Şimdi Ara

Elite: Dangerous (2015) [ANA KONU] (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.718
Cevap
38
Favori
74.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

Oyuna yeni başladım.

Uyduruk bir kurye görevi aldım, istasyona geldim, gemi kendi auto-docking yapıyor ama yuvanın dibine kadar geliyor iniş yapmıyor.

Oyun benden bir şey yapmamı mı istiyor bug mu oldu anlamadım. Gemiyi biraz ileri veya geri götürdüğümde gemi tekrar kontrolü alıyor tekrar gemiyi aynı yere getiriyor. Bir de iniş yapacağımız yerde başka gemi var. Onun üstüne inmeye çalışıyoruz.

Büyük ihtimalle bug oldu nasıl atlatabilirim bunu.
    Bana da olmuştu. Gemi varken iniş yapmıyordu. Geri çıktım istasyondan . Sonra da ceza oluyor tabi ödüyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makarnacı321 M kullanıcısına yanıt
    hocam kusura bakmayın ben oyunu biraz biliyorsunuz diye yazdım baştaki bilgilendirmeyi
    siz sorun takıldığınız konuları yardımcı olmaya çalışırım
    mesela o fazla ışıkyılı atlamanızın sebebi galaxy map a girin
    resimdeki menüde fastest routes ı seçin tamamdır artık daha kısa atlama sayısına erişirsiniz

Oyuna yeniden girince düzelmiş.

Sharur'a gitmem lazım. Oraya 5-6 tane iş aldım da gidemiyorum. 12 ışık yılı uzakta o yüzden atlama yapamıyorum. Nasıl gidebilirim? Geminin daha yüksek mesafelere atlaması için bir geliştirme falan yapabiliyor muyuz?

Bir de kargo kapasitem 4'tü. 2 kargo daha aldım. 6 olması gerekirken 3 e düştü. 3 ü hep dolu gözüyor, 3 tane de kendim kargo alabiliyorum. Bu neden olmuş olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GATIRCAN -- 6 Ekim 2019; 21:56:23 >
  • GATIRCAN kullanıcısına yanıt
    hocam outfitting menüsünden core internal sekmesinden sizin gemiye takılı olan modülünüz hangi sınıf ise A olan modülü almanız gerekir o zaman biraz daha atlama mesafeniz artar
    engineer görevlerini yapsanız daha da artar tabii

• quote:

Oyuna yeniden girince düzelmiş.

Sharur'a gitmem lazım. Oraya 5-6 tane iş aldım da gidemiyorum. 12 ışık yılı uzakta o yüzden atlama yapamıyorum. Nasıl gidebilirim? Geminin daha yüksek mesafelere atlaması için bir geliştirme falan yapabiliyor muyuz?

Bir de kargo kapasitem 4'tü. 2 kargo daha aldım. 6 olması gerekirken 3 e düştü. 3 ü hep dolu gözüyor, 3 tane de kendim kargo alabiliyorum. Bu neden olmuş olabilir?
    Aynı yollardan geçiyoruz
    Özellikle (yanlış hatırlamıyorsam ismini ) courier gorevlerinden 3 5 malzeme goturmemizi istiyorlar. Ben bu görevleri yaparken ilk goturmemizi istedikleri malzemeyi marketten alıyordum. Alıp gidiyordum. Ama bir türlü teslim edemiyordum. Geri görevin olduğu istasyona gidip satıp yeniden alıp gittim yine yok. Almıyorlar. Meğer gidecek malzemeyi kendileri veriyormuş. Video buldum izledim öğrendim. Görevi alınca collect items yazan bir yer var. Oraya tıklayıp tüm malzemeyi alıyorsun. Sonra gidilecek istasyona varınca teslim ediyorsun .

Şimdi benim gibi marketten almışsan sat gitsin. Yok görevi alırken almışsan teslim ederken bir yerde hata yapıyorsun demektir. Orda da aynı collect item derken olduğu gibi teslim ederken de bir yere tikliyorduk. Ne yazdığını unuttum.

https://www.youtube.com/watch?v=VcHq0-BJJu4&feature=youtu.be

Bir de bu video serisini izlemeni tavsiye ederim . Sağolsun sayesinde iyi paralar kazandim. Yüzde yüz öğretmese de oyunun mantığını kavriyorsun.

Tavsiyem 6 7 m yapınca hemen painite madenciliği olayına balıklama dal. Onun da videosunu çekmiş sağolsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: speedser1

hocam kusura bakmayın ben oyunu biraz biliyorsunuz diye yazdım baştaki bilgilendirmeyi
    siz sorun takıldığınız konuları yardımcı olmaya çalışırım
    mesela o fazla ışıkyılı atlamanızın sebebi galaxy map a girin
    resimdeki menüde fastest routes ı seçin tamamdır artık daha kısa atlama sayısına erişirsiniz
    Kardeş şu son verdiğin bilgi varya bana altın altın. Cok tesekkur ederim. Jumpp olayına bildiğin fitil oluyordum çünkü. Bir türlü de çözemediydim

Evet marketten alıp götürüyordum. Bir kere collect falan demiştim bir yerde. Demekki kargo kapasitesi ondan 3 e düşmüş

Oyunda çok fazla detay var. Nasıl öğrenilecek bütün bunlar bilmiyorum. Çok fazla vakit yer

eyvallah hocam herzaman burdayım
    3 yıldır oynuyorum bu oyunu
    sadece federal corvette i modlamam 5 ay da bitti
    diğer gemilerde bu kadar olmadı
    daha benimde bilmediğim detaylar var tabiki
    burda birbirimize yardımcı olursak keyifli bir oyun deneyimi olacaktır o sebeple bu konuyu devamlı takip ediyorum

• Ben kayboldum galiba

Öyle etrafı keşfederken atlama üstüne atlama yaptım ama yakıt alacak istasyon bulamadım hiç. Yakıt şimdiye kadar hiç sorun olmamıştı. O yüzden fuel scoop'u söktüydüm gemiden. Yerine başka bir şey taktım heralde.

Kalan yakıtla 1-2 atlama daha yapabilirim heralde ama etrafımda benzin alacak istasyon yok. Nolacak şimdi, kaldım mı uzayda? Yeniden mi başlamam gerekecek oyuna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GATIRCAN -- 8 Ekim 2019; 23:36:10 >
  • quote:

Ben kayboldum galiba

Öyle etrafı keşfederken atlama üstüne atlama yaptım ama yakıt alacak istasyon bulamadım hiç. Yakıt şimdiye kadar hiç sorun olmamıştı. O yüzden fuel scoop'u söktüydüm gemiden. Yerine başka bir şey taktım heralde.

Kalan yakıtla 1-2 atlama daha yapabilirim heralde ama etrafımda benzin alacak istasyon yok. Nolacak şimdi, kaldım mı uzayda? Yeniden mi başlamam gerekecek oyuna.
    https://fuelrats.com/

halledemezseniz akşam gelirim ben yakıt ikmaline
    aslında bu durumda kalan arkadaşlara yardım etmek lazım
    hatta madencilik yaparken koruma da sağlamak lazım

• steam adreslerinizi yazın ekleşelim, şu oyunu grup olarak oynamak nasip olmadı hep yabancılarla takıldım, param bitmiş full+full fdl patlayınca fark ettim parasızlıktan fıstık gibi gemim gitti. painite çıkarmaya gideceğim yeni başlayanlar varsa gelsin birlikte çıkaralım sonra gemi dizer pve savaşlara gireriz.
  • Madencilik olayını anlamadım ben. Asteroid tarlasına gidip lazerle ateş ediyorum ama parçalar kopmuyor. Eğitim bölümünde lazerle asteroid parçaladığımı hatırlıyorum.

Nasıl parçalayacağız bunları?
  • quote:

Madencilik olayını anlamadım ben. Asteroid tarlasına gidip lazerle ateş ediyorum ama parçalar kopmuyor. Eğitim bölümünde lazerle asteroid parçaladığımı hatırlıyorum.

Nasıl parçalayacağız bunları?
    ne tür bir lazer kullanıyorsun? Mining lazer ile vurman lazım astreoidleri ve kopan küçük parçaları toplaman için prospector limpet modülü kullanman lazım, bu küçük robotlar parçaları senin için toplayıp depona getirecekler..
  • crypto81 kullanıcısına yanıt
    Mining lazerle kayaları parçalayabiliyorum artık ama malzemeleri toplaması için limpet kullanmayı becemeremedim. Collector limpet aldım ama bunları nasıl salıyoruz malzemeleri toplaması için? Scoop uğraştırıyor bayağı.

Bir de bu topladığımız malzemeleri gemi de mi işliyoruz? 4 tuşuna basınca çıkan ekranda 3 tane seçenek çıkıyordu bunlardan birini seçiyordum yoksa kargo scoop yaptırmıyordu.

Ben Rutile madenciliği görevi almıştım. 5 tane istiyordu. Ben 10 tane falan parça toplamıştım ama elimde hiç rutil gözükmüyordu. Bunlardan ne kadar toplayınca 1 sayılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GATIRCAN -- 9 Ekim 2019; 18:39:15 >
  • quote:

Mining lazerle kayaları parçalayabiliyorum artık ama malzemeleri toplaması için limpet kullanmayı becemeremedim. Collector limpet aldım ama bunları nasıl salıyoruz malzemeleri toplaması için? Scoop uğraştırıyor bayağı.

Bir de bu topladığımız malzemeleri gemi de mi işliyoruz? 4 tuşuna basınca çıkan ekranda 3 tane seçenek çıkıyordu bunlardan birini seçiyordum yoksa kargo scoop yaptırmıyordu.

Ben Rutile madenciliği görevi almıştım. 5 tane istiyordu. Ben 10 tane falan parça toplamıştım ama elimde hiç rutil gözükmüyordu. Bunlardan ne kadar toplayınca 1 sayılıyor.
    Painite madenciliği için;
    1- Mining laser : İlla çok takmana gerek yok bir tane ile bile toplarsın ama daha uzun sürer
    2- Refinery : Yine büyük takmana gerek yok, bu modül astroidten kopardığın parçaları eritip kalıp yapıyor ama yine A grade takmaya çalış çünkü en çok eritme bölmeleri A'da var yada sadece Painite olan astroidleri topla yoksa refinery'de yer yok uyarı mesajını çok görürsün boşaltmak için yine 4'e basıp inventory sekmesinde 2. sırada refinery içeriğini görebilirsin. Bu uyarıyı aldığın zaman girip gereksiz madenleri atman lazım. Painite dışında hiçbir şey para kazandırmıyor o yüzden ne rafineride nede inventoryde hiç barındırma uzaya at gitsinler.
    3- Detailed surface scanner : Bununla halkaları tarayıp Painite hotspot bulman için. Herhangi bir metallic yada metal-rich ring'e gidip ve rastgele girip yine Painite bulabilirsin ama bulman çok daha uzun sürer. O yüzden mutlaka hotspot ara ve bazı yerlerde Painite hotspotlar üst üste biniyor ve orada çok daha fazla Paitine bulanabiliyor. Bu siteden sana en yakın Painite double hotspot yerlerini bulabilirsin:http://edtools.ddns.net/miner
    4- Prospector limpet : Bununla astroidin içeriği kontrol ediliyor, %20nin altında Painite varsa yada çok fazla başka maden bulunuyorsa hiç uğraşma derim başka astroidlere bak çünkü %30 ve üstü Painite kolay bulunuyor.
    5- Collector limpet : Bulunla astoidten kopardığın parçaları topluyorsun ne kadar çok yerleştirirsen o kadar hızlı toplama işlemi biter
    6- Limpets : Buda son ikide kullandığımız ufak robotlar işte, otomatik gemiye yüklenmiyorlar istasyondan alman gerekiyor. En az kargo kapasitenin yarısı kadar al çünkü sürekli çarpıp bozuluyorlar falan eğer toplarken kargo yerin kalmazsa birazını abandon ile uzaya atarsın zaten sudan ucuz bunlar

Burada örnek bir Type 6 yaptım böyle döşersen hiç sorun yaşamazsın:https://coriolis.io/outfit/type_6_transporter?code=A0p0tdFal8dds8f42l2l---040403C0C01lP42i.Iw18UA%3D%3D.Aw18UA%3D%3D..EweloBhBGA2ECsUCmBDA5gG2SGF8hRFA&bn=Miner6

• quote:

Collector limpeti almak ile yetmiyor üslerde yakıt alır gibi limpet alman gerekiyor mesela 100ton depon varsa 50 sine limpet almalısın sonrada collector limpeti silah ataması yapar gibi atayıp parçaları toplamak için seçmen lazım bir tane salıyorsun otomatik gidip yakalayıp geri getiriyor o limpetler. ayrıca gemine refinery modülü takman lazım ki toplanan parçaları işleyip depolasın. mining i öğrenmek için bu arkadaş çok yardımcı olmuştu bana onun sayesinde anacondamı bile aldım full döşedim sanada tavsiye ederim mutlaka izle.
    https://www.youtube.com/watch?v=u7H_isEJ6YY&feature=youtu.be

• kolay para kasma yüzünden an itibariyle oyunun bitiş sürecine girdiğinden emin oldum, özellikle hafta sonu mühendis ve materyal toplanılan yerlerde anaconda almış kişiler aspx geliştirmek için gelenlere sırf zevk için saldırıyor,xD lol vs tam 8 yaşa uygun şeyler yazıyor, eskiden anacondanın patlaması evlat acısı gibi koyardı şimdi para bol tabi aynen devam ediyorlar oyunu cs'ye çevirdiler, şimdi bana single player gir diyeceksiniz onun da bir anlamı yok ben materyal toplarken veya istasyonlarda muhabbet için giriyorum, madencilik yaparken korsan geldi haraç istedi vermedim patlattı bundan bir şikayetim yok adam korsan role play yapıyor ama sırf can sıkıntısına materyal alanında yeni spawn olmuş adam saldırıyorlarsa oyun çöküyor demektir ki 3-5 oyuncu gelecek diye her şeyi otomatiğe bağladılar görüyoruz yeni gelenleri.
  • Ben sıkıldım oyundan yaw. 35 saat oynamışım toplam. Aynı şeyleri yapıp duruyoruz.
    valla hocam 1022 saat oldu hala sıkılacak bahane bulamıyorum
    garipsedim açıkçası

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.