Şimdi Ara

Elektrikten Anlayan Yardım ltn.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elektrikten anlamayan biri olarak bir iş yapmaya kalkışacağım. Fakat olur mu olmaz mı bilgim yok sizlerden bilgi rica ediyorum.

Aşağıda resimdekinden yapmayı düşünüyorum.

Kafamdaki soru işaretleri;

1) Yukarıda görseldeki tahtayı yapıp duvara monte edeceğim. Duvarın alt kısmında priz var o prizi bu tahtaya verebilir miyim? (hem lamba hemde tahtadaki gibi priz)

2) Işığı açıp kapatmak için aşağıdaki ürünü satın alıp tahtaya monte edip elektriksel bağlantıyı yapabilir miyim? Yapıp kullanabilir miyim?

Yardımlarınızı rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuatckmk -- 8 Eylül 2017; 8:27:52 >

• Yapılır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl yapacağım hakkında bilginiz var mıdır?
  • symbolcu S kullanıcısına yanıt
    Nasıl yapacağım hakkında bilginiz var mıdır? Elektrik bağlantılarını nasıl yapacağımı bilmiyorum
  • Çok kolay ,priz yine aynı bağlanacak bi fark yok , ampul için ise prizden paralel hat çekebilirsiniz :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın Hocam lambaya iki tane kablo gitmesi gerektiğini bilirsiniz. Birisi kontrol kaleminin yandığı kablo öbürü de yanmadığı kablo. Prizdeki bu kabloların takılı olduğu yere lambanız için iki kablo ekleyeceksiniz hepsi bu. Çok basit bişi bağlayın gitsin. Elektrik sizi çarparsa sizde onu çarpın.

Yalnız o seçtiğiniz düğme metal kaplı. Plastik gibi elektrik iletmeyen bi düğme olsaydı keşke. En azından bu düğmenin dokunma yeri yani aç kapa çubuğu plastik-lastik kaplı olanlarından kullanın.
  • Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Anladığım alt prizi söküp kablosunu yukarı çekeceğim ve tahtaya monte edeceğim prize aynı şekilde bağlayacağım.

Ampul için ise düğmeyle birlikte kablo bağlantısını nasıl yapacağım? Yani kabloyu düğmeye bağlayacağım ama aynı zamanda prize de nasıl bağlayacağım?
  • Ele bir miktar kablo alındı.

Bir ucu prizin herhangi bir portuna bağlandı.

Diğer ucu ampule bağlandı.

Ele bir miktar kablo daha alındı.

Bir ucu prizin boşta kalan portuna bağlandı.

Diğer ucu anahtara bağlandı.

Ele bir miktar kablo alındı.

Bir ucu anahtarın boşta kalan portuna bağlandı.

Diğer ucu ampule bağlandı .

Bu kadar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrikten Anlayan Yardım ltn.
  • dfk24 kullanıcısına yanıt
    Mükemmel anlatım için teşekkürler,
  • Yalnız DÜğmeyi pirizin kontrol kalemini yakan kısmına bağlayın. Kontrol kaleminin yandığı kısım fazdır ve çarpar. Düğmeyi diğer kısma bağlarsanız lamba değiştirirken ve ya başka bir müdahalede düğme kapalı olmasına rağmen çarpılırsınız.
  • karafetva K kullanıcısına yanıt
    Önemli bir bilgi teşekkürler,
  • tekin1985 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler resminizi şimdi açabildim
  • Tesekkur ederim yardimci olabildiysem ne mutlu , yapabildiniz mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekin1985 T kullanıcısına yanıt
    Henüz başlayamadım, boş bir günde yapmaya başlayacağım tüm bilgileri almak istedim önden :)

Yaptıktan sonra paylaşacağım
  • ""Elektrikten Anlayan Yardım lt""
    başlığa edit. İti yardıma çağırıyo gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.