Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.726
Cevap
118
Favori
1.228.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim sakalı sık ve kalın yapıda yani en zor sakal fakat makinede ne bayılma ne kesmeme sorunu var. Yeni tip makinelerde motor gücü zayıf. Motorun devri traş olma hızınızı etkiler tork daha önemli. Panasonic lineer motor ile traş olan youtube videosunu izledim ama ben ondan daha az makineyi yüzüme sürüp traş oluyorum. Herhalde devirden dolayı sakalın eleğe girmesi zorlaşıyor. Aynı yerden birkaçkez geçiyor.
  • Arkadaşlar merhaba,

Moser Chromini (Moser 1591) saç sakal kesme makinesi satılık ilanım var (18 ay garantili) ihtiyacı olan için söylüyorum. Sıfır da alacaksanız şiddetle tavsiye derim gayet iyi bir makine.

Dükkan profilimden ilana ve referanslarıma ulaşabilirsiniz.

İlan:http://forum.donanimhaber.com/m_76667577/f_//tm.htm#76667577

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 20 Haziran 2013; 14:47:39 >
  • Bana maksimum 400 TL'ye olan en iyi makineyi önerebilir misiniz? Anlamam hiç bu işlerden, doğru düzgün sorunsuz alsın, tahriş etmesin yeterli. İyi bir marka olursa daha iyi olur.
  • Zorlandığında motor havlu atmayacak,bunun şartlarından biri normal Ni.Cad pil değil Lion pil olmalı,hem güç kaybı olmaz hemde şarjı çabuk olur ve uzun süre şarj istemez.Yeni ve üst modellerde Lion pil vardır ve hafıza sorunuda yoktur.Bende Panasonic 6002(8000 devir) var.Dünyanın en keskin bıçakları,işte şu kadar devir filan ama ıslak traşta yokuş çıkıyor sanki(Pili Lion değil).Ancak fiyatına göre kuru traşta oldukça iyi diyebilirim.4 bıçaklı ıslak kuru(10000 devir) orta karar cabbar Panasonic RF31 quadro da iyi bir model fiyatı WEBDENAL da 188 TL ye inmiş.Model bazında konuşmak lazım aslında ama genellemede benim favorim Braun.You tube ta" Best Electric Shavers Comparasion" vb. vidyolarda ciddi kıyaslamalar var.İngilizce bilmeyenler bile sonuçları anlayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sir-newton

Merhaba
    http://www.vatanbilgisayar.com/Erkek%20ve%20Bayan%20Bak%C4%B1m%20%C3%9Cr%C3%BCnleri/braun-z-60-z-60-cruzer-6-face-tiras-makinesi/productdetails.aspx?I_ID=54934 bu makinayı almak istiyorum. Daha önce makina kullanmadım, mac3 kullanıyorum. Çok sık sinek kaydı tıraş olan biri değilim haftada 2-3 kere sakal traşı oluyorum. Makinaya geçiş yapmak için uygun bir modelmidir? Aynı zamanda da sakala şekil vermek de istiyorum. Makinaya 500-600tl lik bir bütçe ayırmayı düşünmüyorum. 150-250tl arası bişey bakıyorum

yardımcı olurmusunuz

• Bende bugün tekrar philips rq 1150 ile yani 1260 ın bir alt modeli ile traş oldum. Aslında hiçde fena değil yada rq 1260 hakkında referans bile oluyor diyebilirim. Panasonic es lv 61 den ve Rq 1150 den çok memnunum. İki makinemide aktif olarak kullanıyorum,bazen değişiklik istediğimde philipsi ama genelde panasoniği kullanıyorum. 400 TL ye gerçekten güzel makineler alınır. Ben geçen sene makine alcağım sıralar bu kadar örnek yoktu. Şimdi celebric abimiz de video koymuş bunlar güzel şeyler. 1150 den memnunum aslında bu 1260 ın daha güzel olduğunu ve daha iyi traş yaptığını gösterir. Çünkü gerçekten 2D 3 D gibi farklar var iki makine arasında. Yani 400 e marka model farketmez diye düşünüyorum. Hertürlü makine iş görebilir. Benim sakal yapım karışık ve sert,benim için en büyük problem 2 makinede de zamanı 5 dakikaya indiremedim,ama sıfır tahriş sinek kaydı güzel şeyler:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut5513

Bana maksimum 400 TL'ye olan en iyi makineyi önerebilir misiniz? Anlamam hiç bu işlerden, doğru düzgün sorunsuz alsın, tahriş etmesin yeterli. İyi bir marka olursa daha iyi olur.

Hocam phlips rq1260 ı incelemeni tavsiye ederim. Tam 1 yıl oldu gayet mükemmel bir cihaz her yönüyle
  • Panasonic es-rf31 traş makinemi kendi kendine durup dururken çalışmaya başlıyor ve çalışırken kendiliğinden kapanış bi iki saniye sonra tekrar çalışmaya başlıyor diye garantiden servise bıraktım..adam şaşırdı. 20 gün sürer dedi.. dedim nasıl olur 20 gün.. maalesef dedi öyle .. peki dedim garanti şartlarına göre 10 gün sonra vaad ettiğiniz tamir süresi dolana kadarki makinemi almaya gelirim dedim.. adam hee oldu alırsınız der gibi mırıldandı bakalım neler olacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoltan83

Panasonic es-rf31 traş makinemi kendi kendine durup dururken çalışmaya başlıyor ve çalışırken kendiliğinden kapanış bi iki saniye sonra tekrar çalışmaya başlıyor diye garantiden servise bıraktım..adam şaşırdı. 20 gün sürer dedi.. dedim nasıl olur 20 gün.. maalesef dedi öyle .. peki dedim garanti şartlarına göre 10 gün sonra vaad ettiğiniz tamir süresi dolana kadarki makinemi almaya gelirim dedim.. adam hee oldu alırsınız der gibi mırıldandı bakalım neler olacak..

Kisisel bakim oldugu icin alma jiletle idare et. Hastalik kapabilirsin cunku.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut5513

Bana maksimum 400 TL'ye olan en iyi makineyi önerebilir misiniz? Anlamam hiç bu işlerden, doğru düzgün sorunsuz alsın, tahriş etmesin yeterli. İyi bir marka olursa daha iyi olur.

Panasinic es lf 51 , philips rq 1260 ve braunun ust duzey bir modeli oneriliyor. Fiyatlari biraz daha fazla olabilir ama 400 veren 500-600 de verir.

• quote:

Orijinalden alıntı: blah

quote:

Orijinalden alıntı: Shorin

Biraz önce Vatandan Series 7 790 CC4 aldım. Şimdiye kadar Philips kullandım yaklaşık 8 yıldır. Bunu alırkende 1260 almaya gitmiştim ama orada ki kız nasıl oldu nasıl yaptı series 7 aldık. :)

Deneyimlerimi paylaşacağım çünkü her ikisini de kullandığım için karşılaştırma yapabileceğim.

selamlar,

Paylaşımınızı merakla bekliyorum.

Bende philips traş makinesi kullanıyorum cihazımdan memnunum ancak cihazım eskidi yeni bir makine almam gerek. Acayip kararsızım macera aramayıp philips'in 1260 modelini mi alsam yoksa sizin gibi maceraya girip braun mu alsam.

merhaba,

Bir haftaya yakındır traş oldum. İlk gün biraz zorlandım çünkü şimdiye kadar hep philips kullandığım için elekli sistem beni biraz zorladı. Ancak cildim oldukça hassas olduğu için çok kararsızdım başlarda. 1 haftalık bir periyotta diyebilirim ki çok memnunum iyiki almışım.

Aletin kendi temizlik sistemi vs olduğu içinde oldukça yararlı oldu bana. Şarjıda oldukça fazla gidiyor + aletin üstünde hijyen göstergeside var ona göre temizlik gerekip gerekmediğini biliyorsunuz.

Açıkçası şöyle diyeyim balsam vs boşverim en hassas krem bile cildimi mahvediyor. Bu yüzden çok pahalı kremler kullanmak zorunda kalıyorum. Çünkü cildim çok hassas dolayısı ile şuanda aldığım Braun 790 cc 4 benim için sorun yaratmadı özellikle alırken bu riski alıp almama konusunda çok tereddütteydim.

Bence bununla 1260 arasında fark yoktur sonuçta ikiside iyi makineler... birisi mercedes birisi bmw diyebilirsiniz.

Tercih ve zevke göre değişecek bir durum ancak phlipsten eksik yanı duş altında traş olamıyorsunuz artı yanı ise daha sinek kaydı ve hızlı traş oluyorsunuz. Birde philipsten bence en ayırt edici özelliği acayip bir titreşim yayıyor yüzünüze dokundurduğunuz an masaj yapar gibi oluyor :)

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• quote:

quote:

quote:

Biraz önce Vatandan Series 7 790 CC4 aldım. Şimdiye kadar Philips kullandım yaklaşık 8 yıldır. Bunu alırkende 1260 almaya gitmiştim ama orada ki kız nasıl oldu nasıl yaptı series 7 aldık. :)

Deneyimlerimi paylaşacağım çünkü her ikisini de kullandığım için karşılaştırma yapabileceğim.

selamlar,

Bende philips traş makinesi kullanıyorum cihazımdan memnunum ancak cihazım eskidi yeni bir makine almam gerek. Acayip kararsızım macera aramayıp philips'in 1260 modelini mi alsam yoksa sizin gibi maceraya girip braun mu alsam.

merhaba,

Bir haftaya yakındır traş oldum. İlk gün biraz zorlandım çünkü şimdiye kadar hep philips kullandığım için elekli sistem beni biraz zorladı. Ancak cildim oldukça hassas olduğu için çok kararsızdım başlarda. 1 haftalık bir periyotta diyebilirim ki çok memnunum iyiki almışım.

Aletin kendi temizlik sistemi vs olduğu içinde oldukça yararlı oldu bana. Şarjıda oldukça fazla gidiyor + aletin üstünde hijyen göstergeside var ona göre temizlik gerekip gerekmediğini biliyorsunuz.

Açıkçası şöyle diyeyim balsam vs boşverim en hassas krem bile cildimi mahvediyor. Bu yüzden çok pahalı kremler kullanmak zorunda kalıyorum. Çünkü cildim çok hassas dolayısı ile şuanda aldığım Braun 790 cc 4 benim için sorun yaratmadı özellikle alırken bu riski alıp almama konusunda çok tereddütteydim.

Bence bununla 1260 arasında fark yoktur sonuçta ikiside iyi makineler... birisi mercedes birisi bmw diyebilirsiniz.

Tercih ve zevke göre değişecek bir durum ancak phlipsten eksik yanı duş altında traş olamıyorsunuz artı yanı ise daha sinek kaydı ve hızlı traş oluyorsunuz. Birde philipsten bence en ayırt edici özelliği acayip bir titreşim yayıyor yüzünüze dokundurduğunuz an masaj yapar gibi oluyor :)

İslak tras olamamak bence buyuk dezavantaj. Cildi hassas ya da normal olanlara gitmez bu. Cildi sert olanlar icin kuru tras ve bu makine daha iyi bir tercih olabilir.Sunu da belirteyim ki kuru tras(sadece kuru tras yapan makineler haric) bence makinelerin omrunu azaltir cunku kopukle makineler daha rahat aliyorlar.

• Islakta traşta şunu farkettim; Nivea sensitive traş jeli kullanıyorum ama traş esnasında köpük daha çabuk kuruyor ben de protex sıvı el sabunu(antibakteriyel aynı zamanda) kullandım. Cildim traş esnasında daha nemli daha kaygan ve sonuç daha iyi geldi.Zaten traş sonunda makinenin temizliğini sıvı sabunla yapıyordum(üretici tavsiyesi)Artık traşımı da sıvı sabunla olucam. Islak traş olan arkadaşların denemesini tavsiye ederim, sonuç şaşırtıcı derecede iyi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silversoldier1 -- 23 Haziran 2013; 14:39:33 >
  • özellikle celebic'in yorumlarından ve şimdiye kadar Philips'in diğer ürünlerinden memnun olmamdan dolayı RQ1275 aldım ben de. teslim edilmesini bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertcangs22

özellikle celebic'in yorumlarından ve şimdiye kadar Philips'in diğer ürünlerinden memnun olmamdan dolayı RQ1275 aldım ben de. teslim edilmesini bekliyorum.

Hayirli olsun.

Ben memnunum Umarim sizde memnun kalirsiniz.
    Burada rq1260 kullanipta olumsuz yprum yapan olmadi.

Bir arkadas sivilce yapiyor demisti ama Philips bunun icin doktor raporu getirin paranizi iade ederiz demisti ama arkadas sonradan iade etmekten vazgecti diye hatirliyorum.

Halen devam ediyor mu bilmiyorum ama Philips' in sitesine urunu kaydederseniz gsranti suredi ekstra 1 yil daha uzayip 3 yila cikiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: silversoldier1

Islakta traşta şunu farkettim; Nivea sensitive traş jeli kullanıyorum ama traş esnasında köpük daha çabuk kuruyor ben de protex sıvı el sabunu(antibakteriyel aynı zamanda) kullandım. Cildim traş esnasında daha nemli daha kaygan ve sonuç daha iyi geldi.Zaten traş sonunda makinenin temizliğini sıvı sabunla yapıyordum(üretici tavsiyesi)Artık traşımı da sıvı sabunla olucam. Islak traş olan arkadaşların denemesini tavsiye ederim, sonuç şaşırtıcı derecede iyi...

+1

Bende tiras olurken antibakteriyel el sabunu köpüğü kullaniyorum.

Hem antibakteriyel olmasi sebebiyle daha hijyenik ve ekonomik tiras sagliyor. Ustelik kremli olmasi sebebiyle cilt yumuşak kaliyor.

• quote:

quote:

quote:

selamlar,

merhaba,

Dün okudum ancak bugün cevap yazabildim çok teşekkür ederim ayrıntılı anlatımınız için.

• selamlar herkese,

bir yandan sinek kaydı yapabileceğim traş makinesi bakıyorum bir yandan da sakalları kirli sakal şeklinde bıraktırabilecek makine bakıyorum. bu ikisini bir arada sunan bir model var mı ? son 2 sayfayı inceledim sinek kaydı için yazılanlar arasından bi seçim yapabilirim sanırım. ancak arada kirli sakal bırakmak istediğimde önereceğiniz bir model var mı farklı farklı kalınlıkta bıçak başı olan orta karar bişey ? bu konuda bilgilerinizi paylaşabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tackle

selamlar herkese,

bir yandan sinek kaydı yapabileceğim traş makinesi bakıyorum bir yandan da sakalları kirli sakal şeklinde bıraktırabilecek makine bakıyorum. bu ikisini bir arada sunan bir model var mı ? son 2 sayfayı inceledim sinek kaydı için yazılanlar arasından bi seçim yapabilirim sanırım. ancak arada kirli sakal bırakmak istediğimde önereceğiniz bir model var mı farklı farklı kalınlıkta bıçak başı olan orta karar bişey ? bu konuda bilgilerinizi paylaşabilir misiniz ?

RQ1275'de ayrı başlık var kirli sakal için.
    ayrıca hepsiburada'dan alındığında bakım kiti de veriyor, istersen onunla da kirli sakal tıraş olabilirsin.(hediye sadece rq1275'de değil başka philips modellerinde de mevcut)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piccolo Daimao

quote:

Orijinalden alıntı: Tackle

selamlar herkese,

RQ1275'de ayrı başlık var kirli sakal için.
    ayrıca hepsiburada'dan alındığında bakım kiti de veriyor, istersen onunla da kirli sakal tıraş olabilirsin.(hediye sadece rq1275'de değil başka philips modellerinde de mevcut)

kardeşim çok teşekkür ederim mesajın için. mesaj yazdığın sularda ben de rq1275'te karar kılmıştım zamanlaman harika :) 490tl ye bakım kitiyle beraber philips türkiye garantili buldum fiyat uygun mu dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tackle -- 26 Haziran 2013; 2:00:16 >

• 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.