Şimdi Ara

En çok kullanılan masaüstü işletim sistemi Windows 10 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

• macbook fiyatları ortada ne yapsın millet

• Windows 7 kullanan da çok kişi var sanırım bir kaç avantajı vardı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En düzgünü Windows 8.1 çoğu kişi arayüze ısınamadığı için 7 de kalıyor. Windows 7'nin bu kadar dayanmasının sebebi alışılagelmiş Windows arayüzünü kullanan son sürüm olmasıdır.
    Yoksa Windows 8.1 de yapamadığı bir şey yok, Windows 7'de yapabildiklerinin hepsini Windows 8.1'de de rahatlıkla yapabiliyorsun. Hatta 8.1'de şeffaflık falan olmadığı için GPU'yu daha az yoruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 22 Kasım 2020; 18:44:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10'un en çok kullanılan işletim sistemi olmasının sebebi, yeni alınan bilgisayarların Windows 10'un ön yüklü olarak gelmesi.. Tabi siz isterseniz başka bir işletim sistemi de kurabilirsiniz.

• Linuxun değeri bilinmiyor

• kim ne derse desin benim 12 senelik pc imde bile windos 10 var yüklerken bile sürücüleri kendi kurdu uğraştırmadı devlet daileri falan başka şeyler kullanabilir fakat son kullanıcı ve şirketlerin değiştireceğini sanmam ms yazılım konusunda bence 1 numara

• quote:

Orijinalden alıntı: richardfeymanınsaçı

kim ne derse desin benim 12 senelik pc imde bile windos 10 var yüklerken bile sürücüleri kendi kurdu uğraştırmadı devlet daileri falan başka şeyler kullanabilir fakat son kullanıcı ve şirketlerin değiştireceğini sanmam ms yazılım konusunda bence 1 numara

Windows bir şekilde kendisini sevdirtmeyi başarıyor. Ufak tefek sıkıntılar çıkarsa da, yine de Windows'tan şaşmam. Geçen gün dizüstü bilgisayarıma Linux Mint kurayım dedim, kurduğuma bin pişman oldum, Windows'a geri döndüm.

• Oyun oynamasam hacintosh direkt.
    Windows zorunlu bize.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • alaz1903 kullanıcısına yanıt
    quote:

Win 7 döneminde olsaydı o tarihten bu yana en az 10 defa format atmıştım

10 yıldır aynı harddisk üzerinde Windows 7 kullanıyorum bırak format atmayı, daha kilitlenme bile olmadı, siz 10 defa format atardım diyorsunuz. Komik :)

• yusufir kullanıcısına yanıt
    Hocam, bu degerlendirme sadece masaüstü işletim sistemi için geçerli. Sunucu sistemlerinde tam tersi, Linux açık ara önde. Örneğin Amazon Web Services (dünyanın en büyük sunucu / hosting firması) de hemen herşey Linux ve Windows'un esamesi bile okunmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Hocam, bu degerlendirme sadece masaüstü işletim sistemi için geçerli. Sunucu sistemlerinde tam tersi, Linux açık ara önde. Örneğin Amazon Web Services (dünyanın en büyük sunucu / hosting firması) de hemen herşey Linux ve Windows'un esamesi bile okunmuyor.

o para yüzünden linux bele$ olmasaydı, sunucularda da windows kullanılırdı.. büyük bir datacenter'ı düşün mesela 1000 tane sunucu olsun.. aynı seyi bele$e yapan varken neden 1000 adet lisans ücreti versinler? bu web hosting alan son kullanıcıya bile yansır.. maliyetleri her sekilde arttırır.. o yüzden sunucu pazarında linux kullanılıyor yoksa bir numarası oldugundan değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 24 Mayıs 2021; 19:19:43 >
  • Fortune 4 kullanıcısına yanıt
    Linux'un sunucu tarafındaki başarısı sadece beleş olması ile açıklanamaz, bunu siz de biliyorsunuz. Yanlış anlamayın; Windows 'u ben de tercih ediyorum ama Laptop'umda. Sunucu tarafında kurallar farklı. Linux sunucunun kurallarını yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

quote:

Win 7 döneminde olsaydı o tarihten bu yana en az 10 defa format atmıştım

10 yıldır aynı harddisk üzerinde Windows 7 kullanıyorum bırak format atmayı, daha kilitlenme bile olmadı, siz 10 defa format atardım diyorsunuz. Komik :)

Yine de bu devirde Win7 gibi fişi çekilmiş bir işletim sistemini kullanmakta ısrarcı olmak kadar komik değil bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaz1903 -- 26 Mayıs 2021; 20:51:51 >
  • alaz1903 kullanıcısına yanıt
    Hemen hemen tüm yazılım pakeetleri Windows 7 desteği veriyor ve bayağı uzun bir süre vermeye devam edecek cunku Windows 7, 64bit Microsoft işletim sistemleri arasında ırzına geçilmemiş son işletim sistemi. Aslında son bakir işletim sistemi windows XP'ydi fakat 32bit olması, 3GB üstü RAM desteklememesi dolayısıyla Windows 7 onun yerini aldı. Şu anda piyasada gördüğünüz güncel Windows ve macOS sürümleri, işletim sistemi adı altında bedavaya satılan birer uzaktan yönetilen PC kullanma hizmeti :)

• Teşekkürler açıklama için  

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.