Şimdi Ara

Elite: Dangerous (2015) [ANA KONU] (80. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.719
Cevap
38
Favori
74.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • istek gönderdim göreve adam lazım olursa beni atın.
  • İzlediğim bir vidyoda elite dangereus için oyuncular kendi baselerini kuracak bilgisi leak oldu diyordu, başka bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

Beyler Squadron'a adam lazım. En az 10 kişi. Minor faction kurucaz, keşif, ticaret ve madencilik ile ilgili. Asıl amacı Raxxla ile alakalı, araştırırsanız öğrenirsiniz ne olduğunu. Neyse 10 kişi lazım, sonra ayrılabilirsiniz, kaladabilirsiniz.

Squadron Name: Omisis Omphalos Research Corp.
    Squadron ID: OMPH
    Çok aktif oynamıyorum, arada girip federal corvette icin rank kasip cikiyorum. Belirli bir aktiflik süresi istemiyorsanız klana üyelik talebi atarım.

Yıl sonu gelecek güncelleme ile daha aktif olur oyun diye umuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Çok aktif oynamıyorum, arada girip federal corvette icin rank kasip cikiyorum. Belirli bir aktiflik süresi istemiyorsanız klana üyelik talebi atarım.

Yıl sonu gelecek güncelleme ile daha aktif olur oyun diye umuyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam hiçbirşey istemiyoruz. Amacım 10 kişi toplamak. Kafanıza göre takılabilirsiniz.
  • Herkese merhaba. :)
    Uzun süredir üzerinde çalıştığım sonrasında da belirsizlik içinde kalan Elite: Dangerous için geliştirdiğim yapay zeka projesi E.L.A'yı nihayet bitirdim. : )
    Programdan kısaca bahsedecek olursam, oyun içerisinde Türkçe ve sesli olarak verdiğiniz komutları sizin için yerine getirip yine Türkçe olarak karşılık verecek bir program. Şuanlık benim hazırladığım profile uygun olarak çalışmakta ve karşılık vermekte ancak gelişmiş sürümünü aldığınız taktirde programa sizde profil ve komutlar ekleyebilirsiniz. : ) Dezavantajlarından bahsetmek istiyorum biraz, programı C# üzerinde geliştirdim ve şuanlık yalnızca bilgisayar dili İngilizce ile çalışıyor ve sizi anlıyor. Sistem dili İngilizce olmasına rağmen Türkçe komutlar verebiliyorsunuz. Bir diğer dezavantajı ise mikrofonun sürekli dinleme modunda oluşu. Programı seslenerek uyandırma komutu yapmaya çalıştığımda ayırabileceğim zamandan fazlasına ihtiyaç duyduğum için ne yazık ki o işe girişemedim, çünkü ben bir programcı değil İnşaat teknikeriyim. :) Bilgisayarlar ile aram oldukça iyidir ve programlamayı tamamen kendim öğrendim. Dolayısıyla bu saydığım 2 sorun dışında oldukça işlevsel ve güzel bir iş çıkardığıma inanıyorum. :) Dileyenler siteye göz atabilir ve satın alabilirsiniz. Yalnız şuanlık son dokunuşlarını yapıyorum ve satış için hazırlıyorum. Almak isteyen kaç kişi isek ona göre bir satış platformu seçeceğim veya direkt IBAN ile çözebiliriz. Siteye buradan göz atabilirsiniz, herkese iyi günler. : E.L.A

• en azından oyun içi video olsaydı iyi olurdu.
  • oyun epey bir indirimdeydi. esasen yıllardır hep merak ederim. 22 tl olunca dedim alayım. horizons paketini de aldım. 2 gün oldu.
    bugün dedim gireyim. bir bakayım nasılmış oyun. net şekilde söyleyebilirim ki öyle kolayca çözülebilecek bir oyun değil. bir süre menüsü ıvır zıvırı. oyun baya teferruatlı. şu an iade edeyim mi devam edeyim mi arasındayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ACF8F4F94

oyun epey bir indirimdeydi. esasen yıllardır hep merak ederim. 22 tl olunca dedim alayım. horizons paketini de aldım. 2 gün oldu.
    bugün dedim gireyim. bir bakayım nasılmış oyun. net şekilde söyleyebilirim ki öyle kolayca çözülebilecek bir oyun değil. bir süre menüsü ıvır zıvırı. oyun baya teferruatlı. şu an iade edeyim mi devam edeyim mi arasındayım.
    Tamamen sana kalmış. Uzaya merakın varsa klasik oyunlardan baygınlık geldiyse durma devam et derim.

Öncelikle yeni başlayanlar için tutorıal gelmişti itina ile hallet sonra tekrar görüşelim. Dc den yardım ederiz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İnceleme şansı olan oldu mu dünkü update ile neler geldi? .
  • quote:

oyun epey bir indirimdeydi. esasen yıllardır hep merak ederim. 22 tl olunca dedim alayım. horizons paketini de aldım. 2 gün oldu.
    Alışana kadar zor geliyor ama kısa süre sonra alışıyorsun hele bizim başladığımız dönemde tutorial diye bir şey bile yoktu, 1 saat gemiyi indirmeye uğraşmıştım oyun bana gemin yanlış tarafa bakıyor düzelt öyle gel demediğinden
    Yine iyisiniz yani..

Bu güncelleştirmede pek bir şey gelmedi sadece ARX sistemi geldi ve artık kozmetik ürünler bu yeni birimle alınabilir oldu. Savaşmak, ticaret, keşif falan her şey ARX kazandırıyor ama haftalık 400 ARX maksimum sınır koymuşlar yani bazı Anaconda skinleri için bile 8 hafta beklemek lazım yoksa kasması şuan zor değil. Asıl büyük güncelleştirme aralıkta gelecek ve oyuna fleet carriers eklenecek, bir ihtimal önce ucuz ekleyip sonradan pahalandırabilirler o yüzden fleet carrier almak isteyen arkadaşlar abansın o zamana kadar. Fiyatı belli değil ama 1-5 milyar arası bir şey olur diye düşünülüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eminmetehan

Alışana kadar zor geliyor ama kısa süre sonra alışıyorsun hele bizim başladığımız dönemde tutorial diye bir şey bile yoktu, 1 saat gemiyi indirmeye uğraşmıştım oyun bana gemin yanlış tarafa bakıyor düzelt öyle gel demediğinden
    Yine iyisiniz yani..

Bu güncelleştirmede pek bir şey gelmedi sadece ARX sistemi geldi ve artık kozmetik ürünler bu yeni birimle alınabilir oldu. Savaşmak, ticaret, keşif falan her şey ARX kazandırıyor ama haftalık 400 ARX maksimum sınır koymuşlar yani bazı Anaconda skinleri için bile 8 hafta beklemek lazım yoksa kasması şuan zor değil. Asıl büyük güncelleştirme aralıkta gelecek ve oyuna fleet carriers eklenecek, bir ihtimal önce ucuz ekleyip sonradan pahalandırabilirler o yüzden fleet carrier almak isteyen arkadaşlar abansın o zamana kadar. Fiyatı belli değil ama 1-5 milyar arası bir şey olur diye düşünülüyor.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler. Şuan 1 milyarım var , Rear Admiral ünvanını bekliyorum. Corvet alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: eminmetehan

Yine iyisiniz yani..

Alıntıları Göster
    3 kez oldu kayıt siliyorum

Dün gece de uzayda yakıt bitti ilk defa görevler vermeyi başarmıştım 60 70 k param olmuştu. En son görevi verdim başka bir görev aldım. Yakıt almayı unuttum. Dedim yeter herhal. 4 sefer atlama yapmam gerekti. Çekirge misali 3. Ziplatista gümledim yakıt bitti.

Oyunu sevdim ama.

Uçuş olayını tam olarak süper yapamasam da mantığını kavradım. Yavaş yavaş gelişir
    Bir yerden bir yere gitme olayını da çözdüm sanırım. Yakıt yettiği müddetçe her yere gidebilirim heralde
    Istasyonlari bulma yakınlaşma iniş yapma -ki burada zaten otomatik oluyor - onları da çözdüm
    Görev mantığını market mantığını da kavradım

Bunlar galiba en basit meseleler zaten. Civcivli kısım bundan sonrası galiba. Gemi modifikasyonu ki sıfır im şu an. Tabi ilk önce para lazım ama milyar param olsa şu an ne yapacagimi bilmiyorum. Kargo mining silahlar ıvır zivirlari v.s ne ne ise yarar neyi ne için almam lazım v.s çözene kadar epey vakit geçecek galiba

Mühendislik diye bir olay da varmış galiba. Bunun ile alakalı tamamen bilgisizim. Bakalım onu da çözeceğiz. Hayırlısı
    Rank kasma v.b işler de nasıl dönüyor bu da var.

Bakalım yavaş yavaş ilerleyeceğiz

• quote:

3 kez oldu kayıt siliyorum

Dün gece de uzayda yakıt bitti ilk defa görevler vermeyi başarmıştım 60 70 k param olmuştu. En son görevi verdim başka bir görev aldım. Yakıt almayı unuttum. Dedim yeter herhal. 4 sefer atlama yapmam gerekti. Çekirge misali 3. Ziplatista gümledim yakıt bitti.

Oyunu sevdim ama.

Uçuş olayını tam olarak süper yapamasam da mantığını kavradım. Yavaş yavaş gelişir
    Bir yerden bir yere gitme olayını da çözdüm sanırım. Yakıt yettiği müddetçe her yere gidebilirim heralde
    Istasyonlari bulma yakınlaşma iniş yapma -ki burada zaten otomatik oluyor - onları da çözdüm
    Görev mantığını market mantığını da kavradım

Bunlar galiba en basit meseleler zaten. Civcivli kısım bundan sonrası galiba. Gemi modifikasyonu ki sıfır im şu an. Tabi ilk önce para lazım ama milyar param olsa şu an ne yapacagimi bilmiyorum. Kargo mining silahlar ıvır zivirlari v.s ne ne ise yarar neyi ne için almam lazım v.s çözene kadar epey vakit geçecek galiba

Mühendislik diye bir olay da varmış galiba. Bunun ile alakalı tamamen bilgisizim. Bakalım onu da çözeceğiz. Hayırlısı
    Rank kasma v.b işler de nasıl dönüyor bu da var.

Bakalım yavaş yavaş ilerleyeceğiz

Alıntıları Göster
    ozaman sana önemli bir tavsiye vereyim her istasyonda birtane modül var adı FUEL SCOOP diye bu modülü satın alır ve gemine takarsan hemen hemen her yıldızdan yakıt elde edebilirsin böylece yolda kalmazsın, zıplama yapınca yıldıza yavaş yavaş yaklaşıp belli mesafede durursan yıldızdaki hidrojeni yakıta çeviriyor tabi gereğinden fazla yaklaşma yoksa gemi ısınır hasar alır hatta patlar.. birde gemine ekstra yakıt deposu eklersen hiç skıntı yaşamazsın.. iyi uçuşlar commander :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crypto81 -- 21 Eylül 2019; 14:50:16 >

• quote:

İade etmeni tavsiye etmem. Hiç olmasa kenarda dursun, iyi hissettiğin anda açar öğrenirsin. Bende bu oyunla birlikte Star Citizen var mesela, kenarda duruyor, bi ara vakit bulursam detaylıca oynıyacam. ED'yi aktif olarak oynuyorum şu aralar.

• benim ilk günlerimi yazmışsın fuel scoop olayını bilmediğimden gidip istasyondan yakıt alırdı,150 saat oyundan sonra merkeze yolculuğa çıktım bu sefer modül tamir etmeye yarayan amfu takmayı unuttum diye 2.5 milyon ışık yolu geri dönünce tüm şevkim kırıldı savaş gemisi alıp görev yapmaya başladım.

istersen beraber uçarız painite madencilik yaparız patlamaktan param bitti
  • Elite 1984 versiyonunu ücretsiz indirebilirsiniz:
    https://www.frontierstore.net/games/elite-dangerous-cat/elite1984.html
  • Dün docking computer mi ne bozulmuş. Oto dock yapmıyor gemi. Tabi ben modül arızasını bilmiyorum. Istasyon istasyon gez dur. 4 5 istasyon gezdim olmuyor. Yakıt bitti bitecek. Sonra karıştırınca olayı anladım. Bu sefer manüel indirmem lazım iniş alanının tam üstüne geliyorum ortaliyorum dikine alçalma yapamıyorum. Uğraş dur. Dikine alçalma hangi tuş bulamadım. Video izliyorum s tuşu diyor basıyorum geri geri gidiyor. Tam bir buçuk saat video izle tuş ayarlarını karıştır v.s uğraştım durdum. Ha indim bir şekild e ama nasıl yaptım onu bilmiyorum.

Bugün de 950k para oldu. Dedim garı yeni bir gemi alayım. Cobra mk4 alaçam. Bir site buldum inara mi ne adı. Alacağınız geminin en yakındaki satılan yeri gösteriyor ( sözde) kaç tane istasyon gezdim. Hikaye. Lanet gemi karaborsa olmuş sanki. Alayım yatayım derken uykumdan etti beni. Bulamadım da. Artık pes ettim.

Bir de ben rehber videoları izliyorum adam sıfırdan başlıyor. Bir süre sonra milyonluk görevler alıyor ben hale 20 30k lik görevler ile cebellesiyorum. Bunun sebebi nedir. Bilen var mı acaba

• inerken rampa var geminin başı o rampanın olduğu tarafa denk gelecek şekilde uçak gibi in, ben ilk başlarda ters inmeye çalışırdım bir süre sonra inme işi basitleşiyor, "r" tuşu olduğun yerde yukarı "f" tuşu olduğun yerde aşağı, "q" ve "e" tuşu ise olduğun yerde sağ-sol.

edsm.net/en/search/stations

bu sitede olduğun yeri yaz sonra sell ship kısmından alacağın gemiyi seç, sort by distance cmdr position seç tamamdır.

kolay para için gemini al madencilik için 2 tane lazer ve madencilik ekipmanlarını tak painite çıkarmaya git, madencilik için rafineri, madenleri otomatik toplayan robotçuklar, asteroidde hangi madenin olduğunu anlamanı sağlayan limpet denilen şeyden lazım ve tabiki cargo alanı, bunları aldıktan sonra limpetleri istasyonun weapons muydu neydi o menüden doldurman gerekiyor, tam hatırlamıyorum.
    http://edtools.ddns.net/miner

bir süre sonra oyunu çözeceksin bana burada çok yardım ettiler , biri beni çektiğinde ve netron yıldızının ne olduğunu bilmediğimden fotoğraf çekmek için yaklaşıp patlamamı sormuşluğum var.
    yüksek g kuvveti gezegene ilk inişimde patlamışlığım var direkt mıknatıs gibi çekiyor, oyun dünyasında olsa da güzel anı olarak kalıyor.

bu oyun sayesinde uzaya merakım iyice arttı arada uluslar arası uzay istasyonunun rotasına bakıp çatıya çıkıyorum tabi ışık kirliliği yüzünden ben göremiyorum.

• Ne oynardın zamanında aylardır pc yükü duruyor oynamıyorum ya ekiple oynamak isteyen varsa oynayabilirim yalnızca Online oynamak istiyorum Tek başıma sıkıldım artık

• 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.