Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.272
Cevap
179
Favori
877.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlan basliginda turbo baslikli diye yaziyor. Tabi guven olmaz o ayri konu. Yada bir hafiye titizliginde incelemeler ve cikarimlar yapan @ezgin_kral ustad'in belirttigi gibi hangi turbo basliktan gelecek sansimiza artik. Yarin kart devrediyor siparis gececegim. Urun geldigindede buraya bilgilendirmede bulunurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cnsuff C kullanıcısına yanıt
    1799 TL ye yeni Cat&Dog almayı düşündüğünüze göre bütçe sıkıntı olmayacak diye düşünüyorum. Bu durumda;
    ---
    ---
    1. Öneri:

- 1799 Tl ye Miele Cat&Dog alınır.
    - Cat&Dog üzerinde 305-5 Turbo başlık takılı halde kalsın hep. Cat&Dog'tan çıkan sıfır haldeki standart başlık ise; eski süpürgenize takılabilir. Halılar her zaman yeni süpürgeyle, sert zeminler ise eskisiyle temizlenebilir. Ya da eskiyi direkt yedekte tutabilirsiniz.
    - 1 adet hepa filtre alınır; halıda kullanılacak Cat&Dog' a takılır. Cat&dog tan çıkan aktif karbon filtre yedekte durur.
    - Miele internet sitesinden 35 tl ye filtre tutucu alınır.
    https://shop.miele.com.tr/miele-karbon-filtre-kafesi-tutucu-2
    eski makinaya konur. Toz torbası kutularından çıkan bedava filtreler kullanılır eski süpürgede. Hepa olmaz ama kötü de değildir; B sınıfıdır. Bunu bilerek kullanılabilir. Çok sıkıntı olacaksa alerji için ona da hepa almak düşünülebilir.

Turbo başlık ve 2 makina ile hem cat&dog u daha az yıpratarak kullanırsınız hem de pis işler olursa hala elinizde güçlü ve eski makinanız olmaya devam eder. ( Çok pis işler için gerekebilir diye; eski süpürgenin çok kötü kullanılmış başlığını da temizleyip kurtarmaya çalışın bence. Kenarda dursun. )
    ---
    ---
    2. Öneri:

- Süpürgenin çekişi hala iyi ise sadece bir tane Miele SBD 285-3 AllTeQ yi 400 tl ye alın ve kullanmaya devam edin. Turbo başlık ayrıca almaya değmez; çok pahalı. Sadece turbo başlık alsanız işinizi görmez çünkü eski başlığınız çok kötü hale gelmiş. 2 başlık almaktansa yeni cat&dog almak daha mantıklı olacağından; bu opsiyonda sadece yeni başlık alın yeter.
    ---
    ---
    Yukarıdaki her 2 öneriyi finalize etmeden önce bence süpürgenizi güzelce sökün. İnşaatta kullandığınız için en son; özellikle motora ulaşmaya çalışın. Eğer kırmadan açılabilirse olabildiğince temizlemeye çalışın. Tekrar takın ama tüm filtreleri ve toz torbasını takmayın. Hava önünde hiç bir filtre,boru, başlık vs. durmadığı halde süpürgeyi boşta çalıştırın: Motor temizlendikten sonra biraz boşta çalışsın. ( Bunu alerjisi olmayan birinin yapması gerektiğini unutmayın. Balkonda veya aspiratörlü mutfak/banyoda yapmak mantıklı olabilir. )

5 dak falan sonra kontrol edin. Motor çıkışından tozlu hava geliyor mu gelmiyor mu diye ? İyice temizlenmişse, kasanın içini de iyice silerek yerinden kullanıma hazır hale getirin. Motor öncesi filtresini değiştirin. Her tarafının pırıl pırıl olduğuna emin olursanız ve hala çekişi yeterli şekilde çalışırsa yukarıdaki 2 opsiyondan birini seçebilirsiniz bence.
    Bu arada eski süpürgenizin borularının içini de çok iyi şekilde temizlediğinize emin olun. Görünmez ama en tehlikeli yerlerden biridir hijyen yönünden.
    https://www.youtube.com/results?search_query=clean+vacuum+cleaner+hose

Daha sonra aklıma başka bir yol gelirse paylaşırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 19 Aralık 2018; 0:42:48 >

• ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    Fikirleriniz için çok teşekkür ederim. :)

Açıkçası kafam halen karışık. Söküp uğraştığıma değecek mi emin değilim. Hepa ve fırça 600 tl vereceğime bugünkü fiyatla 1368 tl ye (150 Tl indirim çeki ve 50 worldpuan ile 1168) Allergy modelini almak mantıklı gelmeye başladı. Tutma yeri dökülmeye başladı. Olmadı eskinin başlığını temizleyip pis işler için saklarım dediginiz gibi :)

Cat and dog ve allergy arasındayım. Cat and dog 1709 tl 2 kutu da toz torbası veriyor hediye. Allergy 1368 tl . 350 tl farka turbo başlık ve 2 kutu toz torbası veriyor ama hepa filtre kendim almam gerekicek bana maliyeti 1709 tl + 200 hepa -200 kampanyalar yine 1709 olucak. Ötekinin maliyeti 1168 olucak. Turbo baslik şart değil gibi düşünüyorum aşırı halımız yok ilk satın alma maliyeti acısından ilk seçenek daha makul geliyor. Torbaları da ekleyince 1500 desek turbo başlık farkı da 400 tl gibi kalıyor.

Bu arada şöyle bir başlık var artık satılmıyor galiba ama enplus ta kalmış bikac tane. Bilginiz var mı normal başlığın aynısı ama hijyen sensoru varmış toz azaldikca yeşile dönüyor üzerindeki ışık sanırım

https://www.enplus.com.tr/miele-allergoteq-yer-fircasi-sbdh-285-3/

• cnsuff C kullanıcısına yanıt
    Turbo başlık isterseniz milede şu an cat&dog en mantıklı tercih. Halı temizliğinde turbo başlık çok büyük fark oluşturur. Buna rağmen istemiyorsanız tabii ki Allergy düşünebilirsiniz. Ben hala bir evde halı az da olsa turbo başlığın elzem olduğunu düşünenlerdenim.

Toz sensörlü miele başlık Avrupa'da cayır cayır üretilip satılır. Boru içinden geçen tozların çarpabileceği bir minik toz sensörü koymuşlar. Pille çalışıyor. Şahsen çok işime yarayabileceğini düşünmüyorum. Zaten tozun olduğunu az çok bilirsin. Bilmesen de süpürürsün her yeri zaten.

https://www1.miele.com/pmedia/ZGA/TX0782/6106070-000-03_6106070-03.pdf

• Arkadaşlar süpürgeler hakkında hiç bir bilgim yok 500 ₺ civarı fiyat performans oranı yüksek toz torbasız bir süpürge önerir misiniz?

• mustafa_ogr kullanıcısına yanıt
    Adam 12den vurmuş. Aldık zamanında nilfiks şimdi hortumunu paramparça. Nasıl testlerden geçmişse !

Yedek parça aşırı pahalı. Sadece hortumunu 320tl ye satıyorlar. Ederi 50tl.

Asla almayın yedek parça herzaman lazım.

• Dün GG da 890 cat and dog modelinde ekstra indirim görünce aldım sonunda. 1590 tl ye iki kutu toz torbası ile birlikte. World ile aldım 50 tl puan yükleyecek ocak 5 inde de GG 150 tl kupon tanımlayacak. 1000 tl alt harcama limiti var ama alacaklarım vardı o kuponla alacağım. Kısaca 1390 a 2 kutu toz torbası ile beraber almış oldum. Daha uyguna da satılmış sanırım daha önce ama toz torbalarını da düşünürsek fena gelmedi fiyat bana...

Şimdi ürünü bekliyorum bakalım :)

• Philips Marathon Ultimate FC9934/07 A+ 650W Toz Torbasız Elektrikli Süpürge: 1.619 TL'ye aldım.
    (75 TL World puan gelecek, 1.544'e geliyor.)

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/philips-marathon-ultimate-fc9934-07-a-650w-toz-torbasiz-elektrikli-supurge-402227441

• ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    500 ₺ civarında toz torbasız bi makine arıyorum arnica tesla premium nasıl sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: vinsanityx

İlan basliginda turbo baslikli diye yaziyor. Tabi guven olmaz o ayri konu. Yada bir hafiye titizliginde incelemeler ve cikarimlar yapan @ezgin_kral ustad'in belirttigi gibi hangi turbo basliktan gelecek sansimiza artik. Yarin kart devrediyor siparis gececegim. Urun geldigindede buraya bilgilendirmede bulunurum.
    aldiniz mi hocam, hangi baslik geldi acaba? ben de almayi dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: vinsanityx

Merhaba hocam.
    Ürünü aldınız mı acaba?
    Klavyenizden çıkacak kelimeleri dört gözle bekleyen bir toplululuk var, bilesiniz :)

• fkrt cgn F kullanıcısına yanıt
    parketto pro ; basit bir parke başlığıdır, turbo başlık değil.

https://www.provysavace.cz/m-202-electrolux-ultrasilencer-energy-parketova-hubice-electrolux-parketto-pro-pro-ovalne-trubky-x1479
  • Ben ELECTROLUX ESPC74SWT modelini hem teknosa hemde mediamarkette inceledim. Kutu içerisinde turbo başlık var. Buna istinaden amazon.com.tr den sipariş geçtim 593 TL fiyat.

• Arkadaşlar merhaba,

Acil makine tavsiyesi lazım,
    Miele cat&dog ile Rowenta RO7681 Arasında kaldım,

9 aylık bir çocuğumuz var ve halı temizliği ile alerjenik durum önemli, ancak evde tek halı var salonda ver çocuğun oyun halısı ile bitişik durmakta, halı 4.5*3m ve püsküllü Vs değil bildiğiniz kısa tüy klasik kaliteli halı diyebilirim ev iki katlı ve toplamda 500m kare.

Bu bilgiler ışığında hangi makineyi önerirsiniz?

Ekleme: bu arada Ukrayna'dayım ve iki cihaz da ortalama 1700-1800TL arası bir fiyata geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMiSeR -- 24 Aralık 2018; 23:14:57 >
  • Gittigidiyorda 1200w 890 w diye iki farklı açıklama gördüm. İkisi farklı mı. Süpürgesepeti başlıkta 890w yazıyor, açıklamada 1200.

Hangisini almalıyız. İkisi de aynı model mi arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

Arkadaşlar merhaba,

Acil makine tavsiyesi lazım,
    Miele cat&dog ile Rowenta RO7681 Arasında kaldım,

9 aylık bir çocuğumuz var ve halı temizliği ile alerjenik durum önemli, ancak evde tek halı var salonda ver çocuğun oyun halısı ile bitişik durmakta, halı 4.5*3m ve püsküllü Vs değil bildiğiniz kısa tüy klasik kaliteli halı diyebilirim ev iki katlı ve toplamda 500m kare.

Bu bilgiler ışığında hangi makineyi önerirsiniz?

Ekleme: bu arada Ukrayna'dayım ve iki cihaz da ortalama 1700-1800TL arası bir fiyata geliyor.
    yok mu uzman arkadaşlardan bir yardım edebilecek?

• bekirhalici kullanıcısına yanıt
    AB içinde 900W üstü motorlu süpürge üretimi yasak. 890 w lık model almanya üretimi. 1200 w olanlar eski motor ve AB dışı üretim.

1200w lık modeli almayın.

890 w lık modeli alın.

890w lık modelin kodu SGEF3 tür. Miele SGEF3 diye google veya akakçede araştırırsanız tüm satışlar çıkar zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet3435 -- 25 Aralık 2018; 22:10:46 >
  • Buradaki ve hepsiburadadaki yorumlardan yola çıkarak Fakir Ranger Electronic aldım. Kullandım çok memnun kaldım. Çok güçlü bir çekişi var. Halı için turbo başlık önerebilir misiniz

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.