Şimdi Ara

En Az Yakan Benzinli aile arabası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
11.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

Honda ve Toyota " servisi cep yakmıyacak öğretmen işi " maddesine aykırıdır

neden en pahali bakimi dizelde bile 330 ytl oldugu icinmi

SAdece bakım olarak bakmasak iyi olur olaya toyota sahibi olmuş bri olarak yazdım.
  • ncapte 5 yıldız kriteri ve servis pahalılığı hariç Honda civic derim buna ben. Ncapte 4 yıldız aldı ancak binen birisi olarak söyliyim ne kazalardan çıktım bu araçtan ben. servis olarakta ben hep tanıdık hondayla alakası olmayan servislere gidiyorum parçaları orjinal alıyorum pek bir şey tutmuyor ancak kendi servisleri oldukça pahalı.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

quote:

Honda ve Toyota " servisi cep yakmıyacak öğretmen işi " maddesine aykırıdır

neden en pahali bakimi dizelde bile 330 ytl oldugu icinmi

SAdece bakım olarak bakmasak iyi olur olaya toyota sahibi olmuş bri olarak yazdım.

siz hangi açıdan bakıyorsunuz peki

• Yetkili servislerde bir kapı sacı değişitip boyama yiyatı sorabilirseniz anlayacaksınız. Sarf malzemele harici fiyatlar çok pahalı.... Özelde de...
  • Coralla Verso 1.6 alınmaz.Çok ağır ve rampada bayar.Mecburen kullanmak zorunda kaldım 2 hafta ve çok canımı sıktı.Araba sollamak bile marifet istiyor.
    Fakar içi ekstra koltukları çekmeceleri falan şahane bir aile arabası.
    2.2 motorlu olanı gözüm kapalı alabilirim.
    Sıfır araç kesinlikle alınmaz.Bu kriz dönemind en iyisi borçlanmamak.
    Çok ihtiyaç varsa da 2.el bakmakta fayda var.
  • donanımlı her araç arıza çıkarır hele hele elektronik aksam arrtıkça arıza çıkarma olayı da artar.

ben megane II diyorum. bagajı ve iç hacmi geniş ve o fiyata çok donanımlı (xenon, açılır tavan,.....vs) bi meganéII alınır. yetkili servis ağı çok geniş rampada dağılmaz dağıtır, euro ncap'te de reanult zaten biliniyor.
  • Lpg takmak yerine dizel bakmanız daha uygun olmazmı sizin için ?

Temiz focus tdci , astra cdti , corolla d4d gibi araçlar bence daha mantıklıdır .
  • quote:

Yetkili servislerde bir kapı sacı değişitip boyama yiyatı sorabilirseniz anlayacaksınız. Sarf malzemele harici fiyatlar çok pahalı.... Özelde de...

bumu yani bende skoda fabia carptim on tampon değisti camurluk değisti kaput boyandi 1800 ytl yetkili serviste aynisi yariste bukadar tutmuyor sor bir servise...

ayrica dert buysa kaskosuz binmezsin boylece bir derdinde kalmaz isterlerse kapiya 2milyar alsinlar banane acikcasi...
  • fiat linea ya ne dersin...
  • Scenic Focus Vectra ...Bunlar kesinlikle az yakan benzinli araçlar değiller !

Scenic 1320 kg ve 1,6 motor.Nassı ekonomik olabilir ? ki değil zaten şehir içi 9,3 ortalama.

Focus Benzinli kullananlardan biliyorum emiyor benzini.Ama o fiyata dizelini düşünebilirsin.2006 - 2007 model uygun km de bulabilirsin.

Vectralar 1,6 motorla başlıyor ve o motor kasayı kaldırmıyor dolayısıyla çok yakıyor.
  • 30 liraya araba alabiliyosun ama lpg sini sonra taktırıyosun? neden bütçeyi 28 e çekip lpg parasını ayırmıyosun? memur adam böyle harcar parayı benim bildiğim. ncap e kadar girmişsin yani serviside üzmiycek. yakıtıda koklasınmış. rampada da çoşacakmış. öğretmen edebiyata yapma arkadaşım öğretmenlere ayıp oluyor. deki araba alacam yardımcı olun de..

bu nasıl bi turşudur ya
  • c-max,opel zafira,astra sedan,focus sedan,bir kasa önceki mondeo,bir kasa önceki civic,grand scenic,modus,grand modus,fusion,308,307 sw,colt,toyoto corolla,sw,versolara bakabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cellar Door -- 18 Ekim 2008; 12:00:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: realmusician

Mantıklı
    quote:

Orjinalden alıntı: historiyst_45

Astra (sedan) veya Focus ya da temiz bir Vectra ...

Dahada mantıklı.

Ayrıca Civic-Corolla'da sorunsuzluklarıyla ünlü araçlardır:)
  • Ben benzinli alıp tüple felan uğraşacağıma dizel alırdım keyfime bakardım.

25-30 bin liraya dizel focus, megane, astra, 307, c4 yığınla model araç var. İncele test et karar ver
  • quote:

Orjinalden alıntı: orion@bl

Ben benzinli alıp tüple felan uğraşacağıma dizel alırdım keyfime bakardım.

25-30 bin liraya dizel focus, megane, astra, 307, c4 yığınla model araç var. İncele test et karar ver

+1 Yakıtı üzmez dizelin,Artık hepsi turbo dizel olduğu için rampa mampa dinlemez. Dizeli düşün !

Focus TDCi kullanıcısıym ve tavsiye de ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

30 liraya araba alabiliyosun ama lpg sini sonra taktırıyosun? neden bütçeyi 28 e çekip lpg parasını ayırmıyosun? memur adam böyle harcar parayı benim bildiğim. ncap e kadar girmişsin yani serviside üzmiycek. yakıtıda koklasınmış. rampada da çoşacakmış. öğretmen edebiyata yapma arkadaşım öğretmenlere ayıp oluyor. deki araba alacam yardımcı olun de..

bu nasıl bi turşudur ya

yine fake lik çıkcak burdan
  • hocam sana uyan bi japon arabası al dicem ama lpg ye ne kadar uyar bilmem , hem lpg taktırmak istiyosan alırken lpg li aracı almak cok daha mantıklı öğretmen adamı benzin kasar sölemedi deme , bence dizel araclara bak dicem ama onlarında masrafı cok olabilir vede arıza cıkarırsa inanılmaz masraf olur , bence lpg li bir arac sana daha iyi olur lancer alabilirsin 2006 falan hemde paranın coğu cebinde kalır , öğretmen oldugun için temkinli olmak lazım dediğim gibi lancer olabilir , eğer lpg ye uyum sorunu yoksa corolla alabilirsin yada civic , focus da olur ama benzinlisi cok hantal
  • Focus-Civic-Corolla uygun
  • quote:

Orjinalden alıntı: desiya

Lpg takmak yerine dizel bakmanız daha uygun olmazmı sizin için ?

Temiz focus tdci , astra cdti , corolla d4d gibi araçlar bence daha mantıklıdır .

bende baştan dizel istiyordum malum tork yüzünden ancak hesap yaptım son zamlarla fabrika verilerine bakarak dizel corolla 18 ykr yakıyor (ort) ama benzinlisi lpg takılırsa %40 tasarruf ettiğini var sayarsak 13 ykr civarı yakıyo zaten benim benzinli kalosum 22 ykr yakıyo 3 ykr için tasarruf demek zor diyorum. ama teşekkürler fikir verdiğin için
  • arkadaşlar öne çıkan corolla ile civic var galiba tork hp ağırlık ve fiyat açısında birbirine yakınlar . civicin (2008) donanımı daha zengin gibi geldi. sağlamlıkları tartışılmaz.
    2. el değeri açısından corolla daha öne çıkıyor ne dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.