Şimdi Ara

En ekonomik benzinli sedan(LANCER?)?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
1.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fabrika verileri dikkate alınmaksızın tamamen tecrübe ve gerçek bilgi dahilinde en az yakan benzinli sedan, daha doğrusu C segmenti sedan hangisidir ? Soruya LPG ile uyumlu olması da eklenebilir.

Yani dizel motor seviyesinde bir yakıt tüketimi elde edilmek istense örneğin 5.5 - 6.0 litre motorin...Buna denk gelecek tüplü sedan araç 8 - 9 litre gaz tüketmelidir. Buna yaklaşan benzinli genelde yok çünkü LPG tüketimi arttırıyor, ama çevremizde hep duyuyoruz 16 - 17 kuruş yakıyor diye.

Bu araçlar hangileridir ya da gerçekten var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinksk -- 29 Ocak 2016; 0:12:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.33 Toyota Corolla + LPG motorsiklet kıvamında geziyor.

• Mitsubishi lancer iyi diye bilirim.

• Lancer hem uyumlu hem az yakıyor

• Lancer hem performansı ile hemde yakıt verimliliği ile kesinlikle sorunuzun cevabı.
  • Lancer derken hangi motor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sahinksk

Lancer derken hangi motor ?

1.6
  • Teşekkürler, gerçekten güzel otomobil. 2 litrelik motorları da az yakıyor mudur acaba ?

• lancer
  • Mitsubishi Attrage

• Hocam konuyu benzinli diye açıp tüp uyumunu katarsan Lancer diye cevap alırsın. Direk Tüplü diye değiştir konuyu bence. Hangi Lancer'mış o 1.2 TSI Jetta'dan Octavidan az yakacak ? Ya da 1.5 Ecoboost'lardan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 27 Ocak 2016; 19:51:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Hocam konuyu benzinli diye açıp tüp uyumunu katarsan Lancer diye cevap alırsın. Direk Tüplü diye değiştir konuyu bence. Hangi Lancer'mış o 1.2 TSI Jetta'dan Octavidan az yakacak ? Ya da 1.5 Ecoboost'lardan ?

Hocam zaten açıklamada yazdım motorin tüketimine karşılık gelen ekonomik gaz tüketimi diye. Aslında benim istediğim performanslı kullanıma açık yani gazlayacağım zaman alacağım benzine tatmin edecek, ekonomi yapacağım alacağım gaza kullanacağım. Şu an Marea HLX 155'lik var performans dorukta ancak ekonomi yapmak zor özelikle şehir içi 15-16 litre gaz tüketiyor. Dizel de çekici gelemiyor bir türlü bana. O nedenle tüpe uyumlu atmosferik ve ekonomiklere yöneldim.

• quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Hocam konuyu benzinli diye açıp tüp uyumunu katarsan Lancer diye cevap alırsın. Direk Tüplü diye değiştir konuyu bence. Hangi Lancer'mış o 1.2 TSI Jetta'dan Octavidan az yakacak ? Ya da 1.5 Ecoboost'lardan ?

Senin 1.5 Ecoboost dediğin motor şu anda Mondeo'da ve Kuga'da kullanılıyor.Sence 1.33 ve tüplü Corolla veya 1.6 ve tüplü Lancer mı az yakar 1.5 Ecoboost Mondeo veya Kuga mı? 1.2 TSI'ın az yaktığını biliyoruz da gaza asıl bakalım tüplü Lancer mı daha çok yakıcak 1.2 TSI'mı? Ayrıca 0 km fiyatları malum.Lancer ve Corolla 1.2 TSI'lı herhangi bi VAG grubu araçtan (Polo ve Ibiza hariç) daha hesaplı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalus -- 27 Ocak 2016; 20:03:17 >
  • sahinksk kullanıcısına yanıt
    Tüpe uyumlu atmosferik diyorsun güzel. Lancer tüpe uyumludur performansı kişiden kişiye değişir senin Marea kadar yürümez ama pişman da etmez. Bütçeni bilemiyorum ama Az yakıt ve Performansı bir araya getirince benim aklıma küçük hacim turbo besleme geliyor tüplü atmosferikten ziyade. Performans diyorsan zaten dizel bakma bile.

• kartalus kullanıcısına yanıt
    1.5 Ecoboost Focus yakıt tüketimini araştırır mısın ?

Araç sıfır alınacak diye bi şey denmemiş zaten sıfır fiyatını nerden çıkardın ?

Adam performansta istiyorum demiş 1.33 Corolla'dan bir performans beklentin var ?

Gaza asıldıktan sonra az yakan bi motor icat edersen ilk benim haberim olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 27 Ocak 2016; 20:05:08 >
  • Tabiki 2.el bakıyorum bütçe 30-35. 40'a çıkmam için aşık olmam gerekir ki lancer hakikaten güzel çizilmiş. Onun dışında küçük hacim+turbo olayını genelde hatchback B segmentine koyuyorlar. Sedanda var mı bilemiyorum. O sınıfta Marea'nın kardeşi Bravolar hoşuma gidiyor ama yakıtının yine fazla olduğunu düşünüyorum, bilgim yok.

• baba0392 kullanıcısına yanıt
    Önce sen araştırmayı öğren çünkü Focus Ecoboost'lar 1.5 değil 1.6

Performans isteyen biri zaten tüplü araba almaz,eğer tüp istiyosa performans olmaz.He 2.0 veya 3.0 desin canımı yesin ki onlarlada 8 9 litrelik LPG tüketimi olmaz.

Gidip 1.6 Ecoboost Focus alırsa insan duramaz o motorla,basar.O zamanda yakıt ekonomisi falan hak getire.

Gaza bas,araba gitsin ama az yaksın istiyosan 1.4-1.6 dizel araba alıcaksın.Al bizim şirket arabaları,1.6 hdi C-Elysee.Bastığın kadar bas,canını çıkar,üstüne bide soğuk hava soğuk motor ekle 5.2-6.0 arası hepsi.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_japan

Mitsubishi lancer iyi diye bilirim.

Lancerimle uzun yolda 7 , 7.5 litre lpg tuketimi yakaliyorum.

2009 symbolum 1.4 12 valve daha az yakiyirdu. Ancak hem lancer ile segment hem de agirlik farkindan dolayi lancer daha ekonomik.

Bu hafta kardesim astra h 2012 modelle 7.5 litre lpg tuketimi yapti. Bana gore ölçümü yanlisti. Cunku doldurup tekrar doldurdu ve oyle olcum yapti. Halbuki lpg de ölcum oyle yapilmaz.

Diyelim tankin 40 litre lpg aliyor. Tam bosken 30 litre kadar alirsin, ( 60 tl lik) sonra yola cikarsin lpg bittigi anki km dogru ölcumdur. Tabi ölcumlerde aracin dolulugu klima rampa ve soguk hava ruzgar buyuk degiskenlik gosterebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Önce sen araştırmayı öğren çünkü Focus Ecoboost'lar 1.5 değil 1.6

Performans isteyen biri zaten tüplü araba almaz,eğer tüp istiyosa performans olmaz.He 2.0 veya 3.0 desin canımı yesin ki onlarlada 8 9 litrelik LPG tüketimi olmaz.

Gidip 1.6 Ecoboost Focus alırsa insan duramaz o motorla,basar.O zamanda yakıt ekonomisi falan hak getire.

Gaza bas,araba gitsin ama az yaksın istiyosan 1.4-1.6 dizel araba alıcaksın.Al bizim şirket arabaları,1.6 hdi C-Elysee.Bastığın kadar bas,canını çıkar,üstüne bide soğuk hava soğuk motor ekle 5.2-6.0 arası hepsi.

Hocam performanstan kasıt, yarış yapacak halimiz yok, keyif veren bir hızlanma ivmelenme ve 200 ü rahat gören bir sürat. Aslında şu an Marea ihtiyacımı karşılıyor ancak İzmir'de şehir içi can sıkmaya başladı. Bunun bir tık aşağısı beni hazza ulaştıracak. Şehir içi 9-10 litre gaz az birazda koltuğa yapışma yeterlidir aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

quote:

Orijinalden alıntı: the_japan

Mitsubishi lancer iyi diye bilirim.

Lancerimle uzun yolda 7 , 7.5 litre lpg tuketimi yakaliyorum.

2009 symbolum 1.4 12 valve daha az yakiyirdu. Ancak hem lancer ile segment hem de agirlik farkindan dolayi lancer daha ekonomik.

Bu hafta kardesim astra h 2012 modelle 7.5 litre lpg tuketimi yapti. Bana gore ölçümü yanlisti. Cunku doldurup tekrar doldurdu ve oyle olcum yapti. Halbuki lpg de ölcum oyle yapilmaz.

Diyelim tankin 40 litre lpg aliyor. Tam bosken 30 litre kadar alirsin, ( 60 tl lik) sonra yola cikarsin lpg bittigi anki km dogru ölcumdur. Tabi ölcumlerde aracin dolulugu klima rampa ve soguk hava ruzgar buyuk degiskenlik gosterebiliyor.

Uzun yolda çok iyi değer yakalamışsınız, otomobilin tipi ben buradayım uçarım diyor gerçekten öyle mı yoksa konuşunca batıran tiplerden mı :) Çaktırmasa bile yeter benim için :)

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.