Şimdi Ara

Elmas kullanarak cam nasıl kesilir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
15.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hırdavaçı dan cam kesici istedim böyle bişey verdi nasıl kullanılacağını bilmiyorum.üzerindeki değerler neyi değiştiriyor sıradan bir camı kesmem için ne yapmam lazım ?

• kılavuz bir çizgi çekip kesilecek bölgeye gaz dökerek yakacaksın ve elmasla keseceksin.
    Yukarıda verilen açılar camın kalınlığına göre seçimde kullanmanız gereken bilgileri göstermektedir.Kural olarak ince camlar için küçük açılar , kalın camlar için büyük açılar tercih edilir.

Bu video yardımcı olacaktır.

http://www.izlesene.com/video/cam-kesimi/716505
  • 4 yazıyor mesela, 4 mm cam için mi uygun
    uçları aynı gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben önce elması yağlıyorum sonra çizgiyi çekiyorum ve alttan çizgi çektiğim kısma o elmas ile orta sertlik tık tık şeklinde vuruyorum , vurdukça o çizginin kırıldığı açıkca görünüyor ,sonuna kadar bu şekilde gidiyorum ve en son tık diye kırıyorum çizgiden düzgün kırılıyor , bu arada bunu yaparken camcı eldiveni takmanızı ve güvenlik gözlüğü giymenizi kesinlikle öneririm
  • Cam kesme ile ilgili tüm sorularınızı özel olarak veya buradan sorabilirsiniz camcıyım elimden geldiğince yardımcı olurum

• Tavanlar da oluşan küfleri üzerine çamaşır suyu sıkarak yok edilmesini gösteren bir video izledim. Tecrübe eden var mı acaba ?
    Yada küf için başka çözümü olan yardımsever forumdas

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lemonway kullanıcısına yanıt
    Hocam o küfler silerek yikayarak vs. Bir şekilde gidiyor ama tekrar oluşuyor gene çamaşır suyu sadece bunun zamanını uzatiyordur çünkü ben tinerle yapmıştım gene olmuştu bu yalıtım boyası var belki o işinize yarayabilir ama bilgim yok kesin çözümü yalıtım başka varsa bilmiyorum

• Cambalkoncu kullanıcısına yanıt
    yalıtım yapılacak umarım, sanıyorum 2017 yılı sonuna kadar apartmarın dış cephe yalıtımı zorunlu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lemonway kullanıcısına yanıt
    Yalıtım yapılana kadar o küf mecbur çekilir yada içten yalıtım yapabilirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.