Şimdi Ara

En Az Yakan C Segment Benzinli Araç Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
5.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıfır araç almayı düşünüyorum, firmalar ötv farkını yansıtmadan. Ancak benim için çok önemli bir durum var ki ayda ortalama 2000-2500 km yapıyorum. O açıdan kesinlikle az yakan bir araç düşünüyorum. Bu arada lpg kesinlikle düşünmüyorum. Şu an kendi aracım az yaksa da hiç memnun değilim araçtan, değiştirmek isteme sebebim de bu. Dizel otomatik araçlara baktım. 90 binden aşağı araba yok ki onlar da en boşları. Benzinli araçlara baksam da yakıtı çok düşündürüyor. Ancak arada çok fiyat farkı olduğu için de aklım kaymıyor değil. O yüzden şu an piyasada en az yakan otomatik benzinli araçlar hangileri merak ediyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• seat leon 1.2 tsi dsg
  • Forum beğenmese de DSG TSİ kombini tabi ki gerçekte . Golf yerine LEon alarak da kalan parayı benzin kasko vergi yaparsın.
  • stepway 1.5 dci otomatik
  • 1.0 105 hp otomatik astra nasıl yakar acaba? Bir de kasayı kaldırır mı?
  • Dizel bakin hocam kesinlikle sadece dizel!
    Bu arada lpg den neden memnun kalmadınız? Sanırım araştırmadan alelade bir yerde taktirdiniz

• Hocam en az 8 litre ortalamayla gezeceginizi düşünürsek yilda 24000 km yaparsanız ayda 800 lira yilda 10000 lira yapar. Çok fazla. Bence siz dizele yönlenin. Pişman olursunuz yoksa.
  • Ya 3 silindirli yada act li bir tsi almanız lazım. En az bunlar yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 13 Aralık 2016; 16:06:38 >
  • hotlevel kullanıcısına yanıt
    Siz yanlış anlamışsınız. Aracım 1.4 dizel 207, yani lpgli değil. Lpgyi istememe sebebim tehlikeli bulmam. Kesinlikle de düşünmüyorum. Kendi arabamdan da genel olarak memnun değilim. Debriyajının-vitesinin sertliğinden, süspansiyonun sertliğinden, azıcık yokuşta hemen koku gelmesinden, bir de tabi eski araba olduğundan sürekli masraf çıkarmasından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MFN -- 13 Aralık 2016; 16:08:41 >
  • Ayda 2000-2500 km kullanacaksanız, benzinli araç ocağınıza incir ağacı diker.
  • 2.el model yüksek temiz bir dizel baksanız ?
  • Bütçeniz nedir, en önemli şeyi atlamışsınız bence...
  • Tamamdir simdi oldu lpg istemiyorum arac az yaksada memnun değilim yazmissiniz ya ordan baglanti kurdum istemeden :)) bütçeniz uygunsa tabiki dizel dusunebilirsiniz.onun disinda begendiginiz aracın dizel secenegi pahali ve lpg uyumu iyiyse onuda dusunebilirsiniz. Lpg dunyasi cok degismis korkulacak pek bisey yok aslinda. Bende eski dizel kullanicisiyim dusuk butceli bir arac almak durumunda kaldim ve mecburen yakit tasarrufu icin yakin zamanda lpg ye gectim.

• Dizel otomatik Megane, Astra gibi araçlara bakın bence.

90 bin olduğunu biliyorum ama benzinli alırsanız pişman edebilir.

Ben de aynı kilometreyi yapıyorum, dizel araç kullanıyorum.

Üstelik tercihim dizeller arasından bile en az yakan oluyor.
  • 2. el dizel otomatik araç bak, benzinli aracın tüketimi bıktırır, 2-3 ayda satışa koyarsın
  • 308'in bir depoyla 1800 km gittiği söyleniyor
  • Ayda yaptığınız km çok hocam. Benzinli araba size gelmez gibi duruyor.. Lpg ye karşıysanız ikinci el de olsa dizel almaya çalışın derim

• Yılda 25-30 bin km ise benzinli yerine dizel bakın.
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Evet atlamışım. Sıkıntı da orda zaten. Kendi arabamı verip üstüne biraz da nakit koyup gerisini krediyle almayı düşünüyorum. Zaten o yüzden ikinci el düşünemiyorum otomatik olarak.

• İlla benzinli olsun diyorsanız benim dikkatimi çeken Renault motorudur. Clio veya captur edc düşünebilirsiniz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.