Şimdi Ara

Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.908
Cevap
639
Favori
1.538.635
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yukarda mesajda 3 bankanın güncel bilgisini sunmuşsunuz teşekkürler.

diğer bankaların güncel durumlarını bilen varsa yazarsa memnun olurum,

tek tek sitelerine gidip bulup incelemek çok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 17 Ocak 2014; 14:54:40 >
  • İki ay önce maaşımı iş bankasına taşımıştım fakat verilen hizmetten hiç memnun kalmadım. Her ay bir kaç yere mutlaka EFT'm oluyor ve her seferinde benden 2,75 tl. para kesiyor. Maaş taşımalarında işlemlerinde SGK tarafından zaman kısıtlaması yoksa başka bir bankaya geçmeyi düşünüyorum. Aşağıdaki bankalar içinde aklıma en yatanı TEB oldu.

TEB EMEKLİYE HİZMET PROGRAMI

-Hesap İşletim Ücreti Ödenmez

-Emekli maaşınız TEB’den ödendiği sürece, maaş hesabınız için hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
    -Kredi Kartı Ücreti Ödenmez

-Emekli maaşınız TEB’den ödendiği sürece, sahip olduğunuz TEB kredi kartı için ücret ödemezsiniz.

-TEB Bonus Card ile peşin ya da taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş yaptıkça bonus kazanır, TEB Bonus Card’ın size özel kampanya ve fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Kazandığınız bonusları tüm Bonus Üye İşyerleri'nde keyifle harcayabilirsiniz.
    -TEB İnternet Şubesi’nden Yapılan EFT/Havale için Ücret Ödenmez

-Emekli maaşınız TEB’den ödendiği sürece, İnternet Şubesi’nden yapacağınız havale ve EFT işlemleri için ücret ödemezsiniz.
    -Marifetli Hesap ile Hesabınızdan İstediğiniz Zaman Para Çekip, Faiz de Kazanmaya Devam Edebilirsiniz

-Marifetli Hesap ile birikimlerinizin özel faiz oranları ile gecelik vadeli mevduatta günden güne büyüdüğünü görebilirsiniz. Dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, EFT/havale işlemlerinizi de ücret ödemeden yapabilirsiniz. Üstelik hesap işletim ücreti de ödemezsiniz. Marifetli hesabı, TEB Şubesi'nden, 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi veya teb.com.tr TEB İnternet Şubesi’nden dilediğiniz zaman açabilirsiniz.
    Üstelik 5.000 TL ve üzeri bakiye ile Marifetli Hesap açan müşterilerimize kumbara da hediyemiz. Hediye kumbaralarınızı TEB Şubeleri'nden alabilirsiniz.
    Emekli Maaş Hesabınızı Pratik Hesap’a Dönüştürebilirsiniz

Emekli maaşınızın yattığı vadesiz hesabınızı, henüz Pratik Hesap özelliği bulunmuyorsa, Pratik Hesap’a dönüştürebilirsiniz. Pratik Hesap, belirli tutar üzerindeki vadesiz bakiyeniz ile otomatik olarak Türk Ekonomi Bankası A.Ş. B Tipi Nakit Yönetimi Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu alır. Nakit çekim, otomatik fatura ödeme, havale gibi işlemleriniz esnasında otomatik olarak gerekli tutardaki fonu bozarak işleminizi gerçekleştirir. Emekli maaş hesabınızı TEB Şubesi'nden, 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi veya teb.com.tr TEB İnternet Şubesi’nden dilediğiniz zaman Pratik Hesap’a dönüştürebilirsiniz.
    Size Özel İndirimli Faiz Oranıyla Kaynak Hesap’a (Kredili Mevduat Hesabı) Sahip Olabilirsiniz*

-Kesintisiz para kaynağınız Kaynak Hesap’ınızı size özel indirimli faiz oranıyla kullanabilir, sadece kullandığınız gün kadar faiz ödersiniz. Hesabınızda para olmasa dahi kaynak hesabınızdan limitiniz kadar 7 gün/24 saat para çekebilir ve TEB Banka Kartınızla alışveriş yapabilirsiniz.
    Size Özel İndirimli Faiz Oranları ile Bireysel Krediler’den Faydalanabilirsiniz*

-Kefilsiz ve size özel indirimli faiz oranlarıyla ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi alabilirsiniz. Size özel sunulan güncel indirimli faiz oranlarını şubenizden öğrenebilirsiniz.
    Faturalarınız için Otomatik Ödeme Talimatı Verip, Hayatınızı Kolaylaştırabilirsiniz

http://www.teb.com.tr/bireysel/emekliye-hizmet-programi.aspx

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Finansbank

• Türkiye'deki tüm banka ATM'lerinden hesaplarınıza ulaşmanız ücretsiz!
    o Emekli maaşınızı Finansbank'tan almaya devam ettiğiniz sürece banka kartınızla Türkiye'deki tüm Banka ATM'lerinden ücret ödemeden hesap bakiyenizi sorgulayın ve hesabınızdan para çekin!
    • Faizsiz ve dosya masrafsız İhtiyaç Kredisi!
    o Aylık emekli maaşınızın maksimum 4 katına ve 2.000 TL'ye kadar, 6 ay vadeli ihtiyaç kredisi.*
    • Hesap İşletim Ücreti Yok!
    o Emekli maaşınızı Finansbank'tan almaya devam ettiğiniz sürece Hesap İşletim Ücreti ödemeyin. (kredi kartı belirtilmemiş, sormak lazım)
    • Tüketici, Oto ve Konut Kredilerinde Avantaj!
    o Tüketici Kredisi'nde mevcut faiz oranlarımız üzerinden %25 indirimli, kefilsiz, üstelik 3 ayda bir geri ödeme seçeneği
    o Oto Kredisi'nde mevcut faiz oranlarımız üzerinden %10 indirim ve 3 ayda bir geri ödeme seçeneği
    o Konut Kredisi dosya masrafında %25 indirim ve 3 ayda bir geri ödeme seçeneği
    • İnternet Bankacılığı'ndan Yapılan Havale ve EFT İşlemleri Ücretsiz!
    o Emekli maaşınızı Finansbank'tan almaya devam ettiğiniz ettiğiniz sürece İnternet Bankacılığı'ndan yapacağınız havale ve EFT işlemleri için ücret ödemeyin.

http://www.finansbank.com.tr/Bankacilik/bireysel/emekli-bankaciligi/finansbank-emeklilik-paketi.aspx

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DenizBank

Ayrıcalıklı Bankacılık Hizmetleri
    • Türkiye'deki ve dünyadaki tüm ATM'lerden ücretsiz para çekebilir ve hesap bakiyenizi kontrol edebilirsiniz.
    • Şubelerde işlem önceliği
    • Hesap işletim ücreti muafiyeti
    • İnternetten ücretsiz havale
    Kredi İhtiyaçlarınız için Emeklilerimize Özel Ayrıcalıklar Deniz'de
    • İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredilerinde indirimli faiz oranları ve avantajlar
    • 3 ayda 1 anapara ödemeli "Emekli Kredisi"
    • Başka bankalardaki kredi borcunuz için özel taksit ve vade avantajlarıyla "Transfer Kredi"
    • Acil nakit ihtiyaçlarınıza anında çözüm sağlayan Kurtaran Hesap, şimdi emeklilere özel indirimli faiz oranıyla
    Vadeli Mevduatınıza Özel Faiz Oranı
    Vadeli mevduatta size özel faiz oranlarıyla birikimlerinize daha fazla değer kazandırabilirsiniz.
    Emeklilere Özel "EMEKLİ BONUS" Avantajları;
    • Emekli Bonus ile sağlık ve seyahat harcamalarınız +2 taksit,
    • Emekli Bonus’unuzdan fatura, kira, aidat gibi düzenli ödemeleriniz ücretsiz,
    • Havaalanı ulaşımının en konforlu, kaliteli ve güvenli yolu DenizBank Shuttle Hizmeti, %30 indirimli fiyatlarla hizmetinizde.
    • Deniz Taksi Hizmeti ile İstanbul Atatürk Havaalanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı'na ulaşmak deniz yoluyla çok daha hızlı,
    • Bir telefonla yurt içi/yurt dışı uçak bileti, yurt içi ve yurt dışı otel ve paket tur rezervasyonları, yurt dışı gemi rezervasyonları ve yurt içi ve yurt dışı araç kiralama rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz. Uçak biletinizi ve diğer hizmetleri 3 taksitle alın.

http://www.denizbank.com/gunluk-bankacilik/ihtiyaclariniz/emeklilere-ozel.aspx

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akbank

Emekli Maaş Müşterilerine Sunduğu Avantajlar

Emekli maaş ödemesinin yapıldığı hesap için "Hesap İşletim Ücreti Muafiyeti" (Burada da kredi kartı belirtilmemiş)
    Tüm kanallardan havale masrafı muafiyeti *
    Akbank Direkt İnternet, Çağrı Merkezi ve ATM kanallarımızdan EFT muafiyeti *
    Kiralık Kasa yıllık ücreti 300 TL yerine sadece 100 TL! Depozito ücreti 200 TL yerine 100 TL! **
    Ortak ATM uygulaması ile yurt çapındaki tüm banka ATM’lerinden ayda 2 kez ücretsiz para çekme ve bakiye görüntüleme! ***
    İhtiyaç kredilerinde kefilsiz kullandırım, maaşını 3 ayda 1 alan emeklilere özel 3 ayda 1 dönem ödemeli kredi seçeneği
    İhtiyaç, taşıt ve konut kredilerinde kredi kullandırım ücretinde çok özel indirimler, avantajlı faiz oranları
    Vadeli mevduata özel faiz

https://www.akbank.com.tr/bireysel/hizmetler/Sayfalar/sgk-emekli-maas-odemeleri.aspx

• sizin için sadece eft ücreti sorun oluyorsa enpara alarak halledebilirsiniz

ama başkaca talepleriniz oluyorsa o zaman haklısınız ve bence gidip direk bankayla görüşüp sorun derim (tabi verilmiş bir taahhüdünüz yok ise)
  • kemal1414 kullanıcısına yanıt
    bankaya verilmiş her hangi bir taahüdüm yok, önümüzdeki hafta nasib olursa müşteri temsilcisi ile görüşmeye niyetim var, sınırlarım neymiş onu öğrenmek istiyorum.
    Hem şu enpara olayı da akla çok yatkın, daha önce oralı olmamıştım ama şimdi biraz incelemem lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alaçatı

bankaya verilmiş her hangi bir taahüdüm yok, önümüzdeki hafta nasib olursa müşteri temsilcisi ile görüşmeye niyetim var, sınırlarım neymiş onu öğrenmek istiyorum.
    Hem şu enpara olayı da akla çok yatkın, daha önce oralı olmamıştım ama şimdi biraz incelemem lazım.

o zaman çok geç bile kalmışsınız :)

enpara dan çok karımız oldu , internetten yaptığımız 500 tl. ye 100 tl. iade verdi (3 ay) ama şimdi verdiği bir şey yok ama yine de eft/havale ücreti yok +hesap işletim ücreti vs. yok

ama kredi kartı olmadığı için kendiniz para yatırıp oradan havale/eft ve internetten peşin alımlar yapabiliyorsunuz

yani bir tane elinizde bulunmasında fayda olduğu gibi hiçbir zararı yok

bence internetten başvuru yapın ve zaten kartınızı onlar istediğiniz yere getiriyorlar

% 20 iade olayı gerçekten çok müthiş bir kampanyaydı ve bir daha olur mu bilinmez

• kemal1414 kullanıcısına yanıt
    neler kaçırmışız vallahi hiçte farkında değilim.:)) nesye faydalananlar olmuş bari ona sevindim. umarım o kampanya tekrar geri döner de insanlar tekrar faydalanır.

benim şu an cebimde 4 tane kart var, birtane daha gelecek olursa eder 5. aslında ben bu kadar kart taşımak istemiyorum, tek banka ,tek hesap, tek kart ve tüm işlemler. olabildiğince sade yani.
  • Babam maaşını Finansbank'a taşıdık.
    Maaşını 20 sinden 20 sine çeker.
    Ama geçen ay 20 sinde çektiği maaş KMH çekti görünüyor.
    Var mı böyle bişey yaşıyan.
    İtiraz edicezde nasıl yol izlediniz.Bankanın tutumu ne oldu.
    Zaten iptal etmezse bu işlemi direk başka bankaya taşırız...

Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23)

• quote:

Orijinalden alıntı: istceko

quote:

Orijinalden alıntı: sametin

emekli maaşınızı bize aktarın size şu kadar nakit verelim puan verelim diyorlar. iyi güzel de peki bankalar bunu neden yapıyor. çünkü sizin paranız bankada durduğu sürece paranızı bir güzel faize işletiyorlar. sonra size de al senin payın şu kadar kadar deyip faiz gelirinin küçük kısmını size nakit/puan olarak veriyorlar. yani biz hem kendi paramızla bankaya faizcilik yapma imkanı veriyoruz hem de faiz getirisini yiyoruz. helal haram hassasiyeti olanların bu konuya çok dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. amacım kesinlikle tartışma yaratmak değil, sözlerim bu konuda islami hassasiyeti olanlaradır.

onemli bi mevzu

+1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alaçatı

neler kaçırmışız vallahi hiçte farkında değilim.:)) nesye faydalananlar olmuş bari ona sevindim. umarım o kampanya tekrar geri döner de insanlar tekrar faydalanır.

benim şu an cebimde 4 tane kart var, birtane daha gelecek olursa eder 5. aslında ben bu kadar kart taşımak istemiyorum, tek banka ,tek hesap, tek kart ve tüm işlemler. olabildiğince sade yani.

sormayın hocam aslında bende çok kart işini hiç sevmiyorum ama benimde kartlar biraz çoğaldı :)

gerçi bir tanesi ing kredi kartı ve bankamatik ve benden bu banka da eft/havale ve yıllık ücret vs. kesmiyor ama buna rağmen enpara çok cazip olduğundan bir tane kendime ,bir tane de oğluma aldırdım

millet öyle uyanık ki bazıları tüm sülalesine çıkartmış ve bayağı yüklü iadeler aldılar :)

ayrıca ben diğer bankaların kampanyalarına pek güvenmediğim için ziraat bankasında kaldım ,geçenlerde kredi kartı istermisiniz diye aradıklarında ilk sorduğum yıllık ücret oldu :)

ilk yıl kesmiyoruz ama sonra ki yıl 15 tl. kesilecek deyince hadi gönderin dedim ,ayırıca ilk 100 tl. lik harcamam sonrası 25 tl. puan geldi :)

• Ju3x kullanıcısına yanıt
    vay canına bu ne biçim bir iştir

ben boşuna demiyorum bunlara güven olmaz diye ,birkaç tl. verirler ama burnunuzdan getirirler

bu faiz tahakkuku dediği ne acaba
  • arkadaslar
    babannnemin, dedemden kalma halkbankasindan maasi var

finansbank veya garantiye tasimayi dusunuyoruz. maas yatma tarihleri değişmiyor degil mi?

bunun dışında kredi, kredi karti, nakit avans vs hiçbirini istemiyoruz. biz bilmeden açıp ekstra masraf çıkarmasinlar?

olası ufak tefek masraflari nelerdir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ju3x

quote:

quote:

Babam maaşını Finansbank'a taşıdık.

Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23)

Başına böyle olay gelen var mı...
    Görüşlerinizi bekliyorum...

Hiç mi bilgisi olan yok :)

e-devletten maaş ödemesi miktarına bakın.

maaşı bilmeden yorum yapamayız.

fazla çekim olmuş olmalı ki faiz işlemiş.

• Her ay 1440 standart çekilen...
  • quote:

quote:

quote:

Babam maaşını Finansbank'a taşıdık.

Başına böyle olay gelen var mı...
    Görüşlerinizi bekliyorum...

Hiç mi bilgisi olan yok :)

ek hesabınız kullanılmıs olabilir gecen ay, 1 aylık hesap özetine bakabilirmisiniz..yada otomatik ödeme veya kredi kartı borcu kmh tan cekilmiş olabilir.

• LaViTz kullanıcısına yanıt
    Kredi kartı kullanılmıyor evde yatıyor.
    Sadece maaş çekilir.
    Aydan aya aynı gün.
    Otomatik ödeme talimatıda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ju3x -- 19 Ocak 2014; 14:57:14 >
  • Ju3x kullanıcısına yanıt
    bir şekilde ek hesap kullanılmıs gözüküyor,bask türlü olması mümkün değil...hesap özetine bakabilirmisiniz..
  • quote:

Kredi çekmiş gibi göstermiş bizi.
    1. Faiz...
    2. Kredi kesintisi.
    3. Bankacılıkla ilgili bi belge...

Şimdi bizi kredi çekmiş giib göstermişler.
    30 tl kazanmışlar sonuçta.
    Beni kızdırmışlar.
    20 sinde paramız yatmamış bakiye sorgulamadan çekmiş babam.
    Ama ayın 20 siii yatmış olmalıydı.
    İtirazı yapcaz bakalım...

Var mı maaşını KMH dan çekmiş gibi görünen...

Bende maaşımı finansbanktan alıyorum. Benim maaşım her ayın 17 sinde yatıyor ancak hiçbir zaman aynı tarihte maaşı çekemedim hep bir sonraki gün hesaba geçiyor.

Finansbank maaş hesaplarını bir gün geç hesaba aktararak kendisi işletiyor.

Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu açan arkadaşa teşekkürler takipteyim
  • quote:

Her ay 1440 standart çekilen...

kardeş kmh kullanılmadıysa faiz işlemez.
  • onat kullanıcısına yanıt
    Bakalım bizede ders oldu.
    4 aydır sorunsuz 20 sinde çek.
    Aralık 20 de sorun çıksın.
    Birazdan hesap özetine bakıcam bakalım maaş ne zaman yatmış ne kadar yatmış...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.