Şimdi Ara

en iyi akü markası ve akü ömrü (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.108
Cevap
28
Favori
803.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki

en iyi akü markası ve akü ömrü

(En Son Oy Tarihi: 26.4.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: Razor Crest

Ben bir çok sanayiye sordum 300'den aşağı fiyat veren olmadı en sonra bir yere denk geldim 280 liradan veriyordu ekstra eski bir akü daha verdim 220'ye düştü.
    Cevap için teşekkür ederim. Bir de aküyü kendimiz mi değiştiriyoruz yoksa kendileri servis yapıyorlar mı?
  • tgy355 T kullanıcısına yanıt
    Aracı götürürseniz kendileri 10 dk da değiştiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 18 Mart 2019; 10:31:15 >
  • en iyisi varta

ömür 4 yıldan sonra her an bitirebilir

fiyat performans dersen halk povver hugel eas alınabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ie36

en iyisi varta

ömür 4 yıldan sonra her an bitirebilir

fiyat performans dersen halk povver hugel eas alınabilir
    evet varta bir numara ama hangi modeli?
    Silver Dynamic,
    Blue Dynamic,
    Black Dynamic
    .
    varta diye black serisine para kaptırmamak lazım bunun yerine mutlu - inci felan değerlendirilebilir.
  • Şahsen aküde yerliden yanayım ancak aracıma uygun AGM akü olarak sadece yerli firmalardan Mutlu vardı ve fiyat yönünden Varta'dan daha pahalıydı. Mecburen Varta aldım.
  • Kaç senedir mutlu kullanıyoruz mutluyuz. 5 seneden önce biten aküleri olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ie36 kullanıcısına yanıt
    Aracım 2015 model. 2018 Kasım ayında orijinal varta aküsü tamamen bitti. Gittim mutlu akü aldım. 3 yılda bi akü biter mi? Araçta müzik sistemi anfi falan yok. Sadece LPG mevcut.

• Öncelikle konuyu yeni gördüm tecrübemi aktarayım, oto elektrikçisiyim atatürk havalimanında firmamız 2000 araca hizmet veriyor tabiki akü siparişlerinide ihale usulü yapıyoruz yüklü miktarda yapıyoruz mutlu,inci bence aynı kefede 24 saat çalışan bir araçta ikiside 1.5-2 seneyi tamamlıyor kalite olarak orta üstü diyebilirim araçların ilk geldiğinde var olana akü varta(yurtdışı araçlarda) bunlarda mutlu inci kardeşler gibi fakat japon gs yuasa kesinlikle bir numaradır akü sektöründe bu adamlar uçakların batarya hücrelerinide yapıyor. İnci aküyle birleşme yapmışlar fakat birleşme kaliteye pek bir şey katmadığını söyleyebilirim benim şidetle tavsiyem yiğit aküdür. Bu konuda sayfalarca yazı yazabilirim anlaşmamız şu an yiğit aküyle her türlüsünü test edip logları kayıt yapıyoruz yiğit akü diğerlerine şu an fark atmış istisna japon gs yausa hariç.

• 2013 model Corolla aracımın orijinal Mutlu aküsü hala üzerinde. 5,5 sene olacak. Aküde bir zayıflık emaresi de yok ama olur olmaz bir zamanda biter mi acaba yoksa önceden bir sinyal verir mi? Sonuçta kışı sorunsuz çıkardı, yazıda çıkarır diye düşünüyorum ama siz ne dersiniz?
  • Bilgi amaçlı mutlu akü eski aküyü getirince 250 TL,inci 220,varta 280 TL.
  • 7 yıl oldu mutlu hala tek tıkla çalışıyor korktuğumdan hafta sonu yenisi ile değişmeyi planlıyorum ne olur ne olmaz yolda kalmayalım diye siz burada hala en iyisini tartışıyorusunuz :) Bakın 7 yıl diyorum tek marş diyorum ve hala çalışıyor diyorum ;)
  • 2013 yilinda takilan mutlu akum gecen hafta omrunu doldurdu ve yine mutlu aku aldim 260 tl ye . Varta ayni fiyat olsada yine mutlu alirdim . 5 sene gitti mutlu aku ne isteyeyim .
    Aku alirken dikkat etmeniz gereken 2 sey var 1 akunun uretim tarihi .
    2 akunun garanti kagidiginin kaseli olmali
    Ayrica bir cok yerden ayni aku icin 300-380 lira arasi fiyat aldim . Oto kaya dan 260 tl ye taktirdim . Kaziklanmayin serviste orda burda aku taktirip .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İnci akü 5 yil kullandim ve yine inci aldim maşallah taş gibi ayrica ömrünü tamamlamiş aküleri tekrardan kullanabilirsiniz bence suyunu boşaltip tekrar yeni su ve şarj edip bi süre daha kullanmak cazip geliyo..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

2013 yilinda takilan mutlu akum gecen hafta omrunu doldurdu ve yine mutlu aku aldim 260 tl ye . Varta ayni fiyat olsada yine mutlu alirdim . 5 sene gitti mutlu aku ne isteyeyim .
    Aku alirken dikkat etmeniz gereken 2 sey var 1 akunun uretim tarihi .
    2 akunun garanti kagidiginin kaseli olmali
    Ayrica bir cok yerden ayni aku icin 300-380 lira arasi fiyat aldim . Oto kaya dan 260 tl ye taktirdim . Kaziklanmayin serviste orda burda aku taktirip .
    3 TANE VARTA kullandım hepsi de 6-7 yıl gitti.
    FORD motorcraft akü 7 yıl gitti.
    Yaris delphi akü 6.5 yıl gitti.
    .
    Özellikle kış aylarında akü marş basmama/araç çalışmama probleminin yaşanmasının en büyük nedenlerinden biri;
    hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte aracın marş akımı ihtiyacının artması ve akünün kimyasal yapısından dolayı
    mevcut enerjisinin belli oranda (ortam sıcaklığına bağlı olarak) azalmasından kaynaklanmakta.
    Örneğin; 27 derecede diyelim ki akü %100 dolu olsun.
    Fakat ortam sıcaklığı “0” dereceye düştüğünde %100 dolu olan akü enerjisinin %65’ini,
    -18 dereceye düştüğünde de %40’ını verebiliyor.
    Aracın ilk marş akımı ihtiyacı da sıcaklık düştükçe 27 derecede %100,
    0 derecede %155 ve -18 derecede %210 birim şeklindedir.
    Bu durumdan dolayı araç ve akü üreticileri de akü seçimi/tasarımı yaparken,
    aracın ilk marş akım değerinin 2 ila 2,5 katı yüksek değerdeki aküyü seçerek,
    bu dezavantajlı durumu engellemeyi amaçlar.
    .
    Akü Neden Biter
    Akü Neden Çalışmaz?

Akü, kış aylarında daha fazla ve daha hızlı tükenir.
    Zira arka camdaki buğu önleme sistemi, soğuk hava,
    sürekli çalışan ısıtıcı ve silecekler, akünün daha fazla kullanılmasına neden olur.
    Ayrıca soğuk havalarda motor yağı katılaşır, böylece akü de motora ilk hareketi vermekte zorlanır.
    Çok sıcak havalar da akünün boşalmasına neden olur.
    Çünkü sıcak havalarda akü daha çok enerji harcar.
    İstanbul gibi dur-kalk trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde akü daha çabuk biter.
    Çünkü düşük kalan motor devri nedeniyle şarj dinamosu aküyü şarj etmekte zorlanır.
    Araba çalışmıyorken farları, ses sistemini ya da iç aydınlatmayı açık unutursanız akü biter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 22 Mart 2019; 11:40:8 >

• end76 kullanıcısına yanıt
    2010 model auris imin orjinal mutlu aküsü halen üstünde.
    Ama bitmek üzere hissediyorum calistirirken isteksiz :)
  • Mutlu & İnci

• Aracım 2015 astra j 1.6 115 LPG li. 2015 şubatta trafiğe çıkmış.

Araçta tesisat yok. Her şeyi orijinal. Orijinal aküsü 2018 Kasım da bitti.
    Araç ilk yılını Antalya da diğer 2 yılını Yalvaç ta geçirdi.

Orijinal biten aküsü VARTA idi. Bi daha VARTA alırmıyım kesinlikle HAYIR.

Gittim MUTLU aldım..

• Exıde aracımın üstünde orijinaldi 2012 Aralık’tan 2019 Nisa’na kadar gitti ampül değiştiren usta açık bırakmasaydı bütün farları 3 saat daha giderdi

• quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

Aracım 2015 astra j 1.6 115 LPG li. 2015 şubatta trafiğe çıkmış.

Araçta tesisat yok. Her şeyi orijinal. Orijinal aküsü 2018 Kasım da bitti.
    Araç ilk yılını Antalya da diğer 2 yılını Yalvaç ta geçirdi.

Orijinal biten aküsü VARTA idi. Bi daha VARTA alırmıyım kesinlikle HAYIR.

Gittim MUTLU aldım..
    bende 2014 1.6 cdti var temmuz çıkışlı hala kullanıyorum aynı akü bi start stop çalışmıyor. edit markası fiamm mış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaydj -- 12 Mayıs 2019; 15:24:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    Sen 6 eylülde doğmuşsun, benle aynı ay aynı gün, 1988'liyim deme

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.