Şimdi Ara

Elite: Dangerous (2015) [ANA KONU] (79. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.718
Cevap
38
Favori
74.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paitine madenciliği övdükleri kadar varmış:
     Elite: Dangerous (2015) [ANA KONU]

Type 9 ile 3 saat 10 dakikada bu kadar topladım, aslında baya ucuza sattım eğer 120 ıy daha ileriye gitseydim 60 milyon daha fazla kazanacaktım ama yorulunca umursamadım. Saatte 150 milyon civarı veriyor gerçekten iyi, üstelik hiçbir gereksinim yok sidewinder ile bile toplanabilir ki yeni başlayanlar için açık ara en iyi para kasma yolu..

• Karadelikten döndüm. Çok güzel fotolar var. Bi ara yollarım belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pyton alın dediniz ama ben asp explorer aldım, şu an 30ly zıplıyor, uzaylıların olduğu yer aldığım yere yakındı hemen gittim, dibime gelince tırstım baktım bir şey yapmıyor taramaya çalıştım dibine girdim bunları çıkarınca topukladım.

yakında karadelik buldum şimdi merkeze doğru geze geze gitme vakti.
     Elite: Dangerous (2015) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C8C79990A -- 21 Temmuz 2019; 22:56:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eminmetehan

Paitine madenciliği övdükleri kadar varmış:

Type 9 ile 3 saat 10 dakikada bu kadar topladım, aslında baya ucuza sattım eğer 120 ıy daha ileriye gitseydim 60 milyon daha fazla kazanacaktım ama yorulunca umursamadım. Saatte 150 milyon civarı veriyor gerçekten iyi, üstelik hiçbir gereksinim yok sidewinder ile bile toplanabilir ki yeni başlayanlar için açık ara en iyi para kasma yolu..
    Çok güzel para kazanmışsın bu dediğin paitine yi nerede bulabilirim? bende madenciliğe başlayayım..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Oyunu geçen aylarda Steamdan alıp iade etmiştim. Bu indirimde yine aldım.

Oyuna girerken login ekranında bilgilerimi giriyorum oyunu satın alın diye hata veriyor.
    Steam satın alma geçmişinde Elite Dangerous (non-key) yazıyor.

Neyin nesidir bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GATIRCAN -- 21 Temmuz 2019; 22:5:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crypto81

Çok güzel para kazanmışsın bu dediğin paitine yi nerede bulabilirim? bende madenciliğe başlayayım..

Alıntıları Göster
    Bu siteyi kullanabilirsin hocam:http://edtools.ddns.net/miner

Bu site sadece Painite double hotspotları gösteriyor, denilene göre double yani üst üste 2 Painite hotspot olursa Painite olan astroid sayısı baya artıyormuş ama herhangi bir pristine gezegen halkasında Painite hotspot bulup orada da kasabilirsin.

• Oyunu Commander Deluxe edition olarak aldım, tavsiyeleriniz nelerdir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bana uzun keşif yolculuğu için asp explorer build'i önerebilecek olan var mı? araştırıp bulduklarımda çok tartışmalar çıkmış anlamadım kafam karıştı.
    https://coriolis.io
  • valla hocam bende de asp var modladım 60 ly atlaması var
    tartışılan yönü neymiş acaba? mesela bariz bi kötü yönü var atlama yapıp güneşten yakıt çekerken kıl payı biraz yaklaşsam gemi hasar alıyor hemen aşırı ısınıyor
    diğer gemilerde böyle bir durumla karşılaşmadım
    genelde uzun soluklu keşifler için anaconda tercih edilir gemi hasarını tamir etmek için çok sayıda modül slotu vardır ama tabi atlama mesafesi düşük asp ye göre
    ama illa asp olacaksa bir kere fuel scoop 6a şart, fsd booster gerekli bilirsiniz 10 ly artış verir , power plant gemiyi en çok hafifleten modda olacak şu an pc başında değilim ama akşam benim gemideki kullandığım teçhizatların resmini atarım

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C8C79990A

bana uzun keşif yolculuğu için asp explorer build'i önerebilecek olan var mı? araştırıp bulduklarımda çok tartışmalar çıkmış anlamadım kafam karıştı.
    https://coriolis.io
    Ne kadar uzun keşif yolculuğu hocam? Misal neutron highway kullanacak mısın? Ona göre build değişir çünkü..

Örnek olarak Beagle point'e bu Anaconda ile gitmiştim ve zerre sorun yaşamadım gidip gelirken:www.shorturl.at/osPW7

Maksimum hızda bir gezegeni kucaklamışlığım bile var, patlayacağım sanıp yüreğim ağzıma gelmişti ama ciddi kalkan olunca %60 falan kalkan azalmıştı sadece. Anacondanın avantajı burada işte o kadar ıvır zıvır yüklememe rağmen halen 57 ıy menzili oluyor hemde her türlü senaryoya karşı hazırlıklı oluyorsun. AspX ise yine benzer ıy rakamlarına ulaşsa da bir hayli zayıf ve çok daha az modül taşıyabiliyor, illa AspX istersen şunların ikisine bakabilirsin birinde 2 tane SRV ve fazladan yakıt tankı var (Menzil uzatmak için) diğerinde bunları bırakıp tek SRV ve repair limpet var:
    Linklerde bir saçmalık var kısalmıyorlar..

Neutron highway kullanacaksan auto field-manintenance unit şart çünkü her sıçramada FSD %1 hasar alıyor ve %80'den sonra hata vermeye başlıyor o yüzden sürekli tamir etmelisin. Bazıları 2 tane field-maintenance şart diyor ama 150k yol katettim yine 2.ye ihtiyaç duymadım. Repair limpette olsa iyi olur neutron sadece ama sadece FSD'ye zarar veriyor ama gezegenlere çarpabilirsin, kara deliklere çok yaklaşıp hasar alabilirsin falan, yani sana kalmış bence ilk yolculuğunsa Anaconda ile git ve ne varsa doldur ki kafan rahat olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminmetehan -- 24 Temmuz 2019; 21:27:57 >

• şu zamana kadar kadar keşfedilmiş en büyük yıldızları, keşfedilmiş ilk kara deliğe ve merkeze gitmek istiyorum, fsd modifiyesi için görevleri yapıyorum,sonra guardian için görevlere başlayacağım, anaconda için para kasmam lazım ama para kasmaktan sıkılıyorum, robigo'ya gittim 5 farklı yolcu görevi almama rağmen tek seferde en fazla 2m kazandım.

şu an çok kararsız kaldım acaba tekrar para kasmaya mı başlasam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C8C79990A -- 24 Temmuz 2019; 18:35:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C8C79990A

şu zamana kadar kadar keşfedilmiş en büyük yıldızları, keşfedilmiş ilk kara deliğe ve merkeze gitmek istiyorum, fsd modifiyesi için görevleri yapıyorum,sonra guardian için görevlere başlayacağım, anaconda için para kasmam lazım ama para kasmaktan sıkılıyorum, robigo'ya gittim 5 farklı yolcu görevi almama rağmen tek seferde en fazla 2m kazandım.

şu an çok kararsız kaldım acaba tekrar para kasmaya mı başlasam.
    Daha mühendisler açık değilse AspX alabilirsin zira hem iyi menzili var hemde ucuz çünkü mühendisleri açana kadar bir hayli turlayacaksın. FSD için görevleri yapıyorum demişsin ama FSD için görev yapmaya gerek yok ki, sadece AspX'i al ve 5A FSD, 4G planetary vehicle, 0B Frame shift wake scanner, 4A+ fuel scoop ve kalkan tak sonra Maia sektörüne doğru gitmeye başla bu sırada yolda sektörleri tara zaten Maia'ya varana kadar biriktirdiğin keşif verisiyle Farseer mühendisi açılır. Maia Soldan 385 ıy daha uzak olduğundan Martuuk mühendisi de açılır. Sonra Maia'dan Meta Alloy'u (Farseer 1 tane istiyor) ya istasyondan satın al yada barnacles'tan kendin topla. Barnacles'tan toplamanı tavsiye ederim çünkü bir çok elementte düşürüyorlar hemde meta alloyun tanesi 200k fazla kasarsan satabilirsin. Dönüşte ''Dav's hope'' denilen üretilmiş materyal kasma bölgesine uğra, buradan FSD modifiyesi için gereken bütün üretilmiş materyaller toplanabiliyor, gerekenler birikene kadar burayı 20-30 kere turla. En son bakarsın hangi elementler eksik onları inip bulunan gezegenlerden toplarsın tabi bu sırada bir istasyondan kalktığında hemen atlama, diğer gemilerin atlamasını bekle arkalarında wake denilen bir iz bırakıyorlar bunları wake scanner ile sürekli tara zaten bütün bunları yapana kadar FSD geliştirmesi için gereken wake verisini kasarsın büyük ihtimal. Eğer kullanmıyorsan Inara sitesini mutlaka kullanmaya başla çünkü buradan mühendisler nasıl açılıyor, modifiyeler için neler lazım, madenler nerede en iyi fiyattan satılır vs bir sürü şeyi takip edebilirsin, misal Farseer'ın sayfası:https://inara.cz/galaxy-engineer/1/

AspX ile parada kasabilirsin misal bu build ile Painite toplayabilirsin tur başına 80-90 milyon kazanırsın yaklaşık 1 saatte:https://coriolis.io/outfit/asp?code=A0pataFflidfsnf52m2m2l---0f---0504C0C01qC5P42i.Iw18eQ%3D%3D.Aw18eQ%3D%3D.H4sIAAAAAAAAA2P%2BJ8XAwPCXFUj8qQAS%2FCq%2F%2Fv8X2sHNwCBSI8rAIHEHKPP%2FPwMAbA6BIicAAAA%3D.EweloBhBmUDYQFMCGBzANokICMF8hRFA&bn=AspX%20miner

Sonra Anaconda ve modüllerin parası (Yaklaşık 320 milyon) birikince böyle bir build yapabilirsin bunda sadece Farseer mühendisinin modifiyelerini kullandım ama sana tavsiyem böyle az modifiyeli Anaconda ile uğraşmak yerine Python al ve diğer mühendisleri aç biraz savaşıp düşen materyalleri topla vs, Python çok yönlü bir gemi hem savaşabiliyor hem yolcu taşıyabiliyor hem madencilik yapıyor!! Kısaca ne istersen yapabiliyorsun o yüzden orta seviyede tam biçilmiş kaftan ama illa gideceğim dersen bu Anaconda da işini görür. 6G planetary yerine 4G alabilirsin istersen, onun dışında 5D hangar ve 1E research limpet ve 3D collector limpet tamamen opsiyonel onların yerine canın ne istiyorsa alabilirsin ama 5D hangarı tavsiye ederim çünkü uzun yolda sıkılınca biraz fighterla oynuyorsun falan iyi oluyor misal gemiye bir şey olur diye korkumdan kara deliklere fighterla yaklaşıyordum https://www.shorturl.at/cxFQ9

Unutmadan ekleyim bu Anaconda buildini yaparsan enerji sıkıntısı var, 6A tamir modülü, 5D hangar ve 6G planetary'nin 3ünüde kapatıp ihtiyacın oldukça aktif etmelisin. Zaten uzun yollarda bu üçünü aynen böyle kullanmalısın ki boşuna yakıt tüketmesinler o yüzden bir dezavantaj değil aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminmetehan -- 25 Temmuz 2019; 14:53:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eminmetehan

Bu siteyi kullanabilirsin hocam:http://edtools.ddns.net/miner

Bu site sadece Painite double hotspotları gösteriyor, denilene göre double yani üst üste 2 Painite hotspot olursa Painite olan astroid sayısı baya artıyormuş ama herhangi bir pristine gezegen halkasında Painite hotspot bulup orada da kasabilirsin.

Alıntıları Göster
    low temperature diamonds daha iyi para getiriyor sanki ton başına 1 milyon kredi,

bu madencilik gerçekten harika birşeymiş

• quote:

Orijinalden alıntı: crypto81

low temperature diamonds daha iyi para getiriyor sanki ton başına 1 milyon kredi,

bu madencilik gerçekten harika birşeymiş

Alıntıları Göster
    LTD yada Void opal ton başına çok daha fazla para kazandırıyor ama onların kasılması çok zahmetli zira çekirdeği olan astroid araman gerekiyor ve patlatma süreci vs zaman harcatıyor ama Painite ise aşırı kolay kasılıyor, genelde Painite bulunduran astroidleri yan yana bulabiliyorsun ve hiç aramadan topluyorsun sadece o yüzden saat başına daha çok kazandırıyor.

• eminmetehan E kullanıcısına yanıt
    fsd görevi derken mühendisi kasttetmiştim 3. seviye bitti dediğiniz gibi yaparım teşekkürler zahmet verdim.

• eminmetehan E kullanıcısına yanıt
    Dostum haklıymışsın painite daha kolay bulunması açısından daha mantıklıymış

Madencilik konusunda yardımların için teşekkür ederim ihya etti beni madencilik..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkes madencilik yapıp duruyor, benim gibi keşif yapan yok mu yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

Herkes madencilik yapıp duruyor, benim gibi keşif yapan yok mu yaa
    paraya ihtiyacı olan madencilik yapıyor

1,5 - 2 saatte 100 milyon kredi veriyormu keşif

keşfinde sırası var mesela ben merkez karadeliğe gittim geldim çok uzun bir yolculuktu şimdi sıra madencilik ardından mühendis görevleri...
  • yarım saat madencilik yaptım 50m para kazandım pyton parası çıktı.
  • Beyler Squadron'a adam lazım. En az 10 kişi. Minor faction kurucaz, keşif, ticaret ve madencilik ile ilgili. Asıl amacı Raxxla ile alakalı, araştırırsanız öğrenirsiniz ne olduğunu. Neyse 10 kişi lazım, sonra ayrılabilirsiniz, kaladabilirsiniz.

Squadron Name: Omisis Omphalos Research Corp.
    Squadron ID: OMPH
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.