Şimdi Ara

Emlak Balonu Sönmeye Başladı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
6
Favori
12.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok sürmez fiyatları yarı yarıya dusururler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yer Bandırma daha dün baktim ev sıfır 2+1 95 mtrekare net 76 metrekare etrafı açık yalitimlli bina ara kat2. Daire 250.000 oha diyorum

• Asıl bomba yatırım amaçlı alınıpta istenilen fiyata satılamayan, kiraya verilmek zorunda kalınan, kiralık konut fazlalığından dolayı düşük ücretlere kiralanabilen evlerin kiralarının ödenemediği zaman da kopacak. Kira ve konut fiyatları o kadar sırıtacak ki, işte o an biri tetiğe önce basmak için davranacak ve etraf düğün alayında ki gibi silah sesine boğulacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbulda gram oynamayacaktır belli başlı yerlerde fiyatlar. kiRalık belki ancak iş satın almaya gelince

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz daha sabredilip piyasa takib edilirse, şu anda 500000 istenen dairelerin 100000 150000 liralara güçlükle satıldığını göreceksiniz.
  • Imkan yok insanlar 500bine saticagi daireyi 150 bine saticagina yapmaz ve yapan az oldugundan yine ziplar ev fiyatları.

• Mevduat Faizi Hesaplama
    https://www.enuygun.com/mevduat/

Emlak Balonu Sönmeye Başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 22 Ocak 2017; 21:37:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

Hayat görüşü makarna mercimek ve bakliyat tüketip hiçbir kültürel aktivitesi olmayan cahil yobazlarin kredi çekip 20 yıl 30 yil gibi sürelerde geri ödemeye çalışması bana hic de çelişkili gelmiyor. Gayet tutarlı bir davranış.

Türkiye'de

Evi olmayan

Çocuğu olmayan

Evlenip de çocuğu olmayan/çocuk sahibi olmak istemeyen

Arabası olmayan

Kisilere saygi duyulmaz

Kredi cekip de araba aldim borc oduyorum acıtasyonu yapan adama saygi duyulur.

Ev aldim kredi cektim durumum belli acıtasyonu yapana saygi duyulur

Bunlarin hepsini yapan sonra bir de uzerine cocuk sahibi olan kişiler en makbulüdür.

İste kırsal ve şehirlerde herkeste görülen davranış biçimi buyken, yurt disina cikip dünyayı gezip kendi bilgi birikimini arttıran, bilgiye onem veren insanlari da hor görüp aslında kıskanıp ancak kendisi aynısını yapamayacağı için aşağılamaya çalışan bir toplum.

Zaten geri gidiyorken daha geriye gitmeyi seçen bir toplum.

Tebrikler başarılar

Eskiden askerliğini yapmayana erkek adam gözüyle bakılıp kız verilmezdi.
    Şimdi askerlik bile parayla. E geriye ne kaldı ev araba para...
    Evlilik programları geldi birden aklıma..
    Kendisine talip olan 65 lik adama 35 lik kaşarın sorduğu soru: evin var mı araban var mı yazlığın var mı maaşın kaç para amcaaa. İyiyse düşünürüz.
    Milletçe bindik bir alamete gidiyoz biryerlere..

• En güzeli prefabrik ev, şehirden uzak arsan olacak gerisi kolay

• quote:

Orijinalden alıntı: tomshardware

Başta çok iyi gidiyordunuz da, dünyayı gezip bilgi birikimini arttırmak kısmında yanıldınız bence.

Dünyayı gezenlerin % 99'unun yaptığı şey pisa kulesini düzeltiyormuş gibi poz verip, bunu sosyal medyada paylaşarak hava atmaktan ibaret.
    Ev almak ve çocuk yapmak gibi şeyler, bu boş yaşam tarzının yanında çok daha mantıklı kalıyor.

Ha tabi 750 bine 1+1 rezidans almaktan bahsetmiyorum.

Dünyayı gezip kendi yaşadığın yerle kıyaslamak hayatta başka kültürleri tanıyıp onların dünyaya bakışını görmekten bahsediyorum.

Pisa kulesinin yaninda resim çektirip sosyal medya üzerinden kendini pazarlamaya çalışan kisiler bu kategoriye giremez zaten.

Dünyayı gezmeye baslayinca bazi seylerin sabit bazilarinin ise tercih olduğunu anlayabiliyor insan. Türkiye nin su andaki durumu tercih mesela. Bunu çok net anlayabiliyorum.

Bugune kadar eşimle cok yere gittik ama bunlarin hiçbirini internete koymayiz gittigimiz yerleri yakin aile bireyleri dışında kimse bilmez.

Demek istediğim herkes dediginiz gibi değil.

İnternette gördükleriniz sizin dogal olarak genelleme yapmaniza neden olur , ancak görmedikleriniz ile tanismadiginiz icin böyle düşünüyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pudinkk -- 23 Ocak 2017; 19:26:41 >

• Balonun söndüğü falan yok.

• Merkezi yerler düşmüyor düşmüyor düşmüyor

Aksine son iki ayda üzerine koydu

Örnek

Ümraniye

Atasehir

Üsküdar devamlı takip ediyorum

Takip ettiğim. Daire uygun fiyata gitti almadım pişmanım bekleyeceğiz ama yok düşmüyor bırak artıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

Yer Bandırma daha dün baktim ev sıfır 2+1 95 mtrekare net 76 metrekare etrafı açık yalitimlli bina ara kat2. Daire 250.000 oha diyorum

Şişik fiyatlarla ev satmaya çalışanlar hayalle yaşıyor o fiyata sadece araplara satarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

Merkezi yerler düşmüyor düşmüyor düşmüyor

Örnek

Ümraniye

Atasehir

Takip ettiğim. Daire uygun fiyata gitti almadım pişmanım bekleyeceğiz ama yok düşmüyor bırak artıyor

Düşer hocam durdu emlak piyasası çok büyük kriz geliyor.Kime sorsam sinek avlıyor.Emlak piyasasını ayakta tutan suriyelilerdi artık onlarda uyandılar bariz kiralar düşmeye başladı bunun paralelindede ev fiyatları azar azar gerilemeye başladı bu gerileyiş hızlanarak ev fiyatları rayına girecek olması gerektiği seviyelere inecektir.Krizin ilk önlemi vadenin 20 yıla çıkmasıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbravo

quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

Yer Bandırma daha dün baktim ev sıfır 2+1 95 mtrekare net 76 metrekare etrafı açık yalitimlli bina ara kat2. Daire 250.000 oha diyorum

Şişik fiyatlarla ev satmaya çalışanlar hayalle yaşıyor o fiyata sadece araplara satarlar.

Insallah haketiklerini bulurlar

• Şuan abd de ki 2007 emlak krizinin benzeri bi durum yaşanıyor. İnsanlar emlağın patlayabileceğine inanmak istemiyorlar. Ondan fiyat kırmalar şu aşamada daha zayıf ancak 1 sene içinde çok büyük düşüşler bekliyorum. Borç kapıya dayanınca mecbur satacaklar.

• quote:

Örnek

Ümraniye

Atasehir

Ataşehir ne taraflar da arttı ? Hayır ben de oralara bakıyorum da artan yok

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

Örnek

Ümraniye

Atasehir

Esatpaşa. 2 aydır duran 290 k arakat 2+1 daire pazarlıkla 270 indi düşer daha diye almadım eşekler gibi pişmanım

Kaldıki diğer kalanlar çelçöp köpek bağlasan durmaz

Ümraniye çakmak en az 20 k koydu üstüne

Tuzla mimarsinan Kiptaş 2 etap 10 k

Esatpaşa üstü Üsküdar cumhuriyet desem öyle düşen bi fiyat ben göremedim

• quote:

quote:

quote:

Örnek

Ümraniye

Atasehir

Esatpaşa. 2 aydır duran 290 k arakat 2+1 daire pazarlıkla 270 indi düşer daha diye almadım eşekler gibi pişmanım

Hmm oraları bilmiyorum tabi ben Doğu Batı Ataşehir tarafları ile ilgileniyorum.Bu taraflarda pek artan yok.Aynı kalıyor ya da 20-40 düşüyor.O taraflar nasıl artıyor anlamıyorum

• quote:

quote:

quote:

Örnek

Ümraniye

Atasehir

çakmak çamlıkda oturuyorum.

saçmalıkdan başka bir şey değil bu fiyatlar.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.