Şimdi Ara

en güçlü yumruk?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • en güçlü yumruğu hangi dövüş sporunda atarım ben boks diye düşündüm ama emin olamadım

• taekwondoda arkadaşın üzerinde koruyucu elbise olmasına ragmen nakavt ettigimi hatırlarım(gögüs kafesi).Ama güçlü yumruk atmak senin yaptıgın antraman ve disiplininle ilgilidir.Aynı salonda o kadar yumruk yememe ragmen hiç bir zaman gögüsten nakavt olmadım.Yumruklarını güçlendirmek istiyorsan yumruk üstü şınav-yumruk üstü dibs- ve duvara havlu koy ve seri bir şekilde yavaş yavaş çalış zamanla güçlenir.Bundan önce dogru yumruk atmasını ögren taekwondoda yumruk atarken omuz ileriye gitmez.
  • Boks.
  • Boks açık ve net. kung fu tekvando gibi sporlar omuz ve bacaktan desek almadığı için yumruğu güçsüzdür. Boks tüm vücuttan güç alır ve güm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaptan Piriz

en güçlü yumruğu hangi dövüş sporunda atarım ben boks diye düşündüm ama emin olamadım

bir boksör için omuz ve triceps herşeyidir. kalçadan destek alarak yumruğu kol ile değil de omuzla vururlar. extra olarak da lapa ve kum torbası çalışmaları da yumruğa sertlik ve güç kazandırır. ama unutma !!, her zaman yumruğu nizami atmak önemlidir.
  • Boks diyebiliriz tabi bunula beraber daha önce belitildiği gibi omuz ve tricepsin güçlü olması gerekir bununla beraber en sert yurmruk right corssla yani sağ direkle atılsada en çok nakavt vuruşu kroşe ile yapılır zira şakak ve kulak bölgesine alınan bir darbe nakavt etkisi yaratır.
  • Boksör olarak sadece boks derim o kadar tekvando felan hikaye kardeşim
  • tabi ki boks
    karma dövüş sanatlarında da boksörler kadar sert vuran dövüşçüler görmek mümkün
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.