Şimdi Ara

emniyet kemeri takmayı güvensizlik algılayanlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
3
Favori
8.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
172 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şehir içi - dışı farketmez, araba sizin ise zorla taktırın. Takmayanı sert bir biçimde gerekiyorsa uyarın, pazara domates almaya gitmiyorsun takacaksın tabiiki yapın. Nefret ederim bu konuda ısrarcı insanlardan. Sildir git o zaman beğenmiyorsan. Kaprislere bak, hem arabaya alıyoruz hem cahil hem konuşuyor.
  • Mesela daha bugün olan aşağıdaki kazada muhtemelen kemer takılmamıştır. Çünkü sürücü ağır yaralıymış fakat araca bakınca ağır bir hasar yok.

Kemer takılmadığında özellikle takla durumu da çok tehlikeli oluyor.

Kaza haberi için link
  • Emniyet kemeri takmayan GERİZEKALIDIR!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evliliğin ilk zamanları eşim önde oturduğu halde ailesinden gördüğü gibi kemer takmıyordu. Bense daha aracımı çalıştırmadan takar sonra kontağa basan tipim. Baktım takmıyor uyarıyordum baktım sallamıyor, çekiyordum kenara kemeri takana kadar bekliyoruz diyordum. Birkaç atışma kavga bir kaç kaza videosu şimdi koltuğa oturduğu anda hemen bağlıyor bağlamayanları uyarıyor :))

• Manisa da ex aday kayınpederle kemer tartışması, "şehir içinde bişey olmaz" demesi, benim bu söze "siz bilirsiniz" demem ve manisa şehiriçinde 90 basıp ani frenle adamın torpido ile sevişmesini izlemişliğim var. Sonra ne mi oldu??? Sürücü bensem hemen araçtaki tüm kemerler takılıyor, ben değilsem ben hariç herkes(sürücü dahil) kemerini takmıyordu. Beyin bedava.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • murderer_utku kullanıcısına yanıt
    Rumuz - mesaj uyumu

• Sana değil etrafa güvenmiyorum yavrum. Eskiden analarımız böyle derdi.

Geçen Yoldan bir üniversiteli genç aldım, Arabaya bindi. "Afedersiniz Emniyet Kemeri takabilir miyim?" dedi. Çocuğa da deli midir nedir diye bakıp, Kendi kemerimi gösterip "Tabi zaten takmazsan bu ses ile devam edemeyiz" dedim.

Meğersem bundanmış. Yol boyunca dülü dülü dülü ses yapan bir arabaya nasıl dayanıyorlar ödüyorlar ben anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 14 Ağustos 2018; 14:47:22 >
  • Arkadaşımla birlikte taksiye bindik emliyet kemerimi taktığımda taksici dedi ki korkma kaza yapmayız. Gel böyle bir zihniyete açıklamasını yap

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kazayı geçtim virajlarda senin aracın içinde sağa solo kaymanı bile engelliyor baskı yaparak

• Sana güveniyorum da kendime güvenmiyorum, kemer takmadığım zaman kaza anında camdan fırlama huyum var deseydin..
  • Sadece arkadaşın Toros'una binerken tereddüt ediyorum: Camdan, kapıdan mı fırlatmak daha iyi yoksa içerde kalıp motoru mu kucaklamak daha iyi olur diye.

• yıllar önce komşu şehirde yatılı lise okuyordum. 2 saatlik mesafe. pazar akşamı okula gideceğim, otobüslerde yer kalmamış, gidersen önde muavin koltuğunda git dediler, tamam dedim. oturur oturmaz, emniyet kemerini taktım, şoför şöyle bir döndü, "n'oooldu yiğeenim korktun mu?" dedi. gel de anlat işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkmania -- 15 Ağustos 2018; 11:31:28 >
  • Abine yaşadığım tecrübeyi anlat.

Şehir içinde karşı şeritten gelen araç refüjü aşarak (150km/s 3 şerit gidiş - 3 şerit geliş) benim tam önümde bitiyor. Hakkımı helal etmediğim o, kemer takmadığı için kapıdan fırlıyor, geceyi çıkaramıyor. İç kanama geçirdim, ameliyata alındım. Ben de çok çektim ancak sakat kalmadım. Kemerim lif - lif olmuştu.

Otostop öğrenci aldığımda, kemerlerini takmalarını isterim. Yoksa indiririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay_53

Emniyet kemeri takılmadan araç hareket etmemeli bence hala böyle bir teknoloji yok.
    Stelvio’da da olması lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

taksicinin biri takma ben sıkılıyorum demişti. adalet ve denetim olmadığı için yasaları çiğnemek marifet görülüyor.
    taksiciler kemer takmaya daha çok özen göstermeliler, trafik kurallarına onlar tam uymalı,kanunlar ona şoförlük yetkisi vermiş ve elalemin adamını taşıyor yani başkasının canını taşıyor, taksiciler müşteriye kurallara uyması konusunda uyarmalı.
  • Boş insanlar onlar. Camdan fırladıkları zaman görürler emniyet kemeri takmakla takmamak arasındaki farkı. Ben alışkanlık haline getirdim marşa bastıktan sonra kemer takmadan ayağımı frenden bırakmam delikanlılıklada alakası yok bu kadar basit hayatım ucuz değil o kadar.

• güvensizlik değil de eziklik diyelim, sıkıntılı bir durumda sonucu fena olur ama.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzakdağ

taksiciler kemer takmaya daha çok özen göstermeliler, trafik kurallarına onlar tam uymalı,kanunlar ona şoförlük yetkisi vermiş ve elalemin adamını taşıyor yani başkasının canını taşıyor, taksiciler müşteriye kurallara uyması konusunda uyarmalı.

Alıntıları Göster
    taksicilerin uyduğu hangi kural var ki. basit ticaret kanununa bile uymuyorlar istemedikleri yere gitmiyorlar.
    kanunsuzluğa o kadar alışmışlar ki yakaladıkları ubercileri kendileri yakalayıp cezalandırıyorlar.
    bunları oy deposu olarak gören zihniyet yüzünden iyice şımardılar.

• Ben sürdüğüm arabaya binenlerden kemerini takmayan olursa inin o zaman sürmem takmazsanız diyorum. Önce ya saçmalama sür bir şey olmaz yakın zaten falan diyorlar, tamam o zaman in takmayacaksan diyorum. Sinirlenip takıyorlar. :)

• Kendim şahsi aracımla ilerlerken yola köpek atlaması sonucu kaza geçirdim. önümdeki araca çarpmamak için ani fren yapmama rağmen duramadım ve yaklaşık 60 km/h hızla önümdeki araca çarptım. Emniyet kemeri olmasaydı ön camdan çıkardım sanıyorum ama emniyet kemeri sayesinde yerimde kaldım.

Yan koltukta bilgisayar çantası vardı ve cama çarpıp camı kırdı.Emniyet kemeri için daha iyi örnek olamayacağını düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.