Şimdi Ara

Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23) (222. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
20.908
Cevap
639
Favori
1.538.635
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teb e taşıdık ama nisan maaşı gene önceki bankaya yatmış. halbuki bankacı nisan ayı teb hesabınıza yatar demişti.. bu durumda sgk ile mi yoksa teb ile mi muhatap olmak lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kel1

teb unuttu galiba promosyonları ve getiren müşteriye 150 lirayı

Alıntıları Göster
    Teb Bankası maaş yattıktan 6 gün sonra promosyonu, promosyon yattıktan 1 gün sonrada referans 150tl yatırdı.

16/03/2020 teb subeden emekli maas taşıma başvurusu
    20/04/2020 emekli maaşı teb'e yattı.
    26/04/2020 promosyon ve ek promosyon yattı.
    27/04/2020 referans 150 yattı.

Not: Emekli maaşı yatmadan 2 adet fatura da otomatik talimat ile ödendi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dekareme kullanıcısına yanıt
    Siz bankacının dediğine bakmayın.Maaşınızın ödeme gününe ve SGK'daki işlemlerin yoğunluğuna göre değişebiliyor yeni bankaya taşıma süresi.Büyük bir ihtimalle bundan sonraki maaşınızı yeni bankanızdan alırsınız.

Zaten bankaya sorsanız bile onların yapacağı birşey yok ki.Çünkü taşıma başvurusu sonrası gereken işlemler SGK tarafından yapılıyor ve bence süreç yetişmemiştir.

• Acele etmeyin ve biraz tolerans tanıyın bankalarınıza.

Çünkü sizinde okuduğunuz gibi ; promosyonları 1 hafta sonrasında yatırılan arkadaşlar da var aramızda...

• Konu dışı belki ama annemin emekli maaşından hiçbir borcu olmadığı halde 136.46 TL kesinti yapılmış. E devlet ten baktığımda aylık borcu olarak girilmiş. Bilgisi olan veya başka başına gelen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Siz bankacının dediğine bakmayın.Maaşınızın ödeme gününe ve SGK'daki işlemlerin yoğunluğuna göre değişebiliyor yeni bankaya taşıma süresi.Büyük bir ihtimalle bundan sonraki maaşınızı yeni bankanızdan alırsınız.

Zaten bankaya sorsanız bile onların yapacağı birşey yok ki.Çünkü taşıma başvurusu sonrası gereken işlemler SGK tarafından yapılıyor ve bence süreç yetişmemiştir.
    teşekkürler
  • Bonus maas kartına bonus olarak yatıyor hesapta göremezsin bonus olarak gözüküyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferkaya1

Konu dışı belki ama annemin emekli maaşından hiçbir borcu olmadığı halde 136.46 TL kesinti yapılmış. E devlet ten baktığımda aylık borcu olarak girilmiş. Bilgisi olan veya başka başına gelen var mı?
    İlaç almış olabilir veya birçok kez sorduğum üzere bazı özel bankalar maalesef eksik maaş veriyorlar

Kaldık kamu bankalarına bu yüzden...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• serden kullanıcısına yanıt
    Merhaba bizde finansa taşıdık maaş 27 nisanda hem maaş hem promosyon yatmış, fakat emeklilere verilen 1000₺ yatmamış bununla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

• berkay956 B kullanıcısına yanıt
    Önceki bankanıza baktınız mı? oraya yatmış olabilir...
  • Yok kardeşim banka ile ilgisi yok. Devlet yapmış kesintiye. İlaçla ilgisi yok. Uzun zamandır doktora gitmedi. Zaten ilaç kesintileri E devlet de belirtiliyor.

• hakanberber53 H kullanıcısına yanıt
    Doğrudur oraya baktım ama yatmamış hala, yatan varsa bankayla görüşeyim bari.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Martın 24ünde ziraat bankasından iş bankasına annemin maaşını taşıdık. Nisan maaşı yine ziraate ama bayram ikramiyesi iş bankasına yattı. Yıllardır ayın 5inde maaş yatardı ama bu ay 1inde ve eksik olarak iş bankasına yattı. E devlete baktığımızda aylık borcu adı altında 405 TL kesinti yapmışlar sebebini İnternette aradım bulamadım, yukarıda bir arkadaşında başına gelmiş. Yarın sgk ya giderek sebebini öğreneceğim. Bu arada iş bankası hala promosyonu yatırmadı onun içinde bankaya gidilecek.

• Annemin ptt promosyonu otomatik yenilenmiş, banka değiştirebilir miyiz Promosyonu iade ederek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uğur KESER -- 4 Mayıs 2020; 1:10:59 >
  • Uğur KESER kullanıcısına yanıt
    Bu hakkınız her zaman sabittir.Dilediğiniz anda aldığınız promosyonu iade ederek banka değiştirebilirsiniz...

• Merhaba,
    Babam emekli oldu ve birikmiş tutar seçmiş olduğumuz QNB Finansbank'a yatırıldı mesajı geldi. Ardından şubeye gidip emekli hesabını açtırdı. Kart henüz basımda olduğu için mobil bankacılıkta giriş yaptığımızda açtığımız şubenin hesap yok. Aynı zamanda daha başka şubeden açılmış kredi kartı da kullanıyor. Fakat mobil bankacılıkta emekli hesabı yok. Nerede bu meret ? Arayıp hesaplar kısmında bakın diyorlar, şifre veriyorlar giriyorum yapıyorum yine aynı anlamadım. Ne hesap var ne para.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VADev -- 4 Mayıs 2020; 11:31:26 >
  • Maça_Rua M kullanıcısına yanıt
    SGK ya gittiğinizde sonucu buradan paylaşırsanız sevinirim

• 9 martta hesabı taşımıştık. Bugün TEB 1125 TL yatırmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: VADev

Merhaba,
    Babam emekli oldu ve birikmiş tutar seçmiş olduğumuz QNB Finansbank'a yatırıldı mesajı geldi. Ardından şubeye gidip emekli hesabını açtırdı. Kart henüz basımda olduğu için mobil bankacılıkta giriş yaptığımızda açtığımız şubenin hesap yok. Aynı zamanda daha başka şubeden açılmış kredi kartı da kullanıyor. Fakat mobil bankacılıkta emekli hesabı yok. Nerede bu meret ? Arayıp hesaplar kısmında bakın diyorlar, şifre veriyorlar giriyorum yapıyorum yine aynı anlamadım. Ne hesap var ne para.
    kart ile hesabın bir alakası yok. vadesiz hesaplara tıklayınca orada çıkması lazım
  • AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM kullanıcısına yanıt
    işte onları da yaptım, tüm hesaplarda baktım yok sadece kredi kartının vadesiz hesabı var. Neyseki merkez'e ulaşabildik durumu anlattı babam. Şube ile yazıştılar ve hesapta para varmış. ilk maaş olduğu için parayı bankanızdan çekeceksiniz ve hesabı bağlayın dediler. Normalde hesap açtığı vakit 5bin aşağı işlem yapmıyoruz demişlerdi ve merkez buna istisna olarak bankadan çekebilirsiniz dedi. Bugün gidecek bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.