Şimdi Ara

Elektro Gitar Tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık bir ay sonra 1500-2000 TL aralığında bir gitar almayı düşünüyorum ama çok kararsızım.
    Çalacağım kesin bir tür yok. Yani ağırlık olarak heavy/thrash metal ama yine de daha hafif şarkıları çalabilmem lazım. Bu yüzden emg değilde daha çok seymour duncan ya da benzer özellikte manyetikleri olan bir gitar daha iyi olacaktır herhalde.
    Fiyat olarak 1500-2000 arası olabilir ama önceliğim 1500 civarı olanlarda fakat değecekse 2000 e kadar çıkabilirim.
    Jackson DK2M Dinky ve Schecter C-1 Classic düşünüyorum ama emin değilim pek fazla. Özellikle jackson beni benden aldı diyebilirim.
     Elektro Gitar Tavsiyesi

• bu gitarın ikinci eline hardcase dahil 1000TL isteniyordu ama işte şehir dışından deneme fırsatım olmadan geleceği için vazgeçmiştim ama gitar gayet güzel
  • 2. El için benimde deneme fırsatım olamayacağı için istemiyorum pek.
    Bu gitara bayağı ısındım bir kaç tane daha iyi yorum gelirse herhalde alırım.
  • ibanezin jem serisine ve epiphone les paul customlarada bakabilirsin

şu fiyat aralığındaki gitarlar bana kalk krizi geçirtiyor arkadaş açmayın böyle başlıklar
  • 2100 TL ye JEM 555 var ama nedense jemlere karşı önyargım var önce biraz araştırmam lazım.
    Ayrıca LP yada V ve türevi kasa gitar istemiyorum
  • O paraya 2.el jem olmazda Gibson studio falan düşün derim hatta yeni studio raw power gibsonlar 2.500lira civarıdır nakitte uygun bir fiyata alırsın...

Jemlere niye ön yargın var yahu her fani ölmeden önce jem7 çalmalı...

Ha Lp istemiyorsan Sg düşün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backy -- 17 Nisan 2010; 21:47:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsilBerk

O paraya 2.el jem olmazda Gibson studio falan düşün derim hatta yeni studio raw power gibsonlar 2.500lira civarıdır nakitte uygun bir fiyata alırsın...

Jemlere niye ön yargın var yahu her fani ölmeden önce jem7 çalmalı...

jem7 alacak param olsa alırdım zaten de bu en düşük modeli
    2. el alamam büyük ihtimal ile o konuda boşuna öneri yapmayınız.
  • Jem555'i düşünme derim...Millet evo'larına ve monkey grip olayına kanıp alıyorda bir espirisi yok o cihazın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: protherm

şu fiyat aralığındaki gitarlar bana kalk krizi geçirtiyor arkadaş açmayın böyle başlıklar

Benim Sl-1'in fotoğraflarını koyduğumda Allahtan forumda değildin.Garanti giderdin hacı
  • beyaz renk baya yakışmış... bu modelin siyahındansa beyazı daha güzel, siyahında sapı beyaz beyaz sırıtıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: VGroove

quote:

Benim Sl-1'in fotoğraflarını koyduğumda Allahtan forumda değildin.Garanti giderdin hacı

Ben geçiriyordum az kalsın
    Hele "dokunarak çalınıyor derlerdi doğruymuş" gibi birşey dediğini hatırlıyorum... O an eriyip gitmiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: NER0

quote:

quote:

Hele "dokunarak çalınıyor derlerdi doğruymuş" gibi birşey dediğini hatırlıyorum... O an eriyip gitmiştim

Geçirseydin gitarı satar hastane masraflarını öderdim hacı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NER0

quote:

quote:

Geçirseydin gitarı satar hastane masraflarını öderdim hacı

Aslında geçirdim ama söylemeyeyim dedim...
    Özelden adresimi yolladım gitarı gönder para lazım değil
    Yollamassan sana hem manevi hem de maddi tazminat davası açarım ona göre

Neyse gitar önerisi yada dk2m ile ilgili yorumu olan?

• @NER0

Gitar yerine Marshall TSL-602 mi göndersem olur mu hacı ?

Her neyse..

Konuya geri dönecek olursak , Dinky serisi gayet iyidir.O fiyat aralığında düşünülebilecek makul gitarlardandır.
    Ancak sapının yekpare olmaması biraz can sıkıcı..

Floyd Rose'lu gitarlarda sustain,sabit köprüye göre daha düşüktür.Bunun iki nedeni vardır ;

1-Floyd rose'un denge yay sisteminin gövdede yarattığı boşluk
    2-Kilit sisteminden ötürü,tellerin titreşen kısımlarının biraz daha kısa olması

Üst düzey Floyd Rose köprülü gitarlarda bu sustain açığını kapatmak için sap genelde neck-thru (yekpare) olur.Bununla birlikte,köprü sistemi ile gövde arasındaki Sustain Block denen yapının malzemesi daha kalitelidir.

Ben biraz sustain manyağı bir adam olduğum için headstock daki kilitleri kapatmıyorum.Böylece tellerin titreşen bölümü arttığı için sustain de artmış oluyor.Zaten gitarın zaten akord sorunu yok.Kilitler açık kalsa da akord kaçırmıyor.Kaçırsa da önemli değil zaten akord etmem 30 saniyemi almıyor

Sl-1'i almadan önce çok düşünmüştüm.Sustain seven bir gitarist olarak ilk defa Floyd-rose köprülü bir gitar alacaktım.Ama dediğim gibi gitarın yekpare oluşu,beklentimin çok üstünde bir sustain verdi bana.

Şimdi bu dinky'de düşündürücü olan,gitarın hem floyd rose a sahip olması hem de yekpare olmaması.Ben o kadar sustain manyağı değilim diyebilirsin ama bana göre bu kadar yüklü bir bütçeyle giriyorsanız , elbette ki sustaini de göz önünde bulunduracaksınız.

Bence piyasayı biraz daha araştır.Bu fiyata alabileceğin yekpare yapılı gitarlar bulmaya çalış.Mesela Dean'in yeni hali olan DBZ markasının gitarları beni oldukça etkiliyor.Amerikan yapımı olan bu gitarların bütün modelleri yekpare.Hepsinin üzerinde de Amerikan yapımı Emg veya Seymour Duncan manyetikler var.İşçiliği 10 numara.Ağaç kalitesi de bir o kadar yüksek.

DBZ 'lere bakmanı tavsiye ederim.Sana iddia ediyorum,bu paraya alıp üzerine manyetik yükseltmesi yapacağın bir DBZ'yi , Jackson Soloist ile kapıştırabilirsin

Bunun haricinde , temiz ikinci elleri kovalayabilirsin.
    Bütçeyi biraz daha kasıp temiz bir Sl-2 alabilirsin.

Benim üst düzey bir gitar almam 3 yıl sürdü.Son karar verme aşaması 6 ay.
    O yüzden,acele etme

• Sustain konusunu ben de düşündüm ama internette olumsuz yorum bulamadım pek.
    Dediğin gibi sustain hastasıda değilim ama bu kadar sorun olacaksa farklı modellere bakmakda fayda var.
    Videolarda gitar tam istediğim özellikte ve istediğim fiyatta. Bu fiyata daha iyisini bulabilir miyim acaba?
    Rengide benim için büyük bir artı...
  • acaba benim grgr121ex'e emg 81 taksam yaklaşırmıyım bu gitarlara
  • Sustain hastası değilsen o zaman bu gitar senin işini fazlasıyla görür gibime geliyor..

Ama yine de şu DBZ lere bakmanı tavsiye ederim.Boş gitar değiller gerçekten.En üst modellerinden birini,Kadıköy Stage müzikte elime alıp çaldım.Klavyesi , tonu , kalitesi herşeyi beni etkiledi.

Dediğim gibi , çift humbuckerlı ikinci el temiz soloistlere de bakabilirsin
  • Peki bu gitarı nereden temin edebilirim?
    Bir kaç siteye baktım hiç birinde stok yok...
    İstanbul dan alınabilecek kaliteli bir yer var ise oda olur.
  • DBZ gitarlar amerikan malı değiller işçiliği vs. iyi olabilir ama made in china sonuçta. Üst modellerinde american olanlar var onlarda çok pahalı demişlerdi bana yani 2 den aşağı değillerdir. Stage müzik bütün parçalarının amerikan olduğunu ve sadece montajının çinde yapıldığını iddia etse de arkasında made in china yazıyor ... güya bütün parçaları sırf montaj için amerikadan çine gidiyor ordan da tekrar amerikaya dönüp kontrol edilip ordan geliyormuş, buna kim inanırsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 18 Nisan 2010; 23:19:05 >
  • quote:

quote:

2-3 angut yüzünden silinmişti güzelim konu...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.