Teğmen
25 Haziran 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 1)
Gönderileri
'-'
Çocukken izlemiştim. Aklıma geldi daha doğrusu takıldı bulamadım :^) Hırsızlar zengin bir ailenin iki köpeğini kaçırıyordu.(Küçük, süs köpeği diye hatırlıyorum) Hatta filmin başında tenis oynama sahnesi vardı. Hatırladıklarım bu kadar.
Biyoloji altyapım bile yok. Evrimi öğrenmek istiyorum. Uygun mudur bu kitap? __ Sonra Evrim(ayala), Modern insanın kökeni, Biyoloji(campbell) gibi kitaplara devam ederim.
Nedir bu ifade ayrıntılı olarak?
Önerir misiniz?
Bu en sevdiğim şarkı. İsmini doğru söyleyebilirsem daha iyi olur. Ha bu arada bunu söyleyen grubu yani Dimmu Borgir o da nasıl telaffuz edilir söylerseniz süper olur.
Antik yayınlarından çıkan bu kitap kapağındaki tabloyu çok beğendim adını ve yapan sanatçıyı merak ettim.
Nesli tükenen ya da günümüzde yaşayan hayvanlarla ilgili kitaplar
o meşhur söz tam olarak ne anlatıyor? Ben kitabı okumadım ama merak ediyorum. Benim şimdilik anladığım şu saksağan neyse bülbül de odur. Saksağan zencileri temsil ediyor, bülbül beyazları... saksağan yani zenci insan değerinde görülmediği için bülbüle yapılmaması gerekenler onlar için de geçerli olmuyor. Hakları yok sayılıyor vs. Yazarın tam olarak anlatmak istediği nedir? Sizden önce bunun cevabını alayım sonra kitap kapağının * anlamı hakkındaki yorumlarınızı alacağım. not-kitabın önemli yerlerini ya da sonunu söylemeyin.
Matematiği daha önce hiç doğru düzgün çalışmamıştım. Son zamanlarda ilgimi çekti. Basit bir kitap aldım. Kolay öğreniliyor şimdilik ama sıkıntı şurada (eminim çok soran olmuştur) mesela -2 ile -6'nın çapımı,bölümü neden pozitif? Ya da kesirli bölme işleminde ilkini yazıp ikinciyi ters çevirip çarpma olayının mantığı nedir? Anlayarak öğrenmek istiyorum. Sınav için formülleri değil. Matematiğin yöntemi, mantığı hakkında kitap öneriniz varsa kaparım.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Mesaj Sayısı: 126
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 139
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 18.334 (Bu ay: 313)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.