Şimdi Ara

emniyet kemeri takmayı güvensizlik algılayanlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
3
Favori
8.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
172 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün kardeşim kaza yapti. ehliyeti yoktu, yani sokak arasinda gidiyordu. en fazla kac km yapabilir ki.

basini direksiyona vurmuş, eve geldigimde olu gibi yatiyodu. saatlerdir dukkanda bos bos oturuyorum, bunu düşünüp.

lütfen kemer takın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir tanıdıkla bir yere gidecektik arabaya bindik ben her zamanki gibi emniyet kemeri taktım bana dedi ki "bu yollarda polis olmaz kemer takmana gerek yok" ben bu adama ne diyebilirim ne anlatabilirim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabama biner binmez kemeri takar yanımdakine de takmasını söylerim, sana güveniyorum diyenlere bak ben kendime güvenmiyorum taktım diyorum :)

• Valla ben araca bindigim anda kemerimi takarim. Yanimdaki ve arka koltukta oturan kim varsa da taktiririm. Rahatsiz olan, taksam ne olur takmasam ne olur vurunca zaten hep birlikte oluruz diyenler var, begenmiyorsan binme diyorum. Garajda bile olsam o kemer takilacak.

Daha onceden kaza gecirmisligim var, o begenmedikleri kemer hayat kurtariyor. O yuzden kemersiz yola cikmam.
  • Kendim için değil sana zarar vermemek için takıyorum de geç git

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Büyük şehirlerde bu konu çoktan aşıldı çoğu kimse takıyor zaten. Ancak küçük şehirlerde takmayan çok..

• Emniyet kemeri uyarı sesini devre dışı bırakmak için TOKA takanlara ne demeli.

Kemeri arkasına takıp üstüne yaslananlar var.

Emniyet kemeri takmaya üşenenler tokaya para vermeye üşenmiyor.

Cahil,apaçi,görgüsüz olmak araba markası ile olmuyor herşey beyinde bitiyor.

• Ona deki sana değil çevreye güvenmiyorum....
  • Sırf şunu söylemesi bile güvenmemen için bir sebep.
  • Birde ben takınca yolculardaki, aman bu acemi falan herhalde kaza yaparım diye kemer takıyor, kafası var.Bakıyorum kemerimi takınca böyle bir korkuyorlar, korkuyla kemer takıyorlar.Neyse en azından takıyorlar

• Bana taksici neden emniyet kemeri taktığımı sordu. :D

• Geçen aylarda ışıkta dururken arkadan çarptı birisi, kemerim takılı olmasa beynim ön cama çıkmıştı sanırım. %100 onun hatası olmasına rağmen ve basit bişey olmasına rağmen. ama millete bunu anlatamıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBrandy

Geçen aylarda ışıkta dururken arkadan çarptı birisi, kemerim takılı olmasa beynim ön cama çıkmıştı sanırım. %100 onun hatası olmasına rağmen ve basit bişey olmasına rağmen. ama millete bunu anlatamıyorsun
    Ben de yadırgayan taksicilere ve eşe dosta kırmızıda beklerken uyuyakalan bir kamyon-tır şoförünün arkadan çarpması halinde camdan baya bir yola uçup ölebilecekleri örneğini veriyorum ki bu tip kazalar oluyor.

• Buraya yazdigin içinde biriken öfkeyi keşke kendisine söyleseydin iştee asil mesele burda başliyo bilmemek ayip değil ögrenmemek ayip olur..kendisine ifade edip anlatsaydin da belki bi hayatta sen kurtarmiş olurdun sen bildiginle yetinmişsin.içine atmişsin olmadi.!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 15 Ağustos 2018; 21:59:9 >
  • Arkadaşımın arabasında öne oturdum bi gün, direk taktım kemeri alışkanlıktan. Bide kemer giriş yerini kapatmış ötmesin diye. Başka arkadaşlar da vardı srabada, hemen başladılar YAĞĞĞ NABIYON SEN KARI MISIN vsvs cinleriim tepeme çıkıyor. Bir de yakın arkadaşlarım, kötü düşünemiyorum onların adına.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emniyet kemerini icat eden volvo sayesinde hayattayım ve size yazabiliyorum.

Emniyet kemersiz yolculuk yapmayın.

• kemer takmayınca çıplak hissediyorum boşlukta gibi. yolcularda takmayan varsa viraja kıçı atacak kadar sert girerim, el direk kemere gider
  • Kemer takınca bir süre sonra alışkanlanlık oluyor, arabaya biner binmez elin kemere gidiyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.