Şimdi Ara

Elveda Multijet: Fiat 2030 itibariyle sadece elektrikli araç satacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiatı bilmemde Renault otomotiv dünyasının serdengeçtilerinden, fransa devleti ortağı, ab dağılmazsa, fransa ihtiyat akçesine kadar parasını harcayıpta çökmediği sürece Renault’a bir şey olmaz bence.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sharkemre kullanıcısına yanıt
    Hocam Renault markasını seven biri olarak ben de Renault tarafında pek gelecek görmüyorum.

Tabi sadece Renault için değil Avrupa'daki markaların çoğunun sonu aynı olacak gibi geliyor bana.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Elektrikli arabaya binebilirsek zaten fiat sayesinde bineriz . Türkiyenin volkswageni yani halk arabasıdır fiat. O da olmasa sofor araba hayal olurdu alt tabaka için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt
    İstanbul'da rektifiye görmemiş 500.000 km Albea taksiler mevcut. Tek rakibi dCi.

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Fiat'a da Renault'a da hiçbirşey olmaz. Fiat'ın arkasında Agnelli ailesi ve İtalya var. Üstelik FCA PSA ile Stellantis adı altında birleşti. Renault ise 122 yıllık marka, Nissan ve Mitsubishi ile ittifak halinde. Twizy, Zoe (model 9 yılda 300.000 sattı) ve Kangoo ürettiği elektrikli araçlar. Hatta ülkemizde üretilen ilk elektrikli araç Fluence Z.E.

• Dizelin işi bitti. Bu saatten sonra 0km dizel araba alanin aklina sasarim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıfır Dizel icin birsey diyemem de Dizel in isinin bittigine inanmıyorum.Euro4 Dizellerde hicbirsey yok.Canavar gibi kullanıyorsun.Euro5 Multijet ve DCI kullandık,kullanıyoruz canavar gibi,Adblue bilmem ama Yag Yakan ya da kafamın rahat olmayacagı 1.4 Fire yerine gider 1.3Mjet, 1.6Mjet alır binerim.Hem ekonomi hem guc hem tork canavar gibi...

• 1.3 Elecjet geliyor demek

• Bizim dizeli bırakmamız için dizel üretiminin bitmesi değil dizel aracın tamamen yasaklanması lazım.O da dünya ticaretinin ve yolculuğunun çok önemli bir bölümünü sağlayan dizel araçlar olduğu için imkansız birşey.Ancak 2100 yılı gibi elon mask ın şirketi marsın büyük bir bölümünde sınırsız lityum batarya madeni bulup dünyaya getirirse ya da başka bir yol bulunup bayarya yapmak bedava durumuna gelirse olur.Yani biz görmeyiz zaten.2030 yılında dizel üretimi bitse sanki hemen elektrikli araba alabilecekmişiz gibi konuşuyorlar.2030 yılında erdoğanın padişahlığı engin altan düzyatanın şeyhülislamlığı maliye bakanı nihat hatipoğlu döneminde dolar 35 tl iken elektrikli arabalar dizelle aynı paraya gelse bile biz ancak 1.0 65 beygir renault tailant alacak duruma geliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Bizim dizeli bırakmamız için dizel üretiminin bitmesi değil dizel aracın tamamen yasaklanması lazım.O da dünya ticaretinin ve yolculuğunun çok önemli bir bölümünü sağlayan dizel araçlar olduğu için imkansız birşey.Ancak 2100 yılı gibi elon mask ın şirketi marsın büyük bir bölümünde sınırsız lityum batarya madeni bulup dünyaya getirirse ya da başka bir yol bulunup bayarya yapmak bedava durumuna gelirse olur.Yani biz görmeyiz zaten.2030 yılında dizel üretimi bitse sanki hemen elektrikli araba alabilecekmişiz gibi konuşuyorlar.2030 yılında erdoğanın padişahlığı engin altan düzyatanın şeyhülislamlığı maliye bakanı nihat hatipoğlu döneminde dolar 35 tl iken elektrikli arabalar dizelle aynı paraya gelse bile biz ancak 1.0 65 beygir renault tailant alacak duruma geliriz

Eğer "2030 yılında dizel üretimi bitse sanki hemen elektrikli araba alabilecekmişiz gibi konuşuyorlar." dan sonrası gerçekten gerçek olursa artık yaşamak için bi sebep kalmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Dizelin işi bitti. Bu saatten sonra 0km dizel araba alanin aklina sasarim.

benim yaşım 47 seninki kaç bilmiyorum sorum şu

sen veya ben bir elektrikli araba alıp en az 800 km üstü batarya menzili veren bir aracı kaç sene sonra sürebiliriz

cevapları yaz herkes dizelin bitip bitmediğini

gerçek değerler ile öğrensin..

• zaten topu topu 3 modeli var zor olmasa gerek...

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Reno yu sevmezsin,Fiat ı sevmezsin ama DCI ile Multijet Efsane Motorlar ve son derece mantıklı araclar bu markaları karalamakla birsey olmaz.

Dunya Ford un etrafında donmuyor.

• 2030 hedefi varken elveda demek için biraz erken

• quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

benim yaşım 47 seninki kaç bilmiyorum sorum şu

sen veya ben bir elektrikli araba alıp en az 800 km üstü batarya menzili veren bir aracı kaç sene sonra sürebiliriz

cevapları yaz herkes dizelin bitip bitmediğini

gerçek değerler ile öğrensin..

Alıntıları Göster
    41 im ben. Lakin konunun elektrikli arabayla filan ne alakasi var onu anlamadim.

Trend artik 2030 a kadar kucuk hacim turbo benzindir. Dizel bitti diye şak diye elektriklilere atlanacak diye bir kural kaide yok.

2030 lara kadar surecek ara geçıs doneminde turbo benzin ve hibritlerle idare edilecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bunlar son kasalar. Bu saatten sonra cikacak yeni kasa s lerde cls lerde filan dizel motor gormeyeceksin.

• en çok kirlilik yapan fiat en geç elektriğe geçen fiat. italyanlar yine işin içinden çakallıkla sıyrılmayı başarıyorlar.

türkiyede çok bilinmiyor ama avrupada olsanız fiat a açılacak davadan payınızı alırdınız.

https://fiat-chrysler.emissionsclaim.co.uk/

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.