Şimdi Ara

en iyi akü markası ve akü ömrü (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.108
Cevap
28
Favori
803.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki

en iyi akü markası ve akü ömrü

(En Son Oy Tarihi: 26.4.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: gacvokem

quote:

Orijinalden alıntı: rewolwer_

En iyi akü demek aslında pek doğru olmaz, AGM özelliği olan ve piyasada aynı amperli aküden ortalama iki kat fazla fiyatı olan aküler iyidir, aynı zamanda soğukta marş basma amperleri yüksek olur bu akülerin, marka olarak varta,acdelco,delphi,exide,energizer, bosch, mutlu, inci markalarının agm aküleri bulunmaktadır.

agm aküler start stop özelliği olan araçlar için üretilmiştir diğer model akülerden farklıdır diye biliyorum.

Agm aküler uzun süreli enerji verebildiklerinden start stop araçlarda kullanılır, start stop özelliği olmayan araçlarda da kullanılır, günümüzde araçlar genellikle fabrika çıkışı agm akü ile gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Varta D24 Blue Dynamic 12V 60Ah Oto Akü aldım 10.10.2016 da bugün sabah ne göreyim akü boşalmış. Arabamda herhangibi bir kaçak ya da amfi falan da yok. Ne yapmam gerekiyor acaba bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?
    Edit:
    Arkadaşlar servise götürdüm şarj dinamosunun kömürü bitmiş dedi ve değiştirdi bakalım 2-3 gün arabayı hiç çalıştırmayacağım.Şarj dinamosundan mı göreceğiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shrapci -- 28 Mart 2017; 16:45:46 >
  • shrapci S kullanıcısına yanıt
    garantiye götürün hocam
  • Merhaba oturdugumuz binadan biri ile aynı zamanlarda araba almıştık 2012 yılında ekim ayının ortalarında o kia sorento aldı ben nissan micra arkadasın gecenlerde aküsü bitmiş. Benimkide bitmek üzeredir diye değiştirmek niyetim var. Bitmeden değiştirmek dogru olurmu? Markasına baktım exide her gün 10 km lik yol yapıyorum.

• Haziran 2016 üretimi Varta Silver aküyü tercih etmek mi mantıklı yoksa 1-2 ay önce üretilmiş yerli Mutlu vb. akü mü tercik etmek mantıklı ? Önerisi tavsiyesi olan var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbulturkusu

Merhaba oturdugumuz binadan biri ile aynı zamanlarda araba almıştık 2012 yılında ekim ayının ortalarında o kia sorento aldı ben nissan micra arkadasın gecenlerde aküsü bitmiş. Benimkide bitmek üzeredir diye değiştirmek niyetim var. Bitmeden değiştirmek dogru olurmu? Markasına baktım exide her gün 10 km lik yol yapıyorum.

Hocam akünüzü ölçtürün. Zaten bitmiş ise ilk marş anında 12V gibi bir değerin altına düşmüştür. Ayrıca varta servislerin farklı bir cihazla diğer değerlerini de ölçtürenler var. Bu anlamda yolda kalmaktansa eski aküyü 3-5 ay önce değiştirmek daha mantıklı.
  • Fabrika çıkışı gelen varta aküyü 7 sene kullandık tabiiki yine vartayla değiştirdim

• Hyundai ix35 in üzerindeki 3,5 yıllık orijinal 60 ah varta sıkıntı yapmaya başlsmıştı.bugün 240 tl ye exide excell 74 ah ile değiştirdim.

• Varta akü tamamen foss hikaye. Alalı 2 yıl ya oldu ya olmadı. Dün akşam marketin önünde çat bitti akü. Bu sabah sanayiden Mutlu akü taktırdım. Akücünün dediği şu. Varta akünün isimi hakkını satın aldılar. Manisa'da üretiyorlar. Varta en iyisi felan diye birşey yok dedi. Ben onun yalancısıyım ama 2 yılda akü bittiğini ilk defa gördüm.

Aracım honda jazz cvt 2004 model. Taktırdığım akü mutlu 12v 42amper 390cca (170 TL)
  • Arkadaşlar dün aracın aküsü bozuldu, sanayide 230-240 san ağızlarını açtılar elektrikçiler mutlu varta Bosch günü markalar için. Bende arabayı 5-6 aylık zaman diliminde satma düşüncesi ile Kayseri merkezli aküsan çıkışlı ACTION akü taktırdım galiba Feza akünün yan ürünü 140 liraya taktı. İnternette araştırdım hiç kimse en ufak yorum filan yapmamış. Bilen eden var mı bu aküyü ? Taktırdım ama pişman da olmak istemiyorum.

• Benim.6 yillik akum idare ediyor. İnci marka

Bugun ankarada

Best aküye 75amp. 175e

60 amperine 140 yazmislar.

Best akü nasilsirki?

• Bugün focus 1 aracimiza İnci Akü Formul A Alçak ( bodur) 12V 66Ah aldım. 220 liraya? Fiyat nasil sizce.

?

Hepsişurdada biraz pahali sanki. Ben sanayiden aldım

http://www.hepsiburada.com/inci-aku-formul-a-alcak-12v-66ah-600cca-pm-otincia1001687

• quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Fabrika çıkışı gelen varta aküyü 7 sene kullandık tabiiki yine vartayla değiştirdim

Aynen ben de öyle yaptım. Önceki arabamın orijinali Vartaydı 8 sene tık demedi. 8 sene sonunda şikayetim olmamasına, ölçümde halen %50 den fazla çıkmasına rağmen değiştirdim. Yine Varta akü aldım 5 sene de bu aküyü kullandım, yine hiç sorun çıkarmadı. Arabamı mayıs ayında sattım, computeste olumsuz bir şey söylenmedi. Diğerlerini bilemem ama Varta'dan memnunum. Akü alsam yine Varta alırım.
  • 2006 Ocak ayında sıfır km aldığım varta akülü aracımın henüz aküsü değişmedi. Bugüne kadar bir zayıflama emaresi de göstermedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orijinal varta tr de üretilenin 2 katı fiyata 3 sene önce yerlisi 200 iken orj 400 dü orijinal fabrika çıkışı aküler 5-7 yıl giderken sonradan takılanlar 3 sene zor gidiyor aynen saat pilleri gibi onlarda sıfır alınca 5 yıl giderken sonradan takılanlar 2 yılı zor görüyor

Eski araçlarımda fabrikasyon delphi diğerinde varta vardı 6 şar yul gittiler sonradan takılıp bu kadar uzun süre kullanılan ben görmedim duymadım

• Astra j 1.3 dizel aracıma tamircinin sadece bu uyar demesiyle 300tl ye Varta Black Edition 72ah taktık.

Orjinali 75ah dı.

Bu black edition lar nasıldır? İyi bir akü mü? Fiyatı nasıl?

• Benim arabam volkswagen caddy 2011 . Üzerine fabrika çıkışı VARTA akü var 6 senedir kullanıyorum. Boş bır anımda arabada 3.5 4 saat müzik dinledim . Arabada ses tesisatıda var . Akü biter diye korktum ama araba kolayca marş aldı . 6 senedir kullanıyorum hiç sorun yaşamadım tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 40000 km de Toyota auris 2016 fabrikasyon üzerinde varta 60a vardı 1.5 sene sonunda üç kez aküden kaynaklı arıza verdi %53 göründüğü halde arabanın servis 6 ay daha gider dedi ama elektrikten yaknaklı sorun yaşamamak için bosch 270 tl yenisini aldım

• Dün yol üzerinde Mutlu Akü satsn oto elektrikçisi büyük yazılarla "Akü 120 TL" yazmıştı

Ümraniye - Tepeüstü

• quote:

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

Dün yol üzerinde Mutlu Akü satsn oto elektrikçisi büyük yazılarla "Akü 120 TL" yazmıştı

Ümraniye - Tepeüstü

o fiyatlarda akü çok zaten .onun markası mutlu değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.