlamadim bunu karıştıracam bakalim altinbasla
  • ıstıkan
  • Çayı harmanlayarak tüketenler, bergamut aroması için ne kullanıyorsunuz ?
  • bobafett kullanıcısına yanıt
    ben ronnefeldt in early greyınden alıyorum, hem sallama poset alıyorum full çayı karıştırıp ölçü tutturmaktansa istediğimde demliğe normal çayın ıcıne 1 sallama atınca tam kıvam oluyor.yöre ve çay olarak tek gecerım.
  • Sen yerli markayı almayıp aptal de git yabancıyı zengin et.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.