Şimdi Ara

En az yakan Motorsiklet hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
16.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şehir içi En az yakıt tüketimine sahip motor hangisi ?

• Anlamayan sen değilsin, motorunuz ne kadar yakıyor diye döne döne dolaşanlar. Her şeyden önce motorun para değil benzin yaktığına kafaları bir türlü basmadığı için, her allahın günü yakıt fiyatlarının değiştiği bir ülkede ölçüm işini litreyle değil kuruşla yapmakta ısrar ediyorlar. Sırf bu yüzden, ölçtükleri değer bir sonraki benzin zammında beş para etmez oluyor. Bir başka arkadaş ölçü olarak kendisinden başka hiç kimsenin bilmediği "depo" birimini kullanıyor ama bir "depo" ile 500 km gidilirse başka, 600 km gidilirse başka bir harcama sonucu çıkacağını düşünmüyor. Ondan sonra da benim depom 14,5 litre alır, depolar fazla değişmez diye akıl öğretiyor.

Bizim bilim ve teknolojide nal bile toplayamayan bir ülke oluşumuzun nedenlerinden biri, ölçme işini dahi beceremeyişimizdir. Hiç bir şeyi evrensel olarak ölçmeyi beceremediğimiz gibi, bir motorun yakıt harcamasının da 100 km.de x litre yakıt olarak ölçüldüğünü bir türlü anlamayız, sürekli olarak başka birimler icat ederiz. O yüzden de hiç kimse diğerinin ne dediğini anlamaz.
  • 250cc ve altı enjeksiyonlu tüm motorlar.
  • Kullanılmayan tüm motorlar.
  • Msx 125 kullanıyorum belki daha az yakanlar vardır ama ben 20 tllik yakıtla 250 km yol yaptım. Hala biraz daha var depoda. Şu anlık 100 kmde 1.77 litre yakmış. Kmde ise 8 kuruşa denk geliyor. Yanlış hesaplamadıysam.
  • Bajaj pulsar 200 ns Bir depo ile ortalama 500-600 km yol gidebiliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ele7en

Bajaj pulsar 200 ns Bir depo ile ortalama 500-600 km yol gidebiliyor

şu mantığı bir ben mi anlamıyorum yoksa kacırdığım bişey mi var... depo var depo var... bizim otobüsün deposu 1500 liraya doluyo misal... bu motorun da deposu 1500 liraya doluyosa çok ekonomik sayılmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErkekAdamınNickiUzunOlur

quote:

Orijinalden alıntı: Ele7en

Bajaj pulsar 200 ns Bir depo ile ortalama 500-600 km yol gidebiliyor

şu mantığı bir ben mi anlamıyorum yoksa kacırdığım bişey mi var... depo var depo var... bizim otobüsün deposu 1500 liraya doluyo misal... bu motorun da deposu 1500 liraya doluyosa çok ekonomik sayılmaz...

Öyle ama 200 cc motorlarda depo litre farkı çok olmaz bajaj 14.5 litre alıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Anlamayan sen değilsin, motorunuz ne kadar yakıyor diye döne döne dolaşanlar. Her şeyden önce motorun para değil benzin yaktığına kafaları bir türlü basmadığı için, her allahın günü yakıt fiyatlarının değiştiği bir ülkede ölçüm işini litreyle değil kuruşla yapmakta ısrar ediyorlar. Sırf bu yüzden, ölçtükleri değer bir sonraki benzin zammında beş para etmez oluyor. Bir başka arkadaş ölçü olarak kendisinden başka hiç kimsenin bilmediği "depo" birimini kullanıyor ama bir "depo" ile 500 km gidilirse başka, 600 km gidilirse başka bir harcama sonucu çıkacağını düşünmüyor. Ondan sonra da benim depom 14,5 litre alır, depolar fazla değişmez diye akıl öğretiyor.

Bizim bilim ve teknolojide nal bile toplayamayan bir ülke oluşumuzun nedenlerinden biri, ölçme işini dahi beceremeyişimizdir. Hiç bir şeyi evrensel olarak ölçmeyi beceremediğimiz gibi, bir motorun yakıt harcamasının da 100 km.de x litre yakıt olarak ölçüldüğünü bir türlü anlamayız, sürekli olarak başka birimler icat ederiz. O yüzden de hiç kimse diğerinin ne dediğini anlamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi entarhan -- 2 Ekim 2015; 8:49:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: entarhan

quote:

Anlamayan sen değilsin, motorunuz ne kadar yakıyor diye döne döne dolaşanlar. Her şeyden önce motorun para değil benzin yaktığına kafaları bir türlü basmadığı için, her allahın günü yakıt fiyatlarının değiştiği bir ülkede ölçüm işini litreyle değil kuruşla yapmakta ısrar ediyorlar. Sırf bu yüzden, ölçtükleri değer bir sonraki benzin zammında beş para etmez oluyor. Bir başka arkadaş ölçü olarak kendisinden başka hiç kimsenin bilmediği "depo" birimini kullanıyor ama bir "depo" ile 500 km gidilirse başka, 600 km gidilirse başka bir harcama sonucu çıkacağını düşünmüyor. Ondan sonra da benim depom 14,5 litre alır, depolar fazla değişmez diye akıl öğretiyor.

tamamen katiliyorum. Ama bu konuda yeni alinan arabalarla insanlarin nihayet litre hesabi yapmaya basladiginida sahit oldum. Bundan 7 veya 8 sene evvel donanim forumda neden litre hesabi yapmiyorsunuz dedigimde beni hiç kimse anliyamamisti! Mesela bir gun eski bir konuda aracinizin su kadar kurus yaktigini gordunuz ve kendi yazdiginizi anliyamazsiniz zira benzin fiyatlari degismistir ama ayni konuda litre hesabi yazsaniz 50 sene sonrada o konuyu okusaniz deger aynidir ve gunceldir. Bu kadar basit bir konuyu dahi turkiyede çok yerde tartisamazsiniz. Kurus hesabida herkes dogruse der sizde sinirizle kalirsiniz. Sokaktaki insanin iq su de bellidir.

• Benzer bi konu var zaten mt125 100km/1,7lt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mondial cup 2 litre yakıyor
  • cbf 150 50tl ile 350 km yol yapabilirsin.
  • İnnova 125
  • Honda Spacy Alpha. Bakımları tam olmak şartı ile 60 Km/s sabit hızda 100 Km. de 1,2 Litre. Şehir içinde 100 Km.de 2 Litreyi genellikle aşmaz.

Motosikletin bakım durumu, lastik hava basınçları, buji, hava filtresi temizliği, doğru supap ayarları, scooter üzerindeki toplam ağırlık, yol ve trafik durumu, sürüş tarzı, test yapılan yerin deniz seviyesinden yüksekliği, mevsim, hava durumu gibi pekçok etkene bağlı olarak yakıt tüketimi farklılık gösterebilir.
  • weirdo kullanıcısına yanıt
    Slm

• quote:

Orijinalden alıntı: karavelioglu

Honda Spacy Alpha. Bakımları tam olmak şartı ile 60 Km/s sabit hızda 100 Km. de 1,2 Litre. Şehir içinde 100 Km.de 2 Litreyi genellikle aşmaz.

Motosikletin bakım durumu, lastik hava basınçları, buji, hava filtresi temizliği, doğru supap ayarları, scooter üzerindeki toplam ağırlık, yol ve trafik durumu, sürüş tarzı, test yapılan yerin deniz seviyesinden yüksekliği, mevsim, hava durumu gibi pekçok etkene bağlı olarak yakıt tüketimi farklılık gösterebilir.

Dostum ben de pcx ile spacy arasında kaldım ama

• racert R kullanıcısına yanıt
    Senin makina duruyor hala hocam:)

60k devirdik.

• quote:

Orijinalden alıntı: weirdo

Senin makina duruyor hala hocam:)

60k devirdik.

Vay başkan nasıl değişen eden sana ağır bakım masrafı çıkardı mı hiç ben üstüne 1 tane sıfır olmak üzere 3 uncu motora biniyorum şimdi ama tabii sen herhalde son zamanlarda tamamen kullanmayı bıraktın herhalde

• racert R kullanıcısına yanıt
    4. Set lastiği eskitmeye başladık, sorun çıkarmadı çok şükür, saat gibi çalışıyor. Akü bile değişmedim.

Ne kullanıyorsun şu an?

• Ağa ben de şu an hedefteki daelim S3 var ama bu cihaz başka bakım yakıt biraz yüksek ama varsın olsun akü bile değişmedi demek desene sen o motoru çöp olana kadar kullanacaksin abi daelim S3 250 CC motorlar içinde bir numara ama gel gelelim yedek parça sorunu olabiliyor ara sıra gerçi yedek parça ihtiyacı bugüne kadar ihtiyaç olmadı olmaz da inşallah

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.