Şimdi Ara

Elite Dangerous ( PS4 Ana Konu ) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
619
Cevap
9
Favori
18.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu gemiye sahip olmak istiyorum 22 milyon krediyi toplayınca benim olacaksın imperial clipper..

Elite Dangerous ( PS4 Ana Konu )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crypto81 -- 27 Temmuz 2017; 17:0:57 >
  • FoxHound kullanıcısına yanıt
    Yeni gemi alirken eski gemiyi satacaksaniz, eskinin uzerindeki kullanacaginiz modulleri store edin. Kullanmayacaklarinizi satin, aldiginiz fiyata satabiliyorsunuz. Ama eski gemiyi uzerinde satmak istediginz moduller yuklu halde satmayin. Gemiyi satarken yuzde 10 kesinti oluyor. Modulleri tek tek satip gemiyi bos halde satin. Modullerle bir satarsaniz onlar da yuzde 10 kesintili gider.

Core internal modulleri bosaltamiyorsunuz. O yuzden oradan satmak istediginiz modulu dusuk modullerle exchange edin parasi oyle gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 27 Temmuz 2017; 18:6:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crypto81

bu gemiye sahip olmak istiyorum 22 milyon krediyi toplayınca benim olacaksın imperial clipper..

Empire rank'inin belli bir seviyede olmasi gerekiyor bu gemi icin, eger rank atlamadiysan simdiden rank yukseltmeye bak

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

quote:

bu gemiye sahip olmak istiyorum 22 milyon krediyi toplayınca benim olacaksın imperial clipper..

Empire rank'inin belli bir seviyede olmasi gerekiyor bu gemi icin, eger rank atlamadiysan simdiden rank yukseltmeye bak

federation power dan imperial powera geçmem lazım önce herhalde almam için, rank yükseltmek için imperial görevleri yapmam gerekiyor dimi..

• quote:

quote:

quote:

federation power dan imperial powera geçmem lazım önce herhalde almam için, rank yükseltmek için imperial görevleri yapmam gerekiyor dimi..

Power play ranklari icin her hangi bir power'a baglanman gerekmiyor. Sadece istasyonlardaki o power'a bagli factionlarin gorevlerini yapsan yeterlidir. O gorevleri yaptikca veya sistem istedigin power'a bagli bir sistemse o sistemdeki wabten gemileri patlatip bountyleri o sistemdeki bir istasyondla teslim ettikce o sistemin bagli oldugu power rankin gelisir.

Rankin yuzde 100'e geldiginde hangi power ise o powerin "Navy" gorevi cikiyor. Belli bir yerde cikmaz herhangi bir istadyonda cikabilir bu gorev tamamen rastgele. Bu gorevi alip tamamladiginda ranki atliyorsun. Rankin yuzde 100 oldugunda bu Navy gorevini goremezsen devam et ayni powerila bagli factionlarin gorevlerini yapmaya. Yuzde 100 bile yapmis olsan bir sonraki rankin yuzdesi devam ediyor bosa gitmiyor.

Rank yuzdeleri biraz yavas gelisiyor, rank atlamak biraz ugras istiyor. Yuzlerce federasyon gorevi yaptim henuz Midshipman'im. 3. Rank.

Ileride rank atladikca bazi sistemlere giris iznin aciliyor. Sol sistemi mesela bizim dunyamizin sistemi federasyona bagli ve federal rankimin yukselmesi lazim oraya gidebilmem icin.

Pledge meselesine gelirsek. Power play konularina girdik simdi ki biraz kallavidir. Bir powera Pledge oldugunda o powerin galaksi uzerinde gelismesine yardim edebiliyorsun. Bu rank konusundan tamamen farkli hic alakalari yok birbiriyle bunu karistirmayin. Pledgede expansion, control, fortify gorevleri oluyor istedigini istedigin gibi yapabilirsin. Bunlari yaptikca merit kazaniyorsun. Her hafta bunlar sifirlaniyor ve haftalik kac merit kazandiysan ona gore bir ust seviyeye geciyorsun. En yuksek seviye mesela 10.000 merit istiyor haftalik, ve odulu de 50 milyon :) hafta sonlandiginda 10.000 merite ulastin mesela yariya dusuyor yeni haftada, 5000 oluyor, kalan 5000 i yine sen o hafta kazanmalisin.

Pledge konusu da ustun koru bu sekilde. Yani gemiler icin veya sistem izinleri icin pledge yapmana gerek yok. Pledge in olayi yukaridaki gibi apayri bir durum. Herhangi bir powera pledge yapmis haldeysen, diger powerda yine rank atlayabilirsin gemi izinleri icin. Bunlarda bi kisitlama yok. Federalden cikmana gerek yok yani empireda rank atlamak icin. Empire factionlarinin gorevlerini yapman yeter.

Bir de oyunda kendinize bir ev sistem belirleyin. Orada rank ve repi iyice yukseltmeye bakin. Ben mesela simdilik federasyonun headquarter sistemi Nanomam'i kendi evim belledim. Orada epey yukselttim kendimi sevdirdim. Boylece gorevler de daha cok kazandiriyor. Ileride sol sistemine iznim acilinca orayi evim olarak secmeyi dusunuyorum.

Ileride gemileriniz cogalacak modulleriniz cogalacak ve birden cok gemi ve modul tutmak isteyeceksiniz elinizde cunku her geminin farkli bir konuda iyi yanlari var. Ben Python aldiysam tine de Asp X'den vazgecmiyorum cunku cilgin uzaklara atlayabiliyor. Yolcu tasika icin en guzel gemi bu oyunda. Ama savaslarda cargolarda vs. Python tutuyorum. Veya Luxury kabinler var bazi yolcular bu kabinlerden istiyor ve parasi ve repi cok cilgin bu gorevlerin. Ama luxury kabinleri sadece Beluga Liner ve Orca gemilerine takabiliyorsunuz. E ileride para olunca bunlari da almak istersiniz haliyle. Iste bunlari hep eviniz bellediginiz sisteme cekin orada dursun. Mesela li yong ruinin sistemlerinde modul ve gmeiler yuzde 15 indirimli. Oralara guzel atlayan geminizle gidip yeni geminizi modllerinizi alip geri gelin. Oraya koydugunuz gemiyi de ev sisteminize transfer ettirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 27 Temmuz 2017; 18:30:24 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Power play ranklari icin her hangi bir power'a baglanman gerekmiyor. Sadece istasyonlardaki o power'a bagli factionlarin gorevlerini yapsan yeterlidir. O gorevleri yaptikca veya sistem istedigin power'a bagli bir sistemse o sistemdeki wabten gemileri patlatip bountyleri o sistemdeki bir istasyondla teslim ettikce o sistemin bagli oldugu power rankin gelisir.

Rankin yuzde 100'e geldiginde hangi power ise o powerin "Navy" gorevi cikiyor. Belli bir yerde cikmaz herhangi bir istadyonda cikabilir bu gorev tamamen rastgele. Bu gorevi alip tamamladiginda ranki atliyorsun. Rankin yuzde 100 oldugunda bu Navy gorevini goremezsen devam et ayni powerila bagli factionlarin gorevlerini yapmaya. Yuzde 100 bile yapmis olsan bir sonraki rankin yuzdesi devam ediyor bosa gitmiyor.

Rank yuzdeleri biraz yavas gelisiyor, rank atlamak biraz ugras istiyor. Yuzlerce federasyon gorevi yaptim henuz Midshipman'im. 3. Rank.

Ileride rank atladikca bazi sistemlere giris iznin aciliyor. Sol sistemi mesela bizim dunyamizin sistemi federasyona bagli ve federal rankimin yukselmesi lazim oraya gidebilmem icin.

Pledge meselesine gelirsek. Power play konularina girdik simdi ki biraz kallavidir. Bir powera Pledge oldugunda o powerin galaksi uzerinde gelismesine yardim edebiliyorsun. Bu rank konusundan tamamen farkli hic alakalari yok birbiriyle bunu karistirmayin. Pledgede expansion, control, fortify gorevleri oluyor istedigini istedigin gibi yapabilirsin. Bunlari yaptikca merit kazaniyorsun. Her hafta bunlar sifirlaniyor ve haftalik kac merit kazandiysan ona gore bir ust seviyeye geciyorsun. En yuksek seviye mesela 10.000 merit istiyor haftalik, ve odulu de 50 milyon :) hafta sonlandiginda 10.000 merite ulastin mesela yariya dusuyor yeni haftada, 5000 oluyor, kalan 5000 i yine sen o hafta kazanmalisin.

Pledge konusu da ustun koru bu sekilde. Yani gemiler icin veya sistem izinleri icin pledge yapmana gerek yok. Pledge in olayi yukaridaki gibi apayri bir durum. Herhangi bir powera pledge yapmis haldeysen, diger powerda yine rank atlayabilirsin gemi izinleri icin. Bunlarda bi kisitlama yok. Federalden cikmana gerek yok yani empireda rank atlamak icin. Empire factionlarinin gorevlerini yapman yeter.

Bir de oyunda kendinize bir ev sistem belirleyin. Orada rank ve repi iyice yukseltmeye bakin. Ben mesela simdilik federasyonun headquarter sistemi Nanomam'i kendi evim belledim. Orada epey yukselttim kendimi sevdirdim. Boylece gorevler de daha cok kazandiriyor.

sen 1 hafta 10 günde nasıl bu kadar uzmanlaştın hayret ediyor ve seni tebrik ediyorum elite dangerous ta ustamsın...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bir de oyunda kendinize bir ev sistem belirleyin. Orada rank ve repi iyice yukseltmeye bakin. Ben mesela simdilik federasyonun headquarter sistemi Nanomam'i kendi evim belledim. Orada epey yukselttim kendimi sevdirdim. Boylece gorevler de daha cok kazandiriyor.

sen 1 hafta 10 günde nasıl bu kadar uzmanlaştın hayret ediyor ve seni tebrik ediyorum elite dangerous ta ustamsın...

Sagolasin, oyun uzay kesif simulasyonu konusunda o kadar nokta atisi bir oyun olmus ki bu konulara ilgin de olunca baska bir sey oynamiyorsun. Yillardir aradigim oyun boyle bir seymis,

istedigim aradigim her sey ve fazlasi var oyunda

Bu arada yukarida High wake nedir diye sormus FoxHound onu unuttum. High wake scanner bir gemi high wake yaptiginda (FSD ile dogrudan sistem degistirdiginde) iz birakir. O iz High Wake'tir. Bu scanner ile bu izi tarama yapip o geminin hangi sisteme atladigini gorebiliyorsunuz. Ayrica bu scanner ile High waje taramalarindan Data elde edebiliyorsunuz. Ileride muhendisler modul gelistirmesi icin High wake den elde ettiginiz datalardan isteyecekler.

Bir de Low wake var. Bunun icin scanner takmaniza gerek yok her sekilde tarayabilir. Low wake de geminin sistem icinde Supercruise'a gecmesi demektir. Yani baska sisteme atlamiyor yine sistem icinde ama supercruise'a gecmis. Bunu tarayarak da sistem icinde nereye dogru gittigini tespit edebiliyorsunuz. Eger pesinde oldugunuz bir gemiyse bunu supercruise'dan cekmeniz icin Frame Shift Drive Interdictor modulunu kullanmaniz gerek. Bununla onu supercruise'dan kopartio yaniniza cekip allah ne verdiyse dalabilirsiniz :)

• dante yüzünden oyunu alıcam bu gidişle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağ olsun Dante sayesinde gaza gelip aldık diyebilirim... :)

Ah bir de Star Citizen çıksa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxHound -- 27 Temmuz 2017; 20:9:3 >
  • Star Citizen'e muhtac degiliz artik acikcasi cunku gelecek DLC'lerde Elite Dangerous'ta gezegenler atmosfere sahip olacak. Bulutlar, bitkiler, su vs. tabii grafikler de gelisme gosterecektir. Su anki gezegenler gorunus olarak daglar ve bazi gezegenlerdeki sisler disinda pek bir sey vaadetmiyor. Bos bir tabaka gibi. Tabii hepsinin yer cekimi, bulundurdugu mineraller vs. farkli ve sirf yer cekimi bile gezegenleri cok guzel hale sokmus.

1.8g yer cekimli bir gezegene inmeyi deneyin cok sasirtacak :)

Star citizen de umarim gelir ama Elite Dangerous ile aradigim oyunu buldum sahsen :)

• Bildiğim kadarıyla star citizen sadece bilgisayara çıkacak PS4 e çıkmayacak diye biliyorum..

• quote:

Star Citizen'e muhtac degiliz artik acikcasi cunku gelecek DLC'lerde Elite Dangerous'ta gezegenler atmosfere sahip olacak. Bulutlar, bitkiler, su vs. tabii grafikler de gelisme gosterecektir. Su anki gezegenler gorunus olarak daglar ve bazi gezegenlerdeki sisler disinda pek bir sey vaadetmiyor. Bos bir tabaka gibi. Tabii hepsinin yer cekimi, bulundurdugu mineraller vs. farkli ve sirf yer cekimi bile gezegenleri cok guzel hale sokmus.

1.8g yer cekimli bir gezegene inmeyi deneyin cok sasirtacak :)

Star citizen de umarim gelir ama Elite Dangerous ile aradigim oyunu buldum sahsen :)

Bu atmosfere sahip gezegenlerin geleceği dlc nin nezaman geleceği hakkında bir bilgi varmı yabancı forumlarda eğer bu güncelleme gelirse efsane ötesi bir oyun olur düşünemiyorum bile...

• crypto81 kullanıcısına yanıt
    Bunun gelmesine daha var henuz sadece haberi verildi. 1 sene icinde gelir muhtemelen.

Ama oyunun ciktigindan beri katettigi yol harika. Ilk ciktiginda sadece uzay boslugunda gemi surebildiginiz bir oyundu. Gemiler eklendi, gezegenler, mineraller, synthesisler eklendi, gorevler yenilendi elden gecti, gezegenlere inis getirildi, muhendisler geldi moduller gelistirildi, thargoidler geldi, powerplay olusturuldu gelistirildi. Her hafta gercek zamanli powerplay degisikligi oluyor. Bazen federasyon sistemleri ele geciriyor bazen empire. Bazen alliance vs. hepsini oyuncularin yaptiklari sekillendiriyor. Her sey oyun ciktiktan sonra eklendi. Oyuncularin gorusleri dogrultusunda gelistiriyor her sey, elimizde buyuyor oyun :)

Mesela sol panelde galactic powers kismina gelin. GalNet haber merkezi var gercek zamanli gelismelerin haberleri cikiyor canli canli. Mesela bilmemne sisteminde yeni thargoid kalintisi bulundugunu filan ogrenebilir, oralari gidip kesfedebilirsiniz. Cok guzel detaylar var.

Oyunda bir seyleri hemen yapma aliskanligini atmak gerekiyor. Kafaniza bir sey estiyse onu yapin mesela kasmayin baska bir sey icin. Acin galaksiden nebulalara bakin en ilginc gordugunuz yere alin basinizi gidin 1 hafta yolculuk sursun. Yolda gordugunuz sistemlerde bir suru yeni sey kesfedeceksiniz kesinlikle. Oyunun icinde gercekten bir yasam var.

Benim uzun zamanli planim mesela FSD modulumu Grade 5 seviyesinde upgrade edip 80-100ly atlamaya ulasabilmek. Sonra her yeri dolasmaya, rare mineral toplamaya, sistemleri gezegenleri kesfetmeye cikacagim. Galaksinin merkezi Sagittarius A'yi gidip gormek hatta orayi da gecip diger uclardaki nebulalari gormek. Muthis deneyim olur bunlar. Hicbir sistem sallamasyon yapilmamis cunku her yerde bir kesif olanagi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 27 Temmuz 2017; 20:58:55 >

• Bugün Sidewinder'dan Adder'e geçiş yaptım. Şu an sadece taşımacılık görevleri yapıyorum para biriktirmek için. Bounty görevlerine falan hiç bulaşmadım.

Adder'da bir koltuk daha olmasına rağmen crew ekleyemiyoruz, ekleyebilsek iyi olurdu aslında...

Bir istasyondan çıktığımda fazla uzaklaşmadan yeni aldığım silahı deneyeyim dedim, uzay boşluğuna doğru biraz ateş ettim, ceza yazdılar hemen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxHound -- 27 Temmuz 2017; 21:47:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxHound

Bugün Sidewinder'dan Adder'e geçiş yaptım. Şu an sadece taşımacılık görevleri yapıyorum para biriktirmek için. Bounty görevlerine falan hiç bulaşmadım.

Adder'da bir koltuk daha olmasına rağmen crew ekleyemiyoruz, ekleyebilsek iyi olurdu aslında...

Bir istasyondan çıktığımda fazla uzaklaşmadan yeni aldığım silahı deneyeyim dedim, uzay boşluğuna doğru biraz ateş ettim, ceza yazdılar hemen...

Fire zone'dan cikmadan ates etmissin o yuzden.

• Elite Dangerous ( PS4 Ana Konu )

• Elite Dangerous ( PS4 Ana Konu )

• Yeni community görevleri başladı özellikle taşımacılıkda iyi para var yasal uyuşturucu getirmenizi istiyor ama yeri belli değil nadir bulunduğu için kongga ve bast sisteminde buldum bast snake gin, kongga ale getirin sadece iyi para ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkmessenger

Yeni community görevleri başladı özellikle taşımacılıkda iyi para var yasal uyuşturucu getirmenizi istiyor ama yeri belli değil nadir bulunduğu için kongga ve bast sisteminde buldum bast snake gin, kongga ale getirin sadece iyi para ediyor

Oh oh bir dursunlar ya kendi islerimizi yapamiyoruz gemide CG gorevleri yuzunden :) daha son CG nin parasini almaya gidemedim Abriona

• Dante kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle cg yüzünden rahat rahat takılamıyoruz bu seferki iyi ama her turda teslimat başına 700-850 bin kredi veriyor cg sonunda en az 10-20 m cepte asp x aldım bounty de şarj bitti kolun şarja takana kadar yok ettiler 1.5m kaskosu full upgradeli anaconda 800m olduğuna göre kaskosu kim bilir ne kadardır

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.