Şimdi Ara

En İyi Android Navigasyon Programı Hangisi Tavsiye (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
2
Favori
118.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Normal iGO yazılımı iki katı yer ister; Nexgen hacim olarak daha az alana gereksinim duyuyor.

iPhone üzerinde iGO Primo kullanıyorum, 700 Mb. alanda çalışıyor, bilginize...
  • yorumlara göre bende igo alıyorum duruma göre yazarım arkadaslar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TomTom GO Mobile ayda 75 km ucretsiz.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.gplay.navapp&hl=tr

Yeni arayuzu, canli trafik bilgisi ile varis zamanini tam vermesi, alternatif rota hesaplamasindaki hizi ve gelismis harita kapsami (%92) ile bence denemeye deger.

Kullanicilardan gelen geri bildirim ile de uygulama surekli guncelleniyor ve yeni ozellikler de ekleniyor.

Hatta harita sinirlamasi da yok; dunyanin herhangi bir bolgesinden istediginiz haritayi indirip kullanabiliyorsunuz.

Sesli komut ozelligi su an icin kisitli olsa da, yakinda Turkce kullaniminda da ilerleme olacaktir mutlaka.

• Navigasyon programlarını 2 kriterden değerlendirmek isterim.
    1. harita yeterliliği
    2. trafik yoğunluğu

Yıllarca igo kullandım. Ayrıca tomtom, yandex, google haritalar, çok az here, çok az garmin kullandım.
    Harita olarak kesinlikle başarsoft haritalı İgo. İgo ayrıca kullanım kolaylığı adres bulma kolaylığı olarak en iyi diyebilirim.
    Trafik yoğunluğuna göre bakarsak igo sınıfta kalıyor. İgo nun sizi bir yoldan saptırması için o yolda savaş falan çıkması gerekiyor.
    Trafik yoğunluğu olarak en başarılı rota çizen 1. Yandex derim. Sonra en başarılı olarak tomtom ve google haritalar diyebilirim. İgo maalesef trafik yoğunluğuna pek tepki vermiyor. Bunun nedeni olarak sadece data eksikliği diyemem yazılım olarak da düzeltme gerekiyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 25 Mayıs 2016; 17:05:50 >
  • Yandex Navigasyon İnceleme

• Trafik bilgilerini nasıl derliyor bu haritalar ve size nasıl ulaştırıyor.
    Trafik için internetin açık olması gerekliliği var, o tamam, peki, o noktada sıkışıklık olduğunu kim nasıl anlık raporluyor, yani bu trafik verisi nasıl toplanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 30 Eylül 2016; 14:52:20 >
  • Selamlar,
    Android Platformu için yeni bir Navigasyon yazılımı vat; denemek için arayanlara paylaşayım. Free Sürümü tamamen ücretsiz. Çok hafif bir yazılım. Android 4.0 ve üzerinde çalışabiliyor. Yüksek RAM talebi yok.
    Düşük konfigürasyonlu eski tip telefonlara öneririm.
    Bilginize.
    Magic Earth

Saygılar.
  • Beyler ücretsiz platformda Yandex ve Google dışında tavsiyeniz nedir? İkisinde de bambaşka sorunlar var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba telefonumda Google Maps, Here Maps ve IGO kullanıyorum. Benim sormak istediğim şu igo primo lisansı almıştım. Şimdi tekrar nextgen uygulaması çıkmış. Sizce nextgen lisansı almalı mıyım. Arasında ne gibi farklar var. Bilen birileri yardımcı olabilir mi?

• en iyyisi googlemaps gerısı hıkaye
  • Google maps çalışırken bende sürekli gps aranıyor yada bağlanıyor ibaresi çıkıyor.. Bağlanana kadar da sokağı kaçırıyoz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anki favorilerimi sıralamam gerekirse;

1- HERE WeGo(Son harita güncellemesinden sonra son derece isabetli rotalama yapıyor, trafik bilgisi doğru)
    2- Magic Earth (Çok hızlı bir yükselis grafiği sergiliyor, haritaların güncelleme hızı aylık, OSM Kullandığınızda kendi haritalarınızı çizip hemen kullanabiliyorsunuz, arayüzü neredeyse istenen tüm veriyi sunabiliyor, TBS Var)
    3- Yandex Navigator (Trafik Bilgi sistemi anlık ve doğru)

Keyifli sürüşler.
  • route 66 makyajlanmış, adı da magic earth olmuş
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    Evet, Magic Earth Pro (Tomtom Haritalı sürümü)

İOS cihazlarda live kamera ozelligiyle yolu ve trafiği görerek sürüş yapabiliyorsunuz. Başlık Android olduğundan değinmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 11 Aralık 2016; 18:28:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkaşlar arabamda dahili navigasyon var 1.6 ghz çift çekirdek 1 gb ram android 4.4.4 kit kat cihaz var. üzerinde igo primo var ama eski hali güncelleyemedim bir türlü cihaz onu rahat kaldırıyor. Aracıma bu nextgeni yüklemek istiyorum acaba kasma yapar mı? kaldırır mı? Sonuçta 65 tlyli boşa vermek istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmtcopur -- 14 Aralık 2016; 11:49:29 >
  • Ücretsizlerde Marmara bölgesinde çıkalı 3 gün olan ama 3 günde aktif olarak kullandığım ve gayet beğendiğim İBB navi tgüzel. Şehirler arası yolda ise HERE veya Google Maps tavsiye ederim Yandex ise şişirilmiş balon yol belirlemede kötü tek trafik var mı diye bakabilirsiniz birde trafikte canınız sıkılırsa yazılan yorumları okuyarak gülebilirsiniz.

Ücretlilerde ise hiç kullandığım olmadı ama burdaki yorulara göre İGO Nextgen i alacağım gibi duruyor.
  • arkadaşlar bende samsung galaxy e5 var hiçbir navigasyon programı düzgün çalışmıyor.
    beni hep aynı yerde gösteriyor uydulara bağlanamıyor sırf bu yüzden telefonu değiştireceğim.
    bu sorun sadece bu telefonda mı var yoksa samsungun diğer telefonlarında da var mıdır?
    mesela galaxy j7 almayı düşünüyorum inşallah aynı sorun yoktur onda da yada alacağım yerde deneyeceğim.
  • güzel öneriler var konuda
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

arkadaşlar bende samsung galaxy e5 var hiçbir navigasyon programı düzgün çalışmıyor.
    beni hep aynı yerde gösteriyor uydulara bağlanamıyor sırf bu yüzden telefonu değiştireceğim.
    bu sorun sadece bu telefonda mı var yoksa samsungun diğer telefonlarında da var mıdır?
    mesela galaxy j7 almayı düşünüyorum inşallah aynı sorun yoktur onda da yada alacağım yerde deneyeceğim.

Bende samsung e5 kullanıyorum. Zaman zaman maalesef uyduya geç bağlanma ya da bağlanamama problemi oluyor. Tel'in tek sıkıntısı bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayberk228

quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

arkadaşlar bende samsung galaxy e5 var hiçbir navigasyon programı düzgün çalışmıyor.

Bende samsung e5 kullanıyorum. Zaman zaman maalesef uyduya geç bağlanma ya da bağlanamama problemi oluyor. Tel'in tek sıkıntısı bu.

hocam internetten yaptığım araştırmalara göre bu telefon değişir bataryalı olmadığı için yani arka kapak açılmadığı için fabrika çıkışında bir sorun var.
    nasıl kapak taktılarsa artık gps anteni koymadılar yada düzgün işlev görmüyor kapağı açıp onarma şansınızda yok.
    samsung J2 kullanıyorum şuan böyle bir sorun yok.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.