Şimdi Ara

En iyi büyük ekran TV tavsiyesi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
1
Favori
10.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şunu unutmayın "Referance" panel hariç hangi paneli alırsan al,zaten sana "artıları-eksileri" ile gelecektir!!

D8xx içinde zaten klasman olarak dikkatini çektimi bilmiyorum ama yukarıda yazdığım paneller ile mukayese
    edilmektedir!!
    1 tane artısıda,bunlar içinde en iyisi olarak gösterilmektedir!

Ben F/P derken,bu paneller ile mukayese ettiğim için böyledir diyorum,yoksa bugün itibarıyla artık 8-10
    kağıt para bir panel için oldukça fazla!!

++
  • eger dogal görüntüden hoşlanıyorsan alacagın panasonic 65vt30e. Ama ben parlak renkler hoşlanırım çok canlı olsun sürekli 1080p ve 3D izlicem diyorsan samsung 60d800 bu iki cihazından fiyatları ortalama 10bin lira civarında ama 55' işimiz görür dersen samsung 55D8000 su an vatan bilgisayarda 5499 iyi bi fiyatta enim tavsiyem 55D800 den yana olur.
  • Samsung 65d8000 8.000 , Panasonic 10.500 TL.
  • Bugün Nautilus Teknosa ya gittim. LG nin 3D sini inceledim . Bence inanılmaz iyi diğerlerine göre.Su kayağı, uçaklar falan vardı. Burada tavsiye edilen 64D8000 de ise uzak doğulu kızlarla ilgili 3D demo vardı , şu ana kadar gördüğüm en muhteşem 3D LG de idi. Modeline bakmadım ama eski teknoloji 3d ile yenisini yan yana koymuş. Muazzam bir 3D performansı gördüm. Gözlükler de pilsiz idi. Hafif doğal olarak. Ya demo çok iyi idi ya da gerçekten LG 3D de aşmış arkadaşlar. Ayrıca Samsung 64D8000 daha koyu geldi resmen. Oysa ki plazma daha parlak olmalıydı diye düşünüyorum. Bu teste gidip katılan olursa sevinirim. Aklım da hiç Lg yokken kurt girdi beynime.
  • O parlaklığın temel nedeni FPR gözlüklerin yapısı ile ilgili zaten. Polarize filtre kullandığından ışık geçirgenlikleri yüksek. SG gözlükler ise likit kristal cam kullandıkları için ışık geçirgenlikleri düşük, bu nedenle parlaklık düşük kalıyor ve özellikle gündüz 3D izlenmesi hiç hoş olmuyor. LW hangi modeliydi, 980S?
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

O parlaklığın temel nedeni FPR gözlüklerin yapısı ile ilgili zaten. Polarize filtre kullandığından ışık geçirgenlikleri yüksek. SG gözlükler ise likit kristal cam kullandıkları için ışık geçirgenlikleri düşük, bu nedenle parlaklık düşük kalıyor ve özellikle gündüz 3D izlenmesi hiç hoş olmuyor. LW hangi modeliydi, 980S?

Modele yarın bakarım ama cidden çok parlak ve gerçekçi idi görüntüsü. Samsung ise karanlık kaldı yanında. Ama Polarize filitre baş ağrısı ve dönmesi yapıyormuş sanırım. Ama verdiği zevk bence diğerinden fazla gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_hakan

quote:

O parlaklığın temel nedeni FPR gözlüklerin yapısı ile ilgili zaten. Polarize filtre kullandığından ışık geçirgenlikleri yüksek. SG gözlükler ise likit kristal cam kullandıkları için ışık geçirgenlikleri düşük, bu nedenle parlaklık düşük kalıyor ve özellikle gündüz 3D izlenmesi hiç hoş olmuyor. LW hangi modeliydi, 980S?

Modele yarın bakarım ama cidden çok parlak ve gerçekçi idi görüntüsü. Samsung ise karanlık kaldı yanında. Ama Polarize filitre baş ağrısı ve dönmesi yapıyormuş sanırım. Ama verdiği zevk bence diğerinden fazla gibi.

Yok, aksine baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı gibi yan etkileri olan SG (aktif) teknoloji. FPR gözlüklerde bu sorunlar yok, çünkü TV ile senkronize çalışmıyorlar ve görüntü daha doğal bir şekilde veriliyor.

3D ile ilgili genel bilgi için aşağıdaki linkin ilk mesajını okumanı tavsiye ederim;

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 8 Aralık 2011; 16:38:15 >

• 64D8000 epeydir Vatanda teşhirde ve ben gördüğümde Led sanmıştım, Plasma imiş.
    Panasonic vs. diğer plasmalardan bu tv'yi ayıran en büyük özelliği plasma olmasına rağmen mat ve karanlık bir görüntüye sahip olmaması.
    Gayet berrak, canlı ve doğallığı bozulmadan görüntü veriyor bence, en azından direkt kullanıcı ile gözü ile baktığımda gördüğüm bu.
    Bence gayet alınası bit TV, yanlız elektrik tüketimine ve plasmaların diğer handikaplarının bu tvde ki durumuna bakmak gerek.
  • quote:

Bugün Nautilus Teknosa ya gittim. LG nin 3D sini inceledim . Bence inanılmaz iyi diğerlerine göre.Su kayağı, uçaklar falan vardı. Burada tavsiye edilen 64D8000 de ise uzak doğulu kızlarla ilgili 3D demo vardı , şu ana kadar gördüğüm en muhteşem 3D LG de idi. Modeline bakmadım ama eski teknoloji 3d ile yenisini yan yana koymuş. Muazzam bir 3D performansı gördüm. Gözlükler de pilsiz idi. Hafif doğal olarak. Ya demo çok iyi idi ya da gerçekten LG 3D de aşmış arkadaşlar. Ayrıca Samsung 64D8000 daha koyu geldi resmen. Oysa ki plazma daha parlak olmalıydı diye düşünüyorum. Bu teste gidip katılan olursa sevinirim. Aklım da hiç Lg yokken kurt girdi beynime.

ben lg onercektim ama siz kalite olarak eniyisi olsun demissiniz 3d olarak tabikide lg en iisidir bence alin bi lg 55lw650s kalan parayada guzel bir sistem doseyebilirsiniz ornegin forumda ses sistemleri bolumunde NURI BARAS ses sistemi die bi konu var orayi bi inceleyin bu koltuklarin altina konan buttkicker cok ilginc bisi nede olsa seste cok onemli bir unsur film konusunda

acikcasi bnm 10 15 lira limitim olsa tvden once ses sistemi arastiririm eve sese cok onem veririm ben

• 1.65hx20
    2. 65vt30
    3. 64d8000

pasiv gözlüklüler, 3d çözünürlük konusunda halen aktiflerin gerisinde.

http://forum.donanimhaber.com/m_51269889/mpage_15//tm.htm#55407650

başlığındaki mukayeseleri bir inceleyin derim. müsait bir zamanda, Türkçesini de, birebir tercüme olarak, yorum katmadan yazacağım
  • Pasif gözlükler çözünürlük olarak aktiflerin gerisinde mi? Nasıl yahu? FPR teknolojisinin full hd 1080p sertifikasını ne yapacağız peki?
  • Bugün elektronikten anlayan bir arkadaşımla beraber yine teknosa ya gittik. Oda şaşırdı. Sony ve Samsung un pilli gözlüklü sistemi Lg nin yanında çok kötü kalıyor. Hem karanlık hem göz yoruyor. LG deki parlaklık ve 3D de ki gerçeğe yakın performans müthiş fark atıyor hepsine. Ama Cinema 3D modelleri sadece. Fiyat avantajı da cabası. Bence tek dezavantajı dizaynı. Samsung'un 2 sene önceki kasalarına acayip benziyor maalesef. Onun dışında parlama demişsiniz yansıma yani. Samsung 64D8000 bile çok fena yansıma yapıyor. LG daha az. Samsung acayip koyu kalıyor. Sony ondan az bir şey daha iyi. Ama LG aşmış olayı. Bambaşka bir boyut getirmiş rekabete. Samsung gibi bir panel üretcisi bence Sony ve LG den geri . Bu çok saçma.
  • Yalnız kendi demoları harika idi de, bir 3D film izledik. Açı çok fark ettiriyor filmde. Bir de bazen 3D olamıyor bulanıklaşıyor çift oluyor görüntü, ya Blueray cihaz da sorun vardı ya da LG her 3D filmde aynı performansı veremiyor. Kendi demoları ise muhteşem ötesi. Elini uzatıyorsun ister istemez. :) Bu gerçekçilik diğer markalarda yok. Eski 3D teknolojisinde de yok sanırım.
  • arkadaşım senii bu forummda ve teknosoda veya başşka yerlerde yanlıiş doldurmuşlar bu çok belli oluyor
    bu fporumdma bir lg fanlığı var,nanoled,lw dahil ve eski lg ler hepsini kulldık sayillir
    lw nin tek bir artışı 3d yi çok rahatt ve ve sıkıntı vermeden izletmesi
    tv aliyorsunuz 3d değil
    3d şartt ise git o zaman pana alsana
    işiin uzmani bak yukarida yazmış
    lw yi aldık 2 defa değşşti 3.defa almadık
    nanoled aldık çokk bütyük hevesşe o da anininda değişti ve philips aldık
    sen 3d pasiff istiyorsan o zaman bitmeden lw al lgden hiç olmmaz fazla para vermemmiş olrsunb
    sen ayrica tv yani sd-hd izlemiyormusunn sadece 3d mi izleyecek arkadaş?
  • Total çözüm istiyorsan TV işinde HX9xx ya da VT30 alacaksın, 3D olarak fazla izlemeyeceksin ya da SG gözlükle çok sıkıntı çekmiyor olacaksın. Bu TV ler Full HD olsun SD olsun yayın kaliteleri çok iyidir. 3D ağırlıklı televizyon istiyorsan da FPR gözlüklü alacaksın bir kere, onlar içinde de şu an en iyisi LW980S. Sadece rahatlığı ile değil parlaklığı olsun, görüntülerin hareketi olsun, gözünün önündeki açılıp kapanma hissi olmaması vs çok daha iyi.
  • Bir de sanırım bu teknolojiye sahip LG nin en büyük boyu 55" değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamanci35

arkadaşım senii bu forummda ve teknosoda veya başşka yerlerde yanlıiş doldurmuşlar bu çok belli oluyor
    bu fporumdma bir lg fanlığı var,nanoled,lw dahil ve eski lg ler hepsini kulldık sayillir
    lw nin tek bir artışı 3d yi çok rahatt ve ve sıkıntı vermeden izletmesi
    tv aliyorsunuz 3d değil
    3d şartt ise git o zaman pana alsana
    işiin uzmani bak yukarida yazmış
    lw yi aldık 2 defa değşşti 3.defa almadık
    nanoled aldık çokk bütyük hevesşe o da anininda değişti ve philips aldık
    sen 3d pasiff istiyorsan o zaman bitmeden lw al lgden hiç olmmaz fazla para vermemmiş olrsunb
    sen ayrica tv yani sd-hd izlemiyormusunn sadece 3d mi izleyecek arkadaş?

Dolduruş mu? Herhalde yazdığım hiç bir şeyi okumadınız. Kendi gözlerimle gidip gördüğümü yazdım. Bana 3D de LG nin bu denli farklı olduğunu buradan yazsalar Samsung'un ve Sony in yarı fiyatına daha iyi 3D perfromans deseler hayatta inanmazdım. Ama gözlerimle gördüm. Muazzam bir parlaklık farkı var. Renk skalası bile anlamsız kalıyor karanlık diğer teknolojilerde. Renkler çok az sayıya iniyor diyebilirim. Bunu da hiç bir forum da okumadım. Belki ilk ben yazıyorum.

Ha Hd performansı ne olur onu tam test edemedim. Yorum yapamam. Ama ciddi parlak ve başarılı. Elimi uzattım istem dışı havada ki sabun köpüklerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_hakan -- 9 Aralık 2011; 15:30:50 >

• quote:

Bir de sanırım bu teknolojiye sahip LG nin en büyük boyu 55" değil mi?

Evet en azından Türkiye için böyle, Kore ya da US pazarında belki vardır daha büyük boyutu.
  • quote:

Total çözüm istiyorsan TV işinde HX9xx ya da VT30 alacaksın, 3D olarak fazla izlemeyeceksin ya da SG gözlükle çok sıkıntı çekmiyor olacaksın. Bu TV ler Full HD olsun SD olsun yayın kaliteleri çok iyidir. 3D ağırlıklı televizyon istiyorsan da FPR gözlüklü alacaksın bir kere, onlar içinde de şu an en iyisi LW980S. Sadece rahatlığı ile değil parlaklığı olsun, görüntülerin hareketi olsun, gözünün önündeki açılıp kapanma hissi olmaması vs çok daha iyi.

Özellikle VT30 a baktım hele ki 65" mi ne vardı. Aman Allah'ım. Resmen karanlık. Yanında yine Panasonic'in Led i vardı. O bile neo plazma VT30 dan çok daha aydınlıktı. İkisi de aynı marka sonuçta. Büyük ekranda mahvolmuş Panasonic.

• HX720 miydi tam hatırlamıyorum büyük ekran bir sony. Pilli gözlükler. Samsung'a göre iyi idi ama LG 3D ye göre yanından geçemiyor hiç biri. O kadar büyük bir fark var ki ezmiş resmen. Arkadaşım da şaşırdı. Plazma 3D de çok daha iyi parlaklıkta harika diye biliyoruz ama Samsung 64D8000 ni izledik. Direk hayal kırıklığı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.