Şimdi Ara

En ''BELALI'' Yer Neresi? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
637
Cevap
3
Favori
101.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki

En ''BELALI'' Yer Neresi?

(En Son Oy Tarihi: 9.5.2021)
Giriş
  • hacıhüsrev ve karabayır
  • Amerika 8 mile.
  • ıstanbul gazıosmanpaşa sarıgöl şen mahhalle gazi mahhallesi karayollari.
    genelde dıyarbakır.şirnak.bıtlış.muş.hakkari..tuncelı.sıvas buraların en fakırlerı buralarda hepsı dayı olmuş buraları gormeyenleer sakın bana belalı yer gordum demesın polıs bıle gıremıyor gırdıgı zaman da panzerlerle gırıyor zaten butun kameraler hazır aksam haberlerde

ha delıkanlıyım dıyen aksam bu saydıgım yerlerde 10 dan sonra cıksında goreyım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esereser -- 14 Ağustos 2007; 1:48:35 >

• quote:

Orjinalden alıntı: esereser

ıstanbul gazıosmanpaşa sarıgöl şen mahhalle gazi mahhallesi karayollari.
    genelde dıyarbakır.şirnak.bıtlış.muş.hakkari..tuncelı.sıvas buraların en fakırlerı buralarda hepsı dayı olmuş buraları gormeyenleer sakın bana belalı yer gordum demesın polıs bıle gıremıyor gırdıgı zaman da panzerlerle gırıyor zaten butun kameraler hazır aksam haberlerde

ha delıkanlıyım dıyen aksam bu saydıgım yerlerde 10 dan sonra cıksında goreyım..

15 gün gazi mahallesinde akrabamda kaldım 10 dan sonrada dışarı çıktık 10 dan öncede hatta dışarı çıktığımızda gazi mahallesini gezdik hiç bişey olmadı.

• İstanbul için söyliyeyim
    Gaziosmanpaşa'da=Gazi mahallesi,yunusemre mahallesi,cebeci mahallesi,karayolları mahallesi
    Bağcılar=Ateştuğla,Yüzyıl mahallesi
    Okmeydanı,Çıksalın,Nişangahın ara sokakları
    Ümraniye=Mustafa kemal mahallesi
    Kasımpaşa,Zeytinburnu ve Karagümrük
  • DİYARBAKIR-BAĞLAR
    İZMİR-KADİFEKALE , BAYRAKLI , TEPECİK
  • quote:

Orjinalden alıntı: pence46

çinçin mahallesi.Zaten yakınlarında genelevler olduğu için ne tip insanlar olduğunu tahmin edersiniz

şaka bir yana kesinlikle tehlikeli bir mekan ama polisin isteyip de giremeyeceği bir yer değil.Polisten destek almadan bu kadar belalı olamazlardı.mahallenin ortasına jandarma gelip yerleşse kaçı saldırmaya cesaret edebilir bu belalıyız diye geçinenlerin.peki polis neden destek veriyor(daha doğrusu göz yumuyor);
    1-bir kere ortada ciddi paralar dönüyor çalınan telefonlar cüzdanlar satılan uyuşturucular.yani ilk sebep para
    2-Sizce talep olmasa arz olur mu?bu uyuşturucuları birileri alıyor ki satılıyor.Milyonluk bir şehirde de binlerce uyuşturucu bağımlısı olması mümkün(Gerçi talep azaldığında kendileri artırmak için yollarını buluyor.).o yüzden de bu alım satım işleri bir yerde olsun başka yerlere bulaşmasın istiyorlar.

rahat koltuğundan ahmak kesiyon demeyin bu belalı arkadaşlarla 3 kere karşılaştım 1.de acemi bir gurba geldik kaçtım 2.de kalabalık bi yerdeydik dondurmayı verip kaçtım 3.de ise çekirge misali maalesef kaçamadım(madık) arkadaşın gıcır gıcır n70'ni gasp ettiler.yani sonuç olarak tek parça kalmayı başardım üstelik bunlar çinçin mahallesinde ya da dışkapıda falan da olmadı gayet sakin seviyeli bir muhitte genelde gündüz gözüylen yaşandı.ne durumdayız düşünün.

o mahallede oturan akrabamıza komşularından biri misafirliğe gelmiş adamın eve gelince söylediği ilk şey şu "sakın çoçuklarımı yiyenlerimi(ki bunlar da 5-10 yasında cocuklar) ya da herhangi bir akrabamı evinize almayın bunlar duramaz birşeyler çalarlar"
    .tekrar söylüyorum düşünün durum ne kadar vahim

son olarak bunlarla karşılaşma tehlikesi içindeki arkadaşlara hayatta kalma rehberi
    1-asla dur şunla konuşuyum iyi bir insana benziyormuş belki insalıktan anlar demeyin diyeceğiniz son şey olabilir çünkü bunlar insalıktan anlamazlar
    2-kaçın
    3-kaçın
    4-kaçın
    5-asla mahallerine yaklaşmayın.
    6-eğer deplasmandaysanız ve kaçıyorsanız ama bunların peşinizi bırakmaya niyeti yok o zaman parolanız "tecavüzden kaçış yoksa zevk almaya bakıcaz"

bu hafta içerisinde o bölgede keşif yapacam

herseferinde içimde korku oluyor ama o kadarına da katlanacaz

• ANKARA : Polatlı,Haymana
  • Tabikide İstanbul-GÜLTEPE
    FOREVER!!!

GÜLTEPE ÇOCUĞUYUZ RAHAT OL
  • quote:

Orjinalden alıntı: karakizil

quote:

Orjinalden alıntı: esereser

ıstanbul gazıosmanpaşa sarıgöl şen mahhalle gazi mahhallesi karayollari.

15 gün gazi mahallesinde akrabamda kaldım 10 dan sonrada dışarı çıktık 10 dan öncede hatta dışarı çıktığımızda gazi mahallesini gezdik hiç bişey olmadı.

sen gazıde degıl dıyer gazıye gıtmıssın anlasılan sosyetık olan yere ulan bız gıttık en son canımızı zor kurtardık sen nasıl gezebılmıssın mantıksız gelıyor

• bu ÇİNÇİN deki olayların nedeni KARSLILARLA ÇİNGENELERİN KAVGASINDAN DOLAYIYMIŞ poliste zaten buraya bu yüzden girmiyomuş diye duydum
  • Çin Çin buraya giren birdaha çıkamıyor bu yerin içi görülememiştir bu bir sır dır
  • konya mareşal mustafa kemal i.ö.o.
  • burası çinçin mi bu arada 1 kişi adana demiş

En ''BELALI'' Yer Neresi?
  • ikitelli de yaz.yeni teksas
  • Ankara Şentepe ve Çin Çin

Polis bile giremiyor

Biz yusuf cekiyoz
  • ümraniye mustafa kemal
  • adana- Ulubatlı Hasan Mahallesi conoların mahallesi birde conolarla ilgili yazı var onu da paylaşayım

Çukurovalı Daltonlar

Conolar hırsızlığın yanısıra zaman zaman kavgalar çıkarıyor, yaralamalı, öldürmeli olaylara karışabiliyorlar. Kendi aralarında kavga etmeleri bir yana, kendileri dışında olanlarla da kavga ediyorlar. Yabancılarla kavga ettiklerinde bir birlik oluyor ve hep birlikte hareket ediyorlar. Sadece kendi aralarında ve yabancılarla kavga etmiyorlar, zaman zaman emniyet birimleriyle de çatışıyorlar. Adana’da 1994 yılında emniyet kuvvetleriyle Conolar arasında bir meydan savaşı yaşanmıştı. Halkın Conolardan bıkması ve Conolara yönelik şikayetlerin artması üzerine dönemin Adana Emniyet Müdürü Mete Altan tarafından huzuru sağlamak amacıyla büyük çaplı bir Cono operasyonu düzenlenmişti. Operasyonda emniyet ve Conolar karşı karşıya gelmiş, çıkan kavga saatlerce sürmüştü. Her iki taraftan da yaralananlar olmuştu. Bu büyük emniyet–Cono kavgasından sonra Conoların büyük bir kısmı bu bölgeyi terk edip başka bölgelere göç etmişlerdi. Ancak yakın zamanda göç eden Conoların tekrar geri geldiği biliniyor. Bu büyük meydan savaşından sonra artık Conolar ve emniyet kuvvetleri arasında büyük çaplı hiçbir çatışma yaşanmadı. Kendi aralarında ve yabancılara karşı kavgaları ise her zaman devam ediyor

Conolar sadece hırsızlık yapmaları ve olay çıkartmalarıyla değil, yaşam biçimleriyle de kendilerinden sözettiriyorlar. Conolar arasında kızlar için evlilik yaşı 9’dan başlıyor, 14’te bitiyor. Yani 14 yaşını geçmiş bir Cono kızı artık evde kalmış sayılıyor. Conolar kesinlikle dışarıdan evlenmez, dışarıya kız vermezler. 9 yaşındaki kız çocuklarını kendilerinden bazen 20 yaş büyük erkeklerle evlendiriyorlar, daha doğrusu satıyorlar. Çünkü Conolarda bir kızı alabilmek için en az 15 milyarı gözden çıkarmak gerekiyor. 14 yaşını geçirmiş bir Cono kızı ise evde kalmış sayılıyor ve 1–2 milyar lira karşılığında 50–60 yaşındaki yaşlı adamlara satılıyor. Conolardaki kız alış–verişi bununla da sınırlı kalmıyor. 14 yaşını geçirmiş bir kızın babası kızını birden fazla kişi ile evlendirebiliyor. Kızın babası sattığı kızını, belirli bir süre sonra alıp, bir başka kişiye satabiliyor, yani bu satış işlemi kızın ömrünün sonuna kadar devam edebiliyor. Takas üsulü ile yapılan evliliklerde ise, takas sonrası herhangi bir tarafın kızı bir başkasına kaçar ya da onu terk ederse, karşı taraftaki kişi de kızını oradan alıp bir başkasına satabiliyor. Her bir Cono erkeği evlenebilmek için hırsızlıklarda iyi bir vurgun yapmak zorunda.

Parası olmadığı için kız kaçırmak zorunda kalan Cumali Özdemir isimli Cono şunları söylüyor: “Bizde parası olan istediği kadar evlenebiliyor. Satıp almak çok kolay. Parayı bastıran kızı alıyor. 9 yaşında kızlar evlendiriliyor, 14 yaşından sonra kız evde kalmış oluyor, 5 kocalı oluyor. Bazen de bir kızı almak isteyenler arasında kavgalar çıkıyor, birbirlerini öldürüyorlar. Bizde bu bir kuraldır, yıllardır var ve böyle devam ediyor.”

Cahil ve inançsızlar

Conolar okuma yazması olmayan ve belirli bir inancı taşımayan insanlar olarak karşımıza çıkıyorlar. Cono okuma–yazma bilmez, okula gitmez, gidenler ise bir elin parmaklarını geçmiyor. Okul istiyorlar, ancak mahallelerine okul yapılsa bile oraya gidecek öğretmeni bulmak pek kolay gözükmüyor.

Conolar cahil oldukları kadar bir de inançsızlar. Yani belirli bir inançları yok. Ne Müslümanlar, ne de Hıristiyanlar. Kendilerini inançsız olarak tarif ediyorlar. Aralarında sonradan bir dine yönelmiş olanları ise sanıldığı kadar fazla değil.

Kendilerinin cahil ve inançsız olduklarını saklamadıklarını belirten Cumali Korkmaz isimli Cono şunları söylüyor: “Bizde okuma–yazma yok. Okul istiyoruz ama kimse bizi dinlemiyor. Çocuklar da başka okullara gidip okumak istemiyorlar. Biz yaşadığımız yere okul istiyoruz. İnancımız da yok. Bizim için hayat hırsızlık, yeyip, içmek, karı–kız. Kendimize göre dua falan ediyoruz ama bu bir inanç şekli değil. Ne kilisemiz, ne de camimiz var.”

Conolar için alkol vazgeçilmez içecek. Büyük küçük farketmez her Cono içkiyi sever ve içer. Aralarında çok olmasa da uyuşturucu veya Yemen’de kullanılan Gata’ya benzer bir madde kullananları da var
    .

• Demirkapı
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.