Şimdi Ara

Emlak Balonu Sönmeye Başladı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
6
Favori
12.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Balon sönmesin direk patlasın inşallah. En baştada parası ile adam oldugunu zanneden agalar batsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Balon patlasa fiyatlar aşağı çekilir, ben aşağı çekilen bir fiyat göremiyorum.

• Kendimi bildim bileli emlak balonu patliyor patlayacak patlamak uzere. Hicte bir sey oldugu yok. Aksine her gecen gun daha da zamlaniyor evler. Gecen sene toprakran aldigim eve bu sene 100bin tl fazla para istiyorlar. Keske balon patlasa da herkes ucuza ev sahibi olsa ama yok kardesim. Muteahhitler anlasmis gibi kesinlikle fiyati asagi cekmiyorlar. Ev satislari durdu ama fiyatlar ayni. Sadece nakite sıkısmıs ev sahiplerinden 3 5 asagiya ev alabilirsiniz. Muteaahit yine tok satici. ( silivride ki emlak durumunu anlattim sizin oralari bilemem)

• Aslında Amerikalıların yaptığını yapacaksın. Şimdi adını hatırlamıyorum ama orda bir akım başlatmışlar ev alma kirala diye. Ev alırsak on yıllar boyunca bir noktada tatile gidemeden bulunduğun bölgeden bir yere kimildayamadan yaşayacağımıza kiralarım canım sıkıldıkça semtimi değiştirir veya şehrimi değiştirir otururum diyor özellikle yeni nesil kuşak. Bu sayede emlâk piyasası nerdeyse dibe vurmuştu, akıl almaz indirimlere gitmişti ev fiyatları. Sonuçta herşey bizde bitiyor. Sen ev almazsan onlar eşek gibi düşürecek fiyatları. Bu kadar basit, minnacık odalı 2+1 dairelere ne fiyatlar çekeni gördü bu gözler.. Yalnız emlakçıları deli ediyordum. Bu ne abi sen bu eve 250 bin mi diyorsun derdim. Onlar da abi piyasa bu her yer artık böyle, degerlenecek falan filan.. Ben de ya yemişim piyasayı ben iki kişi yanyana geçemediğim salona 250 bin vermem diyordum, akşama kadar en az 10 daire geziyor sonra yok olmadı beğenmedim diyordum, yüzlerinin hali şekilden şekile giriyordu. Bilseler param yok beni linç ederlerdi kesin

• ersabr E kullanıcısına yanıt
    Baktim hocam oralara ama zaten uçmuş fiyatlar kendim aslende ankaraliyim eş dost akraba çok onlarin vasitasiyla felan arastiriyorum bu yozgat bulvari taraflarini dusunuyorum aslında forum ankara civarlarını m gokcek in baya arazisi var orda

• Dindarı ateisti rant peşinde.
    Sorsanız en imanlı onlardır en humanist.
    Sizleri nereye havale edeceğimizi şaşıyoruz.
    Bol kazançlar şeytanlarınızla ya da aklınızla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 22 Ocak 2017; 1:57:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu muhabbet de bir türlü bitmedi be. Senelerdir bir şeyler sürekli patlıyor, iniyor. Kendimizi kandırmalayım arkadaşlar, kriz gelse de teğet geçse de durum değişmeyecek. Bu ülkede bir şeylerin iyi yönde değişeceğine dahi hiçbir umudum kalmadı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ^rof -- 22 Ocak 2017; 3:56:51 >
  • Artık paramızın bir değeri kalmadığı için tam tersine arsa ev fiyatları dahada artacak.
  • parola18 kullanıcısına yanıt
    %400 artmamiş 3 katina cikmis. Dolar 1.2 tl imiş şuan dolar 3.8 .Yani sizin orda fiyatlar sabit kalmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

Bugün 175 - 200 m2 dairenin fiyatı maliyeti 125000 - 175000 tl (Grohe - Vitra - Seranit fayans - Köpüklü tuğla - Isıcam konfor - Bina yoğuşmalı tip kazan ... ) 1. sınıf değil extra olacak

Toki 175m2 dairenin fiyatı 70000 - 85000 tl (işçilik sıfır - boğucu açıkları kapatan en kalitesiz kahverengi fayans - termoteknik kalitesiz petek - yoğuşmasız kazan -kullanışsız mekanlar...)

Emlak Balonu Sönmeye Başladı

Kinder süt dilimine benzettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam emlak piyasasında bir söz vardır; nerden alacağına karar veremiyorsan zenginlerin aldığı yerden al.

golfkent civarında villa parselleri çıkabiliyor mesela. bütçen sınırlıysa düşünülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Dindarı ateisti rant peşinde.
    Sorsanız en imanlı onlardır en humanist.
    Sizleri nereye havale edeceğimizi şaşıyoruz.
    Bol kazançlar şeytanlarınızla ya da aklınızla.

%50 nereden geliyor sanıyorsun?😁 Biraz daha kaos olsa oylar %60😘😘 Sen bizim milleti tanımadın herhalde😂

• Düşsün zaten.

Saçmasapan yerlerde en ucuz daireler 300000TL olmuş.

2+1 80m2 dairenin 90-100000TL civarı olması lazım.

• durumu olanlar alır onlar zaten her dönem alır kriz olduğunda bile.ama gariban milletim alamaz.önemli olan gariban milletimiz alsın ama bu fiyatlarla cok zor büyük şehirlerde.bakıyorum emlak konut yine kampanya yapmış 20 seneye cıkarmış vadeyi demekki satılmıyor.almıyor insanlar bu fiyatlar sacma zaten ve kazık bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leftercan1907 -- 22 Ocak 2017; 12:3:0 >
  • Iyi ya rahat bi nefes alalim.

Insallah daha da duser.

• Fiyatlar düşse de ev alabilecek olanlar zaten almaz.Ev alabilecek olan adam kenarda parası olandır.Parası olan da zaten şu durumda ev almaz / eğer gerçekten ihtiyacı yoksa.

Takip ettiğim ilanlar var ben de ev alacağım.Ama benim durum başka.İlanlar hep duruyor ve 10-50.000 düşüyor..İstesem 20.000 daha düşürürüm o kadar.550 olan ev 470 e alırım falan.Öyle 100 gibi bir düşüş olmuyor henuz.

• Hayat görüşü makarna mercimek ve bakliyat tüketip hiçbir kültürel aktivitesi olmayan cahil yobazlarin kredi çekip 20 yıl 30 yil gibi sürelerde geri ödemeye çalışması bana hic de çelişkili gelmiyor. Gayet tutarlı bir davranış.

Türkiye'de

Evi olmayan

Çocuğu olmayan

Evlenip de çocuğu olmayan/çocuk sahibi olmak istemeyen

Arabası olmayan

Kisilere saygi duyulmaz

Kredi cekip de araba aldim borc oduyorum acıtasyonu yapan adama saygi duyulur.

Ev aldim kredi cektim durumum belli acıtasyonu yapana saygi duyulur

Bunlarin hepsini yapan sonra bir de uzerine cocuk sahibi olan kişiler en makbulüdür.

İste kırsal ve şehirlerde herkeste görülen davranış biçimi buyken, yurt disina cikip dünyayı gezip kendi bilgi birikimini arttıran, bilgiye onem veren insanlari da hor görüp aslında kıskanıp ancak kendisi aynısını yapamayacağı için aşağılamaya çalışan bir toplum.

Zaten geri gidiyorken daha geriye gitmeyi seçen bir toplum.

Tebrikler başarılar

• Abi 400-500 bin lira nedir ya?Bu emlak piyasası harbiden kafayı yemiş.Şehrin merkezine 40 km olan köyden bozma yerde bile evler 250-300 arası.İmkanım olsa bile ev almayacağım kardeşim.Ben 20 yıl taksit ödeyeceğime gider kiralık evde otururum,daha az masrafım olur.Baktım ortam iyice kötüye gidiyor başka yere taşınırım.Ben bu insanların mülk sahibi olma hevesini anlamıyorum.Zaten taksit ödemek yerine keyfime göre bir yerde yaşarım.Hiç değilse borç altına girmem.Önemli olan kafamın rahat olması.Çoluğum çocuğum da kendi yapsın kardeşim.Kimse kusura bakmasın millete miras bırakacak lüksüm yok.Ölünce mezara da götüremiyorsun zaten.

20 yıla öldük mü kaldık mı?Hem evi aldığımız semtin geleceğinin ne olacağı belli değil.Belki de değeri o zamana kadar ödediğim paranın altına düşecek?Bunun garantisi var mı?Bu işler boş işler.Hep kapitalizmin oyunları bunlar.
  • pudinkk kullanıcısına yanıt
    Başta çok iyi gidiyordunuz da, dünyayı gezip bilgi birikimini arttırmak kısmında yanıldınız bence.

Dünyayı gezenlerin % 99'unun yaptığı şey pisa kulesini düzeltiyormuş gibi poz verip, bunu sosyal medyada paylaşarak hava atmaktan ibaret.
    Ev almak ve çocuk yapmak gibi şeyler, bu boş yaşam tarzının yanında çok daha mantıklı kalıyor.

Ha tabi 750 bine 1+1 rezidans almaktan bahsetmiyorum.

• 20 yil olsa ne olacak 100 bin kredinin Geri ödemesi aylık 1200 tlden 300 bin tl oluyor buda akıl karı gelmiyor bana

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.