Şimdi Ara

Elite Dangerous ( PS4 Ana Konu ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
620
Cevap
9
Favori
18.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: crypto81

quote:

Orijinalden alıntı: Dante

1.05 Update ile Primary hesaplarda DLC problemi cozuldu!

Nihayet sonunda

Çok sevindim senin adına gezegenlere iyi inişler..

Tesekkurler adamlarin gunahini aldik bilerek yapiyorlar diye :)

Gezegenlere inis acilmasiyla birkac gezegene indim hemen. Ilk farkettigim sey her gezegenin yer cekimi farkli ve suruse asiri etki ediyor. Inis yaparken cok zorluyor bazi gezegenler. Bir de mubendisler geldi ilk birine gittim FSD upgrade etmek icin. 350ly otedeki bir sisteme gonderdi oradan bir parca getir diye. Community gorevleri bitsin onlara ugrasacagim.

Gezegenlere yaklasip inmek apayri guzel olmus. Gunes tarafina inmekle karanlik tarafa inmek cok farkli yapilmis kapkaranlik oluyor karanlik taraf. SRV'nin yerdeki surusu de cok hos yapilmis dinamikleri harika. Yine yer cekimine bagli olarak surerken havalanabiliyoruz dikkatli olmazsak Cok guzel oyun oldu simdi yillarca oynanir bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 25 Temmuz 2017; 18:28:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dante kullanıcısına yanıt
    Mühendisler nasıl upgrade yapabiliyor? Ben de fsd yi uplattıracağım ama bu işin sanayisi nerede ustası nerede :) help plss

• quote:

Orijinalden alıntı: Mylevi

Mühendisler nasıl upgrade yapabiliyor? Ben de fsd yi uplattıracağım ama bu işin sanayisi nerede ustası nerede :) help plss

Khun sistemindeki gezegende bir muhendis buldum FSD uzerine uzmanligi var ama 350ly otedeki Ngurii sistemindeki istasyonda satilan bir alien parcasindan 3 tane getirmeni istiyor. Sonra yapacak bir seyler sanirim ama para ve malzeme isteyebilir tabii bakalim ne olacak. Galaksi haritasinda muhendisleri gosteriyor zaten mor renkte. Oradan bulabilirsin.

350ly uzaga Class 5A FSD takili bir Asp x veya Diamondback X ile gitmeni oneririm yoksa atlaya atlaya bitmez cekirgeye dondurur adami orasi :) bir de fuel scoop takin guneslerden yakit almak gerekecek o yola yakit dayanmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 25 Temmuz 2017; 19:30:36 >
  • Haritada mühendisleri işaretleyip gideceğiz.. Hmm inşallah bulurum bu oyun çok kapsamlı, çok uğraşlı. 3m param var yeni bir taksi almak istiyorum heavy 6 dan daha iyi bir üst model ne olabilir? Ona para biriktirene kadar fsd yi uplayayım ki uzağa zıplayıp daha iyi görevleri kaçırmayayım derdindeyim. Özelden de yazmıştım sırf fsd yetişmiyor diye haritadaki görev noktalarına rota çizmiyor eşek oyun. Bu arada hayırlı olsun eklentin gelmiş ^^

• quote:

Orijinalden alıntı: Mylevi

Haritada mühendisleri işaretleyip gideceğiz.. Hmm inşallah bulurum bu oyun çok kapsamlı, çok uğraşlı. 3m param var yeni bir taksi almak istiyorum heavy 6 dan daha iyi bir üst model ne olabilir? Ona para biriktirene kadar fsd yi uplayayım ki uzağa zıplayıp daha iyi görevleri kaçırmayayım derdindeyim. Özelden de yazmıştım sırf fsd yetişmiyor diye haritadaki görev noktalarına rota çizmiyor eşek oyun. Bu arada hayırlı olsun eklentin gelmiş ^^

Economic route yaparsan haritadan cizmesi gerek o zaman. Type 6 dan Asp X e gecmek guzel atlama olur. Ama modifiyesiyle filan bir 12-13 milyon gibi para gerek. Sagolasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 25 Temmuz 2017; 19:43:9 >
  • Ekşide okudum şimdi, bir istasyonda ne kadar çok görev yaparsan, o kadar güzel görevlerin önünü açmış olursun diye. Doğrumudur sence? Arada bir bağış yapıyorum ama farklı farklı istasyonlarda. Tek bir yere tıkanıp kalsam iyi edermiyim? Yahut şu görevleri değiştirme nasıl oluyordu? Oyuna gir çık falan?

• Mylevi M kullanıcısına yanıt
    Belli bir faction uzerine yogunlas. Gorev aldigin da faction i yaziyor hangisine bagli oldugu. Hep ayni yerde yaptiginda reputation yukseltirsin. Boom data gorevleri guzel rep verir mesela. Hep ayni factionin gorevlerini yaparsan rep in arttikca daha guzek gorevler gelir. Veya istasyonun bulundugu sistemde resource extraction alanlarinda wanted gemiler olur onlari oldurerek bounty kazanirsin bunlari da istasyona contact bolumunden verip hem rep hem para yaparsin. Gorevler hep degisiyor gir cik yapmaya gerek yok.

• Ticaret keşif ve savaş bu üçü rank atladıkça mühendisler mesaj atıyor sizinle iletişime geçiyor her mühendisin isteği farklı kilidini açmak için ilk açılan metal alloys istedi benden 3 adet 350 ly ötede bir istasyon da var dı 2. Açılan yine marketlerde satılan bir antik materyal istiyor silah için açılan 3. Mühendis kilidi açılması için 100000 bounty toplayıp götürmeni istiyor upgrade etmek için belli parçalar istiyorlar geneli satılmıyor ya görevlerden yada patlayan gemilerden düşüyor öyle gözüktüğü kadar basit değil upgrade başlı başına emek ve zaman istiyor

• Ben de oyunu DLC meselesi çözüldü diye bugün aldım, Horizons ile birlikte. Kendi hesabından değil tabi başka bir hesapta makinede ana hesap olarak tanımlı. Store'da hala Horizons Seasons Pass alınabilir olarak gözüküyor, bu normal mi? Benim oyunda Horizons'un aktif olduğunu nasıl anlarım...

• FoxHound kullanıcısına yanıt
    Ana menude arka plan goruntusunde gezegen araci SRV varsa horizons aktiftir. Bunun disinda istasyonda starport services e girdiginde holo-me aktifse horizons aktiftir. Outfitte optional internalde planetary landing modulu alabiliyorsan horizons aktiftir

Baska hesaptan girdigin icin store da alinabilir gorunur tabii, o hesaptan almadigin icin oyunu ve dlcyi alinmamis gorur her oyunda boyledir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 25 Temmuz 2017; 21:50:4 >
  • Darkmessenger D kullanıcısına yanıt
    Ben bugun guncellemeden sonra girdigim an horizons aktif oldugu anda 3 muhendis de uzerime cullandi bana gel bana gel diye :) ben de horizons aktif oldu diye mesaj attilar sandim meger rank meselesiymis. Horizons yokken tabii ranklari atlaya atlaya bir hal oldum.

• Cobra mk3 satın aldım. Yeni başlayan biri bu gemiyi hangi alanda geliştirmeli silahlar mı kargo kapasitesi mi yoksa başka şeyler mi? Birde ben bu gemiyi uğraşıp para biriktirip en iyi parçalarla donatsam ilerde işime yarar mı? yoksa elimize para geçtikçe başka gemilerimi almak lazım

• CANBUYUK06 C kullanıcısına yanıt
    Aldigin parcalari ayni fiyata satabiliyorsun o yuzden bekliyim baska gemi alayim diye dusunmeye gerek yok para oldukca ekle.

Nasil gelistirecegin sana kaliyor ne yapmak hangi gorevlere girmek istersen ona gore gelistirmelisin. Ama cobra mk3 genel olarak catisma icin uygundur diger taraflara pek gelmez. Ufak tefek cargo tasima yapabilir anca ama cok da uzaklara atlayamaz. Catismada da bir yere kadar karsina fer-de-lance filan gelirse kac dusunmeden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Ana menude arka plan goruntusunde gezegen araci SRV varsa horizons aktiftir. Bunun disinda istasyonda starport services e girdiginde holo-me aktifse horizons aktiftir. Outfitte optional internalde planetary landing modulu alabiliyorsan horizons aktiftir

Baska hesaptan girdigin icin store da alinabilir gorunur tabii, o hesaptan almadigin icin oyunu ve dlcyi alinmamis gorur her oyunda boyledir.

Tamam kontrol ettim aktif...

Mühendisler ne zamandır peşindeler bulmuşlar senin gibi deneyimli birini bırakırlarmı hp17862 ziyaret et bir ara uzaylı enkazı var gezegenin birinde yolcu taşımacılığı yaparken denk gelmiştim

• CANBUYUK06 C kullanıcısına yanıt
    Ben hala mk3 kullanıyorum genel amaçlı gemi olduğu için nereye çekersen oraya gidiyor economy class kabin tak bir tane kargosu olsun fuel scoop tak ondan sonra ister yolcu taşı ister kargo görevi yap ister bounty ama dikkatli ol bountyler de ilk saldırma bekle takip et sistem gemileri saldırıya geçip kalkanı indirince allah ne verdiyse dal sende :) yolcu taşırken rotaya dikkat et yakıt biter ve enerji veren yıldız yoksa yakınlarda sıkıntı

İyi bari aldıklarımızı aynı fiyata satabiliyorsak güzel.Valla ufak çaplı ticaret yapıyorum bazen güzel para verdiği oluyor. Ama dediğin gibi savaşlar için daha uygunmuş. Ben en iyisi karışık kafama göre kullanayım şimdilik :)

• Darkmessenger D kullanıcısına yanıt
    Önceki mesajlarda önermiştin bana mk3'ü hatırlarsın. Harbiden güzel araçmış :)z Biraz hangarda inceledimde çoğu şey yapılabiliyor. Kargo limitini yükselttim şimdilik ticaretle uğraşıyorum biraz para biriksin şu bounty hunting görevlerinede başlayacağım. Yolcu taşıma görevleri ne acayip para veriyor öyle bir tanesi 1.5 milyon cr veriyordu en karlı iş o herhalde.

• Biraz oynama fırsatım oldu, acemiliğimi atmak istedim. Oyun gerçek bir space/sim olmuş. Hele o galaksi map nedir öyle!?...

Kafama takılan birkaç şey oldu bu arada

1. Mini map'te bazen mavi daireler oluyor, bu nedir?
    2. İstasyonlara iniş için nasıl izin isteniyor?
    3. Sağdaki fuel göstergesi çentikli olan mı, yoksa üstündeki ince çubuk şeklinde olan mı?
    4. Daireye basınca boost mu oluyor?
    5. Yakıt seyir halinde bitince ne oluyor?
    6. Gezegen yüzeyinde araç nasıl aktif ediliyor ve gezegen yüzeyinde neler yapılabiliyor?...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxHound -- 26 Temmuz 2017; 1:44:55 >
  • FoxHound kullanıcısına yanıt
    1- İşaretli olan konumu gösteriyor o mavi noktalar

2-Touchpad'in sol alt kısmına basıp contacts bölümüne girmen gerekli

3-Bunu bende bilmiyorum

4-Evet hızını artırır o

5-Self destruct yapmak lazım herhalde. Birde fuel rats grubu var benzini biten oyunculara yardım ediyorlar . Başka çözüm var mı bilemiyorum.

6- Dlc almadım henüz

Bende oyunun acemisiyim yanlışım varsa düzeltirseniz cok sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.